Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 58 - 59 - 60 ... 95 - 96 - 97

Kammer PW
24 lutego 2014, 19:31
When it's done.

Szczerze wątpię, by takie poganianie Hobbita poskutkowało wcześniejszym wydaniem działu.

chuckeey PW
24 lutego 2014, 20:07
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony, nie miałem jeszcze ani jednego (!) crasha w grze, jedyny problem jaki mam to niemożność uruchomienia edytora map.

Bardzo podoba mi się wprowadzanie balansu oraz naprawa bugów i poprawa dźwięków. Aczkolwiek, mimo iż Żywiołaki Burzy mają super dźwięk strzału, to wciąż irytuje mnie ich powolna animacja ruchu.

Nie udało mi się jeszcze zagrać dłuższej rozgrywki Przystanią(oprócz kampanii Under the Jolly Roger) i nie umiem określić czy ma ona problemy z balansem, ale jednostki, budynki i grafiki są świetne. A szczególnie - muzyka w mieście, której mógłbym słuchać przez bardzo długi czas.

Jestem fanem HeroesIII i HotA to dla mnie wspaniała rzecz, aczkolwiek przez brak prawdziwego multi czuję się trochę forever alone(;__;) i dłuższe sesje to wciąż dla mnie problem ale na pewno dodatek sprawi, że przegram kolejne gry będąc tłuczonym przez AI.

Póki co - 10/10 - aż łezka się w oku kręci, że do takiej starej gry wciąż robione są tak wspaniałe rzeczy. Naprawdę szkoda mi tej gry, bo nie trawię Heroes powyżej IV części.

HobbitHobbitAle naprawdę musisz robić nowy temat?

Shin0bi PW
24 lutego 2014, 20:13
Ale przecież multi jest jak w normalnych herosach (czyli przez hamachi/gameranger albo hot seat) :P

HobbitHobbitA Ty musisz odpowiadać na nowy temat? :P

chuckeey PW
24 lutego 2014, 20:24
Właśnie to nie jest prawdziwe multi. Jest powolne, w moim przypadku często się crashuje, trzeba uruchamiać za pomocą innych programów.

A tak dla przypomnienia - Warcraft II czy też Diablo były wydane wcześniej, a MP działało bez zarzutu.

Drwal PW
24 lutego 2014, 20:33
Należysz do większości myślę tutaj. Ja osobiście tez nie lubię innych części niż 1-3, aczkolwiek doceniam pewnie elementy w kolejnych wersjach.
HotA to świetny dodatek, stojący na bardzo wysokim poziomie. Niegdyś kiedy jeszcze nawet nie mówiło się o nim, byłem wielkim fanem Woga i jego możliwości. Wiadomo mnóstwo elementów, nowe jednostki nawet te przekolorowane to była poezja dla oczu (w końcu kto nie marzył o diamentowym smoku). No i możliwość samego zmieniania gry, zrobienie własnego bohatera, jednostki, także modyfikacji. Z czasem jednak jednorazowo wróciwszy do Soda zdałem sobie sprawę, że to wszystko za daleko zaszło. Jakoś zaczęło mi od tego czasu sporo rzeczy w Wogu razić. Już amatorskie dzieła fanów, w tym i moje, już nie sprawiały takiej przyjemności. Było to jakby na zbyt niskim poziomie. No i już na dobre powróciłem do Cienia Śmierci. Aż do momentu kiedy wyszła wspomniana przez nas HotA. Dodatek dopracowany jest do perfekcji pod względem grafiki. Błędów niestety jest trochę, świadczą o tym choćby pojawiające się po kilka dni od premiery kolejne łatki. Niemniej nawet najbardziej krytyczni gracze nie mogą się przyczepić. Doczekaliśmy się dodatku, jak na razie jedynego według mojej skromnej opinii stojącego na poziomie całej gry. Wciąż nie mogę uwierzyć jak udało się świetnie osiągnąć idealny poziom graficzny. Nie za ładny, taki no w stylu Heroes III.
Jeszcze tylko wersja polska i byłbym w pełni usatysfakcjonowany. Znam angielski na w miarę dobrym poziomie, jednak tyle czasu przegrałem po polsku, że ciężko mi się przyzwyczaić. No ale i tak lepiej to niż po rosyjsku.

No i na koniec chciałbym dodać, by nie palić za sobą mostów i przekreślać Woga. Nie mam tu na myśli jakieś nadziei na kolejną wersję, ale szacunku dla tego dodatku. Jego zasługa w modowaniu Heroes III jest ogromna i przez długie lata była to platforma która spełniała nasze oczekiwania. Bardzo boli mnie jak teraz wiele ludzi odcina się od Woga, krytykuje, czasem nawet miesza z błotem. No ale że to temat o HotA to tylko tyle w tej kwestii. Innym razem się pewnie poruszy ten wątek. :D

chuckeey PW
24 lutego 2014, 21:11
Tak apropo WoGa właśnie - mam oczywiście dla niego pewien szacunek, w końcu to co zrobili z grą to jest jedno wielkie "mind blown", jednak WoG to już trochę inne Heroes3, jakoś nie czuję tego oryginalnego klimatu. A HotA jest świetnie wyważona pod względem nowych rzeczy(jest ich dużo, ale łatwo się rozeznać) i na dodatek - obiekty morskie, których faktycznie było dość mało(moim zdaniem). Wszyscy Ci, którzy umieją robić mapy(albo lubią :D) na pewno są zadowoleni z większych rozmiarów i różnorodności(i mam nadzieję, iż w końcu uda mi się odpalić edytor map :C).

Shin0bi PW
24 lutego 2014, 21:12
Cytat:
Właśnie to nie jest prawdziwe multi. Jest powolne, w moim przypadku często się crashuje, trzeba uruchamiać za pomocą innych programów.

A tak dla przypomnienia - Warcraft II czy też Diablo były wydane wcześniej, a MP działało bez zarzutu.

Ale jak to nie jest prawdziwe multi? Gameranger to normalne lobby do gry w Heroes 3, tak jak battle net w przypadku Warcrafta czy Diablo.. gry są tak rozgrywane od wyjścia podstawki Heroes 3 i jakoś nikt nigdy nie miał problemu z tym "nieprawdziwym multi", co więcej, wciąż, po tylu latach od premiery niemal o każdej porze dnia jest ponad 100 gier.

chuckeey PW
24 lutego 2014, 21:25
Nikt nie miał problemów? Na pewno wiele osób miało. I wciąż ma. Oprócz mnie co najmniej moi znajomi. Multiplayer nie jest przyjazny dla zwykłego casualowego gracza. A to właśnie nim jestem. Coś w tym dziwnego?

Warmonger PW
25 lutego 2014, 08:20
HoTA jest tylko dodatkiem do oryginalnej gry, więc nie zmieni fundamentalnych założeń rozgrywki. Ani nie poprawi możliwości silnika ;)

Shin0bi PW
25 lutego 2014, 10:19
Cytat:
Nikt nie miał problemów? Na pewno wiele osób miało. I wciąż ma. Oprócz mnie co najmniej moi znajomi. Multiplayer nie jest przyjazny dla zwykłego casualowego gracza. A to właśnie nim jestem. Coś w tym dziwnego?

Znam masę casualowych graczy, którzy ogarnęli multi w 5 minut. Bo co w tym trudnego? Wgrywasz Gameranger, 2 razy klikasz na grę którą chcesz i grasz. To nie jest wyższa matematyka.

Gravius PW
25 lutego 2014, 23:01
Tu akurat się nie zgodzę, bo mi na ten przykład z nieznanych przyczyn Gameranger nie działa (każe mi sprawdzać firewalla), choć stawałem na uszach, żeby coś z tym zrobić. Grzebałem w ustawieniach routera, firewallu, antywirusie, bez efektu. =/
Najciekawsze jest jednak to, iż na starym kompie mi chodziło (po odpowiednim ustawieniu wszelkich utrudniaczy w postaci zapór i zamkniętych portów). :P

zoltan PW
26 lutego 2014, 10:22
@Gravius dla GameRangera musisz zrobić forwardowanie portu UDP 16000, tutaj instrukcja: http://www.gameranger.com/support/network/?i_ip=3232235531&x_ip=1389934141&r_ip=3232235521&rt=3&pp=1

Ale od siebie dodam, że GameRanger nie działał mi na Windows 8 x64 i na Windows 7 x64 - mimo iż zakładałem lobby, Heroes się uruchamiał, ale nikt nie mógł się ze mną połączyć, ani ja z nikim. Na Windows XP działał mi idealnie.

W Heroes 3 na Win7/8 x64 dobrze działa mi natomiast Hamachi.

davidini PW
5 marca 2014, 20:48
Witam. Proszę o pomoc- zainstalowałem czystą wersję heroes 3 złota edycja, zainstalowałem hota, zainstalowałem mod hd który zaktualizował hota do wersji bodajże 1.32 i wywala mi 2 błędy:
critical error. hd_crash_log.txt was generated
critical error. crash info file was generated.
proszę o pomoc

Kammer PW
5 marca 2014, 21:01
HotA to nie moja działka, ale radziłbym wrzucić tego loga na jakiś hosting. Tutejsi eksperci go pobiorą, doradzą i prześlą do "centrum".

galo11 PW
6 marca 2014, 13:36
@davidini
Wrzuć pliki na jakiś serwer, a linki do nich (jeśli to możliwe to opisz w jakich okolicznościach występuje błąd) wrzuć w temacie: http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=2266

WalkerNSP PW
6 marca 2014, 18:57
--save the badgers--

HobbitHobbitCo ja mówiłem o popędzaniu? Następne takie nonsensowne posty będą po prostu usuwane.

glokku PW
6 marca 2014, 23:37
Czy da się lub jest u hoty planowane żeby nie tylko na mapach hoty i losowych zamienić Mullicha na Beatrice oraz u nekromantów tego z ulepszeniem szkieletów?

Kastore PW
6 marca 2014, 23:43
Nie wiem czy powyższa zmiana jest planowana, ale na pewno da się takowej zmiany dokonać - po linii najmniejszego oporu, w edytorze.

WalkerNSP PW
7 marca 2014, 18:22
Jakie znów popędzanie ?
Mineły 2 miechy od premiery po angielsku, działu nie ma póki co, ale może ktoś ma już jakieś mapki i się podzieli ? W sensie pograłbym sobie coś ciekawego :)

Kammer PW
7 marca 2014, 18:44
To siadaj do edytora i rób mapkę...

A jak już ją zrobisz, to wyślij do Hobbita. Będzie miał o jedną więcej.
strona: 1 - 2 - 3 ... 58 - 59 - 60 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel