Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Gdyby świat Enroth nie został zniszczony
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2

AmiDaDeer PW
2 lutego 2014, 15:51
Alamar:
Problem w tym, że Hobbit nie umie czytać i nie zauważył, że napisałem "wywiadów", a nie wywiadu. To jeden z nich, był jeszcze jeden z dokładniejszymi informacjami, a także tekst na temat samego Ardonu, których na szybko Ci dziś nie znajdę.
Wiesz, to twój problem że wskazałeś akurat ten wywiad, a nie mój. Ja odniosłem się do wskazanych przez Ciebie cytatów, więc pretensje możesz mieć do siebie.

Powtórzę więc: z tego jednego wywiadu nie wynika nic konkretnego, tylko twoje domysły.

Alamar:
I nie, Twoje teorie nie są "wzięte z kosmosu". Ty powtarzasz interpretacje Acida, zamiast samemu sprawdzić czy nawet poszukać, jak Ardon wygląda i jak był opisywany, choćby po to, by mi udowodnić, że się mylę.
Na razie upierasz się, że się mylę...
I tu właśnie udowodniłeś, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Kolejny raz.

Nikt tutaj nie próbuje Ci udowodnić ani pokazać, że twoja teoria jest błędna. To na co zareagowałem to twoje chamstwo. Zamiast zgodzić się z faktem że do tej kwestii można podejść na różne sposoby robisz dokładnie to co powiedział Irhak - upierasz się że wiesz lepiej. Bezczelnie zagarnąłeś sobie prawo do bycia wyrocznią w sprawach historii MM i nie akceptujesz tego, że pewne kwestie nie mają odpowiedzi, a wokół niektórych spraw można snuć rozważania. Nie potrafisz powiedzieć "Uważam" - znasz jedynie słowo "Wiem" i rzucasz nim w każdego, kto choć odważy się mieć inne zdanie niż Ty.

Nie, nie muszę zagrać w którąkolwiek grę ani przeczytać jakikolwiek wywiad. I daruj sobie ten inny kolor czcionki - jest zbędny w tej dyskusji.

Alamar PW
6 lutego 2014, 18:28
Hobbit:
Saga Ardonu jako czwartego kontynentu świata Enroth, znajdująca się w tej oto Grocie.

Zamiast robić innym wodę z mózgu i wciskać swoje domysły jako jedyne słuszne...

Hobbit:
Bezczelnie zagarnąłeś sobie prawo do bycia wyrocznią w sprawach historii MM i nie akceptujesz tego, że pewne kwestie nie mają odpowiedzi

Masz istoto małej wiary. Coś sprzed sześciu lat odnośnie "kwestii nie mających odpowiedzi":

Warriors of Might and Magic:
From PS2 version we learn that Ardon was a colony of the Ancients (possibly one of the created planets, like XEEN). Ardon was a site of the frequent battles between the Ancients and Kreegan. Because of this, Ardon's races were half-abandonded by the Ancients. They were busy fighting the Kreegans and usually didn't care about the Ardonians. But there was the Ancient, who had a deep love for Ardonians, matched only by his great power. This was Einar, an Ancient, known for defeating the Kreegan behemoth Klayexraan. For many years Einar guided Ardonians and was known to them as the only mortal-loving god. About a generation before the events of Warriors, Einar once again descended upon the Ardon. He made love with the several mortal women. Each of these women became pregnant with Einar's child.
These half-Ancient children inherited awesome latent powers from their father. It is said that one of them will be choosen as Einar's successor and his powers will be awakened. To prevent his children from killing each other over his legacy, Einar make them unable to kill each other with might nor magic. It is said that Einar's successor will be able to reach Einar's domain, where he will be granted with position of Ardon's protector.

Warriors of Might and Magic:
"Eons ago, when Ardon was nothing but ball of magma spinninf through Void, bitter struggle was taking place in Heavens. To this dat, Ancients and Kreegan battle to gain control of Universe. Ancients, more powerful than mightiest Kreegans, are very few in number. Kreegans make up for their lack of might by amassing infinite armies of seething hatred and fury. Thus, balance of power has endured since beginngin of creation. For centuries, control of our planet has been primary objective of both Ancients and Kreegan, with no regard to inhabitants. Man and beast alike find only death and suffering when stumbling across path of warring immortals. We fear that races of our world will not survive this power struggle."

Skonfrontuj to z informacjami z MM6-8 o Starożytnych, o Kreeganach, o ich wojnie, o tym, jak Enroth zostało zasiedlone i jak wyglądało wtedy życie śmiertelników oraz jaki był ich stosunek do Starożytnych i wyciągnij z tego wnioski.

Z chęcią posłucham Twych opinii o tych "moich domysłach".
A i czekam na Twe relacje i opinie z Krzyżowców, Wojowników i Zmiennokształtnych odnośnie fabuły i Ardonu, skoro sądzisz, że jestem w błędzie.
Udowodnij mi to!

Hobbit:
Nie, nie muszę zagrać w którąkolwiek grę ani przeczytać jakikolwiek wywiad.
Zapomniałeś dodać: "bym był ekspertem od Ardonu."

PS
Jest takie stare powiedzenie: "Zapomniałem więcej, niż kiedykolwiek będziesz wiedział".
Jest aroganckie, jak najbardziej, ale jednocześnie prawdziwe.
Mogę zapomnieć to i owo, ale pamiętam, gdzie dany tekst widziałem, więc na przyszłość zanim zaczniesz komukolwiek zarzucać brak wiedzy i bezpodstawną arogancję, wpierw się spytaj, na jakiej podstawie taka osoba opiera swe wypowiedzi i czy ma na to jakieś dowody.

PS2
I możesz spytać się Acida, od kogo dostał link do wywiadu odnośnie tego, że Ardon mógł być czwartym kontynentem Enrothu.

AmiDaDeer PW
6 lutego 2014, 19:31
Alamar:
A i czekam na Twe relacje i opinie z Krzyżowców, Wojowników i Zmiennokształtnych odnośnie fabuły i Ardonu, skoro sądzisz, że jestem w błędzie.
Udowodnij mi to!
Nie.
Nie sądzę bowiem że jesteś w błędzie. Sądzę natomiast, że jesteś chamem.

Powtórzę jeszcze raz, skoro Ci to umknęło:

Ja, dosłownie dwa posty temu:
Nikt tutaj nie próbuje Ci udowodnić ani pokazać, że twoja teoria jest błędna. To na co zareagowałem to twoje chamstwo. Zamiast zgodzić się z faktem że do tej kwestii można podejść na różne sposoby robisz dokładnie to co powiedział Irhak - upierasz się że wiesz lepiej. Bezczelnie zagarnąłeś sobie prawo do bycia wyrocznią w sprawach historii MM i nie akceptujesz tego, że pewne kwestie nie mają odpowiedzi, a wokół niektórych spraw można snuć rozważania. Nie potrafisz powiedzieć "Uważam" - znasz jedynie słowo "Wiem" i rzucasz nim w każdego, kto choć odważy się mieć inne zdanie niż Ty. [...] I daruj sobie ten inny kolor czcionki - jest zbędny w tej dyskusji.

Pierwszy cytat który mi zapodałeś jest słowami XELa, który może i jest ekspertem co do znajomości świata MM, ale - tak samo jak Ty, a zapewne on jak go znam zdaje sobie z tego sprawę lepiej od Ciebie - nie ma na to monopolu.

Drugi cytat zaś nie wskazuje niczego. Nie ma tam żadnego tekstu, który mówi wprost, że Ardon jest planetą. Tak naprawdę mógłbym równie dobrze powiedzieć "W czasach kiedy Polska była tylko kulą magmy podróżującą przez Pustkę" i nie sprawiłoby to że Polska jest planetą. To byłaby tylko interpretacja.

Alamar:
Zapomniałeś dodać: "bym był ekspertem od Ardonu."
Nie zapomniałem. Po prostu Ty nie umiesz czytać.

Alamar:
Masz istoto małej wiary.
Wybacz, ale nie jesteś i nigdy nie byłeś moim bogiem. :P

***

Resztę zarzutów wobec Ciebie zawarłem już w poprzednich postach i je podtrzymuję.

Alamar PW
6 lutego 2014, 20:12
Hobbit:
Pierwszy cytat który mi zapodałeś jest słowami XELa, który może i jest ekspertem co do znajomości świata MM, ale - tak samo jak Ty, a zapewne on jak go znam zdaje sobie z tego sprawę lepiej od Ciebie - nie ma na to monopolu.
A przeczytaj dokładnie jego post, to może zauważysz, skąd te informacje pochodzą. I jeśli dobrze pamiętam, to nie są słowa Xela, lecz opracowanie Demilicha.

Hobbit:
Drugi cytat zaś nie wskazuje niczego. Nie ma tam żadnego tekstu, który mówi wprost, że Ardon jest planetą.

Ja:
Skonfrontuj to z informacjami z MM6-8 o Starożytnych, o Kreeganach, o ich wojnie, o tym, jak Enroth zostało zasiedlone i jak wyglądało wtedy życie śmiertelników oraz jaki był ich stosunek do Starożytnych i wyciągnij z tego wnioski.

Cytat:
Eons ago, when Ardon was nothing but ball of magma spinning through Void

No cóż, jeśli wirująca kula magmy nic Ci nic mówi, to nic Cię nie przekona.
I jeśli dobrze pamiętam, to Axeoth też nigdzie nie został WPROST nazwany planetą, więc może to płaski świat, tak? :P
Jak już rozpatrujesz cytaty, to w kontekście i innych informacji, bo zaraz będziesz łapał wszystkich za słówka.

Mam wrażenie, że jedyne co Ci przeszkadza to to, że te informacje wyszły ode mnie. Gdyby kto inny się pod nimi podpisał, przyjąłbyś je bez zastanowienia.


Cytat:
Powtórzę jeszcze raz, skoro Ci to umknęło
Przeczytaj mojego posta jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze raz, skoro masz trudności z jego zrozumieniem.

AmiDaDeer PW
6 lutego 2014, 20:25
Alamar:
Mam wrażenie, że jedyne co Ci przeszkadza to to, że te informacje wyszły ode mnie. Gdyby kto inny się pod nimi podpisał, przyjąłbyś je bez zastanowienia.
Przeszkadza mi to, że zachowujesz się arogancko, i to już wyjaśniłem w poprzednich postach. Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć, to prościej Ci tego niestety chyba nie dam rady wytłumaczyć.

AquaInferus PW
6 lutego 2014, 21:10
Wow chyba pytaniem o przetłumaczenie tego angielskiego tekstu wywołałem kłótnie, a nie było to moją intencją chciałem porostu zrozumieć co tam pisze, bo mój angielski jest dziurawy . A co do Ardounu, która konkretnie z gier świata M&M się tam dzieje ? Jakiś miesiąc dzieli mnie od Kampanii Gauldotha Pół_Martwego Który to był dosyć nietypowym Nekromantą, ale dlaczego o, nim wspominam, ponieważ w samym początku kampanii musimy uwolnić jego byłego mistrza uwięzionego rzekomo w innym wymiarze, gdzie więżą go demony. I tak sobie pomyślałem, a co, jeśli to nie inny wymiar, lecz porostu Enroth zmienione poprzez katastrofę tak, że cały ekosystem planety został unicestwiony a planet się nie rozpadła tylko powiedzmy wróciła częściowo do stanu przypominającego stan "protoplanety". Ciekaw jestem też czy Axon chyba Axon mowie o Świecie z Herosów 4 i M&M9 (, bo to chyba jedna i ta sama planeta) miał kontakty z Światem Erathi przed katastrofą dlatego, że grając w M&M9 mam lata około 521 roku a w M&M6-8 lata coś 1167 np w zależności od części i tego jak długo nam to zajmuje.Gdyby nie rozliczenie to wątek pism przeznaczenia z M&M9 można by osadzić na Vori.

Dark Dragon PW
6 lutego 2014, 22:31
Cytat:
A co do Ardounu, która konkretnie z gier świata M&M się tam dzieje ?

Crusaders, Warriors oraz Shifters. Można o tym przeczytać w Gildii.

Garett PW
7 lutego 2014, 10:44
Aquainferus:
Axon
Ta planeta to Axeonth.

dalej Aquainferus:
Ciekaw jestem też czy Axon chyba Axon mowie o Świecie z Herosów 4 i M&M9 (, bo to chyba jedna i ta sama planeta) miał kontakty z Światem Erathi przed katastrofą dlatego, że grając w M&M9 mam lata około 521 roku a w M&M6-8 lata coś 1167 np w zależności od części i tego jak długo nam to zajmuje.Gdyby nie rozliczenie to wątek pism przeznaczenia z M&M9 można by osadzić na Vori.
W MM6-8 i H1-4 masz kalendarz liczy lata po Ciszy czyli zniszczeniu przez Kreegan sieci bram Starożytnych.W MM9 w Chedianie kalendarz liczy lata od Wielkiego Kataklizmu wywołanego przez Verhoffina.Na każdej planecie czas był liczony inaczej ktoś w jakimś temacie pisał chyba nawet jak był liczony na Xeen i Terra.W H4 mamy czas po Ciszy tylko dlatego iż gramy tam uchodźcami z Enroth a nie np. Chediańczykami czy mieszkańcami kontynentu Rysh.
strona: 1 - 2
temat: Gdyby świat Enroth nie został zniszczony

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel