Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30

Tarnoob PW
1 października 2014, 20:22
Też jestem zdania, że głosowanie mogłoby mieć II turę.

Przecież to pozwoliłoby Ubi na przedłużenie medialnej uwagi związanej z głosowaniem, a przede wszystkim byłaby większa popularność ostatecznej opcji. Mimo wszystko powinno się dążyć do konsensusu, a głosowanie to jedna z dróg, a nie cel. Furia zdobyła chyba mniej niż 50 proc, a nawet gdyby je miała, to nie zaszkodziłoby dla for­mal­noś­ci powtórzyć głosowania. Pewnie wielu, jak Xelacient i tłumy wyborców w wyborach powszechnych, wybiera coś nie dlatego, że to lubi najbardziej, tylko dlatego, że np. chce unieszkodliwić jakiegoś groźnego rywala. Dlatego przy wyborze między dwoma opcjami sporo dotychczasowych zwolenników Furii i Równowagi mogłoby zmienić zdanie.

Hubertus PW
1 października 2014, 21:45
To nie są wybory prezydenckie by była druga tura, ludzie, tu chodzi jedynie o jednostki :P A niektórzy tą sprawę traktują jak niepodległość :P

Poza tym, jak można mówić że skoro wyniki nie zmieniły się tak jak niektórzy chcieli to od razu znaczy że było oszustwo przy ich liczeniu i że Ubi "wybrało za nas". Ubi mogło za nas wybrać i wcale nas o zdanie nie pytać, mogli też unieważnić głosowanie i wybrać samemu, albo ograniczyć się tylko do wyboru przez nas frakcji a jednostek już nie. Nie mówiąc już o tym, że przygotowane warianty to i tak był wybór czysto kosmetyczny, ale dobieranie do tego ideologii oszustwa ze strony Ubi tylko dlatego, że jedyna słuszna opcja nie wygrała jest żenujące i śmieszne.

Matikun PW
1 października 2014, 21:59
@Up
Masz rację, Furia wygrała, gratulacje, w sumie nie obchodzi mnie czy były fałsze i Ubi kantowało, Furia wygrała i trzeba się z tym pogodzić. Przywitajmy Jelonki i Blade Dancerów :).

Alamar PW
1 października 2014, 22:39
Nicolai:
My już mieliśmy dyskusję o Sukubie i ta argumentacja jest po prostu niezgodna ze stanem faktycznym. Kobieta to człowiek, więc powinno mówić się "kobiet"? Meluzyna to nazwa potwora, więc powinno mówić się "Meluzyn"? Łania to samica jelenia, więc "łań"?
Odsyłam do słownika wyrazów obcych, tudzież wikisłownika.

Alistair PW
1 października 2014, 23:40
Jeśli patrzeć na to, że i sukub, i inkub pochodzą z łaciny, to poprawnie powinno być "sukuba" od łacińskiego "succuba" i "inkub" od łacińskiego "incubus". Wg łaciny pierwsza forma jest żeńska, a druga męska. Skąd się wzięła polska wersja "sukub", to nie mam pojęcia, może stąd, że są to określenia demona w rodzaju męskim, ale nie jestem językoznawcą, więc nie mam kompletnego pojęcia skąd się to wzięło. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że tak naprawdę sukub to nie był stricte damski demon, bo może demony w ogóle nie miały płci. I bez znaczenia może być fakt, że sukub to demon, który pojawiał się w formie kobiety. Miał kusić facetów, to pojawiał się jako kobieca postać i tyle.

Nicolai PW
3 października 2014, 08:20
Hubertus:
Nie mówiąc już o tym, że przygotowane warianty to i tak był wybór czysto kosmetyczny, ale dobieranie do tego ideologii oszustwa ze strony Ubi tylko dlatego, że jedyna słuszna opcja nie wygrała jest żenujące i śmieszne.
Wiesz, po prostu to trochę dziwne, że wariant, którego nagły wzrost poparcia rozpoczął audyt, nie dość, że wygrał głosowanie, to jeszcze jego wynik podskoczył po odliczeniu fałszywych głosów, więc może nie jest to aż tak żenujące i śmieszne jak Ci się wydaje ;) Mnie osobiście już nie chce się tym martwić, wygrała Furia to wygrała i w jaki sposób to zrobiła już nic nie zmienia.
Alamar:
Odsyłam do słownika wyrazów obcych, tudzież wikisłownika.
Tutaj wszystko co miałem do powiedzenia napisał w sumie Alistair. "Sukub" w rodzaju męskim przedostał się do naszego języka w sumie bez dobrego powodu. W oryginale te określenie było rodzaju żeńskiego, ale coś się po drodze pogmatwało. Wydaje mi się, że ma to związek z tym, że te określenie dotarło do nas z wieloma pośrednictwami jak "wampir" i stąd te rozkraczenia.

Sobieski PW
17 października 2014, 17:40
główna:
Będzie głosowanie na wojska Lochu/Inferna
głosowanie:
W dwóch turach: najpierw na trzy warianty, a następnie na dwa zwycięskie
Jest możliwość, że takie coś spotka też wojska Sylwanu? W końcu nie widzę powodu, dla którego głosowanie na wojska Sylwanu miałoby się odbywać na innych zasadach niż głosowanie na wojska Lochu/Inferna.

Acid Dragon PW
17 października 2014, 17:53
Podczas chatu zaproponowałem to, ale wątpię, by moja propozycja się przebiła.

Moim zdaniem to dobry pomysł i warto go forsować w komentarzach przy okazji głosowania na armię Dungeon.
Może być jednak trudny do przeforsowania, gdyż - no cóż - autorzy jednak ogłosili już wyniki wraz z decyzją. Czy teraz mogliby ją cofnąć? Czy nie wyglądałoby to trochę na zasadzie "nie o taki wynik nam chodziło - głosujcie jeszcze raz"?

Niemniej jednak faktem jest, że większość graczy, czyli 55% nie chciała Furii, ale coś innego. To jest klasyczny problem demokracji przy głosowaniu nad więcej niż dwiema opcjami (może wygrać opcja popierana przez mniejszość - np. w sytuacji, gdy większość rozbije swoje glosy na dwie podobne opcje) i powód, dla którego w wyborach prezydenckich mamy "drugą turę".
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel