Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Loch vs Inferno
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Lochy czy Inferno ?
Inferno (41)
 
 31%
Loch (90)
 
 69%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Belegor PW
16 października 2014, 00:43
Powiedziałbym coś, ale wyszedłbym na wrednego, mędrkującego gościa, ale co mi tam- A NIE MÓWIŁEM!!

Akurat to było do przewidzenia, jedynie raz się zmieniło gdy podali artykulik o lochu, jednakże po drugim o inferno, wróciło do starego rozkładu. Nic go teraz nie zmieni, loch wygrał. Mogę się śmiało zakładać, że do końca głosowania wynik nie zmieni się nawet o 1%. To samo było przy głosowaniu leśne elfy vs krasnoludy. Głosy poszły, ci najliczniejsi dali głosy już w pierwszych dniach. Reszta się nie liczy już, bo rozkład jest zbyt duży, żeby cokolwiek zmienić.

Bacus PW
16 października 2014, 17:31
Witam i pozdrawiam wszystkich jako nowy Grotowicz.
Osobiście wybór dla mnie był banalny, bo Inferno nigdy nie lubiłem, a Loch/czarnoksiężnik zawsze należał do grona moich ulubionych zamków od czasów H2. Jednak brak Inferno, które w Ashanie jest rasą podstawową, bez której ciężko wyobrazić sobie Heroesy.
Lepszą opcją byłoby zrobić jedną ankietę w której daliby te 4 rasy (Sylwan, Krasnale, Inferno i Loch) i dwie z największą ilością głosów wchodzą. Może wynik byłby ten sam, a nie.
Ogólnie jestem przeciwnikiem takich ankiet, ale Ubi nie musi podejmować trudnych decyzji i nikt im nie zarzuci, że wywali Inferno czy Krzaty, bo oni dali wybór, a ludzie zdecydowali (czy dobrze? zobaczymy po premierze, albo chociaż po ujawnieniu Line-upów wszystkich frakcji).

Ponownie pozdrawiam.

Degraf PW
16 października 2014, 18:28
Wszystkich line-upów raczej nie dadzą - przy krasnalach nawet nie dali przykładowych jednostek, które poszły do pieca. Ale dam Ci rację - lepiej by było, gdyby była jedna ankieta z selekcja ras. Zawsze to by skróciło czas na kolejne rzeczywiste newsy a nie pseudonewsy.

Douger PW
17 października 2014, 11:43
Prawda jest taka, że głosowanie odbywało się na zasadzie krasnale czy elfy, a żaden z nas nie miał cienia wiedzy na co głosuje. Wybór jest tylko pozorny, bo to jak twórcy skonstruują dany zamek nie zależy od nas prawie wcale (pomijam głosowanie na opcje elfów, bo tam przynajmniej było cokolwiek wiadomo o jednostkach). A dokładne umiejętności, statystyki, modele jednostek, styl gry- to jest wielka tajemnica.

Acid Dragon PW
17 października 2014, 12:28
Generalnie to prawda. Możemy niektórych rzeczy się domyślać na podstawie poprzednich gier, ale jednak ostatecznie wybór sprowadza się do personalnych preferencji.

W przypadku Sylvanu mówiłem, że tam - inaczej niż u krasnali - jest więcej "kultowych" jednostek, niebędących elfami. No i w rezultacie zostały aż dwie (trzy jeśli liczyć smoka-nielota).

W zasadzie nie ma żadnych obiektywnych argumentów, więc:
Do boju Czarne Smoki? :P

Alamar PW
17 października 2014, 12:45
Minotaury :P
One mają być w grze na 100%, zaś co do smoków, to takie zapewnienie nie padło.

Acid Dragon PW
17 października 2014, 12:50
Oh come on - Dungeon bez Czarnych Smoków? Nawet Ubisoft nie byłby aż tak szalony. Pewnych świętości naruszać nie wolno.

Alamar PW
17 października 2014, 13:24
Cytat:
Pewnych świętości naruszać nie wolno.


:P

No i mieliśmy "Dungeon" bez czarnych smoków... w H1.

Nie znamy jeszcze składu armii, więc teoretycznie możliwa jest opcja z np. hydrą i bezimiennym jako czempionami.

Ech... zostały dwa tygodnie do zakończenia głosowania, a ja już mówię, jakby Loch wygrał.

Górski PW
17 października 2014, 13:43
I śmiało można tak mówić :P, loch już na pewno wygrał.

Douger PW
17 października 2014, 17:34
Ech, w ten sposób to każdą jednostkę możnaby uznać za "świętą" i do tej pory gralibyśmy w jedynkę z nową grafiką. Osobiście jestem za łączeniem starych jednostek z nowymi, bo przecież bez sensu jest w każdej serii wyrzucać wszystkie stare. Doszłoby do takiego samego absurdy, jak w przypadku zostawienia tychże starych jednostek.
Loch jest dobrym przykładem, bo można tu kombinować na setki sposobów, a każda konfiguracja może być ciekawa.

Acid Dragon PW
17 października 2014, 18:08
Nie przesadzajmy - nie każda jednostka, która się pojawiła na początku serii jest "świętością". Raczej nie widziałem postów osób tęskniących za Mumiami, Trollami, czy Niziołkami.

Takie np. Cabiry zastąpiły Gremliny (które już - wg słów Marzhina - nigdy nie powrócą) i jakiejś szczególnej rozpaczy z tego powodu nie ma.

Jednakże o ile nie mam nic przeciwko Akademii bez Gremlinów, o tyle Akademia bez Magów i Tytanów nie byłaby już Akademią. Podobnie jak Loch bez Minotaurów i Czarnych Smoków. Te dwie jednostki wydają mi się nienaruszalne. A reszta to kwestia parametrów, właściwości, fabuły i ... przypadku?

Przykład z Jednorożcem - cóż mogę rzec. Ewidentnie ja i wielu innych myliliśmy się co do jego statusu "ikony" Sylvanu.

Dark Dragon PW
17 października 2014, 22:03
Nie wyobrażam sobie Lochu bez Smoka, Minotaura byłbym jeszcze w stanie poświęcić... Czarny Smok musi być!

Hubertus PW
17 października 2014, 22:16
Jednak zagłosowałem na Inferno :P Aczkolwiek nie będę płakał jeśli wygra Loch, obie frakcje wydają się ciekawe. Demony są obecne w serii stale od trzeciej części, ale tym razem mamy szansę ujrzeć w nich coś więcej niż bezmyślną destrukcję, zwłaszcza jeśli bohaterem głównym będzie Kirył, dlatego zdecydowałem się postawić na nich.
Loch był w ostatnim dodatku do H6 i za dużo tej purpury doprawionej halucynkami. Dark elfy bym zobaczył w dodatku ukazującym ich walkę z naziemnymi kuzynami.

Ikoną Sylvanu jest wróżka i drzewiec :P i zielony smok, ale też elfi łucznik oraz druid, nie wyobrazam sobie tej frakcji bez tych jednostek (i nie, kurak Boo nie jest ikoną xP).

W Lochu faktycznie minotaury i czarne oraz czerwone smoki wydają się konieczne, ale nie pogardziłbym też meduzami, troglodytami oraz hydrami (zwłaszcza bezdennymi :P).

Górski PW
17 października 2014, 22:49
Ciekawe, kto wygra to głosowanie... Chciałbym jedno, jak i drugie, ale w ostateczności wolę Inferno niż Loch.

Bacus PW
18 października 2014, 09:08
Hubertus - Wróżka jest taką ikoną Sylwanu jak Magog Inferno. Drzewiec pojawiał się tylko w dwóch odsłonach H3 i H5, więc mimo, że należy do najbardziej rozpoznawalnych istot tego zamku to do ikony mu trochę brakuje. Ikoną Sylvanu był Jednorogi kucyk i jego brak w tym zamku jest dla mnie nieporozumieniem, bo to jest jedna z jednostek, która powinna być w każdym z line-upów do wyboru. Jak za Elfami jakoś nie przepadam to brak Koników będzie dla mnie ciężki do zaakceptowania, ale cóż. Fani woleli roznegliżowanego nafaszerowanego sterydami elfa, który wygląda jak Illidan.

Górski PW
18 października 2014, 09:52
Cytat:
Fani woleli roznegliżowanego nafaszerowanego sterydami elfa, który wygląda jak Illidan.
Nie fani, tylko Ubisoft :/.

Douger PW
18 października 2014, 11:32
A to nie jest temat o lochu i inferno? Gorzkich żali w temacie o Sylvanie pewnie już nikt nie czyta, więc przyszliście tutaj.




Ciekawe czy twórcy uraczą nas głosowaniem nad lineupem Lochu. Rzeczywiście fajnie byłoby zobaczyć troglodytę, meduzę, beholdera. Z części V zostawiłbym Jaszczura z umiejętnościami wersji alternatywnej oraz Krwawą Furię. Na harpie nie ma co liczyć, bo przeniesione zostały do Twierdzy. Minotaur i czarny smok będzie na pewno. Drugim czempionem będzie zapewne hydra. I dobrze, bo zasługuje na potężniejszą pozycję.

Alamar PW
18 października 2014, 11:55
Cytat:
Ciekawe czy twórcy uraczą nas głosowaniem nad lineupem Lochu
Wiesz, wystarczy poczytać ostatnie kilka postów w tematach o H7, tudzież spojrzeć na ostatni nius, by poznać odpowiedź na to pytanie. :P

Viking PW
18 października 2014, 16:35
Głosowanie na line-up Lochu (bardziej prawdopodobne) lub Inferno (mniej prawdopodobne) zapowiada się na znacznie uczciwsze. Szkoda, że na pomysł drugiej rundy twórcy wpadli dopiero po wpadce/przemyślanym zagraniu (niepotrzebne skreślić według uznania) z poprzedniego głosowania.

Zehir-12 PW
18 października 2014, 23:19
Gdyby jeszcze do tego nie podawali, jaki będzie ten line-up, czy ofensywny, czy inny, tylko wybrali jego typ sami, gdy fani zagłosowaliby na jednostki, to może wtedy bym uznał, że to wszystko ma jakiś sens, bo jak na razie dużo lepiej nie jest.

No bo załóżmy, że do drugiej rundy przeszłaby opcja ofensywna i defensywna (i załóżmy, że będzie to line-up lochu), to nawet jeśli w defensywnej opcji byłyby hydry, smoki, minotaury, mantikory, bezimienni, mroczni jeźdźcy i inne tak lubiane przez nas jednostki, a w ofensywnej same nówki plus nieliczne "stare" jednostki, no to i tak co to za loch, który jest defensywny. Głosujemy na ofensywne elfy, co tam że jednostki. Czy to jest dobre wyjście? Powinni to zmienić, dwie rundy w niczym nie pomogą.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [Ankieta] Loch vs Inferno

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel