Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Loch vs Inferno
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Lochy czy Inferno ?
Inferno (41)
 
 31%
Loch (90)
 
 69%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Eruanno PW
31 sierpnia 2014, 18:06
Ja również jestem za mrocznymi elfami. Demony rzeczywiście przejadły się jak wróg publiczny nr 1. Może wykluczenie ich z rozgrywki na jakiś czas pozwoli na wprowadzenie nowych ciekawych historii. Chętnie zobaczyłbym spór między Irollanem i mrocznymi kuzynami.

Jeżeli Loch przegra, mam nadzieję na wyjście dodatku zawierającego krasnoludy i mroczne elfy. Dobry materiał na scenariusz dla podziemnych wojen.

Zastanawia mnie, czy tutejsza ankieta będzie miała odzwierciedlenie w oficjalnym głosowaniu. Trzymam za to mocno kciuki.

Nicolai PW
1 września 2014, 14:34
Wszyscy mówią, że Demony potrzebują odpoczynku od bycia głównym przeciwnikiem, ale nie zadają sobie pytania kiedy ostatnio nim byli. Spójrzmy na całą sprawę.
Heroes 5 - Demony
Heroes 5: Farmers of Hate - Demony
Heroes 5: Hordy Dzika - Demony
DM - szalony Nekromanta (sorry, ale przez całą grę pojawiły się ze dwa Demony i to tylko w filmikach)
CoH - szalony Czarodziej
H6 - szalony Archanioł (niby było Zaćmienie, ale ono było drugoplanowe)
H6: Piraci z Karaibów - szalona Meduza
H6: Czerń Śmierdzi - szalony Kościotrup
H6: 50 Shades of Darkness - szalony Kościotrup [x2]
MM X - szalony Bezimienny
Także po raz ostatni chronologicznie patrząc Demony były dominującym złem fabuły... siedem lat temu.

Alamar PW
1 września 2014, 15:08
Cytat:
CoH - szalony Czarodziej
Ósmy Smok - czyli znów demony :P

Cytat:
H6 - szalony Archanioł (niby było Zaćmienie, ale ono było drugoplanowe)
Niestety w grze to inaczej wyglądało - demony i demony wszędzie (patrz ostatnie misje w kampaniach każdego z rodzeństwa)

Cytat:
H6: 50 Shades of Darkness - szalony Kościotrup [x2]
Ale u ciemniaków musiałeś w ostatniej misji znów demony ubijać (demony x1, szalony trup x1)

Cytat:
MM X - szalony Bezimienny
Jedyna gra Ubi jak dotąd bez demonów.

Kastore PW
1 września 2014, 15:43
Nicolai:
H6 - szalony Archanioł (niby było Zaćmienie, ale ono było drugoplanowe)
Mam bardzo silne przeczucie, że było zupełnie odwrotnie. Przez sześć kampanii każdego z rodzeństwa niemal nieustannie walczymy z demonami (a nawet jak nie walczymy to słuchamy o demonach w przerywnikach, dialogach, itp.). I nie wiem jak dla Ciebie, ale według mnie wtedy Michael był postacią nawet trzecioplanową, zupełnie nieważną i nieinteresującą, podobnie zresztą jak Ci bez Oblicza. I dopiero na końcu, na samym koniuszku gry w dwóch ostatnich misjach, dopiero wtedy odczułem, że Archanioł może być postacią lekko negatywną. W końcu chciał z jakiegoś powodu powtórzyć wojnę Aniołów Niebian z istotami, które nie zostały nam nawet porządnie nakreślone. :P

Darkem PW
19 września 2014, 20:54
Ostatnio na Heroescommunity w temacie o grafikach pojawiły się symbole wszystkich frakcji. Naszła mnie trochę niedorzeczna myśl, że może pod 3 głosowanie zostaną poddane nie 2, a 3 frakcje? Inferno, Loch i Sanktuarium?




Matikun PW
19 września 2014, 20:59
@up
To nie jest niedorzeczne, to by było całkiem logiczne. Obiecali, że w ostatnim głosowaniu będzie Loch i Inferno, ale nic nie wspominali, że będą to jedyne frakcje. Po zobaczeniu tego, jestem skłonny uwierzyć, że zmierzą się właśnie 3 frakcje! Ale Sanktuarium nie lubię, a jedyny Loch, który przypadł mi do gustu, to ten z H5, ale z drugiej strony cały czas tylko demony. Bardzo je lubię, ale czy ich trochę nie za dużo? W sumie nie wiem co myśleć i chyba będę musiał się wstrzymać od głosu.

Hubertus PW
19 września 2014, 21:12
Ja jestem za demonami, za dużo już mrocznych elfów ostatnio. Inferno jest obowiązkową frakcją, o tyle ciekawą w tej odsłonie serii, że nie będzie już głównym wrogiem.
Aczkolwiek, faktycznie ciekawa by była walka między leśnikami, a podziemnymi kuzynami...

Jeszcze co do Sanktuarium, nie lubię tej frakcji, więc na pewno na nią nie zagłosuję.

Kastore PW
19 września 2014, 21:12
A czy przypadkiem w zapowiedziach nie było mowy o sześciu frakcjach? :P

Hubertus PW
19 września 2014, 21:15
Zgadza się, i pięć z nich jest już wybranych (Przystań, Akademia, Twierdza, Nekropolia, Sylvan), jeszcze jedna została do przegłosowania. I faktycznie może tak być, że będziemy głosować na jedną spośród trzech.

ErhaG PW
20 września 2014, 11:13
Drodzy czytelnicy, itp. Uważam, że słusznym wyborem jest inferno i nie jest potrzebne głosowanie w wyborze. Frakcja Lochu była w dodatku do Heroes 6. Jej brak nie będzie tak odczuwalny, jak brak Inferna. Fabuła gry będzie opowiadać o 4. zaćmieniu, więc będą demony jak to w Ashanie. Jak może brakować demonów? To ogromny cios dla ludzi miłujących fabułę. Lochu może nie być, a demony to obowiązek! Skoro gra opowiada o demonach, powinny być dodane jak frakcja. Jak waszym zdaniem będzie wyglądać cała rozgrywka. Głosuję na Inferno to słuszny i konieczny wybór!

Mam nadzieję, że zależy wam na dobrym Herosie! Proszę o wyrozumiałość i zrozumienie.

Alamar PW
20 września 2014, 11:21
Cytat:
Uważam, że słusznym wyborem jest inferno i nie jest potrzebne głosowanie w wyborze. Frakcja lochy była w dodatku do Heroes 6.
Inferno zaś było w podstawce H6, więc obie frakcje w H6 wystąpiły.

Cytat:
Jej brak nie będzie tak odczuwalny jak brak inferno. Fabuła gry będzie opowiadać o 4 zacmienu więc będa demony jak to w Ashanie. Jak może brakować demonów? To ogromny cios dla ludzi miłujących fabułę.
Fabuła gry rozgrywa się 10 lat PO zaćmieniu, gdy demony zostały wygnane i skupia się na wojnie domowej w Świętym Imperium (Przystań kontra Przystań). Dodatkowo kampanie poszczególnych sześciu frakcji opowiadają historie z nimi związane, a tam demony wcale, ale to wcale nie są potrzebne.

AmiDaDeer PW
20 września 2014, 11:24
Mi zależy na dobrej grze. Dlatego głosuję na mroczne elfy. Może one same wydają mi się być kiczowate, ale Lochy ze smokami (latającymi), minotaurami czy hydrami to esencja HoMM i takiej frakcji nie może zabraknąć.

Fabuła szczerze mówiąc mnie w tej kwestii nie obchodzi - demonom przyda się odpoczynek.

Nicolai PW
20 września 2014, 11:40
Alamar:
Niestety w grze to inaczej wyglądało - demony i demony wszędzie (patrz ostatnie misje w kampaniach każdego z rodzeństwa)
Tak, ale walka z Demonami działa się jakoby na drugim planie, głównym złym był Uriel.
Alamar:
Ale u ciemniaków musiałeś w ostatniej misji znów demony ubijać (demony x1, szalony trup x1)
Tak, ale w ostatniej misji. Przedtem podróżowałeś po Ygg-Chall, ścierałeś się z Nagami i bodaj Orkami, Demony weszły do gry stosunkowo późno. Więc byli tak samo głównym przeciwnikiem jak te Nagi. Poza tym czy nie walczyło się w ostatniej misji z Cyrylem, który nie był wrogiem sensu stricte?
Kastore:
Mam bardzo silne przeczucie, że było zupełnie odwrotnie. Przez sześć kampanii każdego z rodzeństwa niemal nieustannie walczymy z demonami (a nawet jak nie walczymy to słuchamy o demonach w przerywnikach, dialogach, itp.).
Nie tyle Michaś co Uriel, a Demony pojawiły się co jakiś czas, ale miałem wrażenie, że byli taką zapchajdziurą. Pojawiały się w ostatniej misji frakcji, albo gdzieś w kampanii jak był potrzebny ktoś do zwalczania? Podczas kampanii podbijało się wyspy Pao, przejmowało władzę wojskową na Hashimie, szukało prawdy o własnej śmierci, ganiało za anielską kochanką i walczyło z heretyckim ścierwem Ylatha w Świętym Cesarstwie. Demony były niejako tłem dla głównej fabuły.

Alamar PW
20 września 2014, 11:51
Cytat:
Tak, ale walka z Demonami działa się jakoby na drugim planie, głównym złym był Uriel.
Tylko w ostatniej misji Anastazji.
U Sandora były to inne orki oraz nagi, a potem demony. W sumie brak tu głównego złego.
U Iriny był to Gerhart, ale po drodze inne nagi, nekromanci i znów demony.
U Antona cały czas były to demony - do walki z nimi się przygotowywał wyżynając swych poddanych i nagi Iriny. XD
U Cyryla była to Sara, ale znów walczył z demonami, rycerzami i nekromantami. W sumie kampania Cyryla opowiadać miała o tym, jak miał stać sie panem swego losu, ale co z tego wyszło, niestety wiemy.
U Anastazji był to Uriel, ale wcześniej inkwizycja, nekromanci i znów demony.

Cytat:
Tak, ale w ostatniej misji. Przedtem podróżowałeś po Ygg-Chall, ścierałeś się z Nagami i bodaj Orkami, Demony weszły do gry stosunkowo późno. Więc byli tak samo głównym przeciwnikiem jak te Nagi. Poza tym czy nie walczyło się w ostatniej misji z Cyrylem, który nie był wrogiem sensu stricte?
Z anielicą, mrocznymi elfami swych braci i demonami przywołanymi przez niego, z nagami i znów z demonami.
Cała kampania Raelaga to próba wybrania trzeciej ścieżki miedzy powrotem do elfów, a sojuszem z demonami. Zaś w tle jest walka dwóch demonów: Kha-Beletha i Cyryla o przyszłość Raelaga (czego dowiadujemy się dopiero z filmiku końcowego).

Cytat:
Podczas kampanii podbijało się wyspy Pao, przejmowało władzę wojskową na Hashimie, szukało prawdy o własnej śmierci, ganiało za anielską kochanką i walczyło z heretyckim ścierwem Ylatha w Świętym Cesarstwie. Demony były niejako tłem dla głównej fabuły.
W sumie kampania H6 była o... nie wiadomo o czym, ot przygody piątki rodzeństwa z demonami jako antagonistami (które wrzucono chyba na siłę, ale jednak). Jak dla mnie, jedynie kampania Anastazji jako taka trzymała się całości, reszta miała albo debili za bohaterów (Antoś), albo w ogóle nie potrzebowała tych dwóch-trzech map zapchajdziur i demonów.

Viking PW
21 września 2014, 14:47
Demonów w Ashanie nigdy nie lubiłem (co innego w Trójce), tak więc bez żalu zagłosuję na Loch. Design demonów był dla mnie dość męczący, a w Heroes 6 była to frakcja jak dla mnie zbyt odważna, tzn. z zupełnie powymienianym składem, z którego podobały mi się tylko czarty w roli championów. Loch, o ile będzie lepiej wykonany niż w Szóstce, to będzie znacznie ciekawszym miastem niż Inferno.

Degraf PW
2 października 2014, 17:04
50 odcieni purpury kontra 50 odcieni czerwieni.

Jednak daję na mroczne elfy. Powinni to odbudować po tym, jak skiepścili ich w H6; tak od strony formalnej jak i zrobienia rasy "córki" bez rasy "matki".

Przy okazji - ponieważ odrzucone rasy nie pojawią się w DLC to rasa, która się tam pojawić może, to będą nagi. Trochę miło, troszka smutno.

Andruids PW
2 października 2014, 17:46
Hm... sukkubki czy mroczne elfki... To będzie trudne. Sukkubki, czy mroczne elfki...

Piekielny kier, czy fioletowa noc, egzotyczna opalenizna, czy demoniczna szarość, a może gotycki marmur, czy raczej chłodny lazur...

SUK- KUBKI, CZY, MROCZNE ELFKI, GODDAMNIT?! WHY DO YOU MAKE ME CHOOSE?!

Haha, taki żarcik kosmonaucik, oczywiście, że Loch. Mimo, że był tragiczny w szóstce (ale Inferno jeszcze bardziej). Tym razem wam zaufam Ubi. Tylko nie odwalcie takiej kichy co ostatnio.

Wellplay PW
2 października 2014, 17:54
Marzhin na HC powiedział że tym razem Loch nie będzie jednokolorowy.

Aczkolwiek taki jest plan.

;)

Matikun PW
2 października 2014, 18:02
@Up

Nie "aczkolwiek", tylko "przynajmniej", to różnica :P. Cieszę się z tego, bo Loch najpewniej wygra.

Belegor PW
2 października 2014, 18:21
Ja zagłosowałem na loch. Tu nie ma wątpliwości. Raz, demony fabularnie już spełniły swoją rolę, nie są już w ogóle potrzebne. Dwa w Ashanie cały czas kręciło się wokół zaćmień, a raz chociaż chciałbym zobaczyć co robią mieszkańcy Ashanu kiedy zaćmienia nie ma. Jest to o wiele ciekawsze, niż kolejna powiastka. Poza tym mam wrażenie, że skoro usłyszymy tylko historię jednej z tych frakcji, to może oznaczać, że być może podczas finałowej mapy okaże się, że Seamus ma ich za sojusznika, a Iwan dzięki opowieści prowadzącego Radę Cieni będzie wiedział jak z nimi walczyć. W takim wypadku o wiele lepiej wyszedłby loch jako sojusznik Rogacza, niż piekielne zastępy Kha-Beletha.
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [Ankieta] Loch vs Inferno

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel