Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3] Pomoc z modyfikacjami
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

DamianD PW
15 lutego 2014, 14:29
Witajcie zacni towarzysze, jako że stary weteran gry, jakiej jest Heroes III, ostatnio znalazł coś, nadające mu nową jakość i świeżość, chciał bym prosić was o pomoc!
Mianowicie, często po pracy nie mam co robić, kiedy żona ogląda telewizję. Mamy taki siedmioletni komputer, z którego właśnie pisze. Dawno temu, grałem w HIII i byłem zafascynowany grą, całkiem niedawno znalazłem dodatek zwący się The Wake of Gods. Przypomniałem o grze znajomemu i pograliśmy troszkę, ale jak wiecie, nawet najznakomitsze produkcje po jakimś czasie się nudzą. Zacząłem szukać modyfikacji i trochę z tym kombinować, ale jednak nie wyszło mi za dobrze.

Tutaj znalazłem taki ciekawy spis : http://imperium.heroes.net.pl/temat/2580/1

Moim problemem jest to, że nie potrafię większości tych modów (?) sobie wgrać, poradziłem sobie tylko z WoG'iem.
Prosił bym o jakieś instrukcje co do tego. Tak po kolei. Nawet żeby nie ściągać udałem się do sklepu i kupiłem sobie oryginalne wydanie Heroes III Complete.

Nie wiem czy mody da się z sobą łączyć, ale interesował by mnie WoG i bym miał dodane kolejne miasta. Chciał bym zastąpić cytadelę , gajem ( mod Groove), mieć zamek w którym możliwa jest rekrutacja piratów, prosił bym o jak najprostsze instrukcje. Ściągnąłem nawet jakiś program ERA II, jednakże się zawiodłem, ze względu na to że w moim zawodzie nigdy nie używałem angielskiego i znam go na bardzo słabym poziomie, a ERA II była całkowicie po angielsku, nawet Wake of God było po angielsku ;/. Bylibyście w stanie coś na to poradzić ? Polecić jakieś bardzo dobre mody, które uprzyjemniły by mi rozgrywkę i dodały tej "świeżości" ? Naprawdę bardzo mi na tym zależy. I takie pytanko, czy nie grozi za to jakaś kara, czy jest to legalne ? Serdecznie pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź, Sir DamianD.

Garett PW
15 lutego 2014, 14:58
Spolszczenie do WoG'a jest w naszym grotowym skarbcu więc to nie problem, jest tam też kilka modów oraz linki do tematów jak je poprawnie zainstalować.

Eternal PW
15 lutego 2014, 15:01
Ściąganie modów jest całkowicie legalne, ponieważ są tworzone non-profit i zazwyczaj publikują je sami twórcy. Co do modów, polecam VCMI. Wprowadza on do gry niektóre elementy WoGa i umożliwia instalację licznych nowych modów, w tym Cove i Grove, które chciałeś zainstalować. Linki znajdują się tutaj: www.wog.acidcave.net. Instalacja polega na wypakowaniu zawartości otrzymanego pliku do folderu heroesa na dysku.
Dwa inne mody tego typu to ERA i HotA. W kwestii tego ostatniego odsyłam do Starożytnego Hobbita, który zna ten dodatek jak zły szeląg. Co do ERY się nie wypowiadam, nie używam tego moda, ale jest w zasadzie kopią WoGa.

Kammer PW
15 lutego 2014, 15:33
Z WoGa radzę zrezygnować na rzecz ERY. Jest bardziej elastyczna (chociażby możliwość włączania i wyłączania poszczególnych modów) i naprawia wiele błędów czysto WoGowskich.

HotA (również polecam zasięgnąć opinii Hobbita) to właściwie nowy dodatek napisany przez fanów. Zawiera sporo nowości, ale niestety zamkniętych w uberkodowanym pliku.

VCMI to z kolei "WoG recreated". Silnik zawierający ogromną ilość możliwości konfiguracji. Jest również otwarty i każdy może dopisać coś do jego linijek i stworzyć własnego moda.

Altair PW
15 lutego 2014, 22:43
Cytat:
. Ściągnąłem nawet jakiś program ERA II, jednakże się zawiodłem, ze względu na to że w moim zawodzie nigdy nie używałem angielskiego i znam go na bardzo słabym poziomie, a ERA II była całkowicie po angielsku, nawet Wake of God było po angielsku ;/

Ale ERA II jest w polskiej wersji także:

http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=249 :)


AmiDaDeer PW
15 lutego 2014, 22:47
A Hotę po angielsku można zainstalować i odinstalować kiedy się chce - nie nadpisuje żadnych oryginalnych plików i nie koliduje z pozostałymi dodatkami. Trzeba tylko pamiętać, że ERA bez tego patcha (wrzucamy do Mods/WoG/EraPlugins/AfterWoG) nie zadziała poprawnie, gdy mapy z Hoty będą obecne w folderze z mapami.
temat: [H3] Pomoc z modyfikacjami

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel