Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Muzyka w serii HoMM i MM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Dru PW
30 czerwca 2013, 14:00
Witam

Jak wiemy Paul Romero nie tworzy już muzyki dla Serii Heroes of Might and Magic, jednakże warto podyskutować o tym ważnym aspekcie gier w sadzie MM. Muzyka w Heroesach zawsze mi się podobała i zachodziła w pamięć, mimo, że rzadko kiedy zwracam uwagę na ten element i nie jestem jakimś sympatykiem muzyki klasycznej, ani fortepianowej.

Paul Lanthony Romero posiada swój własny kanał na Youtubie na którym prezentuje swój talent i nawet odgrywa kawałki 1 2 ze starszych części HoMM. Dwa lata temu przybył na Węgry zagrać koncert muzyki z całej sagi HoMM. Ostatnio nawet odpowiadał na pytania użytkowników.

Może warto żebyśmy sami napisali jakiś zbiór pytań jako społeczność i wysłali jemu na skrzynkę :P


Mam też pytania:
Czy cała muzyka jaka istnieje w serii HoMM została stworzona przez Paula?

Czy w serii Might and magic Paul lub Rob King też tworzyli muzykę?

Jaką rolę odgrywał Rob King przy HoMM? Bo chyba też jest kompozytorem?

Czemu właściwie Paul i Rob odeszli od dalszej kompozycji muzyki dla serii HoMM?

Alchemik PW
30 czerwca 2013, 14:12
Z tego co pamiętam to Paul Romero i Rob King pracowali nad muzyką od M&M VI-IX i HoMM 1-5. Czasami była jeszcze trzecia osoba np. Steve Baca. Co do tego jak była podzielona praca nad muzyką między poszczególne osoby to nie wiem jak to się odbywało, zazwyczaj są podawani jako współtwórcy.

AmiDaDeer PW
30 czerwca 2013, 14:20
Dru:
Czy cała muzyka jaka istnieje w serii HoMM została stworzona przez Paula?
Muzyka - nie licząc szóstej części - chyba tak. Bodajże krótkie wstawki muzyczne (odgrywane np. przy wejściu do obiektu na mapie) są dziełem Kinga i jego asystentów, podobnie zresztą jak inne efekty dźwiękowe.

Dru:
Czy w serii Might and magic Paul lub Rob King też tworzyli muzykę?
Tak - muzyka do MM6-8 była skomponowana w dużej mierze przez duet Romero-King oraz przez Jennifer Wang. Sam Rob King zaś skomponował muzykę do MM9.

Dru:
Jaką rolę odgrywał Rob King przy HoMM? Bo chyba też jest kompozytorem?
Rob mówił, że "zwykle" to on ustala, jak dany utwór ma wyglądać oraz jak ma mniej więcej brzmieć główna melodia, Paul zaś jest od wprowadzenia tego pomysłu w życie.

Dru:
Czemu właściwie Paul i Rob odeszli od dalszej kompozycji muzyki dla serii HoMM?
Cytując za newsem w Kwasowej Grocie: W nieco dłuższej wypowiedzi Rob King powiedział, że faktycznie ich wkład do Heroes 6 był minimalny. On chciał stworzyć coś nowego, świeżego - miał już dość łacińskich chórów. Jednakże ponieważ w drużynie Ubisoftu nie był już reżyserem dźwiękowym i nie mógł podejmować samodzielnych decyzji, skończyło się na remixach starych utworów i najwyraźniej na zerwaniu współpracy.

Dru PW
30 czerwca 2013, 15:09
Cytat:
Cytując za newsem w Kwasowej Grocie: W nieco dłuższej wypowiedzi Rob King powiedział, że faktycznie ich wkład do Heroes 6 był minimalny. On chciał stworzyć coś nowego, świeżego - miał już dość łacińskich chórów. Jednakże ponieważ w drużynie Ubisoftu nie był już reżyserem dźwiękowym i nie mógł podejmować samodzielnych decyzji, skończyło się na remixach starych utworów i najwyraźniej na zerwaniu współpracy.
Minimalny czyli jaki? Wiem, że main menu i theme Sanctuarium jest na pewno dziełem Paula. Czyli chciał zmienić dotychczasową dobrze znaną nam koncepcje na coś innego, tak? Wiadomo jaki miał pomysł na nową ścieżkę dźwiękową?

Druga sprawa czemu przestał być reżyserem dźwiękowym i jeśli to On zrezygnował ze stanowiska bo miał inną koncepcje to czemu Paul też odszedł jeśli był tylko osobą od wprowadzania pomysłów innych?

Skoro Paul i Rob już nie pracują nad ścieżką dźwiękową to kto się tym teraz zajmuje?

I jeszcze jedno, gdzie można kupić w wersji cyfrowej wszystkie ścieżki dźwiękowe Paula Romero w dobrej jakości?

Hayven PW
30 czerwca 2013, 15:34
... i czym się właściwie teraz zajmuje pan Romero? :D

AmiDaDeer PW
30 czerwca 2013, 20:11
Dru:
Minimalny czyli jaki? Wiem, że main menu i theme Sanctuarium jest na pewno dziełem Paula.
Tak - to są jego dzieła, a prócz tego Paul i Rob zajmowali się chociażby i przełożeniem starszych utworów na nową stylistykę.

Dru:
Wiadomo jaki miał pomysł na nową ścieżkę dźwiękową?
Miało być inaczej i bez chórków. :P

Dru:
czemu Paul też odszedł jeśli był tylko osobą od wprowadzania pomysłów innych?
Paul Romero był związany ściśle z Robem Kingiem i jak współpraca z nim się skończyła, to i Romero odszedł. I tak zresztą nie prosili go o nowe utwory - zdawali się zaś na nowych kompozytorów, głównie Jasona Gravesa (twórcę muzyki do Dead Space czy też najnowszego Tomb Raidera).

Hayven:
czym się właściwie teraz zajmuje pan Romero? :D
Głównie daje koncerty fortepianowe (klasyczne bądź "hirosowe") na świecie i utrzymuje kontakt z fanami, czasami tworząc dla nich nowe utwory lub aranżując stare kawałki.

Shael PW
30 czerwca 2013, 21:51
Wystarczy obaczyć jego kanał na YT. Gość nie dość że jest niesamowitym muzykiem i kompozytorem (według mnie), to na dodatek jest równym gościem :D. Bo kto inny macha do fanów, albo myli się, i śmiejąc się z siebie samego, gra dalej :D

AmiDaDeer PW
30 czerwca 2013, 22:00
...albo puszcza filmiki, na których zapomina jak grać dalej (notabene link do tego pojawił się na początku tematu :P).

Dru PW
8 października 2013, 20:06
Jakiś czas temu serwis GameMusicNet przeprowadził wywiad z Paulem Romero o jego twórczości i planach na przyszłość.

Jestem bardzo ciekaw projektu Heroes of Might and Magic Symphony i jego występu w Polsce za rok czy dwa lata. Mam nadzieje, że Paul powróci jeszcze kiedyś do komponowania muzyki dla serii HoMM bo jego utwory są świetne i zapadają w ucho!


AmiDaDeer PW
30 listopada 2013, 22:17
Z cyklu: Jakim cudem nie znałem tego wcześniej?

Szkoda tylko że, z tego co widzę, ten port nie ma nic wspólnego z oryginalną fabułą. :(

Hayven PW
1 grudnia 2013, 11:31
Piękne. Aż dziwne, że o wiele lepsze od muzyki z wydanych nieco później MM4-5 :D Bije na głowę choćby muzykę z MM1 na Nintendo/Pegasusa ;)

PS. Paul Lanthony Romero? O.o

_Haerdalis_ PW
1 grudnia 2013, 12:03
Dru:
Jestem bardzo ciekaw projektu Heroes of Might and Magic Symphony i jego występu w Polsce za rok czy dwa lata. Mam nadzieje, że Paul powróci jeszcze kiedyś do komponowania muzyki dla serii HoMM bo jego utwory są świetne i zapadają w ucho!

Początkowo uzgadniałem z Romero, żeby koncert odbył się zaraz po evencie w Nowosybirsku (o ile dobrze pamiętam ma mieć miejsce na przełomie czerwca i lipca) i myślałem nad zorganizowaniem go w Łodzi. Z biegiem czasu wyszło na to, że koncert odbędzie się w październiku, tyle, że nie mam pojęcia gdzie, gdyż aktualnie wszystko jest owiane tajemnicą (podpisywanie kontraktów itd.) . Gdy tylko będę wiedział coś więcej od Paula to nie omieszkam się z wami podzielić :)

Morglin PW
15 kwietnia 2014, 13:15
Poznajecie ten kobiecy śpiew w tle? (2:55)

:P

Dopisek po edycji:
Według Wikipedii:
The woman's vocals in the song "Sonne" are a sample from the music library Symphony of Voices by Spectrasonics. This sample was also used in Angerfist's track "Criminally Insane", from his album Pissin' Razorbladez and in the 1999 game Might and Magic VII: For Blood and Honor, where you can hear a female voice singing the same melodious tune as heard in "Sonne". This sample may be heard in the outside Ambient Music.

Tarnoob PW
23 maja 2014, 22:04
Morglino (bo masz nick jak jakiś glina :-P), prawie nic nie słychać. Te kawałki nie są bardziej podobne do siebie niż do czegoś innego.

Mam pytanie o ukrytą muzykę w Might and Magic. Chodzi o melodie z filmików – np. intro i outro. Były fan­ta­s­tycz­ne. Miały tę kwintesencję klimaciku Might and Magic z czasów New World Computing – klawesyn (?), smyczki i śpiew, słowem – Erathia (albo Antagarich).

Zwłaszcza intro i „złe” zakończenie MM7 były świetne. Niestety tej muzyki nie ma w folderze z grą. Same filmiki można wydłubać, ale nie da się od nich oddzielić ścieżki dźwiękowej – a jeśli się da, to z dialogami. :-/ Czy mis­trzo­wie New World Computing, tj. Rob King, Steve Baca i może Paul Romero (?) publikowali to kiedyś?

AmiDaDeer PW
23 maja 2014, 22:12
Tarnoob:
Morglino (bo masz nick jak jakiś glina :-P), prawie nic nie słychać. Te kawałki nie są bardziej podobne do siebie niż do czegoś innego.
Słuchałeś w ogóle tych utworów? To dokładnie ten sam wokal. Zresztą - tonacja obu utworów nieprzypadkowo jest podobna. I Morglina zamienionego w Goblina nie poznajesz? :P

Zaś co do intro/outro - gdzieś widziałem, nie jestem pewien czy przypadkiem na nieistniejącym już kanale Shyranis...

Andruids PW
23 maja 2014, 22:23
Właśnie niedawno puściło mi się Słonko na playliście. Ale zawsze kojarzę tę śpiewaną partię z czymś zgoła innym. Ahem. Dzięki za naświetlenie sprawy Morglin. Nie wpadłbym na to gdzie dowiadywać się takich ciekawostek : ]

Tarnoob PW
23 maja 2014, 22:25
Hm, faktycznie, barwa głosu bardzo podobna, chyba ta sama.

Tylko melodia trochę inna, nie potrafię tego zapisać nutowo ani jakkolwiek, ale u Rammsteina jest bardziej pow­ta­rzal­ne. Tylko w jednej chwili w tamtym kurhanowym kawałku MM7, 1:08, jest taki sam fragment, który w „Sonne“ jest praktycznie zapętlony.

…ale oba całkiem ładne. :-)

W MM7 i MM8 niektóre kawałki miały całkiem ciekawe, trochę ekstrawaganckie połączenie – smyczki i perkusja. o_o

…i dlaczego ten kanał musi już być nieistniejący. :-<

EDIT: Druids, skąd to masz? :-D To je kropka w kropkę MM7!

Andruids PW
23 maja 2014, 23:12
Nie rozumiem pytania. Nie posiadam żadnych praw i nielegalnych kopii ani tej sceny ani muzyki w niej grającej (panie władzo : p). Po prostu podałem link. A znam go... cóż było się młodym, nie było internetów, oglądało się bajki. I taka leciała muzyka w tej scenie. Taki rodzynek. Jeszcze jednym jest inny ciekawy temat muzyczny. Prawdopodobnie też został skomponowany przy pomocy Symphony of Voices.

Teraz coś specjalnego: Ile sampli wykorzystanych w innych produkcjach słyszycie tutaj?

Alamar PW
24 maja 2014, 13:38
Przypomnę tylko słowa Paula Romero na temat podobieństw utworów muzycznych w rożnych produkcjach.

Tarnoob PW
22 sierpnia 2014, 01:46
Nie przestaje mnie zadziwiać Vangelis – mniej znany z imienia niż jego nieśmiertelne utwory; tło dla ważnych fil­mów i seriali jak „Alexander”, „Bladerunner”, „Chariots of Fire”, „1492", „Cosmos” Carla Sagana i inne.

Tak jak nie przestaje mnie zadziwiać cała klasyka (muzyki, literatury, filmu i nie tylko) i to, jak wypływa na nas cały czas, a my niewinnie i bezwiednie nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Tak samo nie przestaje mnie irytować (wkurzać), kiedy ktoś podaje cokolwiek bez źródeł. Niedawno na Facebooku i YouTube był szał na „Piosenki, które każdy zna, ale nikt nie pamięta, jak się nazywają” – bo ileż to razy w radiu albo telewizji przegapiało się tytuł piosenki, nie był w ogóle podawany, albo mało kto znał angielski i umiał zro­zu­mieć tytuł albo tekst. Tym sposobem do niedawna, czyli przed pojawieniem się tego na YouTube, mało kto kojarzy wspomnianego Vangelisa, tytuły typu „Take one me”, „Eye of the Tiger”, „Sweet Dreams” i dziesiątki innych, ale każ­dy „zajarzy”, jeśli mu je puścić, bo lecą w kółko na imprach albo w reklamach i filmach. Podobnie, chyba każde dziecko rosnące w latach 90. kojarzyło „łaka maka fąą” i może nawet teledysk, ale dopiero niedawno nauczyłem się, że to „Rock the microphone”.

Niestety, podobne nieszczęście się stało w wypadku WoG-a. Menu główne ma piękny, nowy temat muzyczny, ale nie podano źródła. Dopiero dzisiaj natknąłem się na nie przypadkowo – to znaczy przy czymś innym niż szukanie go. Miło zaskoczyłem się i znalazłem kolejny dowód na to, że od klasyki nie da się uciec; ona płynie w naszych wszechobecnych „żyłach”, o których nie myślimy, kiedy pracują. Panie i panowie, Vangelis, utwór 7 z serii „El Greco”.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Muzyka w serii HoMM i MM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel