Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: [Might and Magic I] Walka
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

Rok PW
26 czerwca 2014, 10:26
Hejo.
Gram od jakiegoś czasu w świetną grę jaką jest MM1 i jak dotąd nie mogę rozgryźć zasad, jakimi rządzi się walka z potworami. Oto kilka nurtujących mnie pytań:
- Dlaczego raz komendę FIGHT ma do dyspozycji tylko dwóch członków drużyny, a czasami niemal wszyscy?
- Od czego zależy czy postać będzie mogła wykonać atak wręcz/dystansowy?
- Co oznacza, że "monster infiltrates the ranks"?
- Dlaczego czasami potwory atakują aż do wykrwawienia mojej drużyny, nie dając mi dojść do słowa?:)
Pozdrawiam weteranów mocy i magii i zwykłych entuzjastów - takich jak ja.

Hayven PW
26 czerwca 2014, 10:27
Ponadto:

Czym się różni "Fight" od "Attack" i jak wpływa "uległość" na "Bribe/Retreat/Surrender"?

Jak działa "Block"?


Kodzo19 PW
26 czerwca 2014, 12:41
To jest jakieś dziwne bo jak na przykład dam komendę attack lub fight to się od czasu do czasu nic nie dzieje czyli raz mój team atakuje lub nie.

Morglin PW
9 lipca 2014, 20:08
Ten post, to tylko wynik moich obserwacji podczas grania w MM2 (wiem, że to nie MM1, ale te gry mają identyczną mechanikę). Być może się mylę.

Cytat:
Czym się różni "Fight" od "Attack"
Ja to rozumiem tak:
Attack - atakujesz wroga, który jest najbliżej Ciebie (pierwszy w "rzędzie").
Fight - sam wybierasz wroga, którego chcesz zaatakować. Oczywiście wróg musi być na tyle oddalony żebyś mógł sięgnąć do niego bronią. Musi mieć "taki fajny znaczek" przed nazwą.

Cytat:
Jak działa "Block"
Rezygnujesz z ataku w tej turze.

Cytat:
Dlaczego raz komendę FIGHT ma do dyspozycji tylko dwóch członków drużyny, a czasami niemal wszyscy?
Osoby, które są na tyłach drużyny, czasem mogą nie móc dosięgnąć potwora.

Ale jak pisałem wcześniej, pewien nie jestem, po prostu tak sobie to tłomaczyłem podczas grania.

Hayven PW
10 lipca 2014, 10:59
Tak, przeczytałem instrukcję do MM1 i się dowiedziałem :P Nawet fajna gierka, najbardziej wciąga rysowanie map. Nawet awansowałem na drugi poziom, ale niestety potem mi się zapis zepsuł i skończyło na tym, że przy każdej wizycie w karczmie Crag Hack zamieniał się w Wizz Bane'a -.-

Rok:
Co oznacza, że "monster infiltrates the ranks"?

To oznacza, że padło tylu Twoich ziomków, że ci, co wcześniej grzali ławę, muszą zacząć walczyć o ocalenie tyłków :P

Rok:
Dlaczego czasami potwory atakują aż do wykrwawienia mojej drużyny, nie dając mi dojść do słowa?:)

Domyślam się, że po prostu mają więcej ataków na rundę i dlatego kiedy Twoja drużyna wyczerpie swoje ataki, musi znieść liczne ataki wroga. Ponadto potwory jednego typu mają jednakową szybkość, a więc wszystkie potwory takiego samego rodzaju wykonują ruch jeden po drugim, nie dopuszczając drużyny do głosu - ruchy wykonuje się w kolejności odpowiadającej szybkości stworów i członków drużyny.

BTW Morglin - mam jakiś taki błąd, bo jak pobieram MM2 i zaczynam, to w pierwszym mieście mam dziesięciu WOWIKów, a w drugi wyekspionych bohaterów około 8 poziomu :/ Czy Ty też?

Morglin PW
10 lipca 2014, 14:06
Cytat:
BTW Morglin - mam jakiś taki błąd, bo jak pobieram MM2 i zaczynam, to w pierwszym mieście mam dziesięciu WOWIKów, a w drugi wyekspionych bohaterów około 8 poziomu :/ Czy Ty też?
Tak, MM2 w Grocie jest skopane. Musisz poszukać MM2 w innym miejscu, bo nawet jak z tego grotowego usuniesz te wysokopoziomowe postacie, to i tak będziesz miał poodkrywane mapy.

Hayven PW
10 lipca 2014, 15:03
A jak się odkrywa mapy? Jest coś takiego jak "Cartographer"?

Morglin PW
10 lipca 2014, 15:11
Mapa jest pod klawiszem "m". Do odkrywania mapy potrzebujesz Kompasu (Compass) lub umiejętności "Kartografa" (Cartographer), której możesz się nauczyć w Middlegate (miasto, w którym zaczynasz grę) za 10 sztuk złota.

Dopisek:
W przeciwieństwie do MM3, w którym do chodzenia po górach każdy członek drużyny potrzebował umiejętności "Mountaineer", w MM2 wystarczy, że umiejętność będą znały tylko dwie osoby. Tak samo z chodzeniem po lasach, tylko dwie osoby muszą znać umiejętność "Pathfinder". Pamiętaj też, że każda postać może się nauczyć maksymalnie dwóch umiejętności.

A, i do ukończenia gry niezbędne jest posiadanie kleryka!

Hayven PW
10 lipca 2014, 17:07
Dzięki za rady - o mapie pod klawiszem 'M' wiedziałem, a komplet klas zawsze staram się mieć przy sobie :) W MM3 bardzo brakowało Druida w podstawowej drużynie (brak Chodzenia po Wodzie), ale chyba wystarczały po 2 osoby z tymi umiejętnościami, o których mówisz ;)
temat: [Might and Magic I] Walka

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel