Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Kto w co grał?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Tarnoob PW
24 sierpnia 2014, 13:02
Jak w temacie. Nie zaszkodzi się lepiej zorientować.

Wszyscy wiemy, że Acid i Alamar grali we wszystkie gry Might and Magic, a Avatar widział wszystkie mody.

Jestem ciekaw, w które gry serii grała reszta ekipy Groty, i czy nowi fani (ci od gier Ubi) zaglądają do tych naj­starszych.

Żeby nie było gołosłownie, to grałem w:
– Heroes III i HC – ukończenie RoE i części Kronik, babranie się od czasu do czasu ze „Złotą Edycją” w po­je­dyn­cze mapki; WoG – odrobinę, bardziej ciekawość zobaczenia jak to działa niż samo wciągnięcie w grę; HotA je­sz­cze ani trochę
– MM6–8, od czasów gimnazjum; w tym MM7 najwięcej, chyba 3 razy; niedawno też trochę z MaestroModem
– Heroes I, II, IV, V, VI, MM9, Crusaders, Legends – pojedyncze próby, choć z wyjścia ToE się cieszyłem i mam wydanie premierowe;
– KB: Legend – zagrywałem się już od wyjścia demo, i dalej bardzo szanuję tę grę; przeszedłem do połowy pre­mie­ro­we wydanie

A tak to raczej czytanie forów i stron, studiowanie serii i fandomu bardziej niż samo rypanie. :-P Wiadomo, moim zdaniem w byciu fanem czegoś bardziej chodzi o kontakt z ludźmi i uczenie się, niż o samotne windowanie sobie umiejętności.

Aayren PW
24 sierpnia 2014, 13:28
Ja z Heroes grałem w:
H1 (chwila, dla zapoznania z tym jak to wyglądało)
H2+dodatek - kilka mapek przeszedłem, całkiem miło się grało do czasu jakiegoś zrypania komputera, po którym już nie instalowałem z braku czasu)
H3+RoE,SoD,AB,WoG i HoTa - najwięcej w wersje gold oraz w WoGa, kampanie przeszedłem, wiele poj. mapek, kilka sam stworzyłem.
H4 - tylko podstawka, wszystkie kampanie przeszedłem i w sumie tylko dla nich grałem.
H5+ToE - kampanie + duuużo poj. mapek i mapek losowych. Good times
H6 - niemal do końca kampanię, ze 4 mapki na krzyż.

Z MM niestety, tylko jakąś wczesną wersję MMX i tyle. Może kiedyś nadrobię braki zaczynając od MM6 czy MM7...

No tak:

DoC - czasami pykne, ale na tyle nieczęsto, że wciąż mam do ukończenia kampanie.
HO - pograłem do 24lvl, teraz mam przerwę
HK - ze dwa sezony
HWM - Trzecia z kolei postać, dwarf już na 8lvl, koledze oddałem wizarda na 14lvl bo się mi trochę znudził.

Irhak PW
24 sierpnia 2014, 13:55
Ukończone:
- H1-6
- MM6-9
- MMX bez DLC
- Heroes Chronicles
- HK :P
- Arcomage :D

Aktualnie gram w:
- HO :P

Próby zagrania:
- któreś z części MM1-5
- Raiders :P
- Crusaders (chyba)
- DoC

Hayven PW
24 sierpnia 2014, 14:04
Ja zaczynałem od Heroes 5 (a więc jestem fanem od ubivalu i uważam H5 za najlepszą spośród gier od Ubisoftu z M&M).

Z Heroes:

Heroes 1 - kampania Lamandy i parę mapek zwykłych, również multi
Heroes 2 - wszystkie kampanie z podstawki i Ceny Lojalności, sporo mapek pojedynczych (zbiory JB, Desecrated Lands, a doszedłem dopiero do "B" :P) i kilka partii w Arenę Konwentową
Heroes 3 - wszystkie kampanie RoE i AB, SoD w trakcie, sporo map pojedynczych, parę partii Areny i Tourneya, WoG zahaczony
Heroes 4 - wszystkie kampanie TGS, podstawka i WoW w toku. Parę partii pojedynczych i multi
Heroes 5 - wszystkie kampanie, Uzurpator, Księga Czarodzieja, wiele razy grałem w mapy pojedyncze i wieloosobowo, nawet w Trybie Ducha, do tego rozegrałem kilka partii Areny (zwłaszcza z Ymirem - IIRC wszystkie wygrałem :D)
Heroes 6 - nie mogę, po prostu nie mogę :D Ilekroć próbuję, COŚ mi przeszkadza w ukończeniu którejkolwiek kampanii xD Nie mówiąc już o scenariuszach pojedynczych czy multi, choć parę partii w trybie pojedynku się rozegrało

M&M1 - zacząłem, ale coś się zepsuło w zapisie :( Może kiedyś wrócę
M&M2 - wersja z Groty jest uszkodzona
Dark DragonDark DragonByła...

, poza tym nie widzę sensu w granie w to przed ukończeniem M&M1
M&M3 - ukończone, Ultimate Andventurer
M&M4-5, WoX - wszystko ukończone, Super Goober otrzymany
Swords of Xeen - grałem, doszedłem do pewnego momentu i dalej nie mogę - nie dość, że mnóstwo bezsensownego łażenia, to jeszcze poziom trudności że hej
M&M6 - dwa razy i raz Super Goober
M&M7 - dwa razy, raz ścieżką dobra raz zła
M&M8 - zacząłem, ale nie wciąga :( Jakieś takie... no, po prostu nie takie :D
M&M9 - próbowałem, ale nie trawię :(
M&M10 - zacząłem, ale widzę, że nie ma to sensu przed pobraniem wszystkich łatek, a przy moim necie, pamięci i przepływowości Uplay będę się do końca roku męczył ;/ ... chociaż zostało teoretycznie ok. 24 godzin pobierania

Crusaders - zacząłem, ale zapis się zepsuł -.-
Legends - dosłownie parę walk offline

Duel of Champions - grałem, byłem jednym z najlepszych, ale w pewnym momencie gra została zarżnięta przez Ubi i teraz wyziewa ostatniego ducha. Tak po prawdzie to czynnikiem, który zdecydował o moim odejściu od tej gry była jedna z aktualizacji. Bo nikt nie pomyślał, żeby grę po prostu łatać, o nie. Przy każdym, najdrobniejszym nawet bugfixie trzeba było ją pobierąć OD NOWA, a te 300 MB za każdym razem to dość dużo jak dla mnie -.-

Heroes Online - rzuciłem okiem i myślę, że może być całkiem przyjemne, ale raczej niewarte większej uwagi

Heroes Kingdoms - przeszedłem tutorial, ale było to już na długo po zakończeniu ostatniego sezonu fabularnego :P

Arcomage - tylko w MM7-8, ale bardzo ale to bardzo lubię tę grę. Szkoda, że nie można jej nigdzie dostać legalnie, a nawet jeśli to wątpię, żeby dało się z kimś zagrać :(

Stare King's Bounty - kilka tur, żeby ogarnąć co to jest :D

Tarnoob PW
24 sierpnia 2014, 14:37
O proszę, imponujecie mi, panowie. Że też Wam się chce. :-P Uważam swoją przygodę z graniem, nawet w te za­rą­bi­s­te gry jak MM, za raczej zakończone; może kiedyś, jak będzie trzeba czymś zająć młodszą rodzinę lub zna­jo­mych. Czy też nie czuliście, że może już wystarczy, czy macie ambicję „doszlifować” sobie listę osiągnięć i zagrać w jak najwięcej? A może macie wyznaczony jakiś cel, „próg”, tzn. „zagram w to i to, to będę szczęśliwym su­per­gu­be­rem i koniec”?

Dark Dragon PW
24 sierpnia 2014, 15:58
H1-6 + wszystkie dodatki (nieoficjalne też), MM1-10 + SoX i DLC do 10, CoMM (wersja PC i PSX), WoMM (wersja PS2 i GBC), LoMM, Shifters, Kroniki 1-8, DoC, Heroes Online (Chiński), MM:HO, Heroes Kingdoms, Dark Messiah. Arcomage oczywiście też. Heroesy I i II na GBC... Clash of Heroes na NDS-a i wersja na PC razem z DLC.

Z King's Bounty to Legenda, Księżniczka, Nowe Światy, Ścieżki Przeznaczenia i Wojownicy Północy.

Irhak PW
24 sierpnia 2014, 16:12
Cytat:
Czy też nie czuliście, że może już wystarczy, czy macie ambicję "doszlifować" sobie listę osiągnięć i zagrać w jak najwięcej? A może macie wyznaczony jakiś cel, "próg", tzn. "zagram w to i to, to będę szczęśliwym superguberem i koniec"?
Ogółem to mam tak, że lubię dokańczać serię. Chyba, że walka i technikalia są podobne do starych Gothiców, a nie Arcanii :P

Tarnoob PW
24 sierpnia 2014, 16:13
DD: To mów od razu, że grałeś we wszystko oprócz czytania powieści Might and Magic. :-P

Morglin PW
24 sierpnia 2014, 17:31
Hirołsy:

H1 - ukończyłem kampanię czterokrotnie, za każdym razem innym lordem, i trochę pojedynczych mapek. Oprócz tego grałem w port na GBC oraz na chińskie podróbki NES-a (M&M Heroes).
H2 - ukończyłem kampanię Archibalda oraz Rolanda, i trochę pojedynczych mapek. Także grałem w port na GBC.
H3 - grałem we wszystkie kampanie, ale żadnej nie ukończyłem, może kiedyś... Poza tym, chwilę się bawiłem z WoG-iem i Hotą, a także platformą dla moderów, VCMI.
H3:HD - ukończyłem kampanię (RoE) i sporo pojedynczych scenariuszy (wszystkie osiągnięcia na Steamie odblokowane)
H4 - kiedyś ukończyłem większość kampanii na kodach. :P
H5 - chwilę pograłem, ale jakoś mnie nie wciągnęło. Kiedyś pewnie spróbuję ponownie do tego przysiąść.
H6 - w planach

Might and Magic:

MM1 - próbowałem grać zarówno w wersję na DOS-a, jak i na NES-a. Nie miałem cierpliwości do tej gry.
MM2 - ukończone
MM3 - ukończone
MM4 i MM5 (WoX) - obie ukończone
SoX - grałem, bugi i ogólna mierność tej gry mnie odrzuciły, nie ukończyłem
MM6 - ukończone
MM7 - ukończone dwukrotnie, po stronie zła oraz dobra
MM8 - w planach
MM9 - też w planach
MM10 - w to także kiedyś mam zamiar zagrać

Inne:

DoC - grałem króciutką chwilkę
HO - zarejestrowałem się tylko ze względu na reklamę w Grocie, pograłem chwilkę i odstawiłem.
King's Bounty (to z 1990 roku) - trochę pograłem, nie potrafiłem ukończyć.
CoH - najprawdopodobniej zagram w najbliższym czasie.
WoMM, CoMM, LoMM - może kiedyś...

Dark Dragon PW
24 sierpnia 2014, 17:36
Cytat:
DD: To mów od razu, że grałeś we wszystko oprócz czytania powieści Might and Magic. :-P

Nie miałem okazji zagrać w Raiders oraz Quest for the Dragon Bone Staff :P.

Powieści mam, komiks też mam :p.

Alamar PW
24 sierpnia 2014, 18:10
Jeśli grałeś w King's Bounty (oryginalne) to w Questa też grałeś. Inna grafika, ta sama mechanika.

Dark Dragon PW
24 sierpnia 2014, 19:25
Wiem, ale jednak to inna gra. Kiedyś na pewno dokupię do kolekcji i trochę pogram :).

Alamar PW
24 sierpnia 2014, 19:26
Owszem, inna... brzydsza. :D

Kodzo19 PW
24 sierpnia 2014, 19:26
Herosy:
Heroes 1 przeszedłem kampanię Alamara i kilka mapek fajnie było.
Heroes 2 ukończyłem Archibaldem.
Heroes 3 grałem w kampanię ale sejwy się usunęły i jeszcze wiele mapek z kolegą grałem.
Heroes 4 raz spróbowałem w to grać i mi się kompletnie nie spodobało.
Heroes 5 przeszedłem podstawkę i kuźnie przeznaczenia i kiedyś spróbuje dzikie hordy.
Heroes 6 nie mam tej części.
Might and Magic:
MM1 próbowałem ale narazię jak nie chcę w to grać.
MM2 też mi się nie chce.
MM3 niedawno przeszedłem i było ekstra.
MM4-5 przeszedłem i było fajnie.
MM6 jestem w trakcie przechodzenia.
W 7,8,9 zagram chyba w 10 jak mi pójdzie.
W Duela też grałem i na Heroes online rzuciłem okiem.

AmiDaDeer PW
24 sierpnia 2014, 19:31
Heroes 1 - kampania Slayera i Alamara, trochę map pojedynczych.
Heroes 2 - kampania Archibalda, dużo singleplayera i multiplayera, porozpoczynane kampanie Rolanda i z PoL.
Heroes 3 - kampanie RoE i AB, tknięta kampania SoD, dużo singleplayera i multiplayera, HotA, trochę WoG-a i modów, zabawy z VCMI. W planach ukończenie Kronik.
Heroes 4 - tylko trochę map pojedynczych, ale mnie to nie wciągnęło.
Heroes 5 - jedna mapa pojedyncza, ale zabiorę się za więcej.
Heroes 6 - dopiero w planach, ale nie wiem czy mnie wciągnie.

MM1 - próbowałem, nie dałem rady.
MM2 - przeszedłem jakimś cudem. :P
MM3-5 - pozaczynane, nieukończone.
MM6 - ukończone.
MM7 - ukończone po stronie zła.
MM8-9 - nie przypadły mi do gustu.
MM10 - w planach.

King's Bounty 1-2 - grałem, nie przeszedłem.
Legends - parę mapek offline.
Raiders, DoC - nie przypadły mi do gustu.

Grałem też przez chwilę w jakąś wersję online KBL.

Lyokoheros PW
24 sierpnia 2014, 20:43
Heroes II - pojedyncze scenariusze, kampania raz napoczęta.
Heroes III - masa gier losowych/pojedynczych scenariuszy, 5 pierwszysch kampani z podstawki(+ zaczęte z dodatków)
Hota - pierwsza kampania i mapy losowe
WoG - masa map losowych i pojedynczych Scenariuszy
W planach kroniki i może VCMI.
Heroes IV - w planch
Heroes V - 2 mapa kampanii zaczęta, kilka pojedynczych scenariuszy.
Heroes VI - w planach(z najwyższym priorytetem wśród planowanych)

Might and Magic I-X - w planach(jak już będą tłumaczenia pierwszych części)

Warmonger PW
24 sierpnia 2014, 21:17
W H1 nie grałem.
w H2 grałem jeszcze z mamą :P
Przeszedłem całe H3 z dodatkami. Nadal czasem grywam, kiedyś był to WoG, potem ERA, HoTA no i oczywiście VCMI ;)
H4 - przeszedłem z dodatkami + dodatkowe mapy
H5 - przeszedłem bez kampanii z ToE, poza tym wiele dodatkowych map, a nawet kilka własnych ;)
H6 - Wygrałem dwie gry i dałem sobie spokój

W MM nie grałem. Kiedyś w CDA była część 6 albo 7, zainstalowałem, odpaliłem... tragiczna jak na tamte czasy grafika zupełnie mnie odrzuciła.

W inne gry z serii M&M nie grałem. Gdybym miał drugie życie, zagrałbym w Heroes Online oczywiście ;)

Hubertus PW
24 sierpnia 2014, 23:01
Heroes I - kilka map przeszedłem
Heroes II - pojedyncze scenariusze, kampania Archibalda i Rolanda ukończona, w PoL grałem i rozgrzebałem :P
Heroes III - trochę gier losowych/pojedynczych scenariuszy, kampania RoE, AB i SoD ukończone
Heroes IV - w ogóle tego nie dotknąłem
Heroes V - kampania do ostatniej misji w podstawce(nie chciało mi się już tego przechodzić ;p), oba dodatki ukończone bo są dużo ciekawsze.
Heroes VI - 3 misje w kampanii ukończone, resztę olałem z powodu zabugowania, w sumie może jeszcze wrócę bo chyba trochę to spaczowali.

Might and Magic I-X - nie grałem i nie zagram

Przydałoby się jeszcze w Chronicles kiedyś zagrać.

Drwal PW
24 sierpnia 2014, 23:29
Heroes I - grałem po dwójce, z ciekawości. Czasem z sentymentu ciągle odpalam.
Heroes II - gram w nią częściej teraz niż kiedyś, kampanii niestety nie ruszyłem.
Heroes III - pół życia na tym przegrane. Wszystkie kampanie, nawet na silniku Woga. Gra życia można powiedzieć.
Heroes IV - sporo jak na małą przyjemność jaką dawała. Głównie ze względu na znajomego, który był jej fanem.
Heroes V - tylko pojedyncze scenariusze. Przegrane nie więcej niż 20 godzin.
Heroes VI - 3 podejścia i żadne nieukończone. Dla mnie całkowicie niegrywalny tytuł.

Might and Magic - I Próbowałem zagrać, bo nie wypada nie znać będąc tu. Nie dałem rady. Głównie dlatego nie próbowałem w żadną kolejną część. Przymierzam się oczywiście, ale mówiąc szczerze nie sądzę bym prędko przysiadł.

DoC - tylko samouczek, czy coś tam innego. :D

Heroes Online - Pograłem godzinę, wciągnęło ale boje się uzależnić. :D

Zaratustrian PW
25 sierpnia 2014, 16:14
Kings Bounty - grałem przez pewien czas, zaszedłem dość daleko, jak na tak sędziwą grę to spędziłem z nią całkiem sporo czasu.

Heroes I – nie grałem

Heroes II – trochę kampanię Rolanda, trochę mapek pojedynczych, całkiem sporo w hot seat (właśnie z tego aspektu najmilej wspominam tę grę)

Heroes III – całą kampanię RoE i SoD, większość AB, bardzo dużo w pojedyncze mapki, trochę w trybie hot seat, poza tym bardzo dużo grałem w WoG i trochę w HotA, ogólnie to spędziłem z tą grą masę czasu i nadal czasem do niej powracam.

Heroes IV – parę scenariuszy, kampanii nawet nie zaczynałem, ogólnie to gra wydawała mi się jakaś taka… niedorobiona.

Heroes V – wszystkie kampanie podstawki i ToE, bardzo dużo w pojedyncze scenariusze w ToE i trochę w hot seat, ogólnie spędziłem z tą grą bardzo dużo czasu i miło ją wspominam.

Heroes VI – zacząłem parę pojedynczych scenariuszy, żadnego nie ukończyłem, strasznie wiało nudą i szybko odpuszczałem sobie grę w to.

Z M&M grałem tylko w część VI, grałem w to dużo i zaszedłem bardzo daleko choć nie ukończyłem, grało mi się w to naprawdę dobrze.

DoC – gram od ponad roku, 1500 elo wbite, ostatnio odpuściłem sobie grę ale na pewno jeszcze do niej wrócę.
strona: 1 - 2
temat: Kto w co grał?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel