Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 135 - 136 - 137

Kammer PW
25 lipca 2014, 15:45
No, właśnie. Wystarczy napisać ten kod, co podałem wcześniej i dodać do niego wszystkie zdolności mumii, ale nie dodając UNDEAD. Można to zastąpić NON_LIVING. Owszem, tracimy za to podatność mumii na Odpędzanie, ale musimy się z tym pogodzić.

Nephretes PW
25 lipca 2014, 15:50
Co do problemów z moralami i umiejętnościami specjalnymi: pewnie gdyby podłubać w kodzie coś by można z tym zrobić, ale na tym to ja już się nie znam z całą pewnością.

Co do jednostek: powoli zastanawiam się cóż by pasowało. Faktycznie większość bóstw była pół zwierzęciem- pół człowiekiem, ale nie chciałbym za dużo takich jednostek, żeby nie było nazbyt monotematycznie.
Tym nikogo nie zaskoczę:
http://fc01.deviantart.net/fs36/f/2008/246/9/1/NTG_poster_by_Bianor.jpg


Inne pomysły:
Nomadzi (?), Mumie (?) Sfinksy, Lamassu, Skorpiony, Skarabeusze, Duch pustyni (Ciekawy jestem jak wygląda wspomniany model Witchkinga)

Co do klas postaci: jako, że dążę trochę do wyglądu pałacowego.
Klasa mocy: Nomad, Derwisz
Klasa magii: Wezyr

Edit: Jako że podobał mi się pomysł frakcji mistycznej: zdecydowanie stawiałbym na magię, a nie siłę jednostek. Gdyby tak specjalizowali się w przekleństwach i magii destrukcyjnej. Już widzę nowe czary w stylu "wysuszenie" :v

AmiDaDeer PW
25 lipca 2014, 16:20
Kammer:
Wystarczy napisać ten kod, co podałem wcześniej i dodać do niego wszystkie zdolności mumii, ale nie dodając UNDEAD. Można to zastąpić NON_LIVING.
Super, czyli robimy z mumii nie-nieumarłą jednostkę. Niezbyt mi się to widzi.

Warmonger PW
25 lipca 2014, 16:24
Zaraz, zaraz. Miało być miasto arabskie, a robicie z tego egipski Bastion. Ten akurat nie potrzebuje nowego ekranu.

Kammer PW
25 lipca 2014, 16:25
Albo to, albo do miasta pustynnego nie dodajemy jednostki wybitnie kojarzącej się z piaskami.

Hayven PW
25 lipca 2014, 18:01
A nie można by z tego zrobić drugiego nieumarłego miasta (bez nekromantów)?

Xelacient PW
25 lipca 2014, 18:04
Z Warmongerem zgodzę się, że nie ma sensu tworzyć coś będzie Bastionem/egipskim miastem-bis. No chyba, że chcesz poćwiczyć tworzenie alternatywnych ekranów miast, co w sumie wychodzi ci całkiem nieźle(jednak wtedy nie musisz kombinować z jednostkami).

Jeśli jednak chcesz nadać mieścinie jakikolwiek powiew świeżości to może rzeczywiście lepiej uczepić się pomysłu Alamara i dać coś z kręgu kulturowego obu Ameryk, jak np. pierzastatego węża lub ahuizotla (takie drapieżne czworonożne coś z ręką na końcu ogona).

Albo pojechać całkowicie w drugą stronę (i w te mumie) i zrobić alternatywę dla Necropolis czyli pustynne miasto nieumarłych (coś ala warhammerowi Tomb Kings).



Matheo PW
25 lipca 2014, 19:35
Cytat:
Albo to, albo do miasta pustynnego nie dodajemy jednostki wybitnie kojarzącej się z piaskami.

Dokładnie. Mumia wydaje się być pewniakiem w lineupie. Po za tym, można by pomyśleć nad wykorzystaniem złych morale w korzystny sposób dla tej frakcji.

Cytat:
A nie można by z tego zrobić drugiego nieumarłego miasta (bez nekromantów)?

Nie tyle nieumarłego, co mniej żywego niż wszystkie :) Jakiś konstrukt, trochę magii przywołania itp. Istoty nieżywe raczej nie przejmują się morale.

Cytat:
Z Warmongerem zgodzę się, że nie ma sensu tworzyć coś będzie Bastionem/egipskim miastem-bis.

Popieram w stu procentach. Myślę, że powinieneś poważnie zastanowić się nad kontynuowaniem koncepcji Egipskiego Bastionu (Do którego całkiem nieźle pasuje nazwa "Oaza"). Nadal jest w nim wiele do zrobienia, wiec i tak mógłbyś się wykazać a dość duża grupa fanów i tak czeka aż ktoś wskrzesi ten projekt.

Nephretes:
Inne pomysły: Nomadzi (?), Mumie (?) Sfinksy, Lamassu, Skorpiony, Skarabeusze, Duch pustyni (Ciekawy jestem jak wygląda wspomniany model Witchkinga)

Duch pustyni jak najbardziej, model był niesamowity. Skarabeusze trzeba odrzucić. Temu projektowi zarzucano podobieństwo do Bastionu. Las jest znacznie bardziej różnorodny od pustyni, więc myślę że w twoim projekcie każdy będzie widział Egipski Bastion.

Cytat:
Co do klas postaci: jako, że dążę trochę do wyglądu pałacowego.
Klasa mocy: Nomad, Derwisz
Klasa magii: Wezyr

Nomadów nie powinieneś rozważać, bo przecież są już w grze. Beduini to prawie to samo a nie będą się dublować. Jeśli zmienisz koncepcję na bardziej Arabską, to Derwisz będzie pasował idealnie. Wezyr to bardzo dobra nazwa dla bohatera magii.

Cytat:
Edit: Jako że podobał mi się pomysł frakcji mistycznej: zdecydowanie stawiałbym na magię, a nie siłę jednostek. Gdyby tak specjalizowali się w przekleństwach i magii destrukcyjnej. Już widzę nowe czary w stylu "wysuszenie" :v

Znakomity pomysł :) Można już dodawać nowe czary, więc to nie będzie aż tak wielki problem. Genialne byłby czary używane poza polem bitwy, takie jak "Zasoby Ziemi", tyle że ofensywne. Rzucasz "wysuszenie" na miasto Twojego wroga i wtedy jego populacja spada o 1/5.

witchking PW
25 lipca 2014, 22:07
Moim zdaniem trzeba się zdecydować na stylistykę egipską albo arabską. Oczywiście w jakimś stopniu wymieszać można. Mumia zdecydowanie mi nie pasuje. Za to kilka propozycji moim zdaniem bardziej arabskich:

Duch piaski którego kiedyś zrobiłem:


Anubis:

Można mu dodać turban by wyglądał bardziej arabsko. Umieścił bym go w piramidach i powiązał z strażnikiem Varnu. Mógłby być na 7 poziomie.

Ammit też by się nadał w ramach tych elementów trochę egipskich:


Pustynny czerw:


Skorpion:


Chętnie widział bym też bym widział jakiegoś maga na latającym dywanie, może jakiegoś zabójce albo kotołaka. Całość utrzymał bym w kolorach złota i czerni. Dobrze to widać w przypadku czerwia i skorpiona, no i mojego ducha piasku.

Warmonger PW
25 lipca 2014, 22:18
Każdy sobie, a dokończyć miasto nie ma komu...

Akurat duch piasku by się nadawał do miasta arabskiego, nie kojarzy się z żadną konkretną mitologią ani kulturą. No i ładny jest ;)

Pointer PW
25 lipca 2014, 22:41
Pustynny czerw też byłby ok, ale na 100% nie wrzucałbym Ammita, a tym bardziej Anubisa. Zostawmy je do Bastionu. Za to wspomniane wcześniej neutralne jednostki, czyli Nomad i Rozbójnik jak najbardziej ok. A może coś stąd? Mam na myśli na przykład latający dywan lub pustynnych piechurów z dołu strony.

@Xelacient

Obu Ameryk? Na samej pustyni? Do tego stylu miasta wybrałbym raczej ekran miasta w stylu Stronghold z h6, albo jakichś prerii z elementami gór, ale na pewno nie pustynię z palmami...

Kammer PW
25 lipca 2014, 22:47
A mnie ciekawi, jak taki Czerw będzie się poruszał na statku...

Pointer PW
25 lipca 2014, 22:55
Zadałeś podobne pytanie w przypadku planowanego przeze mnie robala w Kronverk... Tam się ta kwestia nie wyjaśniła.
Ale gdyby czerw poszedł do Oazy, to zapewne musiałbym do Kronverk coś innego wrzucić, żeby się nie zdublować ;)

Kastore PW
25 lipca 2014, 23:01
Warmonger:
Każdy sobie, a dokończyć miasto nie ma komu...
Wiesz, jak masz wolny czas i trochę chęci... :P

Z mojej strony mocno sugeruję, aby w fazie koncepcji budynków wspomagać się starym pustynnym Bastionem.
Matheo:
Dokładnie. Mumia wydaje się być pewniakiem w lineupie. Po za tym, można by pomyśleć nad wykorzystaniem złych morale w korzystny sposób dla tej frakcji.
Pierwszy raz w historii Groty zgadzam się z Hobbitem. Mumie nie pasują do miasta żywych. Koniec, finito. To się gryzie z zasadami narzuconymi nam przez twórców oryginalnej gry. Nieumarli i żywi mają sobie nawzajem szkodzić! Nie powinno się ich łączyć. I w jaki sposób negatywne morale mają być korzystne dla armii? Przecież to już kompletny bezsens!
Pointer:
Pustynny czerw też byłby ok, ale na 100% nie wrzucałbym Ammita, a tym bardziej Anubisa. Zostawmy je do Bastionu.
No to zdecydujmy się, tworzymy Oazę czy Bastion? Koniec końców nie powinno być dwóch miast o tym samym temacie przewodnim.

@Down
Umiesz się zareklamować, bez dwóch zdań, zwłaszcza, że ta mała dygresja nie była skierowana personalnie do Ciebie. :P

Kammer PW
25 lipca 2014, 23:06
Warmonger:
Każdy sobie, a dokończyć miasto nie ma komu...
Ja jestem zajęty. Mam swoje własne miasto.

Pointer PW
25 lipca 2014, 23:29
Cytat:
Koniec końców nie powinno być dwóch miast o tym samym temacie przewodnim.

Koniec końców jak ktoś nie chce, niech wybierze jedno, jak ktoś zechce mieć i arabskie i egipskie, to niech ma ;) A już pomijając to, bo zapewne znów niektórzy zarzucą, że nieważna ilość, ważna jakość. Zgadzam się, dlatego zdecydujmy się: albo motywy egipskie, albo arabskie. Oba w jednym mieście to słaby pomysł.

Kastore PW
25 lipca 2014, 23:38
Rozumiem, że już nie jesteś za monopolem Ammita i "Anubisa" w pustynnym Bastionie? I przypominam, że w grze jest już miasto z budynkami w stylu arabskim. Tym miastem jest Konfluencja są Wrota Żywiołów.

Pointer PW
26 lipca 2014, 00:00
Juz w tym temacie Krotos skomentowal trafnie "arabskosc" Wrot Zywiolow... Nie bede sie powtarzal cytujac go.
A co do monopolu Bastionu do tych jednostek, to raczej bym sie nadal upieral, bo Bastion, w odroznieniu od wielu innych nowych miast, projekt odtwarzajacy cos gotowego, co jedynie nie weszlo do gry, a nie tworzacy cos nowego. W tym przypadku uwazam, ze traktowac sie go powinno jako miasto (prawie) gotowe, wiec podbieranie z niego jednostek byloby dublowaniem.
Typowego arabskiego miasta nie mamy, wiec w ta strone powinien podazyc projekt Oasis (co bylo zreszta pierwotnym zamyslem autora - czyt. str. 1).

mr_R PW
26 lipca 2014, 00:02
ja bym proponował stworzyć pustynne miasto nieumarłych z względnie pustynną fauną (owady takie jak skarabeusze czy skorpiony by pasowały). ogólnie mówiąc skupiłbym się na neutralnym morale miasta. świetnie by się spisały w tym mieście:

1. mumie
2. lamasu
3. sfinksy (według mnie jako kamienna jednostka)
4. skorpiony
5. duch piasku/ pustyni (dobrze by się komponował w styl miasta)

ciekawie by wyglądało gdyby je stworzyć jako opuszczone miasto.

Tego PW
26 lipca 2014, 02:04
Może i miasta arabskiego jako takiego nie ma, ale elementy arabskie są w grze (i lore M&M) wszechobecne. Typowo arabskim stworzeniem jest dżinn, który oczywiście nie musiałby znajdować się w mieście inspirowanym kulturą arabską, choć jego brak tę koncepcję oddalałby od pierwotnego zamysłu. Podobnie jest z ifrytem czy ghoulem (który w arabskim oryginale jest żeńską, złą formą dżinna). Architektura arabska (w szerokim rozumieniu) występuję już we Wrotach Żywiołów, nomadzi i mumie są jednostkami neutralnymi (choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je przygarnąć), a jeśli chcemy spojrzeć na kultury bliskowschodnie, znowu Forteca okupuje golemy. Lamasu, sfinksy, anubisy, skarabeusze i tym podobne nie są częściami kultury arabskiej. Moim zdaniem miasto powinno iść w stronę egipskiego bastionu, a nie orientalnej mieszanki typu egipski anubis w tureckim\hinduskim turbanie.
Dodatkowo derwisz pasowałby znacznie lepiej na bohatera magii. Derwisze to nie panowie kręcący się w kółko i rzucający ostrzami; to członkowie bractwa religijnego, mnisi i mistycy. Zaś wezyr to funkcja tylko i wyłącznie polityczna - to tak, jakby bohatera mocy Zamku nazwać "minister" albo "książę". W przypadku pozostania przy arabskiej inspiracji, proponowałbym beduina
omada dla bohatera mocy i derwisza dla bohatera magii.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel