Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/gdybanie] Modding - i co dalej?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Warmonger PW
28 stycznia 2014, 22:15
Cytat:
Co do dyskusji na temat fabuły, sensowności czy nielogiczności,
Ja o fabule nie dyskutuję, bo mnie zupełnie ona nie interesuje.

Żadna fabuła nie uzasadnia tego, że na jednym heksie mieści się legion jednostek, wybudowanie zamku podwaja przyrost stworzeń, a do rekrutacji Behemotów potrzebne są kryształy.
Fabuła nie uzasadnia również tego, że w jednej grze bohater może tylko rzucać czary, w innej - atakować, a w jeszcze innej - zginąć w walce.

Wszystkie te kwestie można oczywiście dyskutować, ale nie w oparciu o założenie, że "ja wiem lepiej".

AmiDaDeer PW
28 stycznia 2014, 22:28
Nikt tu nie dyskutuje w oparciu "ja wiem lepiej".

Co najwyżej dyskutujemy tu w oparciu "autorzy wiedzą lepiej" - tj. odnosimy się do dotychczasowego dorobku NWC oraz tego, w jaki sposób przedstawiana była gra.

Fandor PW
28 stycznia 2014, 22:30
A moja propozycja zniknęła w tłumie postów o kłótni nad tym, co dla graczy jest ważniejsze ._.

avatar PW
28 stycznia 2014, 23:47
Ale to nie kłótnia. Takie dyskusje są dobrym obrazem tego, czego gracze oczekują po modach. Wiadomo, co gracz to inne upodobania, chodzi o to by wstrzelić się w niszę, która zadowoli możliwie najwięcej graczy. Można więc rzec, że twoja propozycja dotycząca neutralnych bohaterów/stworzeń nie jest tym co rozpala wyobraźnie graczy. Tę rozpalają nowe zamki.

Hayven PW
29 stycznia 2014, 15:21
A co z takim modem NCF do H5? Cieszy się sporą popularnością i jakoś [s]nikomu[s] prawie nikomu nie przeszkadzają setki powtarzających się z nowymi charakterystykami, niezbalansowanych i niemających podłoża fabularnego stworów, więc może nie ma potrzeby się tak bać o bądź co bądź na pierwszym miejscu klimatyczne, ale jednak pozostające jedynie grą komputerową, a zatem umilaczem czasu, Heroes 3?

Na VCMI o ile mi wiadomo, można swobodnie włączać i wyłączać mody, więc każdy neutralny stwór, nawet jeśli nie zostanie stworzony wielkim nakładem pracy i w pocie czoła (choć takowe mają największe szanse na popularność), ma szansę dać komuś trochę frajdy, co więcej jeśli stworów neutralnych będzie naprawdę dużo, to tworzenie z nich armii mogłoby się stać integralnym elementem rozgrywki! :)

AmiDaDeer PW
29 stycznia 2014, 15:45
Hayven:
A co z takim modem NCF do H5? Cieszy się sporą popularnością i jakoś nikomu nie przeszkadzają setki powtarzających się z nowymi charakterystykami, niezbalansowanych i niemających podłoża fabularnego stworów
Po pierwsze - "nikomu" jest tutaj sformułowaniem nieprawdziwym. :P

A po drugie, to do H3 już powstał dodatek wprowadzający mnóstwo niefabularnych stworów. Zowie się on WoG.
Popularność swoją miał długo, bo nic innego lepszego nie było. Teraz jednak ta popularność spadła. I wciąż spada.

Heroes 3 powstało w 1999 roku. WoG powstawał od 2001 do 2004.
Heroes 5 powstało w 2006 roku, NCF powstawał od 2007, z tego co wiem przestał być rozwijany w 2009 jak nie wcześniej.

Od ostatniego WoG-a musiało minąć 8 lat, by standardy modowania H3 się zmieniły. Myślę że z H5 będzie podobnie. Kwestia "dojrzewania". No i nie łudźmy się - Ashan nie ma wciągającej fabuły, więc jeszcze więcej osób ma ją gdzieś. :P Co nie znaczy rzecz jasna że należy ją ignorować.

Matheo PW
29 stycznia 2014, 17:31
Cytat:
Załóżmy, że są dwie grupy odbiorców:
a) fani, którzy nie znają fabuły i ona ich nie obchodzi
b) fani, którzy znają fabułę i przywiązują do niej przynajmniej pewną wagę

teraz robimy miasto. Załóżmy dwa warianty jego wykonania:
1 - olać fabułę i zgodność z realiami MM
2 - skonstruować miasto zgodnie z realiami MM i stworzyć poprawną fabułę, w miarę możliwości zgodną z uniwersum.

Wariant pierwszy jest łatwiejszy do zrealizowania.
Porównajmy jednak reakcje, jakie u fanów wywołuje takie miasto, rozważając oba warianty:
1 - grupa fanów a) jest zadowolona, bo jest nowe miasto; grupa b) nie jest zadowolona, bo to miasto nie ma prawa istnienia w H3
2 - grupa fanów a) jest zadowolona, bo jest nowe miasto; grupa b) też jest zadowolona, bo miasto zawiera wiele nawiązań do świata MM oraz w ciekawy sposób kontynuuje pewne wątki fabularne

Ten post chyba wyjaśnia wszystko w kwestii tego, czy należy się przejmować fabułą czy też nie.

Projekt niefabularny przyciąga chwilową uwagę i szybko się nudzi.

Bardzo podoba mi się pomysł na rozwijanie tego co już mamy w grze. To może być ciekawsze niż masa nowości jak w WoGu czy MoP.

Oczywiście nowości zawsze były są i będą mile widziane i pożądane.

Ciekawe mogłyby być "lokacje". Nowy teren, lub te już istniejące, na których występuje grupa pasujących do siebie jednostek neutralnych. Dodatkowo budynki i dekoracje występujące tylko na tym terenie. Np. "pajęczy las", w którym musielibyśmy pokonać rożnego rodzaju pajęczaki. Po podbiciu terenu można by było je rekrutować. Można by też dodać pasujące do tego artefakty i stworzyć coś w rodzaju mini ras.

Myślę, że coś takiego mogłoby by być zamiennikiem dla "nowych miast". Możnaby w ten sposób przedstawić chociażby Gaj, który mam małe szanse na osiągniecie odpowiedniego poziomu. Osobiście wolałbym lodową wyspę, albo głębiny przypominające Vori albo Otchłań, niż projekty miast, w których ktoś porywa się z motyką na słońce.

Kammer PW
30 stycznia 2014, 17:17
Moje rozmyślenia o strefach kontroli:

1. Każda strefa zaczyna się w mieście;
2. Strefa zwiększa się w zależności od ceny wybudowanych budynków w danym mieście (im droższe tym strefa rozleglejsza);
3. Rozrost strefy ograniczony jest trudnością podłoża, CHYBA, że dany teren jest terenem natywnym dla danego miasta (bagna blokują Sylvan, ale nie Cytadelę);
4. By przyłączyć kopalnię lub LEGOWISKO należy pokonać obrońców. Później wysyłane są karawany (codziennie/kiedy zapłacimy) do miasta zarządzającego strefą;
5. By przejąć obiekt we wrogiej strefie należy przejąć miasto strefowe ALBO stale stać bohaterem w wejściu doń;
6. Karawany mogą być zaatakowane i złupione/wybite;
7. Wewnątrz silnych stref teren jest powoli przeobrażany na zgodny z terenem natywnym miasta centralnego.

Any ideas?

witchking PW
30 stycznia 2014, 17:27
A grałeś w Disciples? Osobiście unikałbym takich rozwiązań. Jest to bardzo mocna ingerencja w grę. Rozumiem, jeszcze przejmowanie w ten sposób kopalni neutralnych, ale należące do któregoś z graczy? Zmiana terenu?

Kammer PW
30 stycznia 2014, 17:32
Grałem w dwójkę.

By przejąć kopalnię wroga należałoby albo przepuścić generalny szturm na jego miasto, albo wybijać karawany, albo stale stać bohaterem na wejściu do kopalni.

A zmiana terenu to takie moje marzenie od kiedy gram w Heroesy :P

AmiDaDeer PW
30 stycznia 2014, 17:45
Zmiana terenu? Stanowcze niet.

Kammer PW
30 stycznia 2014, 17:55
A gdyby dodać opcję: "changeTerrain" : true/false?

A co właściwie macie do takiej zmiany? Mnie zawsze irytowały Inferna na śniegu.

AmiDaDeer PW
30 stycznia 2014, 17:58
Przede wszystkim ustawienie opcji na "True" mogłoby bardzo szybko zepsuć mapę i podczas intensywnej rozgrywki stałaby się ona jeśli nie niegrywalna, to przynajmniej brzydka i niespójna stylistycznie.

Hayven PW
30 stycznia 2014, 17:59
Poza tym, taka rozrastająca się strefa kontroli to niebezpieczeństwo samo w sobie, gdyż pod koniec rozbudowy dwie takie strefy mogłyby zachodzić na siebie, i co wtedy? :D

Irhak PW
30 stycznia 2014, 18:06
Strefy kontroli zostały wprowadzone w HK przecież. I tu jest tak, że silniejsza sfera przejmuje teren obok. Dlatego miasto z kapitolem i/lub zamkiem może mieć zasięg tylko 9 kwadratów zamiast tych 20 :P

EDIT - Dla miast: Tower, Inferno, Necropolis, Rampart, Dungeon i Fortress można dać, że na 2-3 kratki od miasta będzie się teren sam zmieniał na właściwy tej frakcji.

Kammer PW
30 stycznia 2014, 18:09
8. Od pewnej odległości od granicy dwóch stref kontroli o różnych terenach natywnych elementy krajobrazu obu terenów zaczęłyby się mieszać tak, by dokładnie na granicy ich proporcje były równe;
9. W przypadku, gdyby pewne miejsce powinno znaleźć się w strefie kilku miast, przechodzi ono pod kontrolę tego, do którego jest z niego bliżej (wliczając premie z terenu). W przypadku równej odległości - pozostaje pod kontrolą poprzedniego właściciela.

EDIt: Właśnie, Irhaku, z HK wziąłem metodę rozwoju. Tyle, że tam była ona dyktowana średnią Dominacją danego miasta w czasie poprzednich pięciu dni. w tym przypadku wykluczyłbym wpływ armii, ale rozbudowa miasta miałaby natychmiastowy wpływ.

voncur PW
30 stycznia 2014, 22:24
Jak dla mnie Pointer wygrywa wasze karczemne batalie...
Dopóki groty nie znalazłem, nie wiedziałem że w w świecie (h)M&M jest coś takiego jak fabuła, kapanie, historie, biografie i inne ciulstwa...
Nie wiedziałem że piekło to kosmici.
Teraz ogarniam temat troszkę i pisząc szczerze, wali mnie to xD

Chce więcej miast, artefaktów, lepszy rozwój bohatera, doświadczenie, dowódców, możliwość ulepszania siedlisk na mapie, możne nawet trochę duperszwancy rodem z D2 czy D3 (disciples ofc).
Magia gry H5 to tylko marna kalka h3-4 (gdzie 4 była dla mnie dnem totalnym, ale miała kilka pomysłów jak nieszczęsna karawana czy walczący bohater)

Mógłbym wymieniać jeszcze trochę, ale Pointer reprezentuje typowego gracza Herosów i H3.
A te wasze pogróżki potworów, to jakieś gadanie chorych nerdów, dla których setting jest ważniejszy od grywalności, miodności oraz immersji...

HobbitHobbitWięc teraz jeden z tych "chorych nerdów" udziela Ci oficjalnie ostrzeżenia za twoje słownictwo, które podpada pod tutejszą Konstytucję. Masz prawo do wyrażania swojego zdania, ale w taki sposób jedynie obrażasz uczestników dyskusji. Uspokój się nieco albo dostaniesz następnym razem klątwę. A potem kolejne.

Shin0bi PW
30 stycznia 2014, 23:23
Oczywiście, że fabuła ma znaczenie. To że ty o nią nie dbasz, nie znaczy że innych to nie obchodzi. Bez fabuły możnaby wrzucić do gry równie dobrze miasto Kucyków Pony. Ale czy tylko ja uważam, że raczej byłoby to nie na miejscu?

voncur PW
30 stycznia 2014, 23:32
Zasłużenie dostałem.
Przesadziłem ze słowem nerdów.
Powinno być fanatyków.

HobbitHobbitNie, przesadziłeś ze słowem "chorych".


Kammer, wszystko fajnie, tylko jak niby ma to wykorzystywać AI?
Bo większość Twoich pomysłów kojarzy mi się z 'turniejami'.
No ale pewnie mody utrudniające, komplikujące i gmatwające prostotę tej gry znajdą swoich masochistów :)
Ale masz plusa za opozycje do Hobbita i tego gwiazdorzenia...

Shin0bi, w pewnym sensie masz Grove to czemu by i nie pony?
Jak by tylko wpasować w klimat kreski h3 i nazwać frakcje Unicorn Alliance, dodać trochę zróżnicowanych kucyków, otrzymasz wariacje a'la Miasto Świąteczne, tyle nie grudzień, a dla kobiet nerdów i innych no-life'ów xD

HobbitHobbitDostajesz klątwę, gratuluję.

Kammer PW
31 stycznia 2014, 00:00
voncurze, nie przesadzasz czasem? Grota Trójką stała, stoi i stać będzie, więc ci, którzy tu stale przebywają zostali niejako nasycenia całą jej otoczką, więc siłą rzeczy musieli stać się jej oddanymi fanami.

Moje pomysły - turniejowe? I co do tego ma AI? Nowych szkół magii nie doda się prędko; trzeba najpierw udoskonalić metodę dodawania zaklęć. Z nauczeniem AI osługi tych zaklęć nie powinno być wielkich problemów, jeżeli będą one opierać się na starych schematach (buffy/debuffy/damage). A strefy? Aktualnie AI uczone jest zdobywania kopalń i miast oraz ich obronę. Ze strefami mogłaby się skupić na obronie samego miasta (i ewentualnych karawan). Jak według Ciebie coś takiego miałoby utrudniać grę? Moim zdaniem to jest nawet uproszczenia, bo skupiamy się tylko i wyłącznie na jednym miejscu do obrony.

"Gwiazdorzenie" Hobbita radzę usunąć, to już całkiem mocno podpada pod Kontytucję. Szczerze mówiąc wyczuwam klątwę. No,i Hobbit mnie ubiegł. I nie, nie czuję, że jestem opozycją wobec Hobbita. Mamy po prostu odmienne opinie na pewne kwestie i, jak kulturalni ludzie, dyskutujemy na ich temat.

A z kucami zdecydowanie przeholowałeś. Jaki mój stosunek do nich jest zapewne wiesz (czy to też podciągniesz pod "opozycję wobec Hobbita"?), ale co innego robienie miasta będącego niemal w całości żartem i to na temat, na który raczej wszyscy patrzą przychylnym okiem, a co innego przenosić animację (i to stylistycznie zupełnie odmienną od Trójki) w realia Trójki właśnie. Niby jak wyobrażasz sobie pojedynek Unicorn Alliance z taką Cytadelą? Przy czymś takim Abyss się chowa z powrotem w głębiny!

A jak chcesz więcej "miast, artefaktów, lepszy rozwój bohatera, doświadczenie, dowódców, możliwość ulepszania siedlisk na mapie, możne nawet trochę duperszwancy rodem z D2 czy D3", to weź się do roboty i sam to zrób. Modowanie to nie jest "to dam tu, tamto tam, a to upchnie się gdzieś pośrodku". Przekonałem się o tym na własnej skórze przy Vori, a i tak to nic w porównaniu chociażby z takim WoGiem i jego skryptami...
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [H3/gdybanie] Modding - i co dalej?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel