Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Błędy na forum i aktualizacje
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20

AmiDaDeer PW
29 marca 2006, 17:21
A więc zacznijmy od błędów:

Napisałem długi jak rachunek za mieszkanie post. Kliknąłem na przycisk "Wyślij" (dla kompletnych matołów - ten, dzięki któremu to, co napisałeś znajduje się na forum :P) i... Powiem tylko tyle - nigdy tego nie zapomnę i jestem kompletnie wściekły - akurat serwer na parę minut wygasł i mój post został w pustce. Nie wybaczę wam, jeżeli ten błąd nie zostanie naprawiony! Jak ja ||Z powodu uchwały nr.(blebleble) tekst znajdujący się pod tą plakietką jest ocenzurowany||

I przy okazji: Kiedy Saga Antagarichu zostanie napisana?!

Boryna PW
29 marca 2006, 18:48
Niejestm pewien czy to wina Qui. To forum korzysta z bazy MySQL lub podobnej. Gdy piszesz posta jest on zapisywany w bazie danych. Gdy czytasz posta skrypt php odczytuje jego treść z bazy SQL. Ale czasmi admini serwera AVX na jakim stoji grota coś z bazą robią. I wtedy jest to niezależne od Qui. Przed wysłaniem posta ctrl+c i problem znika.

Qui PW
29 marca 2006, 19:24
Muszę powiedzieć, iż jest to straszliwie przykre. Jednakże nie odpowiadam za stan fizyczny serwera Groty, jak również wszelkich łącz i serwerów na trasie Hobbit - Kwasowa Grota. Ów niefortunny przypadek mógł być spowodowany zarówno chwilowym padem naszego serwera, jak i chwilowym padem twojego łącza, jak również chwilowym padem jakiegokolwiek miejsca w sieci przez które akurat przechodził twój post pod postacią pakietów, co mogło spowodować dyspersję rzeczonych pakietów i w rozliczeniu przepadnięcie twojego z pewnością wspaniałego posta. Generalnie zdarzenia takie określa się tutaj mianem goblinów na łączach. Z takimi sytuacjami niestety należy się liczyć. I pamiętaj: jeden na pięć pakietów zostaje pożartych przez niedźwiedzie grizzli. Sieć to nie jest bezpieczne miejsce :P.

A właściwie to jeszcze istnieje magiczny klawisz "wstecz" na przeglądarce. Info dla niedorozwiniętych: to to, co pokazuje ostatnio oglądaną stronę. Zwykle taka strzałka w lewo. Info dla jeszcze bardziej niedorozwiniętych: lewa ręka to ta, którą nie jesz zupy. Info dla mańkutów, oraz ludzi, którzy nie posiadają prawej dłoni: to jednak jest ta ręka, którą jesz zupę. Info dla ludzi, którzy w celach zupokonsumpcyjnych używają łyżki: a wy radźcie sobie sami. W każdym razie naciśnięcie klawisza wstecz czasami odzyska również to, co się wpisało na poprzednio oglądanej stronie. Aczkolwiek nie jestem tego pewny, jak również nie jestem w stanie powiedzieć, w przypadku jakich przeglądarek to zdarzenie zachodzi. Zachęcam do eksperymentów. Z łyżką również.

AmiDaDeer PW
29 marca 2006, 19:30
Ale to się zdaża nader często. Mnie to irytuje, gdy w pewnej chwili, gdy chcę przeczytać np. to, co odpowie Trang Oul na pytanie Viniusa (wszelkie podobieństwo jest przypadkowe :D), nagle mi pokazuje, że nie można otworzyć strony.
W dodatku nawet po użyciu przycisku wstecz nie chce mi pokazać tej strony (gdyż on cofa do tej strony, jaka była ostatnio pokazywana, i ona będzie inna, jeżeli ktoś w tym momencie ją zmodyfikował). To oznacza chyba, że serwer chwilowo nie chce się pokazać (ukrywa się przed kwasem smoka...?).

Qui PW
29 marca 2006, 19:41
No i co ja niby na to poradzę? Mogę udzielić jedynie SOA nr 1: u mnie działa. Ponieważ takie sytuacje zdarzają mi się raczej rzadko, problem z całą pewnością nie leży po tej stronie. Po prostu gobliny nie lubią hobbitów :P.

vinius PW
29 marca 2006, 20:27
Rada najważniejsza: możesz nawet i przez przypadek skasować (jak ja ostatnio... grrrr), a więc jeżeli piszesz długiego posta, to co jakiś czas (akapit?) kopiuj. I będzie ok :)

Trang Oul PW
29 marca 2006, 20:42
A próbowałeś Ctrl+Z?

Acid Dragon PW
29 marca 2006, 20:49
Dodam, że zgodnie z umową z firmą "tmbnet" mamy zagwarantowany tzw 'uptime' (czyli czas, w którym serwery są sprawne, a strona jest wyświetlana) na poziomie 99%. Oznacza to, że w najgorszym przypadku średnio 15 minut dziennie serwer ma prawo nie funkcjonować i na to nie mamy absolutnie żadnego wpływu.

W praktyce jest o wiele lepiej, a uptime w niektórych miesiącach sięga nawet 100%, ale nie mniej jednak zdarzają się czasem przeciążenia, drobne awarie, konieczności resetowania, ataki hackerskie i inne.

Jeśli jakiś człowiek, elf, hobbit lub inne podobne.... ekhm... stworzenie akurat natrafiło na przerwę w działaniu serwera, to zwyczajnie miało pecha i pretensje może mieć chyba tylko do siebie, że nie zapoznało się z zaklęciem 'fortuna' lub nie pomyślało o innym zwiększeniu poziomu szczęścia :P.... co prawda pisanie swoich textów w Wordzie (tudzież edytorze tekstu darmowego pakietu OpenOffice - dop. Qui :P) przed wysłaniem też by pomogło (co zalecamy od dawna, bo iluż błędów możnaby uniknąć!), no ale zawsze lepiej zwalić na szczęście :P.

Alamar PW
29 marca 2006, 21:47
Acid, te "wypadki" ze znikaniem tekstu, zdarzają mi się znów nie tak rzadko. Zazwyczaj jest to problem typu: wciśnięty przycisk Wyślij i okazało się, że w międzyczasie (jak pisałem dłuższy post) zostałem wylogowany, skutkiem czego tekst przepadł (na szczęście CTRL+A i CTRL+C przed wciśnięciem Wyślij działa cuda).

Choć to raczej wina łącz po drodze - bo czasem nawet z Grota nie można się połączyć.

Qui PW
29 marca 2006, 22:12
Cóż, wygląda na to, że sesja wygasa po 24 minutach, więc jeśli piszesz dłużej, a jesteś zalogowany jednorazowo to rzeczywiście mogą się zdarzyć niefortunne wypadki, jednakże wtedy nadal będziesz na Forum, tyle że jako niezalogowany, w odróżnieniu od sytuacji, w której w ogóle się nie połączysz i dostaniesz radosną informację w stylu "nie mogę znaleźć strony, idź się powieś lub zastrzel providera".

MCaleb PW
21 kwietnia 2006, 00:40
Prosiłbym o natychmiastowy kontakt pewnej Dwugłowej Łasicy. Uważam, że sprawa jest zbyt poufna by ją rozpowszechniać w formie postu. Proszę więc Ciebie, Qui, o szybki kontakt, najlepiej przez gg (bo zapewne emila zje mi filtr przyprawianej szynki), no i usunięcie tego posta zaraz po przeczytaniu.

RebeliaMuppet PW
4 maja 2006, 19:24

Mam dwa pytania:
1Jak zmienić obrazek który pojawia się nad nickiem?
2Jak wstawić jakąś grafike do posta?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Trang Oul PW
4 maja 2006, 19:47
1. W profilu
2. < img>http://adres obrazka< /img> (bez spacji po "<")

fishy PW
5 maja 2006, 19:21
Wszak jest już taki temat w Machinie, ale zamknięty więc...
Nie. Mogę. Zmienić. Hasła.
Strona znikła, tak wiem, ale nie można jej przywrócić? (pszywrócić [wątpliwości co do pisowni])

vinius PW
12 maja 2006, 13:45
Ekhm... chcę ponowic pytanie Hobbita - czy wogóle są zaczęte prace nad Sagą (jakąkolwiek) :) ? to chyba jeden z najbardziej oczekiwanych elementów Groty, a ja tylko pytam, na jakim poziomie jest produkcja. jestem przygotowany na odpowiedzi "będzie, kiedy będzie" niektórych.. ekhm... ludzi i nie tylko. ale to nie zaspokaja mojej ciekawości :) (chociaż ciekawość to pierwszy stopień do Kreegan?)

Acid Dragon PW
12 maja 2006, 19:35
będzie, kiedy będzie.

vinius PW
12 maja 2006, 22:14
serdecznie dziękuję za wyczerpująca odpowiedź.

Seener PW
20 września 2006, 19:47
To pewnie nie jest błąd, tylko zamierzone działanie, ale dlaczego posty, nawet te dawniejsze, w stylu "wyślę ci na maila itp" są od pewnego czasu kasowane ?

Trang Oul PW
20 września 2006, 20:51
Ponieważ takie wysyłanie nie ma sensu. Najlepiej dać plik na serwer (choćby Rapidshare.de czy Megaupload.com) i podać link, aby każdy mógł sobie ściągnąć.

Altair PW
24 października 2006, 22:32
Mam tylko jedno pytanie czy może mi ktoś wytłumaczyć co się stało z tematem Skrypty ERM w komnacie Ołtarz Bogów?
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20
temat: Błędy na forum i aktualizacje

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel