Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Sprawdźmy Ubisoft!
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

Acid Dragon PW
21 września 2014, 20:59
Jak pisałem na HC, niestety wiąże się z tym możliwy sposób oszustwa. Otóż nawet jeśli założymy, że jest 6000 głosów, to wystarczy jedna osoba, która w jeden wieczór założy 60 fałszywych kont, aby zmienić wynik głosowania.
A na 6000 osób jeden oszust-wariat znajdzie się na pewno.

Obecny wynik głosowania niestety balansuje ciągle na krawędzi błędu statystycznego i - obojętnie jak na to nie patrzyć - wg mnie nie jest wiarygodny względem wszystkich fanów i graczy HoMM.

Hubertus PW
21 września 2014, 21:06
W sumie Ubi powinno wprowadzić blokadę, by z jednego numeru IP mógł paść tylko 1 głos, to by było bardziej sprawiedliwe i chyba nietrudne technicznie. Bo wymóg konta i maila bardzo łatwo spełnić i obejść.

Nicolai PW
21 września 2014, 21:10
@Up: Ograniczenie na IP jest jeszcze prościej obejść. To już jest lepszy wymóg posiadania konta, bo on spowalnia oszustów.

Hubertus PW
21 września 2014, 21:26
Chodziło mi by było i konto z mailem i jeszcze dodatkowo IP.

Nerevar PW
21 września 2014, 21:34
Cytat:
W sumie Ubi powinno wprowadzić blokadę, by z jednego numeru IP mógł paść tylko 1 głos, to by było bardziej sprawiedliwe i chyba nietrudne technicznie. Bo wymóg konta i maila bardzo łatwo spełnić i obejść.
Taki zabieg mógłby bardziej zniekształcić wyniki niż jeden czy dwóch oszustów - wiele jest przypadków, kiedy kilka(naście) osób zagłosuje z jednego adresu IP (wystarczy, że dwie osoby mieszkające razem są fanami serii - większe liczby osób to np. akademiki/bursy szkolne, biblioteki udostępniające ludziom internet itp).

Acid Dragon PW
21 września 2014, 21:57
... czy też jakiekolwiek miejsce publiczne z wi-fi.

Nie, niestety nie tędy droga. Wszelkie ograniczenia IP, kont, ciasteczek, sesji i cholera wie czego zawsze można obejść. Jeśli ktoś chce oszukiwać, to znajdzie sposób.

Problem jest w zasadzie nierozwiązywalny, o ile 1% z liczby głosów znajduje się w zasięgu zwykłego śmiertelnika - chyba że faktycznie tych głosów jest znacznie więcej niż komentarzy.

Po prostu wynik ankiety różniący się o 1% przy takiej skali głosowania jest niereprezentatywny. Zawsze.
Pytanie brzmi - co z tym faktem zrobi Ubisoft?

Xelacient PW
21 września 2014, 22:38
Ja miałem ze swojego drugiego konta zagłosować na furię, ale zapomniałem hasła, więc mi się odechciało.

Matheo PW
22 września 2014, 01:23
Cytat:
Chyba jakaś lekka paranoja się włącza, to, że wyniki są nie po myśli niektórych graczy, nie oznacza że są sfałszowane.

Nikt nie zarzuca fałszowania wyników, tylko manipulację. Fani faktycznie decydują o tym, co znajdzie się w grze, czy to tylko marketingowa zagrywka? "Oto jest pytanie."

Liczba osób biorących udział w głosowaniu, nie jest żadną przeszkodą. Nie trzeba znajdować 100 osób, które wezmą udział w głosowaniu. Tylko zachęcić sto osób, które wezmą udział w głosowaniu, by zrobiły to w jednym momencie. Im więcej osób będzie głosować, tym prostsze to będzie.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Sprawdźmy Ubisoft!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel