Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Might and Magic 3 problem
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2

Kodzo19 PW
14 lutego 2014, 15:51
Mój problem polega na tym, że moje postacie w Might and magic 3 są postarzone od ataków niektórych potworów, np. jedna z postaci zamiast 24 lat ma 80 i tak z pozostałymi. Czy jest jakiś sposób na odmłodzenie ich?

Alamar PW
14 lutego 2014, 16:56
Tak, musisz odwiedzić fontannę młodości. Jednak dostępna ona jest dopiero pod koniec gry, po zejściu pod powierzchnię i wynurzeniu jeszcze jednej wyspy.

Kodzo19 PW
14 lutego 2014, 17:04
Pod koniec gry, bo znalazłem wszystkie karty do piramid, dałem królowi wszystkie 11 kul mocy i dał mi jedną niebieską do ostatniej piramidy na ognistej wyspie, może teraz będzie fontanna młodości?

Alamar PW
14 lutego 2014, 18:30
I tak, i nie. Wyspa z fontanną jest gdzie indziej, ale to właśnie pod piramidami leży rozwiązanie tej kwestii.

Kodzo19 PW
14 lutego 2014, 19:31
W tej ostatniej piramidzie muszę rozwalić jedną ze ścian by pójść dalej jak w całej grze tzw. sekretną ścieżką ale nie mogę jej rozwalić nie ważne ile razy bym próbował co powinienem w takiej sytuacji zrobić?

Hayven PW
15 lutego 2014, 10:59
Może podnieść moc fontanną?

Kastore PW
15 lutego 2014, 12:35
By the way, co dokładnie powoduje wiek postaci? Czy postać w MM może umrzeć ze starości? Wybaczcie, ale jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem. :P

Alamar PW
15 lutego 2014, 13:15
Im starsza postać, tym inteligentniejsza i o większej osobowości, ale też słabsza i mniej wytrzymała. Po przekroczeniu pewnego górnego wieku zaczyna też cierpieć na demencję (czyli zwyczajnie głupieje), a z czasem i umiera... tak samo jeśli nie będzie jadła czy spała określoną ilość czasu.

Kodzo19 PW
15 lutego 2014, 13:15
Tak postać może umrzeć ze starości, ataki niektórych potworów powodują postarzenie np.duchy, lisze. Teraz postać zamiast 80 lat 110 i żywotność zmniejszyła się z 265 do 85 więc niedługo może umrzeć.

Alistair PW
15 lutego 2014, 15:06
Idzie się przed tym jakoś obronić? Skoro fontanna pojawia się przy końcu gry, to pewnie można zginąć zanim się do niej dotrze.

Hayven PW
15 lutego 2014, 15:08
Słyszałem, że postaci w takim wieku nie są permanentnie umarłe, tylko same z siebie zaczynają umierać.

Kodzo19 PW
15 lutego 2014, 18:13
Udało mi się przejść tę grę i odmłodzić postacie w fontannie pod koniec gry, i postarzałe postacie chyba nie umierają pomimo tego że jedna z postaci miała 165 lata to WoGóle nie możliwe, trzeba mieć dużo siły żeby przebić się przez ściany i ta gra wcale nie jest taka trudna trzeba po prostu wiedźieć by ie dać się zabić niby proste.

Morglin PW
18 kwietnia 2014, 23:15
POMOCY!!111111jeden

Będąc już praktycznie przy końcu gry, przemierzałem bagnistą wyspę. Nagle trafiłem na ruchome piaski i cztery moje postacie zginęły. Zapisałem grę i poszedłem jeszcze jedną kratkę naprzód i reszta moich postaci zginęła. I teraz następuje błędne koło: moje postacie zginęły więc muszę wczytać grę, a że zapisałem ją na polu będącym ruchomym piaskiem to moje postacie giną, a że zginęły to muszę wczyta...

Pomyślałem, że wskrzeszę swoją drużynę za pomocą jakiegoś edytora (nie będzie to oszustwem, bo i tak od dawna mam już zaklęcia wskrzeszające.), ale edytor ze skarbca nie ma opcji (albo ja jej nie widzę) zmiany statusu postaci... Pomoże mi ktoś (mogę podesłać swój zapis gry.)?

PS: Ech, kiedy zaczynałem grę, wiedziałem, że przez to, że jest tylko jeden slot zapisu będą problemy. Szkoda, że natrafiłem na nie na sam koniec gry... Liczę na pomoc (najlepiej jak najszybciej). Chcę grać!

Acid Dragon PW
18 kwietnia 2014, 23:40
Zaraz, chyba nie do końca rozumiem - zapisałeś grę na polu, z którego ruch w jakąkolwiek stronę kończy się porażką? W takim razie jak na to pole wszedłeś? :P

Tak, czy inaczej, proponuję na tym polu odpoczynek i/lub rzucenie jednego z zaklęć: Teleport, Etherlize, Town Portal, Lloyd's Beacon, Nature's Gate.

EDIT: OK, chyba już rozumiem problem. W takim razie podtrzymuję rozwiązanie z odpoczynkiem. Twoje dwie postacie które przetrwały powinny w ten sposób przetrwać drogę powrotną - wszak raz już to zrobiły.

Morglin PW
18 kwietnia 2014, 23:48
Zaraz po wczytaniu gry nie mogę zrobić nic! Postacie od razu giną. Naprawdę myślisz, że pod koniec gry nie wiedziałbym o możliwości odpoczynku lub teleportacji? -.-

Na razie szukam jakiegoś poradnika do edytowania zapisu gry hexem...

Acid Dragon PW
18 kwietnia 2014, 23:57
OK, w takim razie proponuję takie wyjście z sytuacji:

Edytor, o którym mówisz ma możliwość edycji punktów życia. Ustaw więc ilość PŻ jednej z postaci na jakąś kosmiczną wartość, co powinno umożliwić przeżycie na tym polu, następnie wycofaj się i przywróć postaci poprzednią wartość.

Morglin PW
19 kwietnia 2014, 00:08
Nie pomogło, postacie giną niezależnie od punktów życia...

Acid Dragon PW
19 kwietnia 2014, 00:26
W takim razie będą też ginąć jak je "wskrzesisz" hexadecymalnie, skoro ginie nawet postać nie potrzebująca wskrzeszenia, z kosmiczną liczbą PŻ.

Pozostaje chyba tylko próbować zmienić pozycję drużyny. Proponuję więc dowiedzieć się gdzie są zapisywane koordynaty drużyny w pliku sejwu gry.

W tym celu zacznij nową grę, zapisz, skopiuj sejwa. Następnie przejdź jeden krok do przodu, zapisz. Porównaj sejwy. Jeśli mam rację, powinny się różnić bardzo nieznacznie, m.in. koordynatami.

Morglin PW
19 kwietnia 2014, 00:34
Giną tylko dwie postacie, a mi zostały właśnie dwie przy życiu ;( Więc wystarczy wskrzesić jedną postać i będzie po sprawie.

Dzięki, sprawdzę zaraz ten sposób z porównywaniem zapisów gry...

Morglin PW
19 kwietnia 2014, 00:54
HURAAA!!!

Działa, udało mi się przenieść postacie 2 pola do przodu! Acid jesteś wielki! Dziękuję, teraz będę miał szansę ukończyć grę :)

Wiem, że post pod postem, ale co tam, warte klątwy ;p.
strona: 1 - 2
temat: Might and Magic 3 problem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel