Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Loch vs Inferno
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Lochy czy Inferno ?
Inferno (41)
 
 31%
Loch (90)
 
 69%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8

Kastore PW
10 października 2014, 18:33
Ja nie twierdzę, że w poprzednim uniwersum nie było nijakich postaci. Były, oczywiście. Jednakże różnica tkwi w tym, że w świecie NWC koegzystowały z postaciami ciekawymi i całkiem nieźle nakreślonymi. Natomiast w Ashanie ile jest dobrze zrobionych postaci? Jedna? Dwie? W ogóle?

Dofcio PW
11 października 2014, 15:44
Dobrze wykreowanych postaci jest w Ashanie wiele (oczywiście według mnie, ale nie wnikajmy). Należą do nich: Anastazja, Kirył, Zehir, Raelag. Oczywiście pod względem osobowości. Większość osób, które uważają inaczej, po prostu tęskni za Enroth. (Nie chcę oczywiście szufladkować, mogą one mieć po prostu inny gust)

Nicolai PW
11 października 2014, 15:54
Soft:Ubi chce byśmy przedstawili swoje argumenty:
https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/dungeon-vs-inferno-stand-proud

Degraf PW
11 października 2014, 16:36
To już kpina - to oni powinni przedstawić smaczki dla jednej i drugiej rasy abyśmy mieli lepszy wgląd na to co wybieramy, a nie my. A jeżeli nie mieli pomysłów na składy, kampanie czy co innego to mogli wyrzucić obydwie rasy na bruk i zostawić krasnale.

Belegor PW
11 października 2014, 16:53
Nie wiem, czy obserwowałeś wcześniejsze wybory, jeśli tak to powinieneś wiedzieć, że w wypadku Elfy vs Krasnale, też było takie coś. Skoro o obecnym tak słabo się wyrażasz, w takim razie krasnale jak i leśne elfy również są do chrzanu bowiem twórcy nie potrafili również pokazać line upów podczas wyborów. Cóż, wtedy zostałoby jedynie sanktuarium i mielibyśmy jedynie 5 ras w podstawce. A tak mamy sześć (bo że loch wygra 56% to już pewne, wynik się nie zmieni nagle, jedynie o 1% w górę, lub w dół). Line up, pewnie będzie do wyboru w lochu, a być może również u nekropolii, jak i twierdzy.

Nerevar PW
11 października 2014, 17:22
Cytat:
wynik się nie zmieni nagle, jedynie o 1% w górę, lub w dół
Patrząc na cuda jakie się działy w poprzednim głosowaniu, wszystko jest możliwe.

Nicolai PW
11 października 2014, 17:36
@Up: Taa... były cuda, całe szczęście Soft:Ubi poznał się na oszustwach Siły Lasu...

Belegor PW
11 października 2014, 18:21
Wtedy to były trzy opcje do rozważenia, więc głosy się porozchodziły, tutaj mamy tylko 2 opcje, poza tym gdyby nagle inferno wzrosło z dnia na dzień, to byłby samobójczy ruch, bo wiadomo kto oszukiwał. Tutaj raczej bym się spodziewał przebiegu jak w elfy vs krasnoludy. Dynamiczniej się zrobi jak będzie głosowanie na line up mrocznych elfów.

Kastore PW
11 października 2014, 19:50
Dofcio:
Większość osób które uważają inaczej po prostu tęskni za Enroth.
To o mnie? Mam się zdenerwować? Ja bym zmienił oklepane "Nie lubią Ashan, bo chcą Enroth" na "Nie lubią Ashan, bo jest gorzej zaprojektowany od Enroth". No, chyba że ktoś lubi stereotypowe fantasy. Parafrazując, ludzie, miejcie jakieś standardy!

Alamar PW
11 października 2014, 20:17
Cytat:
Należą do nich: Anastazja, Kirył, Zehir, Raelag. Oczywiście pod względem osobowości.
Po pierwsze Cyryl. Po drugie brak mu jakiegokolwiek charakteru i jasno określonego celu życiowego.
Zehir podobnie - sam nie wie, co ze sobą począć (chyba jak i sami twórcy Ashanu :P).
Raelag jedynie miał nakreślone początki charakteru, ale H6 się skończyło, nim cokolwiek z tego wyszło. No i nie zapominajmy, że jest to nie tylko narkoman (grzybki :P), alkoholik (ciągle na kacu), ale jeszcze i pedofil (skrada się za małolatą od jej narodzin i bredzi coś pod nosem, że ją kocha). :P
Co do Anastazji, to zgoda.

Akurat jeśli chodzi o Ashan, to "kultowych" bohaterów dorobiliśmy się z innych gier niż Heroesi, jak choćby DoC (Ariana, Dhamiria, Kelthor, Ishuma), Clash of Heroes (Jezebeth) lub Dark Messiah (Xana). Próba zrobienie z Raelaga nowego Gelu średnio Ubi wychodzi (za to notowania Kaspara ostatnio poszły w górę).
Heroesi Ubisoftu jak dotąd nie mieli szczęścia: albo promowano kompletnych idiotów (Isabela, Anton), albo postacie bez krzty własnego charakteru (Findan, Zehir, Cyryl, Sandor). Dziwnym trafem postacie znane juz z gier NWC (Crag Hack i Sandro) jakoś takich problemów w Ashanie nie mają. :P

Xesasi PW
11 października 2014, 21:16
Wiem, że tak trochę nie w tym miejscu, co trzeba, ale jak już się czepiamy o poprawność nazwy Kirył/Cyryl, czemu w ogóle doszło do zmiany? Prawa autorskie Black Hole'a czy co?

Kastore PW
11 października 2014, 21:27
Tłumacz.

Nicolai PW
11 października 2014, 22:35
Dofcio:
Dobrze wykreowanych postaci jest w Ashanie wiele (oczywiście według mnie, ale nie wnikajmy). Należą do nich: Anastazja, Kirył, Zehir, Raelag.
Zehir? Ciężko nazwać dobrze wykreowanym postać, którą w ogóle nie wykreowali. Był synem Cyrusa i ruszył walczyć z Sheogh, to wszystko... A Raelag? Tak dobrze wykreowany, że jego biografię będzie trzeba retconować Pustką.
Dofcio:
Większość osób, które uważają inaczej, po prostu tęskni za Enroth.
Mówisz, że jak łapię się za głowę czytając opis Driady to tak naprawdę płaczę za starym uniwersum?
Alamar:
Po pierwsze Cyryl.
Po drugie Kirył ;) Ale uznaję Twoje prawo do wyrażania swojego sprzeciwu wobec bezsensownych tłumaczeń. Mam tak samo z Impami i Sukubami (tak, nadal uważam, że rodzaj męski nie ma tutaj sensu chociaż w takiej formie pojawia się w słowniku) :D
Alamar:
Po drugie brak mu jakiegokolwiek charakteru i jasno określonego celu życiowego.
Zehir podobnie - sam nie wie, co ze sobą począć (chyba jak i sami twórcy Ashanu :P).
Cyryl miał jakiś charakter, ale tylko w opisie. Jakoś w grze nie dało się wyczuć, że jest rezolutny i nicpoty. Poza tym jakby wykreślić go z części intrygi realizowanej przez Sarę to w ogóle byśmy nie zauważyli różnicy. A Zehir? Jako jedna z nielicznych postaci w H5 miała jakąś osobowość, więc trochę się wybija na tle reszty.
Alamar:
Raelag jedynie miał nakreślone początki charakteru, ale H6 się skończyło, nim cokolwiek z tego wyszło. No i nie zapominajmy, że jest to nie tylko narkoman (grzybki :P), alkoholik (ciągle na kacu), ale jeszcze i pedofil (skrada się za małolatą od jej narodzin i bredzi coś pod nosem, że ją kocha). :P
Nie zgodzę się, że miał początki charakteru, według mnie ta postać była przekreowana. Emo-narkoman, czempion Malassy, agent Kha-Beletha, błędny rycerz, władca zjednoczonych klanów i zausznik Tieru. Jego osobowość zmieniała się jak w kalejdoskopie, ile można?
Alamar:
Co do Anastazji, to zgoda.
Niby tak, ale jako hierofantka Anastazja w Cieniu Śmierci była męcząca.
Alamar:
Akurat jeśli chodzi o Ashan, to "kultowych" bohaterów dorobiliśmy się z innych gier niż Heroesi, jak choćby DoC (Ariana, Dhamiria, Kelthor, Ishuma), Clash of Heroes (Jezebeth) lub Dark Messiah (Xana).
Co w nich kultowego? Jakoś niezbyt często dyskutuje się o Arianie czy Keltorze. Ciężko nazwać kultowym kogoś kto nie jest dobrze znany nawet fanom serii. Poza tym naprawdę Jezebeth i Xana? Co w nich niby kultowego? Pierwsza pojawiła się dwukrotnie jako postać drugo-, a może nawet trzecioplanowa i raz miała większy występ... w jednym scenariuszu. Poza tym jej aparycja nastolatki w CoH raczej nie pomaga jej w staniu się kultową. A Xana? W DM i H6 była przyboczną Saretha/Cyryla, bardzo kultowa i pamiętna rola.
PS. Jezebeth po raz pierwszy pojawiła się w H5, więc jeśli jest kultowa to nie pochodzi z CoH ;)
Alamar:
Próba zrobienie z Raelaga nowego Gelu średnio Ubi wychodzi (za to notowania Kaspara ostatnio poszły w górę).
Byłoby dużo lepiej jakby zaczęli robić nowym Gelu zupełnie innego Mrocznego Elfa, bo Raelag, który porzucił Kha-Beletha, a potem Ygg-Chall dla Izki ciężko traktować poważnie... zwłaszcza jak okaże się, że Ygg-Chall już raz porzucał.
Alamar:
Heroesi Ubisoftu jak dotąd nie mieli szczęścia: albo promowano kompletnych idiotów (Isabela, Anton), albo postacie bez krzty własnego charakteru (Findan, Zehir, Cyryl, Sandor).
Zehir według mnie miał jakiś charakter, ale co do całej reszty się zgadzam. Tak jak fabularnie Ashan się poprawił po zmianie ekipy tak dalej mają trudności z wykreowaniem porządnego bohatera. Wprawdzie już pojawiły się nowe postacie, które lepiej wykreowano, takie jak Uriel, Anastazja i Vein, ale wtórują im tacy nudziarze pokroju Swietłany, Sandora, Iriny i Sława oraz wariaci tacy jak Anton i Kaśka.
Xesasi:
wiem, że tak trochę nie na miejscu co trzeba, ale jak już się czepiamy o poprawność nazwy Kirył/Cyryl, czemu w ogóle doszło do zmiany? prawa autorskie Black Hola czy co?
Ciężko mówić o prawach autorskich węgierskiej firmy do polskiego tłumaczenia angielskiej wersji rosyjskiego imienia pochodzenia greckiego ;) Po prostu trafił się tłumacz na tyle kompetentny, by zauważyć, że angielski "Kiril" to nasz "Cyryl".

Alamar PW
12 października 2014, 07:26
Cytat:
Po drugie Kirył ;)
Po drugie też Cyryl.

Cytat:
Cyryl miał jakiś charakter, ale tylko w opisie.
Opisy chyba sobie darujemy, bo ważne są czyny, a nie słowa, prawda? ;)

Cytat:
Niby tak, ale jako hierofantka Anastazja w Cieniu Śmierci była męcząca.
Na szczęście tamtejszymi bohaterami są Vein i Zakała Zakera, a nie Anastazja. Ją chyba wciśnięto na siłę (podobnie jak Belketha).
Poza tym, z tego co wiem, to akurat tę kampanię nie pisała osoba, która odpowiadała za kampanię Anastazji w H6 (a chyba wiesz co się dzieje, jak inny autor dobiera się do czyjejś postaci).

Cytat:
Co w nich kultowego?
"Kultowego", a nie kultowego. Może bardziej pasowałoby tu słowo rozpoznawalni, podobnie jak Solmyr czy Darkstorm z H3 lub Sandro z H1 - wyróżniają się na tle innych bohaterów swym wyglądem lub zdolnościami... no i zapadają jednak w pamięć w przeciwieństwie do setki innych bohaterów z H5 i H6. Ktoś ma jakichś ulubionych tawernianych bohaterów w H6? (odnośnie H5 to jeszcze uwierzę).

ErhaG PW
12 października 2014, 19:24
Co to są fałszywe głosy,_jakie są kary w świecie rzeczywistym za różne łamania praw, itp.??? Proszę głosujcie na Inferno,_to dobry wybór._Co z 32% obecnie głosującymi za demonami???

Nicolai PW
13 października 2014, 00:31
Alamar:
Po drugie też Cyryl.
To szybko się wycofali z tego, przy takim Impie tkwią nadal.
Alamar:
Opisy chyba sobie darujemy, bo ważne są czyny, a nie słowa, prawda? ;)
Mam sobie darować opisy? Ale to takie śmieszne jak realizacja postaci tak pięknie nie współgra ze swoją koncepcją :D
Alamar:
Ją chyba wciśnięto na siłę (podobnie jak Belketha).
Zastanówmy się. Anka posłużyła jako personifikacja jednego z aspektów Ashy, a Belketh? Dostarczył eliksir spowalniający demencję starczą u truposzy, więc chyba masz rację ;)
Alamar:
Poza tym, z tego co wiem, to akurat tę kampanię nie pisała osoba, która odpowiadała za kampanię Anastazji w H6 (a chyba wiesz co się dzieje, jak inny autor dobiera się do czyjejś postaci).
Tutaj przypomnę, że najlepsze części SW były robione przez kogoś innego niż The Maker :P
Alamar:
"Kultowego", a nie kultowego. Może bardziej pasowałoby tu słowo rozpoznawalni, podobnie jak Solmyr czy Darkstorm z H3 lub Sandro z H1 - wyróżniają się na tle innych bohaterów swym wyglądem lub zdolnościami... no i zapadają jednak w pamięć w przeciwieństwie do setki innych bohaterów z H5 i H6. Ktoś ma jakichś ulubionych tawernianych bohaterów w H6? (odnośnie H5 to jeszcze uwierzę).
Twoja semantyka mnie zmyliła ;) No, w H5 znalazłoby się kilku ulubieńców? Ale H6? Tam wszystko było nudne i nie wybijało się ponad resztę (ach te rozwiązanie sprawy balansu komunizmem). Poza tym do Szóstki nie było praktycznie pojedynczych scenariuszy, więc nie było kiedy wyrobić sobie preferencje bohaterskie.
ErhaG:
Co to są fałszywe głosy, jakie są kary w świecie rzeczywistym za różne łamania praw, itp.?
Zależy od tego kto, co i gdzie. Jak dobrze dobierzesz te trzy parametry to możesz driftować autem pomiędzy ludźmi na Monciaku i nie odpowiadać za to ;)

Dofcio PW
14 października 2014, 21:34
Pomijając temat bohaterów, chciałbym poruszyć inny. Opis Inferna. Te fragmenty w stylu "silniejszy ma rację" albo "po śmierci demon zmienia się w impa i musi znowu wspiąć się na szczyt" (choć pojawiły się wcześniej ) przypominają mi coś. A mówiąc coś mam na myśli nową grę "Shadow of Mordor" . Czy Ubisoft przygotowuje grunt pod nową grę w uniwersum?

Acid Dragon PW
14 października 2014, 21:43
Mało prawdopodobne. Większość z tych tekstów pochodzi z Kompendium Ashanu, czyli sprzed ponad 2 lat. Wtedy planowano Raiders oraz dodatki do Heroes 6.

Nicolai PW
14 października 2014, 22:30
O odradzaniu się pod postacią Chochlika mówiono już w H5. To Urgash miał recykling dusz, a Asha wieczny odpoczynek. Jednak ktoś w Sotf:Ubi stwierdził, że to zbyt prosty i klarowny system, więc wywrócili życie pozagrobowe zapewniane przez Smoczycę Ładu w sposób tak drastyczny, że jest to jedna z bardziej skomplikowanych rzeczy jakie widziałem na oczy w fantasy. W sumie powinni mu poświęcić osobne kompendium.

Acid Dragon PW
16 października 2014, 00:28
Półmetek głosowania. Wynik pozostaje niezmieniony - 56% - 44% dla Dungeon.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 - 8
temat: [Ankieta] Loch vs Inferno

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel