Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Top 10 gier fantastyczno-strategicznych lub rpg fantasty
komnata: Podziemna Tawerna

Górski PW
11 października 2014, 19:29
No więc nie ma się co ropisywać. Podajcie mi swoje top dziesięć top 10 gier fantastyczno-strategicznych, lub top 10 rpg fantasty. Czemu ? Ponieważ nie dawno miałem urodziny, a ja za dużo gier nie znam, więc proszę by ktoś podał mi według niego te top 10 najlepszych. Z góry dziękuję.

bOdziO Wolf PW
11 października 2014, 20:05
Wymienię gry, które nie są osadzone w uniwersum Might and Magic, bo w te gry to już chyba zagrałeś z 5 razy jeżeli jesteś na tym forum :)

Starcraft II (aktualnie najlepszy sci-fi RTS na świecie)

Divinity 2: Dragon Knight Saga (rpg, 3D, fantasy)
Dragon Commander (rpg/rts/turówka/symulator smoka, 3D, fantasy z elementami steam punk)
Divine Divinity (rpg, 2D, fantasy)
Z polecenia czyli może być fajne ale jeszcze nie grałem: Divinity: Original Sin (rpg, 3D)

...
(przepaść xP, tytuły poniżej w tak miarę polecam)
...

Neverwinter Nights 1 (rpg, 3D, fantasy) (nie testowałem drugiej części jeszcze, co do pierwszej części to polecam zagrać jedynie w dodatki oraz kampanie stworzone przez fanów)
Icewind Dale 1 (rpg, 2D, fantasy)
Heroes of Annihilated Empires (rts z elementami rpg, 3D, fantasy)
Spellforce 1 (rts, 3D, fantasy, tutaj podobnie jak w Neverwinter, głowna kampania jest nudna więc przechodzimy od razu do dodatków :))
Warlords Battlecry III (rts, 2D, fantasy)

Hejnewars PW
11 października 2014, 20:17
Starcraft II

Icewind Dale 1 i 2 z dodatkami

Warlords Battlecry III (rts, 2D, fantasy)

Battle for Wesnoth

Anno ( 1602 1404 i 2070 )

Civilization 5 i najnowsza część ( mam nadzieje że będzie tak dobra jak myślę ;) )

Wiedzmin.

To tyle z mojej strony kolejność losowa.

Degraf PW
11 października 2014, 20:17
Ciężko zrobić ranking na tak szerokie pole, ale dwa tytuły podrzucę.

Planescape:Torment - gra typu "must play!", właściwie arcydzieło fabularne w dziedzinie RPG.
Kings of Dragon Pass - strategia turowa low-fantasy. Ogrom eventów losowych, co chwila coś się dzieje (przypadkiem ktoś z rady zauważył rytuał czarownic, trzeba rozstrzygnąć spór o krowę itp.) a efekty akcji są po części randomowe a po części uzależnione od skilli członków rady plemiennej.

Nemomon PW
11 października 2014, 20:30
Umm...

Talisman Digital Edition... To niby jest gra planszowa... ale ma elementy fantasy i strategii!

Andruids PW
11 października 2014, 21:00
Bodzio! Mordo ty moja! Zagraj w Original Sin, jest świetny, ale ostatecznie mało ma wspólnego z poprzednimi tytułami. Mam nadzieję, że kiedyś wyjdzie pełnoprawna kontynuacja FoVa.

3. Divinity 2 - akszyn erpeg z 3osoby, dużo fantastycznego humoru i wolności wyboru, do tego nie potrzeba wiedzy o poprzednich częściach (wbrew nazwy są dwie)
2. Breath of fire 4 - japoński rpg, najlepszy w jakiego grałem, finale się chowają, ale powodzenia ze znalezieniem go w sklepach
1. Dark Souls - zamierzam sprawić sobie dwójeczkę, jak wyjdzie pełna edycja. Zrobi z Ciebie mężczyznę i nauczy prawdziwego znaczenia słowa zabawa.

rtx PW
11 października 2014, 21:03
Hmm...
Osobiście Starcrafta nie znoszę - mechanikę ma świetną [czasem sobie zagram w demo, które zawiera całą grę poza kampanią :P], ale pod względem, eee... Fabularnym? Artystycznym? Cośtam w tym stylu? Jest naprawdę NĘDZNĄ i dziecinną podróbą Warhammera 40,000, który ma moim zdaniem najlepsze uniwersum sci-fi jakie znam, mimo iż sam tabletop jest ekstremalnie niezbalansowany i nieprzystępny dla nowych graczy.

W kwestii gier:
Na pierwszym miejscu zdecydowanie karcianka Magic: the Gathering.
Następnie Morrowind.
Heroes 3.
Skyrim.
Heroes 4.
Anno 2070.
Za samą fabułę wspomniany wh40k.
Za sentyment Heroes 2.
Nie wiem, czy się liczy ale Civilization V. Beyond Earth też zapowiada się syto.
Za miłe wspomnienia Heroes 5 i Oblivion ex aquo.

Eternal PW
11 października 2014, 21:33
Też pominę Heroesy. Ode mnie garść staroświeckich gier.
-Age Of Empires 2, zdobywca dychy w CDA;
-Baldur's Gate, które cudem nie dostało dychy w CDA, oraz jego sequel;
-seria Total War;
-seria Civilization;
-seria Tropico;
-planszówki Galakty;
-Polskie Imperium: Od krzyżaków do potopu;
-Dragon Age;
-sieciówka Civilization Wars.
Jestem pod wrażeniem, zrobiłeś failtemat, który nie sfailował. I czasem warto się rozpisać, żeby nie reprezentować sobą postawy "zresztą mi to wisi, róbcie co chcecie, dzieciaczki".

Kastore PW
11 października 2014, 21:53
Jak nie odstraszają Cię emulatory i masz jakiegoś pada to polecam "Castlevania: Symphony of the Night", a jeszcze jak nie masz odruchu wymiotnego na widok gier 2.5D (w co wątpię, bo masz 13 lat) to szczerze polecam połączenie FPP i RPG "Strife", które jest najlepszym 2.5D w jakie dane mi było zagrać, a grałem w naprawdę sporo gier z tego gatunku.
Eternal:
Jestem pod wrażeniem, zrobiłeś failtemat, który nie sfailował.
Każdy nowy temat, który nie jest tylko kalką jakiegoś innego, dobrze przyjętego, jest dla Ciebie z góry failtematem?

Lord Baffourd PW
11 października 2014, 21:59
Ja ze swej strony podsunę znakomitą serię Disciples, a zwłaszcza jej drugą część z dodatkami.

Hayven PW
12 października 2014, 10:20
Civilization 5 jest grą nawet ciekawą, ale... trzeba się do niej przyzwyczaić. Muzyka nieco męczy, trzeba to niemal w całości pobrać z internetu (jakieś 10 GB podstawka), a rozgrywka jest BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA(i jeszcze jakieś 30 "A")RDZO długa. No i jak się wciągniesz to masz problem, bo się zaczynasz uzależniać. Serio.

Do tych, co polecają Total War - myślałem o tym, żeby sobie sprawić którąś część - którą najbardziej polecacie? Dlaczego? I czy mógłby ktoś polecić gameplay obrazujący "esencję" gry? W sensie, mam nadzieję, że jest to bardziej batalistyczne (dowodzenie podczas bitew), aniżeli ekonomiczno-heroesowate. Nie mówiąc już o Anno, w którym zahaczyłem o demo 1602 i zmęczyłem się demowatością, niejasną mechaniką itp. Zresztą, nie lubię klimatów morskich, dlatego np. mapy do Heroes, w których jest woda, omijam zazwyczaj szerokim łukiem :P Anno wygląda na takie przeciwieństwo Total War, bo tam się skupia człowiek głównie na ekonomii.

Czy Anno 1404 jest lepsze, ciekawsze i ładniejsze od 1602?

Poleciłbym grę Age of Wonders. Może to nie jest szczyt możliwości, ale gierka trzyma pewien klimat (choć grałem tylko w drugą część), mamy magię, a sama rozgrywka przypomina Cywilizację w klimatach fantasy, z większym naciskiem na RPG, przywodzącą nieco na myśl Heroes, a to już jest samo w sobie dobre :)

Garett PW
12 października 2014, 11:13
Top 10 strategii:
10.Twierdza 3 - powędrowała z sentymentu do serii i po to, żeby liczba się zgadzała. :P
9.Twierdza 2 - pierwsza część serii w którą grałem, nie dorasta Twierdzy Krzyżowiec, czy nawet Twierdzy 1 do pięt, ale niektóre misje kampanii są o wiele trudniejsze od wyżej wspomnianych, a za tryb w którym można rozegrać historyczne bitwy, wędruje na 9 miejsce.
8.Twierdza Legendy - jedyna gra z serii, w której możemy sterować jednostkami magicznymi. Kampanie są w miarę ciekawe, skupiają się na legendach (sic) o królu Arturze, Vladzie Palowniku itd.
7.Twierdza Krzyżowiec i Twierdza Krzyżowiec Deluxe - bo tak. :P
6.Anno 1404 Wenecja - za ciekawą kampanię i jeszcze ciekawsze scenariusze w dodatku Wenecja oraz motyw gospodarki i kupiectwa, które w tak wielu strategiach są lekceważone.
5.Anno 2077 - o dziwo, Ubisoftowi wyszło przeniesienie serii Anno w przyszłość i gra wciąga jak diabli. Brawo Ubi!
4.Armies of Exigo - coś jak Warcraft 3, ale można powiedzieć, że trochę lepsze. Kampania wciąga jak diabli.
3.Spellforce 1 wraz z dodatkami Serce Zimy i Cień Feniksa - idealne połączenie RTS i RPG, świetna fabuła, po prostu cud miód.
2 Spellforce 2 Władca Smoków - chociaż wielu narzeka, że dwójka jest gorsza od jedynki, to u mnie powędrowała wyżej, za o wiele lepszą fabułę, Wojownika Cienia, czyli możliwość spotkania spotkania postaci, którą sterowało się w poprzedniej części, Mroczną Elfkę Balladynę i motyw istot zwanych Twórcami, którzy korzystali z potężnej magii, czyniącej z nich właściwie półbogów oraz futurystycznej technologii, we Władcy Smoków można zwiedzić ich statek zamieszkany przez pająki-roboty (brzmi znajomo, prawda? :P0.
1.Seria Mount&Blade - M&B niewiele się zmienił w kolejnych "częściach", więc liczę go jako serie na pierwsze miejsce. Dla tych co nie słyszeli o tej grze (są tacy? :P), po mapie poruszamy się niczym w "Hirołsach", aczkolwiek wróg porusza się w tym samym czasie, w którym my się poruszamy, jeśli stoimy, to jest pauza, ale podczas walki nie sterujemy całą armią, a naszym bohaterem - dowódcą, mamy jedynie komendy, dzięki którym żołnierze dopasowują się do sytuacji.


Top 10 RPG:
10.Seria Drakensang - ponoć "duchowy następca" Baldura, nie wydaje mi się, aczkolwiek gry z serii są przyjemne, oprócz oczywiście MMO Hack'n'Slasha, na którym teraz trzepią kasiorę.
9.Gothic 3 - wędruje z sentymentu do serii.
8.Dragon Age 2 - wielu narzekało, ale mi się tam podobał na tyle, by wpaść akurat na ósme miejsce.
7.Seria S.T.A.L.K.E.R. - musiałem, wiem, że to strzelanka, a z fantasy nie ma nic wspólnego, jednak są tam elementy RPG, a z sentymentu do serii nie mogłem sobie odpuścić wrzucenia go.
6.Icewind Dale 1 i 2 - co tu dużo mówić, po prostu świetna gra.
5.Baldur's Gate - tego się nie da ominąć w żadnym zestawieniu.
4.Risen 1 i 2 - następca Gothica, o wiele lepszy od Gothic 3 i Arcanii, ale nie dorasta do pięt dwóm pierwszy częściom.
3.ex aquo seria The Elder Scrolls i Dragon Age - w Morrowindzie się zakochałem, Oblivion gorszy, ale się spodobał, Skyrim za Dragonborna, gdzie mogliśmy zwiedzić Solstheim z dodatku do Morrowind i przypomnieć sobie przygody Nerevaryjczyka. Dragon Age natomiast to świetna gra, ma mnóstwo fajnych momentów, niekiedy bardzo psychodelicznych, jak Matka Lęgu w Okopach Umarłych i wierszyk krasnoludki kanibalki.
2.Planescape:Torment - wszystko co można było powiedzieć, powiedzieli przedmówcy.
1.Gothc 1 i 2 -moje pierwsze RPG, świetne gry, do teraz wychodzą do nich mody, dzięki którym można jeszcze raz zatopić się w przygodach Bezimiennego więźnia, jednocześnie przeżywając nowe przygody.
temat: Top 10 gier fantastyczno-strategicznych lub rpg fantasty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel