Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian na forum
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 - 28

Acid Dragon PW
18 lutego 2014, 23:06
W kwestii otwierania w nowej karcie zdania są podzielone.

Informatycy, w szczególności ci stojący za nowymi standardami sieci, twierdzą, że to użytkownik powinien decydować kiedy coś otworzyć w nowej karcie, a kiedy nie (wspomniane "kółko" myszki, Ctrl-kliknięcie, czy też prawy przycisk i "otwórz w nowej karcie").

Użytkownicy zaś często wolą się jednak zdać na twórcę strony i nie chcą otwierać linków na 2, 3, czy 4 różne sposoby.

Po kilku latach chyba jednak przychylam się do zdania, że to bardziej twórca, a nie użytkownik, powinien decydować kiedy jest sens otwierania linku w nowej karcie, a kiedy nie.
Być może więc dodam znienawidzony przez informatyków atrybut "target" do linków na forum i w niusach Groty. Jak dla mnie to są miejsca, gdzie faktycznie przechodzenie do nowej strony nie powinno się wiązać z brakiem możliwości dokończenia czytania posta lub niusa.

Irhak PW
19 lutego 2014, 19:14
Grrr... nie znoszę tego. Najczęściej ostatni "nowy" temat na danym podforum ląduje w tej samej karcie. Zrób to z grzybkami, a naślę armię zmutowanych zombie-krasnali z Ashanu ]:-<

Bychu PW
19 lutego 2014, 19:20
Nie wiem na ile to możliwe, ale proponowałbym kolejne okienko do zaznaczenia w ustawieniach w profilu ;)
Bo jak dla mnie jest to um... niewygodne i niepraktyczne, ale jak już zostało powiedziane, zdania są podzielone.

Acid Dragon PW
19 lutego 2014, 19:36
Nie jestem pewien, czy wystarczająco dobrze się wyraziłem.

Mówiąc o linkach na forum i w niusach, miałem na myśli linki do zewnętrznych stron, zamieszczane przez autorów.

Nie miałem na myśli żadnych linków, które prowadzą do stron wewnątrz Groty, np. linków, które tworzą spis tematów w każdej komnacie Forum. Oczywiście nigdy bym nie ustawił otwierania w nowej karcie tematów z Forum, czy najnowszego posta z danego tematu.

Alistair PW
19 lutego 2014, 19:45
Dlaczego oczywiście i dlaczego nigdy? Tak kategoryczne stwierdzenie nie ma racji bytu (wg mnie oczywiście). Mi to by w żadnym razie nie przeszkadzało, bo jak pisałem, zawsze sam tak otwieram tematy.

Acid Dragon PW
19 lutego 2014, 19:55
Rozumiem, że tak można robić, ale w żadnym wypadku nie uważam, aby to było dobre domyślne rozwiązanie.

Domyślnie jednak nawigacja wewnątrz strony zawsze jest nawigacją wewnątrz tej samej karty/okna i jest to zasada stara jak Internet, naruszana tylko przez nielicznych twórców.

Problemem są jedynie odnośniki do zewnętrznych stron, które jakieś 10 lat temu standardowo były otwierane w nowych oknach/kartach, aczkolwiek potem przyszli bardzomądrzyludzie ze standardami i stwierdzili, że od tamtej pory takie wstawianie linków jest złeeeee.

Bychu PW
28 grudnia 2014, 12:30
19 lutego, 20:07

Jeśli chodzi o odnośniki poza AC to jestem w tym przypadku jak najbardziej za, to miałoby jakiś sens.


EDIT na aktualną sugestię coby nie dublować postów.
Czy dałoby radę zrobić tak, aby przy wyskoczeniu błędu tagów odsyłało w poście nie do jego góry a do miejsca gdzie ten błąd występuje? Bo serio, przebijać się przez przeszło 15k znaków jak ja wczoraj to jest naprawdę katorga. A tak, chwilę katorgi miałby piszący kod a reszta wakacje :P
Tak więc, jest to możliwe do wykonania i czy zostanie wykonane w najbliższej przyszłości?

Nicolai PW
28 grudnia 2014, 12:35
Zgadzam się z Bychem, ręczne szukanie błędu tagu w dłuższym poście potrafi zirytować człowieka ;)

Wiwern PW
28 grudnia 2014, 12:37
Podbijam. Męczące jest szukanie w ścianie błędu związanego z tagami. Tu już nie chodzi nawet o niedbalstwo piszącego. Gdy piszę się wpis do sesji, który ma 3-4 strony i jest usiany osobno tagami pod konkretne lokacje, bohaterów + pogrubienia, cytaty i podkreślenia kolorami, to jednak czasem nie pomylić się jest sztuką.

Bacus PW
28 grudnia 2014, 12:47
Bychu dobrze prawi. Błąd tagów potrafi nieźle zirytować po napisaniu dłuższego posta.

Kammer PW
28 grudnia 2014, 12:58
Macie poparcie mego Vori, tfu! mego kultu Śniącego!

Od siebie dodam, że przydałoby się to również przy edycji stron. Do dziś pamiętam przekopywanie całości kodu przy dodawaniu kolumn w dziale DoCa, brr!

Dark Dragon PW
28 grudnia 2014, 13:18
To wszystko będzie musiało poczekać na nowe forum... taka jest smutna prawda.

Acid Dragon PW
28 grudnia 2014, 14:20
Niestety jest to w zasadzie niemożliwe - i mechanizm forum nie ma tu nic do rzeczy.

Załóżmy, że w poście istnieją 4 otwarcia tagów [ q ] oraz 3 zamknięcia [ /q ].

To w którym miejscu jest "błąd"? Które z czterech otwarć jest tym, które użytkownik chciał zamknąć, a nie zamknął? Wszak tagi mogą się zagnieżdżać, więc sytuacja [ q ] [ q ] [ /q ] [ /q ] jest też możliwa. Nie wiadomo więc, czy dwa otwarte po sobie tagi to błąd, czy celowe działanie użytkownika.

Przykład: sytuacja wejściowa: [ q ] [ q ] [ /q ]
Rezultaty, które mógł chcieć uzyskać użytkownik:
a) [ q ] [ q ] [ /q ] [ /q ]
b) [ q ] [ q ] [ /q ] [ /q ]
b) [ q ] [ /q ] [ q ] [ /q ]
d) _[ q ] [ /q ] (usunięto pierwsze otwarcie)
e) [ q ]_[ /q ] (usunięto drugie otwarcie)
W zależności od tego, co było zamiarem użytkownika błędem może być aż pięć różnych miejsc. Zresztą nie wiadomo nawet, czy jednego taga brakuje, czy jest o jeden tag za dużo. Zaznaczam też, że sytuacje a) i b) nie są takie same, bo a) zakłada, że błędem jest brak zamknięcia na samym końcu tekstu, a b) zakłada, że błędem jest brak zamknięcia wewnątrz macierzystego tagu.

Żaden algorytm nie jest w stanie przewidzieć gdzie dokładnie jest błąd. Obecnie algorytm nie zatrzymuje się na żadnym konkretnym miejscu, ale sprawdza całość tekstu od razu, a nie np. "linijka po linijce". Można sprawdzić ilość otwartych i zamkniętych tagów i ewentualnie sprawdzić, czy istnieje jakieś zamknięcie przez otwarciem, ale to w zasadzie wszystko - do wskazania konkretnego miejsca błędu potrzebna byłaby już sztuczna inteligencja albo wróżka.

Wazz PW
28 grudnia 2014, 14:44
Acid, o ile rozumiem to problemem jest w ogóle jakakolwiek lokalizacja niezamkniętego tagu w wielkiej ścianie tekstu. Wystarczyłoby więc zlokalizować pierwsze otwarcie i ostatnie zamknięcie, co miałoby ograniczyć przekopywanie się przez całego posta do np. jego 10 linijek.

Acid Dragon PW
28 grudnia 2014, 14:47
To raczej bez sensu. Jak zlokalizowanie pierwszego otwarcia i ostatniego zamknięcia miałoby w czymkolwiek pomóc? Wszak błędem jest często właśnie brak tego otwarcia lub brak tego zamknięcia. Jak zlokalizowanie innych, poprawnych otwarć i zamknięć miałoby dostarczyć jakichkolwiek informacji?

Zresztą zlokalizowanie otwarć i zamknięć jest raczej proste: Ctrl+F i wyszukujemy tag.

Matheo PW
29 grudnia 2014, 16:16
Czy jest możliwe, aby wyszczególnić wszystkie tagi jednego rodzaju, które powodują błąd?

Jeśli tag q powoduje błąd, wtedy wszystkie tagi [ q ] zostają podświetlone.

Posty to nie problem, gorzej z tworzeniem stron.

Acid Dragon PW
29 grudnia 2014, 19:18
Ponownie: Ctrl+F i wyszukujemy tag. Wszystkie zostaną podświetlone (przynajmniej pod Chromem, pod FF trzeba jeszcze kliknąć przycisk "podświetl wszystkie" :P). Mogę ewentualnie dodać przycisk, który wciska Ctrl+F za użytkownika, ale to już chyba byłaby lekka paranoja.

Matheo PW
29 grudnia 2014, 20:48
Z całym szacunkiem, ale prawdopodobieństwo że ktoś sam z siebie domyśli się, że należy wcisnąć ctr+f wynosi - 300000.

Gdy coś jest nie tak, wyświetla się komunikat: "Tag [ q ] nie zamknięty". Można by tam dopisać "Użyj ctrl+f".

Acid Dragon PW
29 grudnia 2014, 20:58
To nie jest kwestia domyślenia się. Wyszukiwanie czegokolwiek gdziekolwiek to podstawowa wiedza informatyczna. Czy to wyszukiwanie w dokumencie, w arkuszu kalkulacyjnym, czy na stronie.

Ctrl+F to tylko skrót klawiaturowy. Równie dobrze można sobie kliknąć ustawienia -> znajdź. Nie sądziłem, że standardowa obsługa przeglądarki internetowej to jakiś problem.

Czy jak powiem, że tekst można skopiować poprzez Ctrl+C to też powiesz, że przecież nikt by się tego nie domyślił i powinienem wstawić funkcję do kopiowania lub zamieścić informację o Ctrl+C w jakimś komunikacie?

Wszak nawet mnie tego w podstawówce uczyli... a informatyka w podstawówce za moich czasów w zasadzie nie istniała :P.

Warmonger PW
29 grudnia 2014, 21:25
Moim zdaniem komunikatowi "Tag nie został zamknięty" powinno towarzyszyć jednoznaczne wskazanie tego tagu, o którym mowa. To z pewnością jest dla parsera wiadome.
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 - 28
temat: Propozycje zmian na forum

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel