Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [różne] Wybierz najładniejsze Forge!
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
Które Forge graficznie podoba Ci się najbardziej?
1. Oryginalne / NWC (34)
 
 36%
2. Polski Projekt Forge (29)
 
 31%
3. Forge w HotA (32)
 
 34%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2 - 3

rtx PW
11 sierpnia 2014, 13:26
Te 2 projekty Sowera moim zdaniem zlewają się 10 razy gorzej niż to, co zaprezentowano w temacie moda. Ale ja jestem daltonistą, to co ja tam wiem. :P
Moim zdaniem, tło powinno zostać w takim kolorze, w jakim jest w temacie Forge, zaś budynki rozjaśnione jak w wersji Sowera. Tej pierwszej.

Nemomon PW
11 sierpnia 2014, 18:07
Jestem między oryginalnym Forge a Forge z HotA. W ostateczności zagłosowałem na oryginalne Forge z powodu tego jak gdyby piorunu.

Polski Forge mi się nie podoba, bo jest zbyt zielony i zbyt żółty. A raczej stara się pokazać kolory tam, gdzie i8ch nie potrzeba pokazywać.

Azon PW
11 sierpnia 2014, 18:21
1. Oryginalne Forge (NWC)
Największy problem tego projektu jest to, że nie wygląda jak miastom, brak choćby domów, które w innych miastach pojawiają się wraz z rozbudową ratusza. Na dodatek bardzo duże budynki powodują, że miasto wygląda na małe. Dobra za to kompozycja, świetliste budynki po bokach a środek wypełniony konstrukcjami brązowo-żółtymi.

2. Polski Projekt Forge
Najbliższy temu co prezentują pozostałe miasta H3 - przynajmniej pod względem rozmieszczenia budynków i dodania domów mieszkalnych. Wybrałbym za najlepszy projekt jednak jest kilka poważnych minusów. Największy budynki zlewające się z tłem (ściany budynków mieszkalnych są wręcz dokładnie tego samego koloru co powierzchnia). Nawet Lochy, w których jest podobny problem nie mają tak zlewających się z tłem budynków. Dalej, zielone "coś" na środku - ciężko naprawdę rozgryźć co to ma być, zapewne przez skalowanie w dół. Trzecim problemem jest nieciekawe podłoże i zielone rzeki w tle o kiepskim kontraście.

3. Forge w HotA
IMO najlepsze z tych trzech. Piękne tło (czarna skorupa), dobra kompozycja, wyraźnie zarysowane budynki, dobre zagospodarowanie powierzchni (można by nawet wcisnąć kilka domków). Mimo iż za bardzo trzyma się oryginału (zielone ścieki można było usunąć skoro wszystko rozjaśniono) to kolorystycznie wypada naprawdę nieźle.

Nerevar PW
11 sierpnia 2014, 18:30
Cytat:
które w innych miastach pojawiają się wraz z rozbudową ratusza
W całych 3 innych miastach rozbudowa ratusza dodaje domki ;)

Dru PW
11 sierpnia 2014, 18:40
Oryginalny ekran Forge jest klimatyczny, ma w sobie nutkę tajemniczości. Może brakuje paru budynków i nie są one najlepiej rozstawione, ale cała koncepcja jest spójna.

Polskie Forge to jakaś parodia oryginalnej koncepcji. Wszystko się zlewa, wszędzie są jakieś światełka i ta kompozycja czerwono-zielona psuje ostatnie resztki pierwotnego projektu. Jest to po prostu słabe i ma mało wspólnego z prawdziwym Forge.

Gdy Oryginalne Forge wygląda jak wersja alfa, tak Rosyjskie Forge wygląda jak wersja finalna. Wszystko jest poukładane równomiernie, budynki są podobne do oryginalnego zamysłu.Jedynie przeszkadza mi rozjaśnienie ekranu, ale mam nadzieje, że to tylko wina obrazka i w ostatecznej wersji Rosyjskie forge będzie ciemniejsze.

Podsumowując: czekam na Rosyjskie Forge!

Morgan Grin PW
11 sierpnia 2014, 19:50
Z bolącym sercem, muszę oddać głos na wersję z HoTy. Byłem zachwycony pracami Hobbita i spółki, zwłaszcza jeżeli chodzi o jednostki. Są o wiele ładniejsze i ciekawsze niż pierwowzór NWC. Jednakże...ekran miasta nie przypadł mi już tak do gustu. Przełknę jakoś tą muszlę, która sama w sobie nie jest zła. Bardziej rażą mnie ostre światła i zatrzęsienie budowli po prawej stornie. Za bardzo jest tam naćkane, co dziwi, gdyż po lewej stronie, miejsca jest, aż za dużo. Nie wygląda to za ładnie.


witchking PW
11 sierpnia 2014, 20:01
Może zaznacze, że pracę nad naszym ekranem ciągle trwają. Przecież po to wrzucamy pracę na forum by zaciągnąć rady.

Matheo PW
11 sierpnia 2014, 21:33
Pytałem o to. Pojawiły się przecież wypowiedzi, z których jasno wynikało, że nic nie będziecie zmieniać.
Cytat:
które w innych miastach pojawiają się wraz z rozbudową ratusza
Cytat:
W całych 3 innych miastach rozbudowa ratusza dodaje domki ;)
No dokładnie. Niemal każdy chce to dodawać w każdym nowym mieście a to wcale nie jest żaden standard.

DarthDoman PW
11 sierpnia 2014, 21:42
Zagłosowałem na 2, ze względu na rzeźbę terenu na którym znajduje się miasto, wygląd zamku no i po trzecie bo to rodzima produkcja. Dla mnie byłoby jeszcze idealnie gdyby było w nim zmniejszone oświetlenie budynków i kolor nieba taki jak w 3 propozycji.

Azon PW
11 sierpnia 2014, 23:18
Cytat:
W całych 3 innych miastach rozbudowa ratusza dodaje domki ;)

Naprawdę, byłem pewien, że są właściwie we wszystkich, dawno nie grałem w H3 więc możliwe, że źle zapamiętałem. W każdym razie w każdym mieście te domy mieszkalne SĄ*, nawet jeśli nie pojawiają się wraz z rozbudową na 1 i 3 projekcie ich brak.

*-Poza Cytadelą, ale w tym przypadku mamy niezwykle skomplikowane tło.

Acid Dragon PW
12 sierpnia 2014, 02:05
W tej chwili z ankiety wynika jedno - że nic z niej nie wynika.

Ile osób, tyle opinii, a głosy rozkładają się niemal równo (tylko mój ulubiony oryginał ciągle nieznacznie w tyle).

To i dobrze, i źle. Dobrze, bo znaczy, że żaden projekt nie jest "obiektywnie zły" i każdy by znalazł swoich fanów - wbrew niektórym słowom, że "ten to na pewno nie". Źle, bo żaden nie jest na tyle dobry, aby można było stwierdzić - "tak, ten jest najlepszy i na nim powinniśmy się skoncentrować".

Andruids PW
12 sierpnia 2014, 02:35
Smoku, z tego co da się zauważyć po wypowiedziach w temacie, część osób przyznaje wyższość oryginalnemu Forge od NWC (w tym ja), ale ostatecznie zagłosowało na inny wariant, ponieważ w obliczu dzisiejszych realiów nie warto ścigać tej efemerydy.

Bardzo chciałem użyć kiedyś słowa efemeryda w zdaniu. Dziękuję.

Orzie PW
12 sierpnia 2014, 08:04
;)


Mad Hatter PW
12 sierpnia 2014, 09:04
Orzie, you are the best XD

Orzie PW
12 sierpnia 2014, 09:11


Hah, well, I really don't know what to choose from those 3 options. If one of the Forges will come to the final stage, then it will be another case :)

Tarnoob PW
14 sierpnia 2014, 11:07
Temat jest bardzo ciekawy. Dużo podsumowuje, dużo rozjaśnia, zwrócił uwagę całej Groty (oprócz Qui i Alamara – którzy w ogóle mało zabierają tu głos) i należą się za to podziękowania Acidowi.

Głosowanie jest bardzo wyrównane – to znak, że wszystkie projekty mają w sobie coś ciekawego i są kawałem ciężkiej roboty (niekoniecznie dobrej :-P). W dodatku dużo ludzi (i innych stworów) przyznało, że trudno im było się zdecydować.

Głos zabrało wielu ważnych Grotowiczów i posty są bardzo rzeczowe. Padły całkiem ciekawe spostrzeżenia – np. te o kolorach albo ich rozmieszczeniu na ekranie. Powiedziano już bardzo dużo, dlatego nie ma potrzeby, żebym spamował i to powtarzał sam – zamiast tego wyręczę się cudzymi słowami.

Acid w innym temacie z ust mi wyjął jedno porównanie – pierwsza wersja polskiego Forge wygląda jak zwiędła cho­in­ka. Domki są na tyle gęste i jaskrawe, że na pierwszy rzut oka wydają się jeszcze jednym potokiem lawy albo in­ne­go ścieku, tyle że żółtego. Przy bliższym spojrzeniu są jak lampki choinkowe. Dopiero na koniec widać, że to dom­ki. Na szczęście następne wersje to naprawiły – światła sztuczne są bardziej stonowane, a naturalne oś­wiet­le­nie jaś­niej­sze. Na plus zasługuje ukształtowanie terenu – dobry pomysł to ta skarpa po prawej, która osłonia zamek i z której wylewa się ściek. Z realizacją (już mnie kusiło napisać „kanalizacją” :-P) już gorzej, ale faktycznie, w każ­dym ekranie miast w H3 było jakieś wzniesienie albo coś podobnego. Muszla do wywalenia albo chociaż po­pra­wie­nia, tak samo jak część ścieków w tle – byłyby dobre, gdyby ich było mniej lub innego koloru.

Oryginalne Forge, o czym wielu mówiło, to nie jest finalna wersja i na nią nie wygląda, bo nie ma np. pompy naf­to­wej. Nocny klimat nie jest zły, ba – jest mroczny, ale w jaśniejszej wersji od HotA dużo lepiej widać spękane pod­ło­że, które pasuje do miasta świetnie.

Głos oddałem na oryginalne Forge od NWC, ale rzecz jasna trzeba je dokończyć, np. tak jak to robi HotA albo w po­dob­ny sposób: nieco ciemniejszy i może z różnorodnym terenem jak w polskim Forge.

Chciałem też zwrócić uwagę, że komentarze Azona są całkiem ciekawe i chyba nikt nie patrzył na to od tej strony.

Ostatnio też widzę, że coraz mi bliżej do Dru, bo obydwaj marudzimy na polskie Forge i cieszymy się z Heroes VII. :-)

Dren PW
20 sierpnia 2014, 15:50
Jak dla mnie dalej najlepsze jest oryginalne Forge NWC mroczne i technologiczne czyli takie jak powinno być.

Szalone Trzewia PW
29 sierpnia 2014, 17:02
Zgadzam się, NWC jest najlepsze i w takie powinno być. Pozostałe 2 forge tak sobie, ale Hota zrobiła ładny Cove, więc wierzę, że ich Forge też będzie dobre. Kiedy w ogóle wyjdzie jakiekolwiek Forge?

Kammer PW
29 sierpnia 2014, 17:13
Panie Szalone Trzewia, Forge NWC już nie wyjdzie, HotA Forge wyjdzie... kiedyś, a polskie Forge już wyszło w postaci testowej wersji, od której sporo się zmieniło.

Dark Dragon PW
29 sierpnia 2014, 17:28
W polskiej wersji jest za dużo napchane świecących błyskotek. Najlepsza jest wersja NWC, można by ją delikatnie ulepszyć. Na drugim miejscu stawiałbym wersję teamu od HotY, trochę pustkowia rodem ze S.T.A.L.K.E.R.A., ale nie przynajmniej nie napchali tyle świecidełek. Kolorystyka też najlepsza w NWC (mroczna, ciemne barwy, może trochę za bardzo), w wersji pl mam dziwne złudzenie, że to świecące zabawki (pewnie przez tekstury). Wersja HotA zbyt jaskrawa.
strona: 1 - 2 - 3
temat: [różne] Wybierz najładniejsze Forge!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel