Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Wyzwanie dla strategów - by Kath & Filus :)
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Kathrin PW
13 maja 2006, 13:51
To jest wyzwanie głównie dla strategów, gdyż poszukiwacze nie nacieszą się zbytnio mapka, którą chciałabym Wam zaproponować. Ostatnio przechodziłam (3 tygodnie w realu!!!) mapkę o średnim rozmiarze i byłam na skraju poddania się. Nawet filus stwierdził, że jest źle wyważona i nie do przejścia. Ale jej Autor uważa inaczej... Po prostu nie można dopuścić do zaistnienia pewnego wydarzenia... Ale co Wam będę wiele opowiadać, zagrajcie i zobaczcie sami:) Mapkę można ukończyć, daję na to swoje słowo, właśnie przed chwilą to mi się udało, tylko dziwię się, że dostałam tak niską lokatę:(
Wymaga ona super przemyślanych decyzji co do doboru umiejętności, niesamowitego tempa i wreszcie umiejętności przewidywania... Końcowa walka z bohaterem Uncle jest szalenie trudna, to na rozgryzieniu strategii jej poprowadzenia zeszło mi tyle czasu. Myślę, że rozegranie tej mapy jest prawdziwym wyzwaniem i doskonałym treningiem przed H5. To tyle prpopozycji od Waszej karczmareczki, stawiam piwo na najbliższym zjeździe tym co przynajmniej spróbują:)
Jakby ktoś nie znał jeszcze mego meila to powtarzam: annalina@vp.pl
Mapkę wyślę chętnym niezwłocznie.

Jeżeli będą do niej jakieś pytanka to zapraszam tutaj.
Acid w stosownym czasie usunę ten temat, jeśli uznasz go za zbyt osobisty:)





Acid Dragon PW
14 maja 2006, 13:26
nie widzę żadnego problemu.

jeśli chcesz, mogę mapkę zamieścić bezpośrednio na serwerze Groty. mail znasz ;)

Kathrin PW
14 maja 2006, 15:31
No to fajnie:) Mapkę właśnie Ci wysłałam.

Nie pojmuję jak komputer liczy te statystyki do ogólnego wyniku. Przykładowo w przypadku tego scenariusza jestem dopiero na 11 miejscu w randze drzewca!!!:(((, natomiast dość prosty scenariusz "Książę Dracula" dał mi pierwszą lokatę w randze archanioła. Lepsze wyniki mam w kampaniach (tam wchodzą w grę smoki rozliczne i tam jakoś wszystko mi się zgadza).
Tutaj mam dobry czas - 96 dni, odkrytą całą mapę (poza podziemiem, które dla gracza jest niedostępne, ale wychodzą stamtąd wrogie armie), wykopanego Graala, unicestwionych wszystkich graczy na powierzchni (nie tylko wykonaną misję), tak więc nie wiem co właściwie przy tych statystykach liczy się najbardziej?
Może Ktoś mi podpowie? Skąd biorą się owe punkty? (tu mam ich 220)

Qui PW
14 maja 2006, 16:17
Wzór: (200-((czas gry+10)/(ilość miast+5))'+25 jeśli gracz wybudował graala'' +25 jeśli gracz pokonał wszystkich wrogów''')*stopień trudności (normal to 100%, impossible 200%)''''

' - zaokrąglone w dół

'' - wybudował znaczy wybudował, nie zdobył wybudowany przez kogoś

''' - czasami mimo pokonania wszystkich wrogów (chodzi o inne kolory, nie neutralnych) te punkty nie są przyznawane, chyba zależy to od victory conditions

'''' - chodzi o ten ustawiany przy wyborze mapy jak się zaczyna grać, nie o ten, który ustawia autor mapy w edytorze

Tu jest kalkulator, co prawda na stronie Heroes pod makówkę, ale wzory są te same ;).

PS. Ta mapa naprawdę taka trudna? Jeśli tak to chętnie się wyżyję, dawno nie zniszczyłem nic trudnego :P.

Acid Dragon PW
14 maja 2006, 17:01
Mapka do ściągnięcia dla wszystkich zainteresowanych TUTAJ.

Kathrin PW
15 maja 2006, 12:11
Dzięki Łasico za wyjaśnienie, to w takim razie coś u mnie zostało przekłamane; wprawdzie nie zdobyłam wszystkich zamków, ale jest to niemożliwe, gdyż 3 są po prostu niedostępne (taka konstrukcja mapy), jednakże Graala sama wykopałam i spełniłam wiele z podanych przez Ciebie warunków (np. poziom trudności, czy czas który miałam wg mnie super)

Co do stopnia trudności scenariusza (nie mapy, bo ta jest akurat łatwa, pozbawiona niespodzianek) to być może Ty nie będziesz miał problemów, wszak mężczyźni myślą precyzyjnie:) Ja musiałam dwukrotnie zmienić strategię. Ważna jest tu dbałość o szczegóły. Reszty nie zdradzę, chyba, że Ktoś zapyta o ewentualne ułatwienia:)

Kathrin PW
19 maja 2006, 10:23
Widzę, że w temacie "Zagadki Sfinksa" już 28 strona, a w kwestii strategii nikt nie chce z Kasiunią podyskutować?:( Myślałam, że (i tu wywołam imiennie do tablicy:)) przynajmniej Kaazam, Hobbit, vinius, Rabican, że o Alamarze, MCalebie, Kainie, TeHniku czy Trangu nie wspomnę:) dadzą się skusić. Jak dotąd tylko filus miał ochotę pogadać, a i to na privie. No i Acid przesłał wiarygodne usprawiedliwienie:))

Bo będę samą wodę podawać - spod konwalii:))))

MCaleb PW
19 maja 2006, 12:04
Królowo, miejże litość. Chwilowo jestem pod działaniem bardzo nieprzyjemnej klątwy, zwanej sesją, więc w najbliższym czasie nie mam jak się zająć Heroesami. Oczywiście, gdy mine, z chęcią zabiorę się za te mapkę.

vinius PW
19 maja 2006, 13:36
no... ekhm... swoja nieobecność usprawiedliwiam tym, że na zawiłych obliczeniach sie nie znam ;) ale teraz to już obiecuję sie poprawić.

jak się komus spodobał ogród wolności, to inforuję, że kolejna mapka Lounera w produkcji. też solo.

Kain PW
22 maja 2006, 01:41
Ja w ramach usprawiedliwienia chcę napisać, że chwilowo nie mam dostępu do HoMM III a takowy bede miał najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie czerwca. I w tej samej chwili zajmę się zarówno tą jak i innymi mapami i kampaniami dostarczonymi przez Miłościwie Panującą.

Rabican PW
27 maja 2006, 15:50
Ja mam ostatnio, delikatnie mówiąc, mało czasu, a przy komputerze spędzam go prawie wyłącznie służbowo. Przynajmniej teoretycznie. Jednak łatwiej jest zamknąć okno Firefoxa, niż wyjść z HoMM3, prawda? Za mapkę natomiast wziął się na razie tylko mój ojciec, lecz dopóki jej nie skończy, ciężko będzie o jakieś opinie. Kiedy się pojawią, natychmiast przekażę.

Kaazam zaś teraz grać nie bardzo może. Powód? Uroki kawiarni. Poza tym, on również nie narzeka na nadmiar wolnego czasu - posiadanie braci ma zady i walety... znaczy, wady i zalety. Niemniej, jeśli obecna sytuacja ulegnie zmianie, wypowie się zapewne tutaj. To tyle na ten temat.

Pozdrawiam
A.

Kathrin PW
28 maja 2006, 13:07
Rabican nie wspomniałeś mi wcześniej, że Twój tato też gra w Herosów! Co za niedopatrzenie:) Jeśli mu się uda z tym scenariuszem i będzie chciał się dalej męczyć, to podeślę mu równie interesujące, inne mapki. No i oczywiście Pana Tatę mogę spokojnie zaprosić na coś mocniejszego:)))

Ja ostatnio próbuję przekonać się do H5, na razie bez efektu:)

Alamar PW
28 maja 2006, 15:37
Kathrin, kiedy już ponaprawiają MP w HV, może jakoś się do tego przekonasz (bo do SP nie da rady - SI skopane jest całkowicie, a o kampanii chyba nie ma co mówić - można podążać tylko jedyną, "słuszną" drogą. :(

Lazurowy Żmij PW
26 czerwca 2006, 21:04
Mam nadzieję , że temat jeszcze aktualny , bo mam zamiar przyjąć wyzwanie :) Dam znać jak przegram po raz 100.

Kathrin PW
27 czerwca 2006, 16:52
Jasne, że aktualny! Nawet jestem trochę obrażona na chłopaków, że nikt nie przyjął wyzwania:)
Acid coś widzę próbował, gdyż wspomniał o tysiącach ognistych ptaszyn i smoczusiów przecudnej urody pojawiających dnia pewnego, ale cóż wtedy to już jest too late:)

Lazurowy racz się nie zniechęcać, po prostu zapytaj o wskazówki:))

Narsil PW
27 czerwca 2006, 17:00
Chyba też się skuszę, w końcu im więcej chętniych tym lepiej, no nie?

Kathrin PW
27 czerwca 2006, 17:04
Super ! o to właśnie mi chodziło:)

Vatras PW
27 czerwca 2006, 18:53
To ja też chętnie spróbuje swoich sił z tą mapką. A nuż uda mi się ją przejść i będę pełen podziwu dla mojeje nie-skromnej osoby:P

Lazurowy Żmij PW
27 czerwca 2006, 18:58
Przyznam , że mapa nieprzeciętnej trudności. Tylko jedna wada : jezyk angielski , z którego oczywiście orłem nie jestem. Na razie nie mam czasu grać , ale już wkrótce znów zacznę w nią grać.

Kathrin PW
28 czerwca 2006, 09:37
Ja WoGóle nie znam angielskiego, tylko rosyjski (znamię dawnego kształcenia:)), natomiast tę mapkę jako jedną z nielicznych odgrywałam trzy razy (pierwszy by zobaczyć jak wygląda, gdyż nigdy nie podglądam całości - po co psuć sobie radochę; drugi by ustalić tempo gry i priorytety, trzeci by zastosować ostateczny myczek i wygrać:))
Jeszcze żadnych podpowiedzi:) zwracam uwagę tylko na tempo, trzeba być bardzo szybkim, należy pomyśleć nad kolejnością zadań i... na końcu trzeba wpaść na coś istotnego, żeby przechytrzyć komputer.
Aaaa i żeby była jasność jeszcze nigdy nie skalałam się żadnymi kodami, wogóle nie rozumiem graczy (w tym mojego syna) którzy je stosują, co wtedy za radość z wygranej?

Jakby co mam ostatni save (jeszcze przed decydujacym starciem), na którym spokojnie można wszystko zobaczyć, a i bitwę też dość łatwo wygrać:)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Wyzwanie dla strategów - by Kath & Filus :)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel