Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Technologiczny rozwój gier wideo
komnata: Podziemna Tawerna
Co sądzisz o wynalazkach takich jak Oculus Rift, czy Virtuaizer?
O ile byłyby wygodne i nie męczyły przy dłuższym graniu, to bym ich używał. (4)
 
 33%
Taka tam ciekawostka. (3)
 
 25%
To na pewno się nie uda. (1)
 
 8%
A będzie się dało tego używać w Hirołsach? (3)
 
 25%
Może bym i kupił, ale za parę lat. (0)
 
 0%
Cena zapewne mnie odstraszy. (0)
 
 0%
Chcę truchtem przebiec całego Skyrima! (1)
 
 8%
Zaloguj się i zagłosuj!

Andruids PW
18 lutego 2014, 03:34
MitabrinMitabrinTemat jest rozwinięciem wątku z tego posta.


Ewolucja RPGów... to dopiero temat. Myślicie, że Oculus i "wirtualna bieżnia" przyjmą się i będą następnym krokiem w stronę imersji w fantastyczny świat? Ja osobiście jestem sceptyczny i pozostaję zdania, że do pewnego stopnia gra powinna pozostać grą.


MitabrinMitabrinI jako bonus:

Wideo pokazujące omawiane urządzenia na przykładzie GTA IV

Wideo pokazujące omawiane urządzenia na przykładzie Skyrima

Mitabrin PW
19 lutego 2014, 23:14
Cóż... O ile na filmikach wygląda to nawet nieźle, to troszkę się obawiam się o to, jak wyjdzie to w praniu. Pomijając fakt, że by się tym bawić trzeba by pewnie dla urządzenia wybudować sobie specjalny pokój w domu a potem i wszystkie akcesoria same miałyby koszt porównywalny z kosztem co najmniej średniej wielkości samochodu. Pamiętam też jak kiedyś uznawano, że (notabene używane w tym urządzeniu) "piloty nintendo" są rewolucją na podobną skalę, co skończyło tragicznie i dzisiaj jak dowiadujemy się, iż jakiś tam Xboks wymaga obowiązkowej kamerki, bo gry mają być ruchowe to prawie wszystkich krew zalewa. Problemem imo może być też sterowanie. O ile chodzenie i bieganie wygląda super, o tyle nie wyobrażam sobie dobrze i wiarygodnie zrobionego siedzenia (jeśli nie wiesz o co mi chodzi, to spróbuj opierając się o ścianę udawać, że siedzisz przez dłużej niż minutę). Zakładam iż sam virtualizer skończy jako prototyp i dobrze zrobione urządzenie tego typu powstanie dopiero za kilka(naście) lat. Natomiast te całe okulary... Cóż jakiś rok temu kupiłem sobie 3DSa, nowego Gemboja, który posiada funkcję 3D bez okularów. Nawet pomimo tego, że posiadam absolutnie perfekcyjny wzrok nie jestem w stanie bawić się z włączonym trójwymiarem dłużej niż parę chwil. Oculus Rift może być pierwszym urządzeniem tworzącym efekt pełneg trójwymiaru bez żadnych efektów pobocznych, ale jak na razie pozostanę sceptyczny.

Przyznam się jednak, że taki Virtualizer by mi się przydał. Od czasu gdy zacząłem się zajmować animacją na poważnie przydałby mi się jakiś dobry sposób na nakłonienie mnie do większego wysiłku fizycznego ;)


I teraz jest już pewne, że pewnego dnia powstanie bardzo specyficzne zastosowanie tym podobnych urządzeń, co sprawi że populacja ludzi na świecie zmniejszy się połowę...
temat: Technologiczny rozwój gier wideo

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel