Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 51 - 52 - 53 ... 200 - 201 - 202

AmiDaDeer PW
25 lutego 2014, 04:47
Zresztą nazwa "Złoty jeździec" jest nieprecyzyjna jak na drugie ulepszenie. To trochę tak jakby ulepszenie Archanioła nazwać "Zagładą demonów" - nie wygląda ani nie brzmi dobrze, a tylko wzbudza niepewność wśród graczy.

Pointer PW
25 lutego 2014, 07:23
Popieram w 100%. Pegaz -> Srebrny Pegaz -> Zloty Pegaz oddaje klimat h3. Zloty Jezdziec juz bardziej kojarzy mi sie z ulepszeniem Czempionow.

Kuririn PW
25 lutego 2014, 08:46
To tylko luźna propozycja, która wynikła z rozmowy prywatnej z ROKiem :) również jestem za złotym pegazem :)

xardas33 PW
25 lutego 2014, 11:58
Nazwy to tylko nazwy, je zawsze można szybko zmienić w przeciwieństwie do projektu jednostki czy budynku :P zresztą to bardzo pasuje. Zwykły -> Srebrny -> Złoty. To coś jak ciąg ulepszeń Zwykły -> Królewski -> Cesarski :)

rtx PW
25 lutego 2014, 13:14
Chodzi o drugi człon nazwy.
Pegaz -> Pegaz -> Jeździec.

glokku PW
25 lutego 2014, 22:19
Taka nagła zamiana według mnie bezsensu a jeżeli ktoś na siłę chce dać to widzę 2 możliwości:

1- zmienić wszystkie nazwy z pegaz na jeździec pegaza. Ale to będą chyba jedyne jednostki z 3 słowami w nazwie "złoty jeździec pegaza" to trochę za długie ale lepiej niż "złoty jeździec"

2- zmienić całkowicie nazwy:
jeździec pegaza-rycerz pegaza-champion? pegaza

Choć dla mnie obie te wersje są zbyt odmienne od zwykłych i powinno zostać pegaz po prostu :P

Kuririn PW
25 lutego 2014, 22:26
I zostanie jak w oryginale :)

Edit:

Inferno po raz kolejny....



1)Poprawione siedlisko cerberów.
2)Siedlisko czartów, w trakcie robót budowlanych :P
3)Siedlisko Ifrytów wykonał Trith :)

xardas33 PW
27 lutego 2014, 15:14
Ale dużo klatek w tym siedlisku :) fajnie. o to to właśnie taka koncepcja siedliska czartów jest bardzo dobra. Pałacyk wyszedł ciekawie, ale dziwnie wygląda taki piętrowy z kopułą na kopule ;p

Garett PW
27 lutego 2014, 15:30
Fajnie wygląda siedlisko czartów i ifrytów.Klatki jak klatki, na początku zastanawiałem się w czym jest różnica ale może dlatego, że mam wadę wzroku ;p.
xardas33:
Pałacyk wyszedł ciekawie, ale dziwnie wygląda taki piętrowy z kopułą na kopule ;p
Wydaje mi się, że to jest komin.

xardas33 PW
27 lutego 2014, 15:39
Wybacz nie wyraziłem się dokładnie. Chodziło mi o pałacyk w którym rekrutuje się ifryty :) Nie wszystko na pierwszy rzut oka widać.

Kastore PW
27 lutego 2014, 15:53
Miau, Ulepszone Urodzisko i Wrota demonów - Great job! Natomiast reszta nie do końca mnie przekonuje. Ale po kolei:
Nie ma po co robić piętrowych klatek, skoro tam w rogu jest jeszcze dużo miejsca, a jeśli już koniecznie chcesz ulepszyć któryś ze składników oryginalnego siedliska to może daj jakiś ogień na tych piedestałach (czy co to tam jest :P) przy klatkach.
Siedlisko czartów może wyglądać całkiem ciekawie jak nada się lawie odpowiednie kolory.
Ulepszone jezioro ognia ma straszny problem z perspektywą. Ta kopuła... na kopule... yyyy... to drugie piętro (:P) jest po prostu krzywe, nachylone w kierunku widza, a nie w górę. Moim zdaniem starszy projekt tego budynku (trzecia, mała wieża) był dużo lepszy.
Przeklęty pałac jest brzydki. Według mnie lepiej sprawdziłoby się, na przykład, dodanie rzek lawy wyciekającej z wejść. A jeżeli już uparłeś się na kominy, to niech nie wybucha z nich ogień, gdyż kłuci się to kolorystycznie i, bardzo proszę, nie ścinaj czubka kopuły. :P
A do siedliska (de)magogów możesz dać jakieś subtelne zmiany, jak na przykład stalowa krata w wejściu, może trochę kolców lub ognista fosa.

Aayren PW
27 lutego 2014, 16:09
Właśnie subtelne zmiany są złe! Jak dla mnie niepisanym, a niezwykle ważnym w każdym siedlisku jest to, by było na pierwszy rzut oka do odróżnienia od poprzedniej wersji. Osobiście zakładalbym do każdego 3 budynku dodanie jakiegoś małego kolorystycznego dodatku utrzymanego w jednym tonie. To co robi kolega też jest dobre, o ile widać różnicę. Świetnym przykładem jest bastion czy twierdza, gdzie niemal każdy budynek można odróżnić od poprzednika na sekundę tylko zatrzymując na nim wzrok.

Kastore PW
27 lutego 2014, 16:46
Być może i są złe, ale zauważ, że to były propozycje z mojej strony, a nie polecenia. Zauważ także, że w tym przypadku, gdzie budynek stoi praktycznie na środku ekranu i ledwo co nie zasłania innych budynków (patrz Wrota Wymiarów sprzed czasów HotA) oraz jeżeli nie chcesz przemalowywać całego siedliska, co byłoby głupotą w moim przekonaniu, to nie masz zbyt wielkiego pola do popisu.
Poitner:
O umiejetnosc "podatnik" pytalem juz w temacie VCMI jakis czas temu, bo chcialem to dac jednej z jednostek z Kronverk. Odpowiedz: na razie niemozliwe do zrealizowania w VCMI.
To co Ci zaznaczyłem odgrywa tu kluczową rolę. Bo właściwie na którą wersję VCMI ma być ten mod? Na 0.95? 0.96? Nie. Mody powstają na wersję finalną, czyli taką, która, według zapewnień autorów, ma pozwalać na pełen wachlarz rozwiązań technicznych, nie wspominając już o braku wszechobecnych bagów crashujących co kilka minut grę.
Rok:
Podatki są dobre dla chłopów i słabych jednostek, taka umiejka dla stwora czwartego poziomu z czasem znacznie traciłaby na przydatności.
Primo mówiłem o tym, że nazwa "podatnik" jest wstępna i ma tylko zobrazować działanie umiejętności.
Secondo, przecież diamentowe smoki z Bastionu, które notabene są z 8. poziomu też mają taką umiejętność, tylko że zamiast złota przynoszą klejnoty.

Kuririn PW
27 lutego 2014, 18:22
Cytat:
to może daj jakiś ogień na tych piedestałach
Odpada, co za dużo, to nie zdrowo, zbyt dużo ognia jest nie zdrowe dla oczu, i myślę że będzie to brzydko wyglądało, ale mogę się mylić :/

Cytat:
Siedlisko czartów może wyglądać całkiem ciekawie jak nada się lawie odpowiednie kolory.
Jak pisałem wyżej, w trakcie prac budowlanych :)

Cytat:
Ulepszone jezioro ognia ma straszny problem z perspektywą. Ta kopuła... na kopule... yyyy... to drugie piętro (:P) jest po prostu krzywe, nachylone w kierunku widza, a nie w górę.
Mam to na uwadze, wiec bądź spokojny :P

Cytat:
Moim zdaniem starszy projekt tego budynku (trzecia, mała wieża) był dużo lepszy.

Ono nie zginie ;)

Cytat:
Przeklęty pałac jest brzydki.
On ma być brzydki :P a druga sprawa, ono nie było dopracowane :)

Cytat:
A do siedliska (de)magogów możesz dać jakieś subtelne zmiany, jak na przykład stalowa krata w wejściu, może trochę kolców lub ognista fosa.
Podejrzewam że nie mam jeszcze na to dobrego pomysłu, ale dodawanie cos poza budynek... yyyy...?:D

Dla porównania budynek diabla






Drwal PW
27 lutego 2014, 19:17
Pałac ifrytów wygląda nieźle, ale kurcze no widać, że to sklejka. Tak naprawdę żadna z koncepcji ma ten sam problem. Mimo, że są dobre to jednak mało oryginalne. Nie ma efektu "wow" jak przy siedlisku np. archanioła, demonów czy centaurów. Może zamiast bawić się tymi wieżyczkami i sklejać je na różny sposób, dodać coś innego, lub jakoś przyozdobić je, dodać nowe elemnty, lub kolory/odcienie. No ale że wiem ile ma pracy teraz Kuririn, na chwilę obecną bym to zostawił, gdyż jest bardziej niż w porządku. ;)

glokku PW
27 lutego 2014, 19:31
Może obok tego budynku ifrytów na lawie dodać inny budynek niż na siłę powiększyć to co było wcześniej. Nie wiem może jakiś pomnik albo kolejny taki "domek" na tym kawałku wolnej lawy dać.

voncur PW
28 lutego 2014, 02:19
Wyjaśni mi ktoś, dlaczego dodawać jakieś wieżyczki? ti chyba nie jest aż tak skomplikowany def, aby nie zrobić budynku od nowego?

glokku PW
28 lutego 2014, 02:33
No bo nie ma za bardzo pomysłu na jaki. I według mnie do ifrytów ciężko coś zrobić na lawie czym by można to zastąpić.

Belegor PW
28 lutego 2014, 08:20
Może zamiast zabawy wieżyczkami dodać bazaltową ścieżkę- znaczy takie sześciokąty, które albo otaczałyby wieżyczki, albo prowadziły od miasta do budowli ifrytów. Taki element na lawie raczej byłoby czymś nowym. Równie dobrze mogłyby by być ostro zakończone, czarne skały wystające niczym rogi lub kolce z jeziora lawy.

Kuririn PW
28 lutego 2014, 09:41
Luzna propozycja siedliska ifrytów:



strona: 1 - 2 - 3 ... 51 - 52 - 53 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel