Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: [książka] Autentyczna Bujda
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2

Dark Dragon PW
5 maja 2014, 14:37
Zatem jakiś czas temu... zaczął pisać "książkę" i żeby się tak nie zmarnowało to podzielę się nią z szerszą publicznością. Tym samym wystawię się na krytykę. Chętnie poczytam o wadach i zaletach.

LINK

PS. Tak, krótki tekst na stronie tytułowej powinien być wam dobrze znany :D.

------------------------------------------------------------------------------

Najnowsza wersja - [ch 1-5]

Crystal Dragon PW
5 maja 2014, 19:29
Zobacz sobie moją książkę. http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2343
Twojej jeszcze nie czytałem, ale z chęcią to zrobię. Tytuł mnie zachęcił:)


Kastore PW
5 maja 2014, 21:42
Crystal:
Zobacz sobie moją książkę.
Nieźle się uśmiałem!
Ty to się umiesz zareklamować, Crystal. :P

Dark, przeczytałem coś naskrobał i muszę się przyznać, że nigdy nie byłem wielkim fanem poważnie mrocznych i mrocznie poważnych fantasy. Zwłaszcza fantasy! Ironia, autoironia, jakieś nawiązania, szalone, bądź dziwaczne motywy. Tak! To lubię! Natomiast fantastyczny świat jakich wiele i to aż śmiesznie poważny, gdzie wszyscy bohaterowie to alkoholicy, na każdym rogu można spotkać dziwkę, a to dopiero początek ich kłopotów i dylematów moralnych... powiedzmy, że to nie mój klimat. Ad rem, bo niepotrzebnie się rozpisuję. Fragment, który zamieściłeś jest napisany bardzo dobrze, ale, jak już mówiłem, nie ma tam nic, co mogło by mnie zachęcić do poznania bliżej świata przedstawionego. Może to tylko taki początek, może się rozkręcasz, może celowe działanie z Twojej strony. Tak, czy siak życzę powodzenia!

Btw. kusi mnie, żeby zrobić omówienie każdego fragmentu po kolei, jak też uczyniłem z twórczością Crystala. Kiedyś na pewno... :P

Garett PW
5 maja 2014, 22:21
Ściągnąłem, jutro postaram się przeczytać i ubiec Kastora w omówieniu poszczególnych części :P.

Crystal Dragon PW
7 maja 2014, 13:44
Cytat:
Nieźle się uśmiałem!
Ty to się umiesz zareklamować, Crystal. :P

Jak chcesz mogę zrobić banner reklamowy:P.

Cytat:
Dark, przeczytałem coś naskrobał i muszę się przyznać, że nigdy nie byłem wielkim fanem poważnie mrocznych i mrocznie poważnych fantasy. Zwłaszcza fantasy! Ironia, autoironia, jakieś nawiązania, szalone, bądź dziwaczne motywy. Tak! To lubię! Natomiast fantastyczny świat jakich wiele i to aż śmiesznie poważny, gdzie wszyscy bohaterowie to alkoholicy, na każdym rogu można spotkać dziwkę, a to dopiero początek ich kłopotów i dylematów moralnych... powiedzmy, że to nie mój klimat. Ad rem, bo niepotrzebnie się rozpisuję. Fragment, który zamieściłeś jest napisany bardzo dobrze, ale, jak już mówiłem, nie ma tam nic, co mogło by mnie zachęcić do poznania bliżej świata przedstawionego. Może to tylko taki początek, może się rozkręcasz, może celowe działanie z Twojej strony. Tak, czy siak życzę powodzenia!

Coś ty tu nabazgrał, Kastore? Piszesz, że nie byłeś fanem fantasy, a potem "Tak! To lubię!". Zdecyduj się wreszcie, czy lubisz fantasy, czy nie albo napisz to od nowa tak, żebym wszystko zrozumiał.

Kastore PW
7 maja 2014, 13:54
Crystal, przeczytaj mojego posta jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem.

AmiDaDeer PW
7 maja 2014, 14:18
W skrócie: fantasy =/= fantasy. :P

Kastore PW
7 maja 2014, 14:37
Cytat:
Dark, przeczytałem coś naskrobał i muszę się przyznać, że nigdy nie byłem wielkim fanem poważnie mrocznych i mrocznie poważnych fantasy. Zwłaszcza fantasy! ||||| Ironia, autoironia, jakieś nawiązania, szalone, bądź dziwaczne motywy. Tak! To lubię! ||||| Natomiast fantastyczny świat jakich wiele i to aż śmiesznie poważny...
Zrobiłem specjalnie dla Was kilka pauz, żebyście łatwiej pojęli do czego poszczególne fragmenty się odnoszą.

HobbitHobbit*Dla Ciebie.


Edit:
Mam wytłuścić? Skoro macie problemy ze wzrokiem, to proszę! Btw. Do czego według Was odnosiło się "Tak! To lubię!"?

HobbitHobbitAle co do mnie? ._. Poprawiłem Cię, bo problem ze zrozumieniem miał tylko Crystal Dragon.


Edit2:
A to przepraszam. "dla Ciebie" - odniosłem wrażenie, że chodzi Ci o mnie. :P

Dark Dragon PW
7 maja 2014, 22:35
Kastorze, książka w założeniach ma być mroczna (szok, co nie? :P) oraz poważna. Fabuła stopniowo nabiera rozpędu. Z czasem wyjaśni się zagadkowy tytuł książki. Jednakże mroczny, brutalny charakter książki pozostanie.

Swoją drogą myślałem, że mniej jest fantasy, w których bohaterami są alkoholicy, a dziwki są na każdym kroku itd.

Garett:
Ściągnąłem, jutro postaram się przeczytać i ubiec Kastora w omówieniu poszczególnych części :P.

Zatem czekam i na Twoją opinię.

Garett PW
9 maja 2014, 20:11
Cóż, czasu nie miałem w tygodniu za dużo, ale wreszcie się wziąłem i przeczytałem.

Wbrew mym wcześniejszym zapewnieniom, iż będę oceniał poszczególne fragmenty, to jednak nie zrobię tego. Dlaczego? A no dlatego, że nie mam po prostu czego wytknąć jak w wypadku opowiadań Kryształowego i Snajperatv (które notabene nie umywają się do tego, chłopaki czytajcie, może się czegoś nauczycie!). Mamy tutaj typowo, że tak powiem, swojskie klimaty niczym w Wiedźminie, typu [spoiler alert]kapłan alkoholik, bard/gawędziarz z sumieniem które ciągle pakuje go w kłopoty, sędzia sku**** i wreszcie stara babcia szanowana w wiosce która prawdopodobnie jest wiedźmą (+ za imię Morrigan, w Dragon Age uwielbiałem tą postać, chociaż tutaj bardziej przypomina swoją matkę Flemeth)[/spoiler alert]. Jeszcze raz napiszę, to co zaprezentowałeś jest świetne i czekam na kolejne rozdziały.

Crystal Dragon PW
9 maja 2014, 21:05
Będę szczery, Garett i tu ma rację. Twoje opowiadanie jest świetne(przy swoim ciągle uważam, że jest niedończone). Aczkolwiek zauważyłem pewien błąd w zwrocie "elfickim burdel". Czy tutaj tego "m" na końcu nie wstawiłeś przypadkowo?

Morglin PW
9 maja 2014, 21:45
Opisów więcej dodaj, bo na razie to nie wiadomo jak wygląda główny bohater :P

A ogólnie, to mi się nawet podoba. Na początku musiałem się zmusić do czytania, ale później mnie wciągnęło. Z chęcią przeczytam ciąg dalszy :)

Dark Dragon PW
20 maja 2014, 18:56
Ok, coś naskrobałem. W poprzednich rozdziałach dodałem ze 2 zdania zgodnie z prośbami.

W głównym założeniu wygląd Dezmonta nie został podany, gdyż czytelnik miał sam go sobie wyobrazić. Trochę jak w RPG, ale szukałem opinii innych, by wiedzieć czy taki zabieg zda egzamin.


Pobierz

PS. Dziękuję setce osób, które pobrały książkę. Więcej feedbacku mile widziane ;).

Morglin PW
20 maja 2014, 20:10
Dark Dragon:
W głównym założeniu wygląda Dezmonta nie został podany, gdyż czytelnik miał sam go sobie wyobrazić. Trochę jak w RPG, ale szukałem opinii innych, by wiedzieć czy taki zabieg zda egzamin.

Dla mnie ten zabieg jest bezsensowny i głupi. Szczególnie widać to przy opisie starcia głównego bohatera z sędzią. Bo kiedy to sobie wyobrażałem, to nie wiedziałem, czy główny bohater jest silnym mięśniakiem, czy też może zwykłym chudzielcem. I tu twój pomysł zaczyna ssać, bo jeśli wyobrażałem sobie mięśniaka, to dlaczego wygranie potyczki przyszło mu z trudem, a jeśli chudzielca, to czemu w ogóle wygrał (to tylko przykład, niezbyt pamiętam jak to starcie wyglądało w twoim tekście ;p)?

AmiDaDeer PW
20 maja 2014, 21:05
Eksperyment byłby dobry, gdyby główny bohater nie mieszał się bezpośrednio w akcję, a był np. narratorem. Z tym że wtedy nie byłby to eksperyment. ;P

Dark Dragon PW
21 maja 2014, 09:36
Może macie rację. Przy następnej wrzucie rozbuduję prolog o więcej opisów (w tym wygląd Dezmonta oraz sędziego).

Kammer PW
21 maja 2014, 14:06
Głosujmy, czy chcemy opisów! :P

Mi pierwotna koncepcja przypadła do gustu. Dezmonta (tak to się pisze, bo nie mogę zapamiętać?) wyobrażałem sobie jako młodego, ciemnowłosego, zapijaczonego i zaniedbanego chłopaczka, Harla - spasionego olbrzyma o policzkach, jakich nie powstydziłby się żaden szanujący się buldog i z poważną łysiną i świńskimi oczkami, Morrigan - niską, zasuszoną staruszkę, która jednak potrafi w pewnych sytuacjach przywalić kijem, którym się zwykle podpiera. A pijany kapłan to dla mnie wykapany Varys (z wyglądu, rzecz jasna).

zresztą, taka była koncepcja autora i nie powinno się zmieniać jej na siłę. :P

AmiDaDeer PW
21 maja 2014, 15:59
Tak BTW:

Powieść:
Posłał nóż, który ugodził dziewczyną w plecy. Na chwilę znieruchomiała, padła na kolana, a następnie osunęła się na ziemię. Dezmont był w lekkim szoku
Czy tylko mnie ten fragment po prostu rozśmieszył? :P

Dark Dragon PW
13 lipca 2014, 13:31
Kolejny rozdział oraz uzupełnienie, o opisy postaci, poprzednich.
Komentarze oraz znajdowanie błędów, literówek itp. mile widziane.

Klik

Crystal Dragon PW
14 lipca 2014, 21:32
Znajdując wreszcie wolną chwilę smok przysiadł do literatury innej bestii z tegoż gatunku. Powieść zachwyciła smoka, aczkolwiek dostrzegł kilka dziwnych błędów.

Pierwszy dziwwny błąd zdarzył się podczas walki z degrelami. W pewnym momencie mówisz, że została ich czwórka, a po chwili... powtarzasz to samo. Nie wiem co wtedy zamierzałeś napisać, ale to popraw.

Drugi błąd, który zacytuję:
Cytat:
Lewą dłonią zasłonił swoją głową.

Zdanie jest niezrozumiałe. Nie miałem pojęcia, czy Thane chciał zasłonić głowę ręką, czy na odwrót.

Co do reszty: Magnific!

Mam nadzieję, że zapoznasz się również z moją literaturą.
strona: 1 - 2
temat: [książka] Autentyczna Bujda

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel