Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] The Forge - temat ogólny
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31

Alamar PW
15 września 2014, 17:30
Pierwotna fabuła AB miała być bardzo podobna do obecnej w grze tyle tylko, że zamiast Kreegan przeciwnikiem miały być wynaturzenia Kastore'a. Widać to w pozostałościach w tekstach choćby w postaciach sędziów Sleena i Fairfeathera, którzy byli obecni w Might and Magic 7.
Dialogi i opisy zostały odpowiednio przystosowane do pojawienia się Kreegan, ale ogólnie nie stworzono historii kampanii od nowa, a z pewnością nie tworzono nowych map.

Morglin PW
15 września 2014, 17:37
Hmm... więc skoro miała się tylko niewiele różnić od obecnego AB, to jestem za fabułą fanowską, inną od oryginalnej. Oczywiście z Kastratem i resztą.

Górski PW
29 września 2014, 15:09
Cóż, wymieniłem przez fb ostatnio parę słów z hota crew (nie wiem dokładnie z kim, bo pisali z profilu hoty) i spytałem się kiedy wejdzie the forge do horn of the abyss, i odpisali mi (kiedy będzie gotowy, lecz nieprędko), ja osobiście myślę, że miasto wejdzie za rok lub dwa. A wy co o tym myślcie? Sam już nie wiem ile to potrwa, bo oni strasznie dbają o najmniejsze szczegóły. Co trochę denerwuje. Przy okazji bardzo mam ochotę zagrać sobie oryginalnym the hevenly forge, jeśli zna ktoś jakiś link do pobranie "fordża :P" pierwotnego, to bardzo bym prosił, by mi wysłał link, a i tak w ogóle czy hota crew wymyśliła już fabułę do miasta-technologii?

Fandor PW
29 września 2014, 18:02
W pełni oryginalne nie istnieje m.in dlatego, że nikt nie wie jak miała wyglądać jednostka 7 poziomu stąd mamy tylko wyobrażenie danej grupy. Ukraińskie Forge jest najbliżej, ale z beznadziejna grafiką, natomiast jak chcesz pogrzebać, to do którejś ze starej wersji VCMI znalazło by się i Forge Witchkinga ze zbliżonym jednostkami i ekranem, ale nie wiem czy warto przeglądać tyle postów o specjalnie ściągać stare wersje i VCMI i Forge gdyże obecne są dużo lepsze. A i Forge od hoty teże nie będzie jak oryginał, między innymi mają bombkę choinkową zamiast minotaura i taki sterylny ekran miasta.

Górski PW
29 września 2014, 18:22
Ukraińskie forge chyba widziałem i masz racje kicha totalna, a co sądzisz o modern forge? Opłaca się ściągnąć i mógłbyś dać mi link do jakiegoś the forge projektu? Czy polskie the forge jest już do ściągnięcia, bardzo proszę wszystkich by zarzucili jakieś różne linki miast typu "the forge" :)

Kammer PW
29 września 2014, 18:29
Czy Ty wiesz, do czego służy przecinek?

A Forge witchkinga jest do znalezienia w tym temacie na VCMI 0.95, jeśli dobrze pamiętam, aczkolwiek powinno też działać na 0.96.

Kuririn PW
29 września 2014, 18:33
Na VCMI all mody :) chyba all :P i jest FORGE.
http://wiki.vcmi.eu/index.php?title=Mod_list

Górski PW
29 września 2014, 18:38
Mam pytanie - czy samo vcmi to też jakiś program do pobrania, czy mogę samo the forge pobrać i gotowe, i trzeba jakiś innych programów by zadziałało?

MinosKing PW
29 września 2014, 18:49
Niestety samo Forge bez vcmi nie zadziała tobie na czystym Homm III.

Co do tego co pisał Kammer i Kuririn, to niestety wcześniejsza wersja Forgie nie działa na najnowszym vcmi 0.96b, sam próbowałem odpalić to miasto, ale gra się wykrzaczyła;/ i tak za każdym razem nawet Hota mi nie działa na tej wersji vcmi.

Więc proponuję tobie pobrać vcmi 0.95 na próbę oraz Forge link do nich znajdziesz w tematach na Kwasowej wystarczy dobrze poszukać;)

Mody do vcmi wgrywa się bardzo prosto, masz tam folder mods wypakowujesz więc tam dowolny mod, odpalasz grę i gotowe.

Górski PW
29 września 2014, 18:53
Pytanko, czy miasto the forge kogoś zastępuje
Cytat:
oraz Forge link do nich znajdziesz w tematach na Kwasowej?
Już nie trzeba szukać, bo Kuririn, koleżka, wysłał mi linka do różnych modów, w tym do the forge :)

Kammer PW
29 września 2014, 18:55
Drogi koleŻko, mody do VCMI mogą i dodawać, i podmieniać. Ten konkretny dodaje.

Górski PW
29 września 2014, 18:58
ok, a i czy działa na wszystkich mapach, i sorry za przecinki, będę starał się o nich nie zapominać :P Który to ten konkretny? Tam jest tego sporo.

Kammer PW
29 września 2014, 19:08
Tak, na wszystkich. I o kropkach i rozmiarze liter nie zapomnij.

Kuririn PW
29 września 2014, 19:26
VCMI jest nowym "piszącym" się jeszcze silniku gry przez fanów tejże gry, Hmm3. Można dodawać nieskończona ilość stworów, czarów, artefaktów i miast. Wszystko to dzięki bardzo prostym sposobie plików .json. Wiejec na stronie VCMI no i we wcześniejszych psotach.

Górski PW
29 września 2014, 19:37
Cóż wiem, że zdecydowanie odskakuje od tematu, ale czy w VCMI można ściągnąć też kronverk albo cathedral z hoty ?

Kammer PW
29 września 2014, 19:39
To one wyszły? O.o

Górski PW
29 września 2014, 19:41
Nie wiem, właśnie dlatego się pytam ;)

Morglin PW
29 września 2014, 19:43
Nie wyszły. Póki co, Róg Otchłani opublikował jedno miasto - piracką Przystań.

Górski PW
29 września 2014, 19:47
I prawdopodobnie za 2 lata opublikuje the forge, a przynajmniej mam taką nadzieje.

Kuririn PW
29 września 2014, 19:47
O ja (snikers) WoG jest odrębnym dodatkiem, Hota jest również odrębnym dodatkiem, VCMI to silnik, na bazie której będzie można "samemu" dodać miasta do gry. A zaś miasto z Hoty to inna bajka (baza profesionalnych grafik i innych nowości w tym jedynego jak dotąd miasta Cove(przystań) dodanych na "bazie" oryginalu H3,AB i SoD.
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31
temat: [ważne] The Forge - temat ogólny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel