Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Jak zrobić jednostkę?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8

Gertos PW
8 czerwca 2012, 16:26
W takim razie jak je podmienić w pliku Hereos3? Próbowałem w ten sam sposób jak z H3bitmap, ale nie działa.

gruziak97 PW
8 czerwca 2012, 17:03
O ile mi wiadomo starczy nadać odpowiednią nazwę i wrzucić do katalogu data.

Gertos PW
8 czerwca 2012, 17:42
Nie działa, próbowałem, chyba że może w WoGu, ja mam na myśli SoD.

Hellburn PW
9 czerwca 2012, 10:39
Udowodnię Ci, że się da ;P. http://www.mediafire.com/?19s5im6j265qqs2 - Skopiuj te pliki do katalogu data i sprawdź np. meduzy lub enty :).

Gertos PW
9 czerwca 2012, 11:57
No tak, wszystko jasne, ja wcześniej wrzucałem pliki Wav takie jak wyciągnąłem z Hereos3. To w takim razie jak przekonwertować pliki Wav na 82m?

Dobra już sobie poradziłem, dzięki za pomoc. :)

majaczek PW
12 czerwca 2012, 16:25
format 82m to NIE to samo co format wav. Owszem wavy po zmianie rozszerzenia działają w grze, bo biblioteki użyte w silniku H3 nie wymuszają by format pliku miał poprawne rozszerzenie. Działa to w ten sposób że jak plik wav zapiszesz z rozszerzeniem 82m to otworzy go poprawnie jak plik wav. Tym co mi nie wierzą polecam wypakować plik 82m z oryginalnej gry i zmienić rozszerzenie na wav i spróbować go odsłuchać - plik się nie odtworzy, ewentualnie w dobrym playerze pojawi się popup że plik ma złe rozszerzenie ale odtwarzacz spróbuje go odtworzyć. (radzę sprawdzić dla dźwięków stworzeń z SoD bo twórcy WoGa mogli skorzystać z podanej przez was sztuczki).

BUS PW
28 marca 2014, 23:58
Witam, nie moglem znaleźć lepszego tematu, więc zapytam tutaj. Mam problem, a mianowicie, stworzyłem przez H3Deftool'a animację jednostki na mapie, wgrałem ją do gry i niby wszystko ok. Jednakże po rozpoczęciu gry animacja jest zdublowana. Czy ktoś wie jaka jest tego przyczyna? Serdecznie pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Drwal PW
29 marca 2014, 10:05
Najlepiej pokaż ten plik def, łatwiej będzie rozpoznać co jest źle. :)

BUS PW
29 marca 2014, 16:17
Nie znam strony, gdzie można wrzucać defy więc wzuciłem tu: http://przeklej.org/file/xM7aG6/ZMM165D.def
W sumie stworzyłem 8 defów i z każdym jest taki problem.

mitlandy PW
29 marca 2014, 17:09
Ale w sumie co się duplikuje?

Drwal PW
29 marca 2014, 18:11
Ha..chyba wiem co robisz źle. Robiąc małego defa na mapie przygody w okienku "Type" zamiast opcji "monster", wybieramy "Adventure Object".

BUS PW
29 marca 2014, 23:38
Tak, o to chodziło. Złożyłem animację od nowa i jest dobrze. Dzięki za pomoc. :)

Havgar PW
2 kwietnia 2014, 13:30
Witam jestem tutaj nowy i potrzebuje pomocy.
Gdy próbuję władować plik .Def do programu simplelod.
Tak nazwałem simplelod h3spirtes.exe przeciągam plik .def pokazuje mi się ten czarny ekran na ułamek sekundy i nic.
Włączam woga i nic się nie zmieniło.
Używałem szkieleta giganta.
Proszę o szybką odpowiedz.

Trith PW
2 kwietnia 2014, 13:57
Zmień nazwę na H3sprite.lod zamiast na h3spirtes.exe.

Jednak zamiast bawienia się simplelod polecam MMArchive. Poza przeglądaniem archiwów *.lod oraz wypakowywaniem ich zawartości umożliwia też wpakowywanie plików w te archiwa. Po otwarciu programem odpowiedniego *.lod wystarczy po prostu przeciągnąć plik do otwartego okna programu.

Havgar PW
2 kwietnia 2014, 14:13
Dzięki wielkie :)
Ale jeśli chodzi o portrety to jak je dodać?

Drwal PW
2 kwietnia 2014, 15:42
Znajdź tym programem co dał Trith: TWCRPORT.def. Edytuj go, podmień te avatary które chcesz, ponownie spakuj w plik TWCRPORT.def i umieść do gry tak jak każdy inny def.

Havgar PW
4 kwietnia 2014, 11:44
Drwalu ale jak go edytować?
Nie znam się w ogóle na tym programie więc wiesz :P.

Drwal PW
4 kwietnia 2014, 12:01
Użyj DefPreviw, możesz go ściągnąć ze Skarbca. Uruchamiasz go, Edit: Extract All for DefTool, zapisujesz w dowolnym miejscu i otwierasz teraz programem H3deftool. Wchodzisz w zakładkę Frames i zmieniasz avatar na nowy, w sensie usuwasz stary i w tym samym miejscu dajesz nowy, ważne by miał te sama nazwę. Gdy to zrobisz, wchodzisz w zakładkę General i klikasz kwadratowy przycisk po lewej stronie "Make def". Wcześniej wybierz gdzie ma się stworzyć. Taki def umieszczasz potem do gry, sposobem który przedstawił Trith.

Havgar PW
4 kwietnia 2014, 12:31
Ale jak usunąć ten stary portret bo nie mam jak go usunąć i sorki za te zawracanie dupy o jakieś głupstwa ;s Po prostu nie znam się na tych programach.

TrithTrithklej do postów
Polecam również eufemizmy. Nie ma co prawda bezwzględnego zakazu używania słownictwa potencjalnie niesmacznego, w moim jednak odczuciu sprawa nie jest wystarczająco bulwersująca by używane były takie określenia.


Bo niby podmienił się portret, ale dalej ten stary istnieje.

TrithTrithwięcej kleju do postów


Zrobiłem innym sposobem i już działa dzięki za pomoc i tak :)

TrithTrithZaleca się nie tworzenie dwóch lub więcej postów jeden pod drugim. Zaleca się korzystanie z magicznego przycisku Edytuj.

Gertos PW
26 maja 2014, 19:22
Mam pewien problem. Ostatnio zmieniałem statystyki kilku jednostkom (sposobem edytowania pliku zcrtrait). Sprawdziłem, i wszystko było ok. Ale włączyłem dzisiaj grę i niektóre statystyki się pozmieniały. W międzyczasie pisałem trochę skryptów odnośnie jednostek(może to miało jakiś wpływ). W statystykach nic nie zmieniałem. Jak spróbowałem dodać jeszcze raz, to nadal poszczególne z nich same się ustalały. Pomóżcie proszę.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8
temat: [H3/różne] Jak zrobić jednostkę?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel