Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą armię leśnych elfów wolisz?
Siła lasu (wariant defensywny) (37)
 
 36%
Równowaga ziemi (wariant zrównoważony) (40)
 
 39%
Furia Sylanny (wariant ofensywny) (25)
 
 25%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 28 - 29 - 30

Nicolai PW
16 września 2014, 20:01
@Up: Pisałem, że tłumaczenie nazwy jest drugorzędne. Mała różnica, ale jednak ;)

Alamar PW
16 września 2014, 20:10
Tłumaczenie opisów stworów:

Pixie - jest to duch natury zrodzony wśród kwiatów, których zapach towarzyszy im przez cały żywot. Rodzaj kwiatu determinuje aspekt, osobowość i moce Duszka. Duszki wyglądają jak maleńkie, ludzkie dzieci, niewiele większe niż 30 cm. Posiadają kolorową skórę, włosy i oczy a także motyle skrzydła, będące w istocie liśćmi lub płatkami powiązanego z nim kwiatu. Skrzydła te pozwalają im na szybkie i sprawne latanie.
Ważne jest rozróżnienie między Duszkami zrodzonymi z dzikich kwiatów a tych z ogrodów. Te pierwsze są szorstkie, samotne i szybko umierają, gdy zostają schwytane lub udomowione. Te drugie są przyzwyczajone do innych gatunków i mogą stać się nawet zwierzątkami lub "chowańcami", zwłaszcza druidów.

Wąż Korzenny - zwykłe oko nie jest w stanie odróżnić Węża Korzennego od powalonego konaru, kawałka martwego drzewa leżącego na środku ścieżki czy od liany zwisającej z pobliskiego drzewa. Dopiero gdy ofiara znajdzie się w zasięgu węża, budzi się on do życia. Z przerażającą szybkością chwyta ofiarę zębami i oplata, aż do wyzionięcia przez nią ducha. Ugryzienie Węża Korzennego jest raczej bolesne, lecz rzadko atakują stworzenie zbyt duże, by je połknąć, choć czasami ich ciała pokrywają trujące kolce, czyniąc je potencjalnie niebezpiecznymi. W razie zagrożenia złapaniem, Wąż Korzenny szybko zagrzebuje się w ziemi, dzięki czemu może uciec niezauważony.
Elfy nauczyły się dawno temu oczarowywać Węże Korzenne i trzymają je jako zwierzaki oraz strażników, broniących tajemnych ścieżek do serca Irollanu. Węże znane też są z powodu potykania się o nie i upadków podróżników, najwyraźniej czynią to z czystej złośliwości.

Driady - Elf na łożu śmierci może zażyczyć sobie, by być pochowanym pośród żywego pnia Drzewca. Nie trzeba chyba wspominać, że by umożliwić taką niezwykłą ceremonię, muszą istnieć bardzo bliskie więzi między elfem, a wybranym przez niego nosicielem. Żyjące serce drzewca otula zwłoki elfa, zwinięte w pozycję płodową. Pień drzewca tworzy matrycę, zaś soki balsamują zwłoki, przemieniając je w następnych miesiącach. Ta ewolucja przypomina kokon; jej długość i efekt niejako zależy od: rodzaju drzewca, elfa, polany i innych czynników. Duch elfa ucieka z cyklu reinkarnacji, powracając na Ashan jak leśny duch znany jako Driada. Przybiera ona wygląd drzewca, z którego się narodziła. Wiąże swe ciało i ducha ze swoim protoplastą. Oba stworzenia będą się wzajemnie chronić i wspierać, aż do czasu swej śmierci. Driady potrafią śpiewem przekształcić drzewa w narzędzia, broń, a nawet budynki dla swych elfich krewnych.
Chór driad potrafi przekształcić starożytne drzewo w fundamenty elfiego miasta. W nadzwyczaj rzadkich i wyjątkowych przypadkach, ich połączone harmoniczne śpiewy mogą nakłonić las do powolnego marszu.

Szmaragdowa Rycerka - Wprawdzie nie jest to stworzenie, ale pierwsze spotkania z nimi wspominają o ludzkich ptakach lub smokach, nim odkryto prawdę. Przezwane przez ludzi "Szmaragdowymi Rycerzami", są elitarną kastą wśród elfich wojsk. Oddane ochronie za pomocą włóczni i tarcz czterech stolic i miejsc religijnych Irollanu, są natychmiast rozpoznawalne na polu bitwy dzięki swoim okazałym zbrojom, wzorowanym na licznych magicznych bestiach elfich lasów, szczególnie zaś ptaków, wiwern i smoków.
Oczywiście fakt, że Święte Imperium nazywa te wojowniczki "rycerzami", tylko podkreśla niezrozumienie bardzo różniącej się koncepcji prowadzenia wojny przez elfy. Szmaragdowe Rycerki wykorzystują szybkość i żywiołowość, by uderzać we wroga i natychmiast zniknąć wśród otaczającej flory. Ich tarcze i lekka zbroja pozwalają im przetrwać przygwożdżenie, lecz nie są ich mocną stroną.

Jelenie Zmierzchu - Wśród najbardziej dziwnych i cudownych bestii Leśnego Labiryntu są Księżycowe Łanie i Słoneczne Jelenie, tak naprawdę jeden gatunek zwany Jeleniami Zmierzchu. Jak się okazało, samice są zwierzętami nocnymi i chociaż nie stają w ogniu w świetle dnia (wbrew temu, co rzecze stara kołysanka), preferują nocne życie, szczególnie gdy Księżyc Ashy jest wysoko na niebie. Owe Księżycowe Łanie są słodkimi, łagodnymi stworzeniami - ale potrafią dużo więcej, niż bronić się, jeśli cokolwiek zagrozi ich młodym. Niejednego kłusownika spotkał ponury koniec, gdy został stratowany przez mściwe Księżycowe Łanie.
Samce z drugiej strony są stworzeniami dziennymi, czerpiącymi swe moce ze promieni słońca. Słoneczne Jelenie często posiadają spektakularne poroża, zawsze kształtem przypominające słońce lub gwiazdy. Zarówno samce jak i samice są wspaniałymi stworzeniami, promieniujące uspokajającą i kojącą aurą. Nie ma chyba co wspominać, że gody są raczej skomplikowaną sprawą dla Rogaczy Zmierzchu jako, że samce i samice mogą się spotkać tylko podczas krótkich okresów, gdy słońce i księżyc są razem na niebie!

Zielony Smok - Smoki, awatary Bóstw Żywiołów, są wszelkiego rodzaju i kształtu. Chociaż słyszano o mniejszych Zielonych Smokach zdolnych do lotu, większe zazwyczaj są bezskrzydłowe. Łuski młodego Zielonego Smoka wyglądają jak ostre kamieni, z upływem czasu często pokryte mchem, czasem nawet roślinnością. Gdy smocze łuski stają się starsze, zmieniają się powoli w szmaragdy aż do czasu, gdy smok umrze lub raczej jego esencja powróci do Świata Duchów, zostawiając na Ashanie jedynie szmaragdową skorupę. Wielu łowców skarbów lub poszukiwaczy przygód próbowało wkroczyć w głąb Irollany poszukując tych cennych skorup, by nigdy nie powrócić...
Ponieważ Zielone Smoki posiadają kamienną skórę pokrytą mchem i roślinami, nie jest niespodzianką, że śpiący smok łatwo może być pomylony ze zwykłym kopcem czy wzgórzem - zazwyczaj to ciężki, żwirowy oddech jest wskazówką dla niczego niepodejrzewającego podróżnika! Na szczęście tak jak ich rodzicielka Sylanna, Zielone Smoki są jednymi z najbardziej cierpliwych i rozważnych rodzai smoków, raczej nie stroniące do rozpuszczenia intruzów swym korodującym oddechem chyba, że sprowokowane. Zielone Smoki są jednak też Strażnikami Ziemi i Natury i będą bronić lasu z cała swą potęgą, gdy wśród drzew zabrzmią wojenne rogi elfów.

Dark Dragon PW
16 września 2014, 20:14
Ciekawe czy pokażą resztę szkiców... Feniksa i Jednorożca.

Nicolai PW
16 września 2014, 20:23
@Up: Wydaje mi się, że w tym rzucie skupili się na nowych istotach, bo mieli dosyć pytań co to jest Korzenny Wąż i Szmaragdowy Rycerz. No... dorzucili wrzucili jeszcze Driady i Duszki/Wróżki/Rusałki, bo ostro zmienił się ich koncept.

Alamar PW
16 września 2014, 20:32
Nicolai:
Wydaje mi się, że w tym rzucie skupili się na nowych istotach

No tak jakby :P
Marzhin:
For this article we chose to focus on new creatures or the ones about which there was some confusion.

Hellscream PW
16 września 2014, 20:36
Również wliczam się w poczet głosujących na EPB.

Powód jest czysto pragmatyczny i wielorako wspominany - bez lotnika trudno będzie się oblegać wrogie miasta.

Wiąże się to niestety z tym, że dwa miasta mogą mieć przerośniętego, magicznego ptaka jako czempiona, a sprawie nie pomaga fakt, że jeden niemalże nosi taką nazwę. :]

Pozdrawiam

Matikun PW
16 września 2014, 20:52
Cytat:
Rusałki: Po co nazywać Rusałką coś co do Rusałki nawet nie jest podobne?
Właściwie, to "Pixie" znaczy wróżka, nie rusałka, to tylko polskie tłumaczenie, a według mnie poprawne tłumaczenie pasuje idealnie, to że wygląd średni mi się podoba to inna sprawa ;P.

Nicolai PW
16 września 2014, 21:05
@Hellscream: Dokładnie, ze względu na pragmatykę Feniks jako Czempion jest niezbędny, ale mogliby jakoś odróżnić go wizualnie od kolegi z Akademii, ale nie... najprawdopodobniej dostaniemy dwa siwe orły z niebieską poświatą. W ogóle to moja idealna lista Czempionów do obecnie przedstawionych line-upów wyglądałaby tak:
Przystań:
1. Anioł
2. Cokolwiek byle nie Pudzian wyposażony w miecz z Final Fantasy, nie wiem... jakaś machina oblężnicza, magiczny ptak, Złoty Smok czy nawet Sfinks przemalowany na złoto (w moim mniemaniu nawet nadawałby się)
Akademia:
1. Tytan
2. Feniks
Sylwan:
1. Drzewiec
2. Zielony Smok ze skrzydłami

Eruanno PW
16 września 2014, 21:06
Spodziewałem się większego odzewu na temat opublikowanych już artów :-)


Mnie osobiście do gustu bardzo przypadły duszki. O ile ten art z lewej rzeczywiście może nieco ocierać się o pokemona, to ten po prawej jest dla mnie perfekcyjny. Przywodzi mi na myśl zarówno liść jak i ćmę. Zakochałem się w tej jednostce.

Wąż korzenny ma nawet interesujący opis, wygląd nie jest aż tak bardzo zły, ale nie jestem pewien tego czy warto zamieniać węża na driadę i utracić z gry ich magiczne połączenie z drzewcami.

Driady to taka kopia duszków wodnych z Sanktuarium. Nie lubiłem modeli tych jednostek. Uważam, że można stworzyć coś znacznie lepszego. Coś bardziej eterycznego, mniej agrestowo-galaretowatego.

Jeżeli chodzi o szmaragdowych rycerzy to męska wersja jest idealna. Jest tak znakomita jak art duszków. Kobieca wersja jest z kolei okropna. Ja jestem zakochany w poniższej wersji elfich wojowniczek:



Mam nadzieję, że nawet jeśli męscy szmaragdowi rycerze nie wejdą do gry jako jednostki, to znajdą zastosowanie jako modele bohaterów. Zarówno oni, jak i elfia wojowniczka, której obraz załączyłem. Perfekcja w czystej postaci.

Szkic rogaczy zmierzchu jest "wstępnie ok". Samo wykonanie słabe, ale myślę że po kilku poprawkach możemy dostać naprawdę ładny model. Do gustu szczególnie przypadło mi ich poroże.

Zielony smok to kpina. Szkic Sylanny z Kompedium i to w dodatku bardzo zły. Z ZIELENIĄ nie ma nic wspólnego. Smoki to smoki, a nie smocze golemy. To jakieś ogromne nieporozumienie. Mam ochotę spoliczkować kogoś za taką profanację sztuki. Nie mogę ukryć oburzenia.


@Nicolai - Twoja propozycja czempionów jest jak najbardziej słuszna. Gdyby tylko zielone smoki mogły latać i nie były jaszczurkami...


Alistair PW
16 września 2014, 22:03
Co to są za opisy? Przeczytałem opis Dixie i Węża, i zrezygnowałem z dalszego czytania. Co to ma być? Opowiastki dla dzieci? Np. opis Węża sugeruje zwykłe zwierzę, a nie jednostkę mogącą mieć znaczenie na polu bitwy. O wywracaniu podróżników nie wspomnę, bo to śmiech na sali. Może niech Ubi się zajmie tworzeniem gier dla dzieci w wieku 3-5 lat, bo napisy idealnie pasują dla takiej kategorii wiekowej. W ogóle jakieś jaja się robią z tej gry. Niepoważne opisy, fałszywe informacje nie wiadomo po jaką cholerę. Ciekawe co jeszcze nas czeka.

Wellplay PW
16 września 2014, 22:38
III Wojna Światowa ;)

Zehir-12 PW
16 września 2014, 22:48
Im dłużej patrzę na tego jelenia, tym bardziej się zastanawiam co ludzie w nim widzą. To po prostu zwykły jeleń z dodatkowym światełkiem na głowie. Wygląda to strasznie tandetnie, no w sumie wąż też nie wiele lepiej, ale przynajmniej szmaragdowy rycerz wygląda epicko!

O Sylanno. Furia znowu zyskała 1%, a balans stracił! Niech to :P Znów jest 39 do 37. Błagam. Wszystko tylko nie furia. Nie zniosę grania jakimś tandetnym jelonkiem, tancerzem ostrzy w elicie i dwoma duszkami. Ratujcie Irollan!

Nerevar PW
16 września 2014, 22:58
Mówisz o tym zarysie wersji męskiej, czy o kobiecie, która powinna zaplątać się we własne włosy i ma klasyczny pancerz a'la fantasy - chroniący wszystko, tylko nie najwrażliwsze miejsca? ;P

Nicolai PW
16 września 2014, 23:01
@Eruanno: Mnie osobiście z dwojga złego ta pierwsza Rusałka bardziej pasuje, ta druga jest mniej humanoidalna i wygląda jak zgniły liść. Co do porzucania Driady dla Pytona to zauważ, że zdolność bojowa Driady byłaby ograniczona przez to, że nie chciałbyś grać Drzewcem. Przy Zielonym Smoku zauważę, że jest to szkic roboczy, a nie ostateczny artwork, więc pewnie się jeszcze coś zmieni. Jak nie to mogliby zmienić nazwę na Ziemnego czy Kamiennego Smoka.
Wiem, że te propozycje są dobre... bo w końcu to ja je wymyśliłem :D Co do Zielonych Smoków to uważam te z H5 za idealne ;) Jeśli już ma zostać ten skład to niech jakoś przerobią tego Magicznego Ptaka. Nie musi to być siwy orzeł, złota sowa też byłaby według mnie fajna. No i niech zmienią tę nazwę...
@Alistair: Opisy jak opisy, większość mnie nawet nie rusza, ale są perełki. Jak ta z Driadą, co to w ogóle jest? Trupia ciąża drzewca? To nawet dla dzeci 3-5 się nie nadaje.
@Zehir-12: A czym jest Jednorożec? Koń białej maści z rogiem na łbie, epicko w kit. Jak dla mnie z dwojga złego wolę Rogacze. Co do ankiety to przetłumaczę moją propagandę i wrzucę na zagraniczne fora xD Wygrana w kieszeni :)
@Nerevar: Klasyczna zbroja fantasy dla kobiet to nie czasem metalowe bikini?

Acid Dragon PW
16 września 2014, 23:24
Ciekawy wycinek z Kompendium Ashanu:

"Elven Cavalry is mostly light cavalry, again designed for speed and maneuverability over shock power. Only the elite Unicorn Riders - the closest the Elves come to the knights of the Holy Empire - will use large shields and lances to drive their point home."

Czyli:
- Jeźdźcy Jednorożców istnieją
- są podobni do Rycerzy
- posługują się wysokimi tarczami i lancami

Jakieś pytania? :P

Nerevar PW
16 września 2014, 23:39
Tak - skoro "szmaragdowy rycerz" to nazwa wynikająca z niewiedzy i ignorancji ludzi, czemu Ubi daje ją jako oficjalną? ;)

Cytat:
Klasyczna zbroja fantasy dla kobiet to nie czasem metalowe bikini?
To zależy, czy mówimy o klasycznym modelu (wtedy tak) czy o klasycznych zasadach tworzenia zbroi (to m.in. odsłonięty brzuch i biust)

Aayren PW
17 września 2014, 08:05
Też mnie to ciekawi, czemu szmaragdowa jest tak nazwana, jak być nie powinna po przeczytaniu opisu ;]

Jedna sprawa mnie nurtuje - jeśli faktycznie feniks lata jako jedyny czempion i jeśli takie to ważne dla oblężeń, to czy nie będzie tak, że na większości map każdy go bezsprzecznie kupi? Czy nie jest w interesie samych twórców by zbalansować brak latacza? Bo to wszystko brzmi tak jakby "Musi być feniks, bo to jedyny latacz, bez niego nie będzie oblężenia, bo twórcy to wszystko w balansie spie****, i bez latacza armia elfów będzie jak pies z kulawą nogą i ten feniks to będzie jedyny ratunek"

Co do artów - jeleń jednak całkiem przestał mi się podobać, szmaragdowa to właśnie to na co liczyłem, wąż nie powala, ale ostatecznie jestem w stanie go znieść. Zielony smok taki być widać musi i ja jego niepełnosprawność akceptuję :) Driadę sobie wyobrażałem zgoła inaczej, w tej formie ducha wygląda do niczego.

Nicolai PW
17 września 2014, 09:09
@Acid Dragon: A Marhzin nie pisał czasem, że jeszcze nie wiedzą jak w sumie Szmaragdowi Rycerze mieliby wyglądać i tylko zauważył, że pierwotnie mieliby to być piechurzy, a o kawalerii zaczął myśleć dopiero jak ktoś mu Rangera pokazał?
@Aayren: Też mnie to zastanawiało, bo jakby nie patrzeć Feniks będzie mieć pewną strategiczną przewagę nad drugim Czempionem. Jednak jeśli zrekompensowaliby brak skrzydeł Zielonemu Smokowi boostem do statów i umiejek to może byłby sens go wybierać? Poza tym w opcji z Feniksami mamy Rusałkę, czyli mamy jedną istotę latającą w zapasie jakby co, więc aż tak to nie bolałoby... zwłaszcza na mniejszych mapach z małą ilością zamków do zdobycia. Chociaż znając życie nie postarają się o balans i Feniks będzie wybierany częściej. Skąd to wiem? Bo analizuję te propozycje miast. Dali wariant bez lotników i w dwóch z trzech opcji trzeba wybierać Drzewca, by dało wykorzystać sensownie Driady.

Acid Dragon PW
17 września 2014, 10:26
Cytat:
@Acid Dragon: A Marhzin nie pisał czasem, że jeszcze nie wiedzą jak w sumie Szmaragdowi Rycerze mieliby wyglądać i tylko zauważył, że pierwotnie mieliby to być piechurzy, a o kawalerii zaczął myśleć dopiero jak ktoś mu Rangera pokazał?

Oczywiście. Pisałem pół-żartem. Poza tym należy zauważyć, że Szmaragdowi Rycerze są też w opcji Siły Lasu, a przecież dwóch jednorożców by nikt nie zaproponował.

Niemniej jednak, jeśli wygra Równowaga Ziemi, to jest to idealny sposób na "przemycenie" Jednorożców, bo do tego opisu pasują idealnie.

Darkem PW
17 września 2014, 10:54
Czarodziejka, tfu! Sylvan bez jednorożców to nie Bastion. To znaczy Natura... Wiecie o co mi chodzi ;).
Choć jestem wielkim fanem feniksów bez mrugnięcia okiem poświęciłbym je na rzecz "Siły Lasu", z kolei "Furia" to najgorsza z możliwych opcji. Humanoidy. Humanoidy. Humanoidy... Nudniej już być nie może.
strona: 1 - 2 - 3 ... 11 - 12 - 13 ... 28 - 29 - 30
temat: [Ankieta] Wybierz wojska dla hippisów (Sylvan)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel