Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] The Forge - temat ogólny
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 - 31

witchking PW
7 stycznia 2014, 22:21
Zgadza się to najbardziej aktualna na obecna chwile wersja. W Kliencie VCMI jeszcze nie można ściągnąć Forge. Miasto zostanie tam dodane gdy poprawimy wszystkie błędy.

DragoHomm PW
8 stycznia 2014, 17:00
Patriotyczna wersja Polska :)


Daedagor PW
8 stycznia 2014, 22:09
Dzięki za linka, ale powiedzcie mi... jak to zainstalować :E

Xfing PW
8 września 2014, 17:42
Hej!

Świeżo zarejestrowany, ale jestem fanem M&M oraz Heroes III już od wielu, wielu lat. Gry były świetne zarówno ze względów fabularnych, jak i gameplayowych i bardzo jest mi szkoda tego, co Ubi zrobiło z dawnym uniwersum.

Co do samego Forge: sam byłem bardzo zainteresowany losami tego miasta, kiedy tylko dowiedziałem się, że było w ogóle planowane do Armageddon's Blade - a stało się to dopiero kilka lat temu, jak już przeszedłem MM VII po stronie Ciemności. Moim zdaniem w retrospekcji to miasto tak bardzo miało sens i tak bardzo wzbogaciłoby historię, że nadal nie mogę przeboleć faktu jego wycięcia z AB. Tym bardziej, podziwiam i szanuję wysiłki różnorodnych teamów w celu odtworzenia miasta. Każda koncepcja wnosi coś dobrego i ciekawego.

Jako ogromny fan lore muszę jednak powiedzieć, że Forge interesowało mnie bardziej ze względu fabularnego niż samej rozgrywki. Przebieg pierwotnej kampanii AB, dialogi, losy Lordów Harmondale jak również Kastore'a i spółki i tego typu pierdoły interesowały mnie zawsze najbardziej, i sporo bym dał, by dowiedzieć się czegoś więcej od któregoś z dawnych developerów z NWC. Choć moja ciekawość jest tak silna, że bardzo chętnie również dowiedziałbym się choć z pobieżnego opisu, jak konkretniej miały pierwotnie wyglądać jednostki z Forge od poziomu 4 wzwyż.

A co do dyskusji z nastych stron tego wątku, jak nazwać gatunek serii MM - wcale nie musimy uciekać się do kombinowania typu "space fanasy" itd. Istnieje bowiem po prostu coś takiego jak science fantasy. Science fiction zmieszane z fantastyką = science fantasy. Seria MM jest jednym z flagowych przykładów tego gatunku, oprócz tego - o ile się orientuję - serie typu Wizardry i Final Fantasy można z pewnością do tego nurtu zaliczyć. Nawet znany nam wszystkim i lubiany Dragon Ball zawiera elementy fikcji naukowej jak i fantastyki. Moim zdaniem możliwości fabularne oferowane nam przez uniwersum NWC, dzięki kolażowi magii oraz technologii wzrosły wręcz do kwadratu - uniwersum dało możliwość opowiadania historii czysto high fantasy jak również istnych kalk Star Treka przyprawionych magią. A samo Forge było fabularnie bardzo ciekawą konsekwencją praw rządzących tym uniwersum. Dlatego nigdy ne przeboleję, że Ubisoft spuścił tę dawną rzeczywistość w czeluści porcelanowego tronu.

W każdym razie witam wsyzstkich jeszcze raz, postaram się zaglądać regularnie i pisać więcej, w różnych tematach związanych z MM oraz HoMM. Pozdrowienia!

Crystal Dragon PW
8 września 2014, 18:05
Zapewne tym postem zrobię zbędny spam, ale cóż:)
Grota cię również wita Xfingu! Z pewnością ci się tu spodoba:) Co prawda to forum, ale jest tu wiele atrakcji, dzięki którym nasz serwis na długo cię tu zatrzyma:) Co do heroes oraz MM, to nie są tu jedyne tematy. Dyskutujemy tu również o fantasy ogólnym oraz czasami o innych grach:)
Dla wielbicieli literatury mamy tu również literatów (ja:D), także polecam zwiedzić jarnark cudów. A jeśli czyste heroesy się znudziły, to forge nie jest tu jedynym tematrm odnośnie moddingu. Prezentowane są tu przez licznych moderów inne ciekawe miasta lug modyfikacje. Podsumowując: do wyboru, do koloru:)

Baw się dobrze!:D

Acid Dragon PW
8 września 2014, 18:06
Witaj w Grocie. Do tego, co powiedziałeś mam do dodania tylko jedno. Niestety epoka "science fantasy" minęła wraz z latami 90-tymi. Jakkolwiek zawsze byłem zwolennikiem starego uniwersum, tak faktem też jest, że przez kilkanaście lat, jeszcze do niedawna nie do pomyślenia byłoby mieszanie science-fiction i fantasy. Kiedyś był to wręcz gatunek "mainstreamowy", zarówno w powieściach, filmach, jak i nawet animacjach (ot, He-Man chociażby).

Jednak XXI wiek trochę paradoksalnie odszedł od science-fiction (a niby taki futurystyczy miał być :P), na rzecz chociażby Władcy Pierścieni, Harry'ego Pottera, czy dwustu wariacji na temat Wampirów (zwłaszcza tych błyszczących w słońcu -_-).

Być może niedługo znowu się to zmieni, gdyż chociażby ekranizacje Marvela pokazały na nowo milionom ludzi, że jednak da się połączyć science-fiction oraz magię i mitologię. Nieśmiertelny "bóg piorunów" może walczyć razem z bilionerem w skomputeryzowanej zbroi, a mroczne elfy mogą latać na statkach kosmicznych.

Jednakże szanse na to, że w Ashanie zobaczymy kiedyś jakąś technologię wydają mi się nierealne. Chociaż taki Raelag dowodzący kosmicznym ścigaczem.... why not? :P

J. M. Sower PW
8 września 2014, 18:23
Xfing, ja też w dużej mierze (jeśli nie w większości) lubię serię MM za fabułę i tak długo jak będę pracował nad Forge i innymi modyfikacjami, będę się starał wdrażać wraz z nimi do H3 historie, mniej, lub bardziej traktujące o SF (chodzi mi tu o kampanie dołączone do modów). Sądzę jednak, iż nie można z tym przesadzać (to przez swoją dosłowność Forge jest w końcu wśród niektórych postrzegane za niepasujące do HoMMa).

Hayven PW
8 września 2014, 19:10
Kwasowy:
Jednakże szanse na to, że w Ashanie zobaczymy kiedyś jakąś technologię wydają mi się nierealne. Chociaż taki Raelag dowodzący kosmicznym ścigaczem.... why not? :P

Wątek podróży w czasie byłby interesujący. Raelag w epoce Heroes Kingdoms, przeniesiony tam przez Tieru... a potem zamiast wrócić do siebie, ląduje na Antagarichu po Rozliczeniu, gdzie władcy Harmondale odbudowywaliby świat przy pomocy Starożytnych i ich technologii, akurat w środku wojny z Kreeganami, którzy ponownie przybyli, aby opanować planetę Enroth... Może i słabe, ale lepsze COKOLWIEK niż nic. I tak wszedłem w zupełnie inne klimaty, niż wojna domowa w Imperium :P

AmiDaDeer PW
8 września 2014, 20:14
Acid:
Być może niedługo znowu się to zmieni, gdyż chociażby ekranizacje Marvela pokazały na nowo milionom ludzi, że jednak da się połączyć science-fiction oraz magię i mitologię. Nieśmiertelny "bóg piorunów" może walczyć razem z bilionerem w skomputeryzowanej zbroi, a mroczne elfy mogą latać na statkach kosmicznych.
Już to się zmienia - League of Legends, DotA... To kwestia tylko i wyłącznie odwagi developerów. W Heroes V lekkie nawiązania do steampunku przeszły, w Heroes VII też mogłyby zdać egzamin, a od tego nie tak daleko do wprowadzenia choćby i drobnego science fiction.

Hayven PW
8 września 2014, 20:42
W H5 nawiązania do steampunku? Gdzie, gdzie? :D Chyba że masz krasnale na myśli, a one już się na 99.99999% nie dostaną do H7 :/

Jedyne elementy nie do końca futurystyczne w H5 to czołg (jest nawet bohater czołgowy, którego atak obejmuje kwadrat 3*3!), zestrzelony samolot, elf-astronauta i UFO :P

AmiDaDeer PW
8 września 2014, 21:09
A gremliny? One z tego co pamiętam czymś strzelały. :P

Xfing PW
9 września 2014, 13:38
Myślałem o napisaniu nowelizacji MM7 po stronie Dark oraz kontynuacji w "hipotetycznej" kampanii Armageddon's Blade. Byłoby dużo zdrad, intryg, magicznych potworów i wszystkiego jeszcze innego :D

Ale zanim się za to wezmę to sporo wody w Wiśle upłynie, muszę jeszcze parę innych rzeczy "życiowych" ogarnąć w międzyczasie ;p

Tarnoob PW
10 września 2014, 17:06
Jeżeli ktoś uzna, że ta wiadomość nadaje się bardziej do „prywaty” albo tematu „uśmiechnij się” – proszę tam to przenieść, nie zaprotestuję.

Ta sytuacja nadawałaby się na demotywatora z serii „to uczucie…”, tylko miałby za mało odbiorców – może kil­ka­set osób by to zrozumiało.

Wczoraj znajoma ubrana w skórę i łańcuch (ogólnie goth) opowiedziała, że interesuje się kowalstwem, metalurgią, i chętnie założyłaby własną kuźnię. To uczucie, kiedy słyszysz 'Forge’ z idealnym angielskim akcentem z takich ust, z dumą w głosie, a dookoła leci Rammstein i inny metal… :-) Takie fanowskie skrzywienie – od Might and Ma­gic ludzie zaczynają mieć dziwne skojarzenia.

Morglin PW
10 września 2014, 17:31
Uff, Tarnoobie, idź się lepiej wyspać...

Tarnoob PW
10 września 2014, 17:54
Chyba nie masz nic przeciwko Forge? Tacy nie mają tu wstępu. :-P

Xfing PW
15 września 2014, 10:37
Rammstein to jest swoją drogą taki "metal", że nawet moja babcia go lubi! Choć ona w sumie lubi nawet melodeath, więc to chyba żadne osiągnięcie :p

A jak myślicie co by było z nieudacznikami ze strony Światła, gdyby w AB kampania opierała się na Forge? Mielibyśmy Resurectrę i ekipę jako bohaterów sprzymierzonych z Zamkiem albo Fortecą?

Tarnoob PW
15 września 2014, 13:22
Z Fortecą (Bracadą) na pewno tak, bo byli nadwornymi „gościami” (błąd celowy) Gavina Magnusa.

Z Erathią pewnie też, bo te kraje mają dość dobre stosunki.

Możliwe nawet, że do sojuszu dołączyłoby AvLee, bo wg jednego z wariantów MM7 zawiązuje ono konflikt z E­ra­thią przeciwko „prawdziwemu wrogowi” czyli nekromantom.

AmiDaDeer PW
15 września 2014, 17:11
Wiecie, to jest temat o modach odtwarzających Forge, nie temat o fabularnym Forge odrzuconym przez NWC...

Kammer PW
15 września 2014, 17:12
Czyli Wasze Forge będzie miało zupełnie inną fabułę?

Morglin PW
15 września 2014, 17:28
Pierwotna fabuła Ostrza Armagedonu nie jest znana, więc pewnie tak...
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 - 31
temat: [ważne] The Forge - temat ogólny

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel