Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [przykręcony] Poradniki do WoGa i pytania wszelakie
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

TopFunny525 PW
17 sierpnia 2012, 01:04
Hej^^. Tutaj znowu ja. Tym razem dam poradnik dotyczący tworzenia portretów jednostek. Co nam jest potrzebne więc?

Paint(najłatwiej i najszybciej się zrobi portret^^)
Def jednostki, której zrobimy portret(mój proces będzie wykonywany na chińskim smoku autorstwa Kuririna(dla przykładu:)).
DefView(zaraz powiem dlaczego)
I tło poszczególnego zamku(wszystkie tła są dostępne w tym temacie i są udostępnione przez użytkownika Nie_mam_Nicka. W spisie treści jest podane)

No to zaczynajmy.

Krok pierwszy : Otworzyć def jednostki za pomocą DefViewa.

Krok Drugi : Za pomocą DefViewa wypakować jedną klatkę jednostki(najlepiej żeby była ataku bądź obrony, albo po prostu może stać:))

Krok trzeci :, otworzyć "wypakowaną" klatkę za pomocą painta. Gdy ją otworzymy klatka będzie na jasnoniebieskim tle. Warto to tło zmienić na białe. Zaraz się dowiecie dlaczego:D.

Krok Czwarty : Ściągnąć z Kwasowej Groty tła zamków(za pomocą przydatnego przycisku "zapisz grafikę:)")

Krok Piąty : "Odizolować grafikę tła wybranego zamku(w moim przypadku będzie to będą wrota żywiołów), powinno to wyglądać tak:



Krok Szósty(przed ostatni) : Prze kolorować, tło jednostki na białe i zaznaczyć całą jednostkę(jednocześnie wybierając opcję tło przezroczyste) powinno to wyglądać tak :



Krok Siódmy (ostatny) : Odpowiednio umieścić jednostkę na tło wybranego miasta. Powinno to wyglądać tak :



I to koniec:). Teraz wystarczy zmienić jedynie rozmiar portretu jednostki na 58x64 i wsadzić do pliku def TWCRPORT znajdującego się w H3Sprites.

To tyle:). Mam nadzieję, że poradnik się przyda i, że dobrze objaśniłem co i jak. Pozdrawiam




Irhak PW
17 sierpnia 2012, 12:19
Cytat:
Krok Szósty(przed ostatni) : Prze kolorować, tło jednostki na białe i zaznaczyć całą jednostkę(jednocześnie wybierając opcję tło przezroczyste) powinno to wyglądać tak :
Lub używamy narzędzia "selektor kolorów" i klikamy prawym na tło jednostki, aby ustawić kolor tła pliku na kolor tła jednostki, a potem zaznaczamy "Zaznaczenie przezroczyste" ;)
(nie musimy się "babrać" w szukanie "cyanowych" części tła, kiedy jednostka jest tak narysowana, ze 'okala' fragmenty tła)

TopFunny525 PW
17 sierpnia 2012, 13:53
W sumie można też i tak:). Dzięki Irhak

zuriv PW
21 lutego 2013, 13:44
Cześć!
Szukam trochę w necie, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie: w jaki sposób można wyciąć dźwięk z gry i zapisać go jako mp3? Chodzi mi o to, że podoba mi się dźwięk, który wydawany jest, gdy w czasie walki Magi Ogre czaruje jednego ze swoich (wówczas postać na chwilę robi się czerwona, następnie jej pasek z liczbą jednostek jest zielony). chciałbym w jakiś sposób wyodrębnić ten dźwięk i ustawić go sobie jako sms :)
Czy jesteście w stanie mi coś poradzić?
Dzięki i pozdrawiam.

AmiDaDeer PW
21 lutego 2013, 14:11
Za pomocą MMArchive możesz otworzyć plik Heroes3.snd znajdujący się w folderze Data w katalogu z grą. Tam znajdziesz wszystkie pliki dźwiękowe z gry. Plik, o który Ci chodzi, nazywa się bodajże "BLOODLUS". W zakładce Edit znajdziesz opcję Extract, dzięki której możesz wyciągnąć ten plik w formacie *.wav, który możesz przekonwertować do mp3 choćby i za pomocą programu Audacity albo konwerterów online (łatwe do znalezienia w sieci).

zuriv PW
21 lutego 2013, 14:40
Genialnie! Dzięki serdeczne, o to mi chodziło :)
Pozdrawiam.

Drwal PW
7 kwietnia 2014, 20:49
Jako, że ostatnio dość dużo tematów i postów z pytaniami jak podmienić jednostkę, stworzyłem poradnik jak to zrobić na YT. Na razie tylko sama grafika, za pomocą MMArchieve.

JAK PODMIENIĆ JEDNOSTKĘ W HEROES 3


mitlandy PW
7 kwietnia 2014, 22:01
Bardzo fajnie opisane teraz ludzie nie będą mieć problemu z podmianą jednostek.
Dziękuje Drwalu, że w poradniku użyłeś mojej jednostki.:)

Drwal PW
8 kwietnia 2014, 19:52
A no jakoś tak wydała mi się reprezentatywna. :D Chociaż ma mały błąd z cieniem. Zrobiłem jeszcze jeden filmik. Tym razem dotyczący instalacji Woga. W sumie to dość proste, ale jako że dziś instalowałem Woga to film powstał trochę przy okazji. :D Może niedługo uda mi się dodać jakiś poradnik wyjaśniający trudniejsze rzeczy. No ale na razie tyle:

INSTALACJA WOGA

Drwal PW
14 kwietnia 2014, 22:38
ZMIANA STATYSTYK JEDNOSTEK

Kolejna dość prosta rzecz dla obecnych tu Grotowiczów, ale dostałem chyba 4 maile z pytaniem jak to zrobić na YT. Niedługo dodam też trochę poważniejszy poradnik, więc by nie wrzucać co chwile nowych postów, umieszczę tu kolejny link w odpowiednim czasie.

hubert24w PW
3 października 2014, 21:07
Czy da się zmienić nazwę miasta w Heroes III?

Morglin PW
3 października 2014, 21:11
Tylko w edytorze map.

Jeśli jednak masz zainstalowanego WoG-a, nieoficjalny dodatek i włączysz odpowiednią opcję w ustawieniach, to możesz podczas gry do woli zmieniać nazwę miasta klikając na nią myszką w oknie ekranu miasta.

hubert24w PW
3 października 2014, 21:47
Nie da się go zmienić w jakimś tekście w notatniku z archiwum *lod bitmap?

Tak żeby było na stałe zmienione przy odpalaniu gry przy wyborze miast.

Morglin PW
3 października 2014, 23:10
A, o to ci chodzi. Da się. Gdyby się nie dało, to H3 nie zostałoby przetłumaczone. Nazwy miast są w dwóch plikach: "ArrayTxt" i "TownType", które są w czterech plikach .lod: "H3ab_bmp.lod", "h3abp_bm.lod", "H3bitmap.lod" i "H3pbitma.lod".


hubert24w PW
4 października 2014, 08:08
Działa. Dzięki!

GILU PW
4 października 2014, 15:35
Mógłby ktoś jeszcze raz wrzucić tła miast wykonane przez Regisa?

hubert24w PW
5 października 2014, 12:32
Mam pytanko. Czemu jak robię obiekt mapy przygody to mi wyświetla, że musi on być w rozmiarze 32 na 32 piksele. A z tego co widziałem inne obiekty w grze są sporo większe. Proszę o radę.

AmiDaDeer PW
5 października 2014, 13:44
Rozmiar obiektu mapy przygody musi być o ile dobrze pamiętam wielokrotnością liczby 16. Tyle bowiem ma jedna kratka w grze.

Inna sprawa że Twoja wiadomość nic mi nie mówi. Gdzie Ci się to wyświetla? Jak robisz ten obiekt? Jakim programem?

Kammer PW
5 października 2014, 13:53
I czy musisz zakładać nowy temat odnośnie każdego swego nowego problemu?

hubert24w PW
5 października 2014, 14:03
Robię w programię deftool i gdy biorę zapisz jako *def to wyskakuję okienko, że obrazek mapy przygody musi być w rozmiarze 32/32 piksele.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [przykręcony] Poradniki do WoGa i pytania wszelakie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel