Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: [Ankieta] Loch, Sylvan, Forteca, Inferno czy Sanktuarium?
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
Którą z tych frakcji przede wszystkim chciałbyś mieć w H7?
Sylwan (leśne elfy) (26)
 
 28%
Loch (mhoczne elfy) (26)
 
 28%
Forteca (krasnale) (17)
 
 18%
Inferno (demony) (8)
 
 9%
Sanktuarium (wężowate nagi) (14)
 
 15%
Coś nowego (marzenia ściętej głowy) (3)
 
 3%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Alamar PW
19 sierpnia 2014, 10:00
Mamy już ankiety dotyczące wyboru między elfami i krasnalami oraz między elfami a demonami.
A ja chciałbym wiedzieć, która według Was frakcja z brakującej piątki powinna być uwzględniona w pierwszej kolejności? Ubisoft zaserwowało nam dwie ankiety z wyborami, które dla niektórych są problematyczne, bo chcieli by np. mieć obie frakcje w grze.
Dlatego jestem ciekaw, która z tej piątki cieszy się u Was największym uznaniem?

Osobiście widziałbym przede wszystkim Loch, ze względu na smoki i inne bestie. Elfy i bezimiennych można by śmiało pominąć.

Nicolai PW
19 sierpnia 2014, 11:05
Miałem dylemat kogo bardziej mi brakuje, leśnej braci czy piekielnych pomiotów. Ostatecznie zagłosowałem na tych drugich, by wesprzeć ich w nadchodzących wyborach... znaczy w oficjalnym głosowaniu. Ogólnie mój ranking brakujących frakcji wygląda następująco:
1. Inferno i Sylwan - Na równi, bo obydwa te zamki są wręcz klasykami i ciężko sobie wyobrazić Hirki bez nich.
2. Forteca - Wiem, że zaskakuję i narażam się, ale pomimo krasnocentryzmu to ten zamek miał bardzo fajny klimat nordycko-szkocki i widzę spore możliwości rozwoju dla niego, wystarczy trochę pogłówkować i wyjdzie armia o niebo lepsza niż Krasnoludy od XS do XL + Smok.
3. Sanktuarium - Niby klimat fajny i w ogóle, ale jakoś mam mieszane uczucia odnośnie realizacji w H6. Ot jedna prawdziwa Naga, jedna Meduza przerobiona na Nagę + kilka zwierzołaków i duchów żywiołów. Armia jakby zrobiona od niechcenia.
4. Lochy - Przypadek podobny jak wyżej tylko klimatu za grosz. Wybaczcie, ale jakoś nie potrafię się przekonać do emo, które wszystko farbują na czarno... włącznie z krowami.

Alamar PW
19 sierpnia 2014, 11:11
Cytat:
1. Inferno i Sylwan - Na równi, bo obydwa te zamki są wręcz klasykami i ciężko sobie wyobrazić Hirki bez nich.
H1-2 oraz H4 - brak Inferna
H1-4 - brak zamku Leśnych Elfów ;) (tak, wiem, chodziło Ci o zamek leśny/bajkowy)

Acid Dragon PW
19 sierpnia 2014, 11:19
Sylvan (przez v - proszę mnie nie poprawiać).
Wiem, że trochę występuję przeciw własnemu smoczemu gatunkowi, aczkolwiek zwyczajnie się za "leśnym" miastem stęskniłem i poważnie mi go brakuje w H6. Oczywiście najlepiej, gdyby udało się przeforsować i Sylvan, i Dungeon, ale w przypadku teoretycznej możliwości wyboru - w pierwszej kolejności niech wrócą Leśne Elfy, a jeśli to konieczne - Lochy mogłyby wziąć wreszcie "jedną grę urlopu".

Na nagach nie zależy mi kompletnie - ot, wszystko jedno.
Inferno zdecydowanie powinno sobie odpocząć i dać wreszcie możliwość komu innemu zagrać rolę głównego zagrożenia.
A krasnale powinny być poćwiartowane i wrzucone do wulkanu.

Pointer PW
19 sierpnia 2014, 11:37
No cóż, to i moja kolejność:
1. Forteca. Obecność oddzielnej frakcji krasnoludów to dla mnie jedna z głównych zalet h5. (Acid za co Ty ich aż tak nie lubisz? :P )
2. Sylvan. Klasyk, którego bardzo brakowało mi w h6.
3. Sanktuarium, tu się zgodzę z Nicolaiem, że fajny klimat, ale można by go lepiej zrealizować. Tu mi już wszystko jedno czy będzie czy nie.
4. Lochy, ale nie takie jak w h6, tylko bardziej jak w h5, ale też jest mi obojętne czy będą.
5. Inferno - zdecydowanie pora na odpoczynek i oddanie roli głównego wroga komuś innemu. Może nekropolii albo ewentualnie lochom?

Narxes PW
19 sierpnia 2014, 11:46
W moim przypadku to Loch jest na pierwszym miejscu,choć zaraz za nim były by na równi Sylwan i Sanktuarium._Jednak to Loch jest moją ulubioną frakcją w H3 i H5 ten zamek jest mym ulubionym,_w H6 średnio przypadł mi do gustu jednakże sama armia nie była zła,_tylko brakowało mi hydr (ale jeśli w jakimś dodatku pojawiło by się Sanktuarium to moim zdaniem hydry by tam się idealnie wkomponowały_-_zamiast tej śnieżnej kobitki) no i zamiana szpiega z tę panią (w strzelaniu) mi się również nie spodobała._Za to wygląd miasta widział bym taki jak w H5 lub w H3,_tak naprawdę obojętnie jaki byle nie to co było w H6..._Krasnoludy mogą być naprawdę ciekawie wykonani w H7 ale osobiście za nimi nie przepadam więc są dla mnie dopiero po tych trzech frakcjach,_a na samym końcu Inferno_-_za tymi ognistymi bestiami nie przepadam wiec jest to mi obojętne czy się pojawią czy nie...

AlamarAlamarInterpunkcja!

Warmonger PW
19 sierpnia 2014, 11:50
1. Sylvan - w H6 brakowało elfów, więc niech powrócą.
2. Loch - lubię tą zbieraninę potworów, jak również klimat frakcji.
3. Inferno - trudno mi sobie wyobrazić Heroesów bez demonicznej frakcji
4. Forteca - krasnoludy nie należą do najbardziej charyzmatycznych, ale w H5 stanowią dość interesującą frakcję, odmienną pod względem strategicznym.
5. Sanktuarium - pomysł nieciekawy i zmarnowany w H6. Mitologia wschodu sama w sobie nie byłaby zła, ale frakcja wodna wyszła strasznie wodnista i bez pomysłu na siebie.

Herakliusz PW
19 sierpnia 2014, 12:15
Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to:
1.Forteca - Osobna frakcja krasnoludów to świetny pomysł żałuję że tego już 3DO(wybaczcie jeśli firmy pomyliłem :D) nie wykorzystało.
2.Inferno - W mitologii Ashan to frakcja istotna nie może jej zabraknąć.
3.Sylvan - W MMH6 brakowało ich wszystkim nawet ich oponentom (w tym jestem ja ^^.
4.Lochy- W MMH7 Loch powinien być, ale na powrót układu jednostek z Heroes 3 nie ma szans.
5.Sanktuarium - Mało grałem w MMH6, ale uważam, że to powiew świeżości, który jest wielkim plusem.
6.Wiem, że wiele osób bedzie przeciwnym temu, ale ja licze na powrót Cytadeli(może
w dodatku)

AmiDaDeer PW
19 sierpnia 2014, 12:16
1. Sylvan. Jak już wspominano, przydałaby się ponownie frakcja reprezentująca naturę.
2. Sanktuarium. Polubiłem ten pomysł na miasto, w H6 dobrze i oryginalnie się prezentowało, kontynuacja tego zamku byłaby strzałem w dziesiątkę.
3. Loch, choć mroczne elfy trochę mi się przejadły.
4. Forteca - gdyż krasnoludów nie lubię, aczkolwiek śnieżny zamek defensywny dobrze przedstawiony mógłby wypalić.
5. Inferno. Za dużo go coś ostatnio.

Travis PW
19 sierpnia 2014, 12:34
No to i ja się wypowiem. :)
1. Sylvan, tak jak wszyscy tak i mi brakuje tego miasta w 6 części, zresztą zawsze lubiłem spiczaste uszy.
2. Loch - Tak jak już pisałem, uwielbiam Elfy wszelkiej maści i liczę na miasto wzorowane na piątej odsłonie (jeżeli mówimy o jednostkach). :)
3. Sanktuarium - Ciekawy pomysł na miasto i dość późno wykorzystany, szkoda, gdyby wodne potworki występowały tylko w jednej części. Można z nimi ukręcić całkiem dobrą fabułę.
4. Forteca - Polubiłem to miast w H5 i chętnie bym nimi zagrał, ale dopiero w dodatku (który oczywiście mam nadzieje, że powstanie)..
5. Inferno - Ustawiłem je tak nisko, ponieważ nigdy to miasto nie powaliło mnie na kolana i nie sprawiło, żebym często nim grał.. Aczkolwiek uważam, że jest ono jednym z podstawowych miast i powinno znaleźć się w grze!

Pointer PW
19 sierpnia 2014, 12:41
Cytat:
Wiem, że wiele osób bedzie przeciwnym temu, ale ja licze na powrót Cytadeli(może w dodatku)

Przeciwny nie jestem, nawet popieram, w sumie to może nawet zaraz po krasnoludach i sylwanie, ale sądzę, że nie ma szans. To miasto nie jest w ogóle osadzone w fabule Ashan, a wątpię, żeby komuś z Ubi chciało się teraz kombinować, żeby ono miało rację bytu. Tym bardziej, że w zasadzie 4 miasta już znamy. 2 z 4 są głosowane (wiemy z jakich), więc mamy 6, plus jeśli będą ewentualne dodatki, to na 95% dadzą one max. 2 miasta, zapewne te, które przegrają głosowania, a to z prostego powodu: skoro są już pewne arty i fabuła, to po co wymyślać do dodatków coś zupełnie od nowa, jak wystarczy rozwinąć to, co już jest. Więc choć lubię Cytadelę, to uważam, że nie ma szans na nią w h7.

Rademenes777 PW
19 sierpnia 2014, 13:30
Zagłosowałem na Sylvan ze względu na druidów, jeżeli jeszcze bohaterowie będą mieli umiejętność przyzywania (tak jak w H4) to będzie wprost idealnie. A zresztą po Akademii to moja druga ulubiona frakcja.
Zastanawiałem się także nad Sanktuarium, bo uwielbiam magię wody, ale elfy po prostu są obowiązkowe. 😉

J. M. Sower PW
19 sierpnia 2014, 13:54
Loch! Może w takiej trójce mi się najbardziej nie podobał (choć uwielbiam Minotaury), ale jak mam wybierać między takimi bezpłciowymi (oczywiście mówię o ich charakterze w nowych Heroesach) miastami jak Inferno czy Forteca, to wolę te mhoczne elfy ;P.

Xesasi PW
19 sierpnia 2014, 15:13
Cóż:
1. Inferno - Głównie z sentymentu. Pierwszy raz zagrałem w tą grę demonami i tak jakoś mi to zostało. Wprawdzie też mi się znudził motyw wszyscy na demony, demony na wszystkich, ale one muszą być.
2. Krasnale - Są zbyt niedoceniane i zawsze schodzą na drugi plan przez elfy... CZAS TO ZMIENIĆ! Nigdy więcej Krasnale nie będą służyć zielonym dzikusom.
3. Loch - nie wiem co w nich jest, ale podoba mi się ten "emowaty klimat". Podobała mi się, również ta śmieszna niewidzialność w H6.
4. Sanktuarium - Bardzo fajny klimat, ale w H6 miasto to ma zbyt niewykorzystany potencjał i liczę na "reworka".
5. Sylwan

Dru PW
19 sierpnia 2014, 16:59
1. Sylvan - Może nie jest to zbyt oryginalna rasa w światach fantasy, ale zawsze ich lubiłem i bardzo mi ich brakowało. Jestem bardzo ciekaw jak przestawią ich w H7

2. Sanktuarium - Bardzo ciekawe miasto dające powiew świeżości do herosów. Może wykonanie w H6 nie była idealne, ale i tak mi się podobało ;)

3. Inferno - Może jest oklepane do granic możliwości, ale dałbym temu miastu jeszcze szanse na stworzenie czegoś ciekawszego. [Suchar]Druga sprawa, jakby nie było demonów to z kim walczyły by anioły?[/Suchar] :P

4. Loch - To miasto nigdy do mnie nie przemawiało. Zawsze było dla mnie zlepkiem przypadkowych jednostek. Bardziej odpowiadało mi miasto czarnoksiężnika z H2, było bardziej klimatyczne i nie było w podziemiach.

5. Krasnale - To co zaprezentowało Ubi w H5 do mnie nie przemówiło. Możliwe, że w H7 lepiej by zaprojektowali to miasto, ale skoro jest ograniczona pula miast to są ciekawsze frakcje, aniżeli brodate kurduple :P

Alchemik PW
19 sierpnia 2014, 17:44
W pierwszej kolejności zaznaczyłem że chciałbym zobaczyć Loch. Głównym powodem jest to że chciałbym widzieć w grze frakcję która jest jednocześnie mroczna i elegancka czego o truposzach powiedzieć nie można.

A mój ranking przedstawia się następująco:
1. Jak wyżej wspomniałem - Loch.
2. Z zaoferowanych w tej ankiecie frakcji na drugim miejscu obstawiam Sanktuarium.
3. Sylwan - jako że mamy loch, niespecjalnie uważam je za potrzebne, ale bardziej za nimi tęsknię niż za frakcjami z miejsc 4 i 5.
4. Inferno - o ile w przypadku H7 mogą sobie wziąć fabularny urlop, o tyle w grze wieloosobowej nadal jest dla nich miejsce.
5. Krasnale - po prostu nie lubię tej frakcji.

Mad Hatter PW
19 sierpnia 2014, 17:48
A więc tak:
(1) W pierwszej kolejności Forteca, czego to wszyscy wiedzą, lubię taktykę defensywną i górski klimat (albo podziemny);

(2) Demony lub lochy(chodzi o potwory nie o mroczne elfy) musza być bo lubię mroczną moc sił nieludzkich.

(3) Sanktuarium (wężowate nagi)-uwielbiam azjatycki styl

(4) Nie przepadam za wszędobylskimi ludźmi i Elfami więc na nich głosu nie dam.

I co to za "mhoczne elfy"?

Lyokoheros PW
19 sierpnia 2014, 18:39
Cóż najchętniej to zobaczyłbym w Hereos VII wszystkie te frakcje, ale skoro już trzeba wybierać...
1.Sanktuarium - moim zdaniem jeden z najbardziej klimatycznych
(wodne miasto+styl dalekowschodni dla mnie wprost bombowe połączenie) i najciekawszych zamków w całej serii, może i mógłby być w Hereos VI nieco lepiej zrealizowany, ale moim zdaniem i tak wyszedł świetnie. Na pewno chciałbym w jego kolejnej odsłonie znowu zobaczyć kenseiów, śnieżne efemerydy, kappy i kirinów, rekińce też powinny być reszte można by ewentualnie zastąpić czymś innym.
W sumie to szkoda, że frakcja nie doczekała się przeniesienia do III częśći...
2.Sylwan - elfy(przynajmniej leśne) może i są zwyczajne do bólu, ale to jednak klasyka i generalnie brakowało mi tej frakcji w Heroes VI... w dodatku ich odsłona z V części gry była nawet nienajgorsza.
3.Loch - kolejny klasyk, obecny - pod bardzo nieraz różnymi postaciami - od początku gry, tutaj skłaniałbym się bardziej ku stylowi Heroes V niż VI, niemniej jednak pewne tamte akcenty powrotu do jego wersji z III części(obserwatorzy, mantykory) jak i bezimienni byli ciekawym rozwiązaniem, więc pewne elementy szóstki byłyby wskazane.
4.Forteca - o ile pomysł miasta krasnoludzkiego jest nawet ciekawy, to jego realizacja w piątce nie wyszłą najlepiej - praktycznie same krasnoludy, podczas gdy optymalną liczbą byłyby jakieś 2-3 jednostki(np wojownik, jeździec niedźwiedzia, kapłan runów, choć niedźwiadek mógłby jeźdźca nie mieć), ewentualnie 4... z drugiej strony. Z drugiej strony pomysły, które widziałem w temacie o kronverku wskazują, że owszem można to ciekawie wykonać... choć z wykonaniem to u SoftuUbi niestety zwykle raczej słabo.
5.Inferno - ani jako kreeganie, ani jako stricte demony jako takie mnie specjalnie nie pociągali, niemniej jednak lubiłem mieć ich jako przeciwnika. Ale pozostałe pomysły - pomimo iż inferno od 3 części też stało się jakby "klasycznym" zamkiem - są moim zdaniem po prostu ciekawsze.

Nicolai PW
19 sierpnia 2014, 18:40
Alamar:
H1-2 oraz H4 - brak Inferna
H1-4 - brak zamku Leśnych Elfów ;) (tak, wiem, chodziło Ci o zamek leśny/bajkowy)
Powiedziałem, że są klasyczni, o byciu w HoMM od początku ani słowa :D
Acid Dragon:
Inferno zdecydowanie powinno sobie odpocząć i dać wreszcie możliwość komu innemu zagrać rolę głównego zagrożenia.
Coś w tym jest, można spasować z Infernem jako głównym zagrożeniem, ale żeby od razu je wyrzucać? Poza tym już w H6 w pewnym sensie urlopowali ;)
Acid Dragon:
A krasnale powinny być poćwiartowane i wrzucone do wulkanu.
Ale podobno wtedy odradzają się większe, silniejsze i bardziej czerwone. Naprawdę tego chcesz?
Herakliusz:
Wiem, że wiele osób bedzie przeciwnym temu, ale ja licze na powrót Cytadeli(może w dodatku)
Jestem na tak!

Karule PW
19 sierpnia 2014, 19:21
@Alamar

Powiedziałeś, że w H4 nie było Inferna, ja z pewnością nie użyłbym takiego stwierdzenia... Śmierć była syntezą Nekropolis i Inferna, miastem obydwu. Można było pójść gałęzią tylko jednej z tych frakcji i wówczas, razem w odpowiednim bohaterem, nie licząc Szkieletów/ Chochlików, wychodził nam niemal jeden "czysty" zamek. I było to najlepsze rozwiązanie - szkoda, że później porzucone. Tym sposobem nie trzeba było w zasadzie żadnych dodatków, bo frakcji było nie 6, a właściwie 7, czy nawet 8 (Ład - Akademia/ Forteca).
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [Ankieta] Loch, Sylvan, Forteca, Inferno czy Sanktuarium?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel