Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 36 - 37 - 38 ... 84 - 85 - 86

Garett PW
2 kwietnia 2014, 20:11
To istnieje jakieś super-uber-hiper-mega-delta-inneprzymiotniki tajne Bractwo?!

Nemomon PW
2 kwietnia 2014, 20:59
Skoro nie wolno o nim mówić, to zaryzykuję, iż nie istnieje. Ale możliwe, iż jestem poza tym Bractwem i nic o nim nie wiem. Lub, co gorsza, jestem w tym Bractwie i o tym nie wiem.

Kammer PW
2 kwietnia 2014, 21:24
Nemomonie, łączę się w bólu, też nie wiem i też należę...

Stowarzyszenie Nieuświadomionych Grotowiczów? :P

AmiDaDeer PW
2 kwietnia 2014, 21:39
Świńska sprawa.

Nerevar PW
2 kwietnia 2014, 21:50
Ktoś komuś podłożył świnię?

Kammer PW
2 kwietnia 2014, 22:02
I tak powstał Chrum-Chrum-Klan.

Eternal PW
8 kwietnia 2014, 12:41
Zwracam się do wszystkich fanów serii z prośbą o podjęcie działań mających poprawić opłakany stan informacji dotyczących MM w Wikipedii i jej projektach siostrzanych.
Przykładowo:przeglądałem ważne wydarzenia historyczne z roku 2010 i nieoczekiwanie wpadłem na notkę o wydaniu Starcrafta II. Przeskoczyłem na stronę o 2011, ciekawy, czy H6 także zostało w ten sposób uhonorowane. Ni widu, ni słychu. Przeszedłem na artykuł "2011 w grach komputerowych" i tu mnie już prawie trafił szlag. O "szóstce" nie ma ani wzmianki! Na liście wydanych gier znalazły się nawet indyki pokroju Catherine, a zaciekle wyczekiwanej niedawno gry zabrakło! Wpieniony, zajrzałem do artykułu o MM:H6. Nie można mu nic zarzucić, jest nawet link do strony o dniu wydania H6, czyli 13 października. I naturalnie, pod tym linkiem nie ma ani słowa nie tylko o H6, ale też o MM1.
Z kolei Might and Magic Wikia wciąż jest w budowie i to po niej widać. Większość artykułów jest krótka i lakoniczna, liczę, że jeszcze się to zmieni. Wikia ukrywa swoje niedoskonałości, chlubiąc się ze strony głównej perełkami w swoim zbiorze, choćby znakomitym artykułem o Gelu, zresztą w dużej części zrobionym przez Tarnooba. Jednak głębiej można już znaleźć dziury, a nawet bzdury, czego dowodzi fatalny artykuł o Xyronie:
Xyron- MM wikia:
Xyron to Demon będący na usługach Kreegan.
Heroes Chronicles: The Fiery Moon
Jedyne fabularne wystąpienie Xyrona wystąpiło właśnie w tej grze. Służył on Vorrowi na Ognistym Księżycu. Jego zadaniem było trzymanie kluczy do więzienia w którym trzymano Przodków. Tarnum jednak pokonał go i odzyskał klucze.
Xyron nie jest i nigdy nie był demonem. To ifryt i w obu jego biografiach(H3 i H4) jest to wyraźnie napisane. Poza tym nie jest to jego jedyne wystąpienie fabularne. Przecież to dzięki niemu doszło do zerwania sojuszu ifrytów z demonami i ich umowy z czarnoksiężnikami. Słowem- artykuł jest nie tylko krótki. Jest bzdurą.
Liczę, że mój apel zwróci uwagę fanów i że jeszcze zobaczymy porządny opis gier MM w Wolnej Encyklopedii.

Acid Dragon PW
8 kwietnia 2014, 13:07
Jeśli chodzi o "główną" Wikipedię, to jak dla mnie "może być". Dostarcza podstawowych informacji o grach i w sumie to wystarczy. Co prawda zdarzają się "kwiatki", np. w haśle o Heroes of Might and Magic (seria) można przeczytać:
Cytat:
Czwarta część gry wprowadziła znaczne zmiany. Przede wszystkim zlikwidowano tygodniowy werbunek (...)
jakby rzeczywiście "przede wszystkim" to była najważniejsza zmiana w H4.
Inny przykład w sekcji H5:
Cytat:
Do gry wykonano trzy dodatki: "Pirates of the Savage Sea", "Danse Macabre" i "Shades of Darkness".
Pomijając gramatykę, brak rozróżnienia na DLC/Adventure Packs oraz faktyczny dodatek (add-on).
Niemniej jednak można powiedzieć, że "generalnie się zgadza".

Co do fanowskiej wiki MM, to moim zdaniem nie ma takiej siły, aby to doprowadzić do zadowalającego poziomu. Mówię to jako redaktor strony M&M z dziesięcioletnim stażem, która powstała przy udziale bardzo wielu ludzi. Samo opracowanie relatywnie krótkich haseł o wszystkich rodzajach stworów z gier wraz z grafikami to robota na kilka miesięcy (przy w miarę systematycznej pracy). W Grocie mamy taki projekt od roku :P.
Aby w tejże wiki zawisły hasła o wszystkich postaciach, światach, stworach, grach i wydarzeniach to - przy założeniu, że zebrałaby się podobna grupa, co w Kwasowej Grocie - potrzeba byłoby chyba drugiego dziesięciolecia.

Hayven PW
8 kwietnia 2014, 18:07
Acid Dragon:
Inny przykład w sekcji H5

Really? :D Bo jak tak, to coś jeszcze jest nie w porządku... :3

Alistair PW
8 kwietnia 2014, 19:40
Właśnie, nie zgadza się, bo to dotyczy szóstki, a nie piątki. :)

Acid Dragon PW
8 kwietnia 2014, 20:39
Oj, to już moja pomyłka ;). H6, oczywiście.

Morglin PW
19 kwietnia 2014, 12:19
Według Jaskini Behemota, Acid Dragon ma dzisiaj urodziny. Tak więc, ten, no...



Wszystkiego najlepszego, masy pieczonych krasnoludów i dużo kwasu! Żeby Grota istniała i rozwijała się przez kolejne dziesięć lat i żebyś kiedyś miał okazję porozmawiać z JvC i zamęczyć go pytaniami ;P.

Kammer PW
19 kwietnia 2014, 12:40
Jeszcze więcej spokoju, opanowania, małej ilości natarczywych nieumarłych i żeby Ubi wzięło się w garść i zaczęło realizować jakiś porządny plan rozwoju marki M&M.

PS. Morglinie, Acid pod żadnym pozorem nie jest "Gabrysiem". :D

Morglin PW
19 kwietnia 2014, 12:44
Kramer:
Morglinie, Acid pod żadnym pozorem nie jest "Gabrysiem". :D
Tam nie jest napisane "Gabryś" tylko "Dobryś!" ;P

Kammer PW
19 kwietnia 2014, 12:55
Morglin the goblin:
Tam nie jest napisane "Gabryś" tylko "Dobryś!" ;P
A myślałem, że to ja mam nieczytelne pismo, które trzeba interpretować. :P

Irhak PW
19 kwietnia 2014, 14:13
Pora zacząć sezon życzeń :P


Tarnoob PW
19 kwietnia 2014, 15:33
W sprawie Might and Magic Wiki popieram Acida (Acida Dragona :-P).

Do prowadzenia serwisu i fandomu nie wystarczy wiedza, chęci, zapał, znajomość informatyki, doświadczenie ani nawet wakacje i dużo czasu. Potrzebna jest grupa ludzi, którzy będą się regularnie komunikować przez tę spo­łecz­ność i od czasu do czasu coś budować na jej potrzeby.

Najlepiej, jeśli w tej grupie jest dużo entuzjastycznych, nadgorliwych nastoletnich gimbusów. Mają wtedy sporo cza­su i chęci na poćwiczenie sobie HTML-a i Gimpa, robienie screenshotów, kolekcjonowanie linków, plików i gra­fik i śledzenie wszystkich możliwych stron fanowskich.

Właśnie tak powstała duża część głównych polskich wortali, które dalej istnieją – Bekalog i Jaskinia, później Grota, wreszcie heroes3.eu, Tajemnice Antagarichu i inne takie. Sam to widzę po znajomych, znanych u­żyt­kow­ni­kach i z autopsji – codziennie po powrocie z gimnazjum, w przerwie między użalaniem się nad sensem is­t­nie­nia, pisało się po kilkadziesiąt postów dziennie, miało kilkadziesiąt zakładek w przeglądarce i po parę razy dziennie się na nie wchodziło.

Might and Magic Wiki znalazło sobie paru takich młodziutkich ludzi, którzy mieli właśnie ataki altruizmu – Mi­chał P., Morhad, ja i inni. Czasami ten altruizm polegał na masowym odwalaniu czarnej, botowej roboty typu kopiowanie i wklejanie z serwisu MM7 Miszy w JB. :-P Niestety to nie starczy, nawet jeśli się na to poświęca całe ferie kilka razy pod rząd.

Trzeba najpierw przekroczyć „masę krytyczną”, która będzie się napędzać i toczyć. Myślę, że jedyny sposób, żeby to zrobić to ewentualnie podpiąć to pod Grotę. Kiedyś chyba nawet dyskutowaliśmy o tym z Acidem i A­la­marem.

To bardzo miłe, że mnie ktoś pochwalił i wspomniał, ale w tamtym artykule o Gelu wstawiłem raczej tylko gra­fi­ki. Za swój największy – i chyba jedyny – sukces na Wikii uważam artykuł o Forge. Pozdro.

Alamar PW
19 kwietnia 2014, 21:48
DługouchaDługouchaWszystkiego co najgorsze, zepsutego jajka, smoczycy, która zeżre was za ich ukradnięcie, lanego (kije-samobije) poniedziałku (i niedzieli), królika z Caerbannogu, "zdrowego" żarła prosto z kuchni Popiela, a także pijanych i rozrabiającyh krasnali w odwiedzinach oraz nisko przelatujących smoków z... bólem brzucha


życzą
Alamar i Długoucha

Smacznego!

Acid Dragon PW
19 kwietnia 2014, 23:23
Za życzenia z dzisiejszej okazji dziękuję wszystkim, którzy zauważyli ;).

Do życzeń z okazji jutrzejszej się dołączam i życzę spokojnych, rodzinnych i radosnych Świąt Wielkanocy oraz tradycyjnie już - wyklucia się małych smoczków z Waszych pisanek :).

TopFunny525 PW
19 kwietnia 2014, 23:41
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt życzy : TopFunny525 ze swoją gromadką.

strona: 1 - 2 - 3 ... 36 - 37 - 38 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel