Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30

Nicolai PW
25 września 2014, 09:18
Raelag to Mroczny Elf, który z natury był wiecznie młody. Menelag to podstarzały władca Stonehelm i wujek Leanny, który miał hopla na punkcie Czaszki Cieni. Nawet jeśli Raelag mógłby jakoś zmienić swoją fizys to musiałby jeszcze przejąć władzę w Wolnym Mieście, a któreś z jego rodzeństwa doczekać się ludzkiego potomstwa. To nie mogą być te same osoby.

Alamar PW
25 września 2014, 09:47
Menelag to kultysta demonów, którego Arantir cały czas ścigał w swej kampanii w H5:ToE. Raelag zaś po swym "nawróceniu" z demonami nie chce mieć nic wspólnego.

Cytat:
Btw. Czy słusznie mi się wydaje, że Raelag i Menelag z Dark Messiasha to ten sam koleś (w kontekście zlecenia Tieru dla Raelaga by udał się do Srebrnych miast w Kuźni Przeznaczenia).
Tieru nigdzie go nie wysyłał, Raelag sam się wysłał na wschód, by odszukać mrocznego mesjasza, a poszukiwania zaczął od Wolnych Miast na wschodzie.



Acid Dragon PW
25 września 2014, 12:37
Ostatnie 12 godzin na głosowanie, a w zasadzie na zmianę głosu.

Równowaga Ziemi została wsparta przez Siłę Lasu, lecz na razie o 1%.
Bez dalszego wsparcia wygra najprawdopodobniej Furia Sylanny.

Hubertus PW
25 września 2014, 13:32
Oczywiście że wygra Furia, naprzód!

Dajmy szansę drzewcom i driadom, niech pokażą, że unikalne rozwiązanie współpracy jednostek to coś nowego i świeżego, w przeciwieństwie do trywialnego wlecenia za mur przerośniętym kurakiem z KFC :) Głosujący na Siłę Lasu, przemyślcie to jeszcze i przenieście głosy na Furię, by zatrzymać feniksy.

AlamarAlamarInterpunkcja

Alamar PW
25 września 2014, 13:36
Cytat:
unikalne rozwiązanie współpracy jednostek to coś nowego i świeżego
Świeże niczym siedmioletnie Dzikie Hordy i driady wzmacniające oraz leczące drzewce. :P
Tyle, że tam były alternatywy do wyboru, które w każdej chwili można było przeszkolić na przeciwne, a w H7 wyboru czempiona dokonujesz raz i nieodwołanie (chyba, że będzie opcja zbudowania innego siedliska stworów w drugim mieście).

Hubertus PW
25 września 2014, 13:39
To jednak świeższe niż kilkunastoletnie feniksy i jednorożce xP

Zresztą, stawianie na feniksa jako Wunderwaffe jest dość ryzykowne, bo jeszcze okaże się że to...


Kurak Boo! :P

Alamar PW
25 września 2014, 13:51
Nie wykręcaj się. :P
Wspomniałeś, że taka współpraca to
Hubertus:
coś nowego i świeżego
podczas gdy nią nie jest. :P

Hubertus:
Z resztą
A bez reszty?

Nicolai PW
25 września 2014, 13:56
Hubertus:
To jednak świeższe niż kilkunastoletnie feniksy i jednorożce xP
Czasami mam wrażenie, że fani Furii sami siebie przekonują xD

Hubertus PW
25 września 2014, 14:03
Bez reszty Kurak Boo nie ma szans, Alamarze, podobnie jak Równowaga Ziemi w starciu z Furią xP

Nemomon PW
25 września 2014, 14:33
Nicolai:
Hubertus:
To jednak świeższe niż kilkunastoletnie feniksy i jednorożce xP
Czasami mam wrażenie, że fani Furii sami siebie przekonują xD

Muszą, nikt inny nie chce ich wesprzeć, a zrozumieć, to muszą sami siebie motywować, iż ich droga jest jedyna słuszna.

Fani Równowagi, jak ich opcja nie przejdzie, przejdą do porządku dziennego z tym faktem i się nie przejmą. Fani Furii prawdopodobnie by wpadli w furię (na pocieszenie), dlatego też właśnie stosują tę samoindoktrynację. Jakby się uprzeć, to może faktycznie jest w tym jakaś metoda na zbawienie...

Qui PW
25 września 2014, 15:03
Hubertus:
coś nowego i świeżego

Zanim Drzewce dowloką się do strefy działań wojennych (oczywiście z przerwą na molestowanie driad po drodze :P) to nawet nowe trupy tancerzy z jelonkami już będą nieświeże. Gdyby tylko była opcja wybrania na czempiona czegoś, co ma szanse wziąć udział w walce...

Alamar PW
25 września 2014, 15:24
Hubertus:
Bez reszty Kurak Boo nie ma szans, Alamarze, podobnie jak Równowaga Ziemi w starciu z Furią xP
Taak? Zobaczymy. Gdy wyjdzie H7, ja wybiorę wojska Harmonii, a Ty Furii i się zmierzymy na ubitej ziemi... oh, wait, to nie Age of Mythology, gdzie można było wybrać sobie jeden z trzech zestawów danej nacji na początku mapy losowej. Szkoda. :(

Anyway, kurczakiem się przynajmniej najesz i masz go od razu pogrzanego i chrupiącego. :P

Viking PW
25 września 2014, 16:55
Oj tam, oj tam, najwyżej będziemy rzucać przyspieszenie na Drzewca i Smoka :p
A może triumfalnie powróci czar Teleportacja?
Ps. Dzięki za odpisanie o Raelagu i Menelagu, problem ich tożsamości męczył mnie od ukończenia Kuźni (podejrzanie dużo szczegółów z ich życiorysów mi się zgadza).

--zmrożone--

Poza tym Alamar wyjąłeś nieco z kontekstu rozmowę Raelaga i ducha Tieru. Raelag konsultował z nim podróż na Wschód. Oto ich cała rozmowa:

Raelag: You say you serve a higher purpose, but your only purpose - as I see it - is to make me travel a lot.

Spirit of Tieru: At least you still have the good sense to listen to me. Are you ready, then?

Raelag: Always. Could you be a little more specific? East, you say?

Spirit of Tieru: If I could be specific I'd give you a map. I have certain handicaps - I'm dead. What do you expect?

Raelag: Hmmm. Very well. I doubt there'll be demon cultists among the orcs, so I'll start with the Free Cities.

Spirit of Tieru: Good luck, Raelag. As usual, you'll need it...

To właśnie pamiętałem: rozważania o Wschodzie i mapie :)

--zmrożone--

A zresztą naprawdę nie wiem, czy Raelag byłby w stanie tak sobie po prostu zniknąć. Wątek Menelaga idealnie pokrywa się z zamiarami Raelaga przeciwdziałania Mrocznemu Mesjaszowi, a zmiana wyglądu na ludzki (może to tylko iluzja) i przejęcie władzy w jednym ze Srebrnych Miast na pewno nie przekraczały możliwości tak potężnego maga jak Raelag.
Być może to tylko głupie gdybanie (ot Vikingowi się pomieszało w końcu pod rudą czupryną od jego ukochanego Moonsorrow), ale jak dla mnie hipoteza,że Raelag i Menelag są jedną osobą jest całkiem prawdopodobna (chociaż z drugiej strony: co robił Zehir podczas wydarzeń z Dark Messiah? laboga, tyle pytań, tak mało jasnych odpowiedzi...).

Nicolai PW
25 września 2014, 17:33
Posty można edytować i usuwać.

Hubertus PW
25 września 2014, 20:34
Do końca głosowania zostało około 3.5 godziny, do północy. Jest mało czasu na zmianę głosów :P (Głosujcie na Furię xP) Ciekawe ile głosów było fałszywych i jak wpłynie to na wyniki. W zasadzie żadna wersja nie jest teraz wykluczona, może wygrać każda z opcji.

Darkem PW
25 września 2014, 21:47
Głos oddany. Co prawda zrobiłem to w dzień rozpoczęcia głosowania, ale zmądrzałem i zmieniłem swe preferencje. Powiedzmy, że sentyment do zamku czarodziejki wziął górę ;).

Acid Dragon PW
25 września 2014, 22:33
I chwała Ci za to :).

Nawet jeśli przegramy, to pokażemy, że ponad 1/3 fanów chce zamku Czarodziejki ponad bajdurzenia o Sylannie ;).

AmiDaDeer PW
25 września 2014, 22:38
Ja też ostatecznie zmieniłem głos na Równowagę. Wciąż jestem bliski Sile Lasu, ale skoro tylu ludzi chce miasta w bardziej "klasycznej" wersji, to jestem gotów ustąpić i oddać głos dla wspólnego dobra. Bo Furia to jednak jakiś żart. :P

Degraf PW
25 września 2014, 22:42
A ja jestem rozbity i rozbitość bije dalej. Chcę feniksy, ale chcę też zamku defensywnego, tyle że defensywa tutaj nie będzie oznaczać pancernych elfów (like http://static.comicvine.com/uploads/original/7/74798/1724645-high_elven_sword___last_alliance_of_men_and_elves.jpg) którzy znajdować się (w formie bardziej gołej) chyba w ofensywie a i wizja Bambiego zabijającego wilki mi się podoba :(

Cóż... przerzucam głos na feniksy.

Acid Dragon PW
25 września 2014, 23:19
Wg mnie Siła Lasu też jest w miarę dobrą opcją. Wolę Równowagę (jakby ktoś żył na innej planecie i nie słyszał mojego wrzasku :P), ale jeśli jednak wygrałaby Siła Lasu, to przynajmniej dzięki Jednorożcom ciągle czułbym klimat lasów Enroth i Avlee.

Przy tej okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy - zarówno od początku, jak i w ostatniej chwili - wsparli Równowagę Ziemi. W skali całego fandomu takich fanów jak my jest jednak bardzo dużo i mam nadzieję, że Ubisoft do dostrzeże. Bez względu na ostateczny rezultat - różnice między wynikami wszystkich 3 opcji będą najwyżej kilkuprocentowe, a więc to nie jest sytuacja analogiczna do poprzedniego głosowania.

Dzięki i trzymajcie kciuki!
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel