Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: trudne Questy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

gen_maczek PW
23 kwietnia 2005, 08:29
nie moge znalezc "szczurka" w Ravenshore. jak szukać jego mieszkania ?

Boryna PW
23 kwietnia 2005, 11:07
To zależy o co ci chodzi.Czy chodzi o znalezienie groty przemytników w rawenshore czy o znalezienie szczurka w grotach przemytników.Jeśli o znalezienie groty przemytników to idz wzdłuż wybrzeża na zachód aż znajdziesz jaskinie.Jeśli o znalezienie szczurka w jaskini to nic trudnego(nie licząc potworów).Na początku są ukryte dzrwi i jeśli nie masz percepcji to i dz prosto i poklikaj w każdym miejscu na ścianie.W grotach znajdziesz też olejek z błogosławionego ziela potrzebny do innego zadania.Jeśli dalej nie możesz znaleść szczurka to poszukaj w necie jakiejś mapy.

gen_maczek PW
23 kwietnia 2005, 16:32
dziex

-------------------------
PS: jakich odczynników poszukują alchemicy od czarnych eliksirów(udało sie wykonać quest ale nie rozumiem jak)

Acid Dragon PW
23 kwietnia 2005, 18:33
na każdy czarny eliksir potrzeba innej kombinacji odczynników. Odkrywanie jakich dokładnie jest jednym z elementów gry.

W każdym razie, aby wykonać zadanie przyniesienia odczynników dla konkretnego czarnego eliksiru wystarczy mieć po prostu w nadmiarze, po kilka czerwonych, niebieskich i żółtych odczcynników (moc nie ma znaczenia). Wtedy po prostu zleceniodawca zadania weźmie sobie tylko te, które mu są potrzebne, zostawiając ten niezdefiniowany nadmiar.

gen_maczek PW
26 kwietnia 2005, 10:49
w ktorym miescie jest alchemik od eliksirów
-czystej wytrzymałości
-czystego intelektu
-czystej mocy
i innych

---

poprosze tez o mape handlowa (co gdzie kupuje i sprzedaje z przedmiotow takich jak owoc tobresca, srebny pył morza itp) z cenami

--
ps: jak sie miesza aby otrzymać białe eliksiry
(próbowalem ale albo bum albo katalizator wychodził)

Acid Dragon PW
1 maja 2005, 11:13
Co do handlarzy i zleceniodawców Questów to po prostu ściągnij z Groty poradnik MM8 i sam sobie wynotuj. Co prawda nie ma tam kombinacji eliksirów, ale w MM8 są one identyczne jak te w MM7, a więc ściągnij też poradnik do MM7 :P

gen_maczek PW
4 maja 2005, 16:36
-z bialymi eliksirami juz nie mam klopotu, po prostu kolorki mi myliły(bo trzeba zmieszać kilka podstawowych eliksirow)
-z poradnikiem kłopot - zajrzyj na strone (zaloze sie ze tego nie robiles); w jaskini jest tylko miejsce na poradnik do VIII - ki

Acid Dragon PW
4 maja 2005, 19:55
Mówiłem o poradniku do *ściągnięcia*. Może zacznij szukać nieco bliżej, w skarbcu Groty na przykład ;).

gen_maczek PW
5 maja 2005, 16:39
dziex za pomoc i przepraszam za złośliwość ;)

kerighan PW
2 maja 2006, 17:00
male pytanko - w mm7 jesli wybralo sie ciemna strone, trzeba przejsc przez strefe wylegu. wiec pytanie dotyczy tego, czy mozna zabic tam jakiegos potwora, czy nie. i jeszcze jedno - trzeba sie stamtad wydostac, wiec istnieje drugie wyjscie, niz to ktorym sie wchodzilo. czy ktos moze mi wskazac gdzie sie znajduje? ^^* z gory wielkie dzieki :))

Acid Dragon PW
2 maja 2006, 17:38
w strefie wylęgu jak najbardziej masz prawo wybić wszystko, co się rusza.

A wyjście jest w podziemiach pilnowane przez hordy behemotów. O ile dobrze pamiętam, to gdy już przebędziesz 'labirynt' z gogami i trafisz do komnaty z przepaścią i dwoma małymi źródełkami w rogach (z czego jedno to urkyty przycisk), to ostatecznie należy zeskoczyć w dół, do kanałów.... i iść w dół :P. Aczkowliek najpierw dobrze by było pozbyć się behemotów...

kerighan PW
2 maja 2006, 21:09
za niz nie moge poradzic sobie z behemotami... za duzo ich ;(( a z czarem ''niewidzialnosc'' to zawsze jakim musi na mnie wpasc tuz przed koncem i i ciach - czar pryska... jak w bajce ;p kompletne beztalencie ze mnie jesli chodzi o ciche przemykanie sie ;)) a jeszcze jedno pytanko. w mm8 w murmurwoods trzeba znalesc cauri blackthorne. dostajemy zwoje dzieki ktorym mozemy odczarowac ja i jej towarzyszy... ale jesli przez przypadek te zwoje sie sprzedalo, to czy jest inny sposob, zeby odczarowac cauri?

Acid Dragon PW
2 maja 2006, 21:18
Trzeba w inny sposób zdobyć te zwoje (np. po sklepach chodzić) i nie być takim ignorantem, aby "przez przypadek" je sprzedawać. Ostatecznie wystarczyłby jeden zwój - trzeba tylko wiedzieć który z posągów to Cauri (bodajże ten na południowym wschodzie). Możnaby też w teorii spróbować zwyczajnie użyć zaklęcia 'zamiana kamienia w ciało' (2 poziom magii ziemi), ale nie mam pojęcia, czy to działa.

Alamar PW
3 maja 2006, 08:33
Zwoje mozna kupić w wiekszości sklepów magicznych - sejw przed wejściem do sklepu, zobaczenie asortymentu i w razie czego wczytanie gry, gdyby nie było danego zwoju.
Ale ten sposób radzę stosować w ostateczności, bo gra staje się nudna.

Behemoty można pokonać - zajmuje to dużo czasu, ale przydatny jest czar "spowolnienie". Najgorzej jest przetrwać pierwsze chwile po skodu w dół z kładki, później jest już łatwiej, bo można wrogów razić z dystansu.
Na niewidzialności tego labiryntu nie przejdziesz, bo behemoty zawsze na Ciebie wpadną. Poza tym Archibald chyba wspominał, że trzeba "oczyścić" labirynt (choć nie jest to konieczne), a nie unikać walki.


P.S.
Ten temat chyba można zamknąć, bo taki sam charakter mają "Problemy i porady".
Posty przeniosę później.

Acid: naaah, nie trzeba. Jeden może być tylko od questów, w przeciwieństwie do tego ogólnego od spraw technicznych i dziwnych momentów w grze. Tak nawet lepiej chyba będzie.

Klekot PW
1 czerwca 2006, 10:30
a jak sie wybralo w mm7 dobra strone to czy mozna wejsc do celusci po obelisk ???????

Rabican PW
1 czerwca 2006, 13:32
Ależ naturalnie. Bez tego cały quest z obeliskami byłby niewykonalny, czyli - pozbawiony sensu. Obelisk w The Pit można śmiało zaliczyć, jedynym problemem mogą okazać się mieszkańcy podziemnego miasta, zwłaszcza Królowe Umarłych, ale od czego jest niewidzialność? Analogicznie przedstawia się sytuacja z obeliskiem w Celeste przy grze po Ciemnej Stronie Mocy.

Pozdrawiam
A.

Klekot PW
1 czerwca 2006, 16:07
dzięki, ale ja nie mogę właśnie tam wejść, nie wiem czemu ;[ (Alamar: A czytałeś ostatnie posty w temacie o poradach?) a i czy jak nie ma sie kilku obelisków, to o godzinie 12, a 1 w nocy na Wyspach Evermorn będzie zakwitał kwiat, w którym jest skarb czy coś, bo tak pisze w poradniku, a nie wiem czy trzeba mieć wszystkie, bo rozwiąznanie jest tam podane.

Alamar: Przed wrzuceniem postu na forum, sprawdź go najpierw w Wordzie czy innym edytorze tekstów.

Rabican PW
1 czerwca 2006, 17:42
Hmm... co do kwiatka, to nie wiem, czy będzie zakwitał bez uprzedniego odwiedzenia obelisków. Jednakże, gdy w MM6 próbowałem się dobierać do skały, pod którą był skarb, a nie miałem w notatniku wszystkich części zagadki, nic tam nie znalazłem. Podejrzewam, że podobnie może być w MM7. Nawet jeśli zielsko zakwitnie, to pewnie i tak niczego pod nim nie będzie.

Zaś w kwestii (KWAStii?) Czeluści, jej odwiedzenie jest niezbędne do ukończenia gry, niezależnie, po której stronie Mocy grasz. Zarówno w The Pit, jak i w Celeste jest do wykonania parę questów typu "must do it". Dostęp do obu miejsc jest możliwy dopiero po zadeklarowaniu swoich sympatii politycznych do Deyji lub Bracady (jakby się spellcasterzy nie mogli dogadać).

Problemy mogą wystąpić tylko wtedy, gdy posiadasz wersję MM7 wydaną przez Mirage. O ile pamiętam, wejście do dwóch najważniejszych lokacji w grze było tam niemożliwe.

Alamar: Coś słabo pamiętasz - żadnych problemów z odwiedzaniem tych lokacji nigdy nie było. Problemem jest wejście na Płycizny.

W takim wypadku polecam zainstalowanie patcha (do którego link mógłbyś znaleźć również w tym temacie, gdybyś oczywiście dobrze poszukał), który choć wprowadza parę dziwactw, umożliwia ukończenie gry.

Pozdrawiam
A.

PS Ortografia!

Altair PW
1 czerwca 2006, 19:42
Aby kwiat zakwitł potrzebne są wszystkie obeliski. Bez tego zdybycie skarbu jest niemożliwe.

Klekot PW
1 czerwca 2006, 22:05
thx muj mm7 jest z extra klasyki a i mam pytanko wie ktos moze co jest w tym skarbie bo nie wiem czy mi sie opłaca lećieć po te obeliski a i morze ktos wie gdzie mozna znalesc relikwie bo w jaksini behemota tego nie piszom.

Alamar: Najpierw znajdź jakiś słownik ortograficzny. Oprócz tego poczytaj przyklejony temat "Problemy i porady", a dowiesz się gdzie znajdziesz relikwie.
A skarb zawsze warto zabrać - właśnie ze względu na dwa artefakty.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: trudne Questy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel