Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Brian Kemper i jego grafiki dla fanów
komnata: Podziemna Tawerna

marif PW
29 stycznia 2014, 09:58
Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale na forum VCMI odezwał się projektant oryginalnych grafik Heroes 3 i załączył kilka odtworzonych w wysokiej rozdzielczości ikon skilli. Wygląda autentycznie. Widać, że projekt wzbudza zainteresowanie nie tylko fanów ;)

http://forum.vcmi.eu/viewtopic.php?p=11390&sid=7d3a67c2b8ac5bc1fd9be26b38dc1437#11390

Po szybkim sprawdzeniu, profil linkedin:

http://www.linkedin.com/in/brianskemper

Co ciekawe, wspominał również, że planował zebrać zespół oryginalnych projektantów i stworzyć grę podobną w klimacie do H3.

Wiem, że to tylko marzenia, ale jakby udało się zdobyć wsparcie kilku oryginalnych projektantów... ;)

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2014, 10:59
No proszę, czekaliśmy na to już ponad dziesięć lat, a powoli się zaczyna coś w tym kierunku dziać...

BTW - odezwał się nie tylko na forum VCMI, ale też na Heroes Community, więc może lepiej będzie jak przeniosę gdzieś te dwa posty. Hmm...

EDIT: Oryginalny temat tutaj: Klik!

Ogólnie chodzi o to, że Brian chce wydać coś na kształt albumu w którym zamieści nieco przerobione grafiki w wysokiej jakości z gier, przy których pracował (H3-4 i MM6-8). Miło że ktoś (kolejny?) z NWC pojawił się w fandomie, trochę szkoda że dopiero po 10 latach. :P

marif PW
29 stycznia 2014, 11:35
Dodam jeszcze, że nie tylko jeden wątek został założony na Heroes Community. Tutaj jest drugi w innym dziale, co prawda to samo, ale można śledzić oba :p

http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=39920

Acid Dragon PW
29 stycznia 2014, 17:32
Um.... grafiki umiejętności w wysokich rozdzielczościach były przez niego wypuszczone już wiele lat temu. Na przykład:



To, co próbuje zrobić TERAZ, to je przerobić i odświeżyć.

Szczerze mówiąc, za cholerę nie wiem po co.

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2014, 17:37
Po to żeby zarobić. :P

Morglin PW
8 kwietnia 2014, 17:38
Ostatnio natrafiłem na stronę. Można na niej pooglądać grafiki wykonane przez Briana Kempera na potrzeby gier z "Might and Magic" w tytule (między innymi grafiki umiejętności w wyższej rozdzielczości).

Ciekawostką jest też jedna z grafik Heroes 2 na PS2.

PS: "Starzy wyjadacze", którzy widzieli już wszystko co tylko jest związane z Might and Magic, niech nie piszą, że to nic nowego. Ja trafiłem na tę stronę dopiero dzisiaj i pewnie są osoby, które tak jak ja nie widziały jeszcze tych grafik.

Kastore PW
8 kwietnia 2014, 17:57
Morglin:
Ciekawostką jest też jedna z grafik Heroes 2 na PS2.
To nie Heroes 2, to Heroes: Quest for the Dragonbone Staff i szczerze, wcale nie jestem zdziwiony widząc tam tytuł King's Bounty.

Alamar PW
8 kwietnia 2014, 19:56
Cytat:
"Starzy wyjadacze", którzy widzieli już wszystko co tylko jest związane z Might and Magic, niech nie piszą, że to nic nowego.
OK, nie napiszę. :P

voncur PW
8 kwietnia 2014, 21:18
ech popularność 1 wersji na andka bije rekordy xD.
To i takie sławy się odzywają :P

Morglin PW
1 sierpnia 2014, 22:17
Okazuje się, że poza Brianem Kemperem, inni artyści także próbują dorobić na niegdysiejszych grafikach jakie stworzyli dla gier spod znaku Might and Magic. Michael Winterbauer (autor okładki, mapy i obrazków w poradniku do MM4) wystawił na swoim ebayu:

- plakat z Lordem Xeen i jego zwierzątkiem oraz podpisem (Michaela, nie Lorda lub zwierzątka :/)
- wydruk projektu (?) mapy do MM4 - od oryginału odróżnia ją brak podpisów i bardziej wyraziste, rysunkowe kolory (był też wystawiony oryginalny obraz za... 2 700$).
- wydruk jakiegoś szkieleta (Lord Xeen?)
- obraz z czerwonowłosą panienką, która znalazła się na jednej ze stron poradnika
- całkiem ładny obraz, ale nie wiem co wspólnego ma z M&M poza nazwą (Chyba, że ten zamek w chmurach to zamek Lorda Xeena, a zielona maszkara to jego zwierzątko?).

Z tego co widzę, to obrazy powstały zaledwie rok temu - w 2013 roku, a nie podczas tworzenia MM4. Cóż... raczej wątpię, by znalazł się fan(atyk?) M&M, który byłby w stanie zapłacić 3 500$ za nowo powstały obraz (bo kto kupiłby wydruk?), więc raczej potraktujcie to jako ciekawostkę.

Lord Baffourd PW
12 grudnia 2014, 13:39
Nie wiem czy było to już linkowane gdzieś w Grocie, ale pomyślałem że się podzielę znaleziskiem.

http://www.timetoyagers.com/bkemper/game%20index2.html

Przy okazji widać że w MM8 miały być pierwotnie zupełnie inne ikony czarów.

Morglin PW
12 grudnia 2014, 14:04
Wrzuciłem już ten link w tym temacie (a wątek jest na tyle krótki, że nie wierzę, byś nie miał czasu go przejrzeć). -.-

Lord Baffourd PW
12 grudnia 2014, 19:27
Ups, wybacz. Naprawdę nie zauważyłem...
temat: Brian Kemper i jego grafiki dla fanów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel