Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Baszta Czempionów (Duel of Champions)temat: Kampanie oraz Zagadki
komnata: Baszta Czempionów (Duel of Champions)

Lili The Dragon PW
14 kwietnia 2014, 20:47
Jako że w Duela gram mało to dopiero dzisiaj udało mi się odblokować dwie z pięciu zagadek i przyznam że to świetne urozmaicenie po kampaniach czy pojedynkach! Nie zdołałam mi się jeszcze wygrać żadnej, ale kombinuje, oj kombinuje. Ostatecznie pewnie dopnę swego i wymyśle! Tu mi się nasuwa pytanie: Co o nich sądzicie- to umilacz, czy strata czasu gracza? Ktoś już rozwiązał? I JAK rozwiązał? Pochwalcie się!

Wpadłam na pomysł by z pomocną innych bardziej rozgarniętych i doświadczonych graczy stworzyć różnorodne taktyki na te pięć łamigłówek oraz na przyszłe-nie wątpię że się pojawią:) Prosiłabym aby swoje pomysły/rozwiązania ilustrować przy pomocy screena z danej zagadki oraz jasnego opisu sytuacji, wtedy łatwej będzie podyskutować o tym.


Lili

Kammer PW
14 kwietnia 2014, 20:56
Oj, Lili, szukaj trochę. :P

Ostatecznie zabiłem tę wiedźmę Zouleikę i przystępuję do zagadki Hakeema.

Kammer PW
15 kwietnia 2014, 17:01
Właśnie odblokowałem sobie w kampanii Gazal. I załamałem się. Ona zaczyna ze wszystkimi współczynnikami równymi 6, Ślepym Bratem, Wieżą Pradawnych, 25 (!) punktami życia. I ma dostęp do zaklęć ze wszystkich szkół magii i najpotężniejszych jednostek ze wszystkich frakcji.

Jedyną metodą wydaje się jakiś ultra-super-uberrush (Crag?), ale jest on blokowany przez Tygodnie Surowości...

Nie, żebym narzekał, ale jak coś takiego można w ogóle naruszyć?

Acid Dragon PW
15 kwietnia 2014, 17:29
Zupełnie przeciwnie - nie żaden rush, tylko przetrwanie. Kluczowe wydaje mi się nie atakowanie blokerów Herolda (również Ślepego Brata) i przetrwanie jak najdłużej. Punktem zwrotnym w bitwie powinna być sytuacja, w której Herold ma na polu bitwy co najwyżej 4 wysokopoziomowe stwory i 4 blokery, a my 4 wysokopoziomowe stwory, wsparcie niskopoziomowych i trochę odłożonych zaklęć.

Ja pierwszy raz wygrałem z Heroldem dopiero w momencie, gdy skończyła mu się talia :P.

Kammer PW
15 kwietnia 2014, 17:37
Czyli pójście w Obozowisko/Stertę Złota/Skradzione Zapasy, wystawianie jakichś Tytanów Shantiri i czyszczenie stołu Armageddonem/Tsunami/Zakazanym Płomieniem_i równocześnie przeprowadzać intensywny milling?

Czarno to widzę. :P

Hayven PW
15 kwietnia 2014, 17:59
Ja wygrałem partię Kelthorem 5/1/1 na nowych kartach chyba przed 10. turą :P

A zagadki rozwiązałem wszystkie - sam :) Są one bardzo ciekawą rzeczą, bo podobne sytuacje nieraz zdarzały mi się już podczas prawdziwych pojedynków - sam mógłbym parę takich zagadek podyktować... Gdybym sobie przypomniał, oczywiście ;)

Jeśli ktoś chce podpowiedzi, to mogę mu napisać na priva, ale uważam, że prawdziwi Czempioni nie powinni sobie odbierać tej przyjemności :)

gold dragon PW
15 kwietnia 2014, 21:14
Zagadki - dosyć proste i na oko raczej liniowe, nie ma chyba co się doszukiwać wielu różnych rozwiązań. Herold jest do przejścia, nie taki straszny jak go malują. Mi się udało Alią, (tak jak zresztą wszystkie kampanie - jedną talią). Dobry zestaw kart na leczenie i w miarę mocne zaklęcia magii ognia spokojnie dają radę.

Największą wadą Herolda jest to, że praktycznie wszystkie jego karty są drogie albo mają charakter blokera przez co przy odrobinie myślenia (i nie ma co ukrywać - szczęścia również) gracz może sobie poradzić, grunt to postarać się szybko podebrać ze swojej biblioteki kluczowe karty.

Feagurth PW
17 kwietnia 2014, 17:38
Ja pokonałem Gazal talią OTK z kat i talią ishumy 4/1/4, choć z ishumą miałem szczęście bo w przeciągu kilku tur dostałem 4xlawinę i 1xpustkowie więc mogłem blokować jej wystawianie jednostek. SI jest słabe, bardzo słabe więc jest możliwość wygrania tej bitwy:)

Kammer PW
17 kwietnia 2014, 19:25
Gazal padła przy trzecim podejściu. Poszedłem w Hakeema. Większe żywiołaki ziemi dobrze blokowały wroga i leczone były obszarówkami ziemi. Do tego kilka "dużych" istot Akademii, Marionetkarz (na Smoki ^^), Pożeracz Dusz i PLĄDROWANIE i ostateczne zwyciężyłem.

Według mnie najcięższym do pokonania bohaterem była Zouleika.

Shreem PW
31 maja 2014, 11:41
Ja wygrałem z Gazal Heroldem Pustki w kampani dopiero trzema frakcjami - Necro z Nergalem na czarach (5/4/1(2)), Xormem 4/3/1(2), oraz Ishumą 5/4/1(2). Nie mogę sobie poradzić resztą frakcji, ponieważ zwyczajnie brakuje mi kart do złożenia pełnych decków. Podpowiem, że wygrywałem w pierwszych 10 turach maksymalnie. Twierdzą też szybko zyskiwałem przewagę, choćby Acamasem 5/1/4, ale tu też brakuje mi np. Tronów, aby wyczyścić stół i zadać zabójczy DMG.

TopFunny525 PW
31 maja 2014, 13:04
Osobiście, Gazal była dla mnie jednym z prostszych bohaterów do pokonania w pięciu wieżach, największe kłopoty jak się okazało, zrobiła mi Arianna (z którą przyznam szczerze musiałem się męczyć 0.5 godziny, aby ją pierwszy raz pokonać). Z kolei Gazal, pokonałem za pierwszym podejściem Shalanem 4/1/3. Jednak tak jak Kammer powiedział. Największym wrzodem na tyłku była Zuoleika.

Shreem PW
4 czerwca 2014, 23:30
Dziś ostatecznie pokonałem Gazal i rozwiązałem wszystkie zagadki. Skorzystałem z Waszych rad i stworzyłem decki kontrolne dla każdej z rasy. Dobrym sposobem jest Kosmiczna Reorientacja. W momencie kiedy Gazal ma ok 21 kart w ręku możemy pozbawić ją prawie wszystkich koksów, a do tego jak się użyje Tron + Dziedzictwo + Plądrowanie to już w ogóle jest bajka :)

Jeżeli chodzi o zagadki, to chyba ta Hakeema była najtrudniejsza, spędziłem przy niej dobre dwie godziny, ale końcem końców udało się wymyślić sposób na zwycięstwo.

Andrij PW
1 września 2014, 16:30
Gazal :) - wystarczy podstawowa talia nekro i dobre rozdanie :)

rob777ert PW
26 lutego 2015, 00:56
Witam. Mam pytanko co do doświadczonych graczy - a mianowicie chodzi o kampanie GAZAL, HEROLD PUSTKI. Zrobiłem już wszystkimi frakcjami, tylko nie Przystanią. Kombinowałem już na wszystkie sposoby i nie dałem rady. Czy może ktoś konkretnie powiedzieć jak tam zagrać? Chodzi mi tu o ustawienie konkretnego Decku z konkretnym Bohaterm. Zeby był bohater, który ma magię ciemności w tej frakcji, to by nie bylo problemu. Jak sami wiecie, takiego Bohatera nie ma. Dzięki z góry za odpowiedź.

Dark DragonDark DragonZdanie zaczynamy wielką literą, a kończymy kropką. Uprasza się o pisanie w bardziej zrozumiały sposób - ułatwia to życie innym użytkownikom forum i zwiększa szansę na udzielenie pomocy.

Kammer PW
26 lutego 2015, 01:05
Hm, hm, hm...

Przystań nie jest moją główną frakcją, ale co powiedziałbyś na coś takiego? Potrzeba sporo kart z Openu... Ale teoretycznie to winno zadziałać.

Ewentualnie można coś popróbować ze Sławojem/Alią i iść w magię ofensywną + może inkwizycja. Zalecałbym modlenie się o to, by stacki urosły duże i silne. Chciałbym również wskazać, iż Światło ma taki oto sympatyczny removal. Ogólnie polecałbym iść jednak w karty z Openu...

Dark Dragon PW
26 lutego 2015, 07:55
Kammer dobrze radzi. Również polecam oślepiające światło. Dodatkowo do czyszczenia planszy nadaje się Alia ze swoją magią ognia. Można też użyć talii opartej na grupowaniu (Sławoj). Należy pamiętać, że Przystań musi utrzymać się w grze przez jakiś czas, a dopiero później sieje spustoszenie (Alia potrafi uleczyć wszystkie nasze jednostki). Osobiście na pewno pokonałem Gazal używając talii opartej na tanich stworzeniach (chyba maksymalnie do wymagań 3 Mocy) oraz magii.
temat: Kampanie oraz Zagadki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel