Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Might & Magic X - problemy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11

Dark Dragon PW
24 stycznia 2014, 14:10
Jako, że nowa część gry doczekała się pełnego wydania warto rozpocząć osobny temat odnośnie problemów z nią związanych.

Czy komuś jeszcze Tajemna Krypta w pierwszym rozdziale wczytuje się w nieskończoność?

Shael PW
25 stycznia 2014, 09:35
Mi gra strasznie laguje :/. Tzn o ile w Sorpigalu jest okej, to jak wyjdę poza miasto to masakra jest... I mam problem z opcjami, nie ma mojej rozdziałki_i w cokolwiek nie wejdę, to mi wyskakuje informacja o zmianach, chociaż nic nie zmieniłem. Nie wiem czy pobranie raz jeszcze, coś da :/.

A i pytanko, kto ma od początku czar leczenia? Próbowałem paru drużyn, ale jakoś nie mogę go znaleźć.

Alamar PW
25 stycznia 2014, 16:47
Czar leczenia należy do magii światła i jest dopiero chyba na wyższym poziomie (ekspert?).
Z tego co pamiętam, to na początek warto wybrać magię ziemi i zakupić w Sorpigalu dwa czary: Leczenie Zatrucia oraz Regenerację. Z Magii Światła natomiast polecam Niebiańską Zbroję (domyślny czar tej szkoły magii) - dzięki temu drużyna nie będzie robić za worek treningowy.

Shael PW
25 stycznia 2014, 17:49
Nom, na ekspercie jest. Trochę jestem zawiedziony pierwotną szkołą magii, czy jak to się zwie...
Znalazłem już jakiś artefakt, czy tam relikwie (święte sandały albo buty), i kolejna niespodzianka-mają punkty doświadczenia!

Wam też kobieta w Sorpigalu, która daje questowe kwiaty, nie opowiada o queście ? a zamiast powitania mówi coś w stylu "witamy w banku w Sorpigal" ?

Alamar PW
25 stycznia 2014, 17:52
Acid o tym wspominał w recenzji - po kliknięciu na handel otrzymał questa.

Relikwie mają punkty doświadczenia - rozwijają się wraz z walkami i zyskują dzięki temu nowe zdolności.

lucern PW
26 stycznia 2014, 12:56
Cześć, jestem tu nowy i potrzebuje pomocy z grą MM X Legacy.

Właśnie przeszedłem zamek Portymeron i muszę udać się do wieży żywiołów czy jakoś tak. No ale jak rozmawiam z kolesiem od gryfów, bo chce by mnie tam zabrał, opcja podróży jest nieaktywna. Wychodzi na to, że muszę coś jeszcze zrobić tylko, że nie mam bladego pojęcia co muszę zrobić ;/

Pomocy!!!


Ps. Przepraszam za kopiowanie posta, ale po prostu liczę na szybką odpowiedź. :)

Alamar PW
26 stycznia 2014, 13:55
Z tego co czytałem, to problemem jest muł w drużynie. Jeśli go masz, to musisz go odprawić.
Kucharz chętnie się nim zaopiekuje, zaś następnego dnia poda posiłek z salami. :P

lucern PW
26 stycznia 2014, 14:15
ahahahh dzięki no spróbuje i tego nigdzie nie mogę znaleźć pomocy szukałem na YT a tam tylko wczesny dostęp a na tawernie.biz też nikt nie chce mi odpowiedzeć ;/


Edit:


Kobyłę zwolniłem i dalej lecieć na gryfie nie mogę :(

Dark Dragon PW
26 stycznia 2014, 16:58
Czy save pochodzi z wersji Early Acces?

lucern PW
26 stycznia 2014, 17:27
Nie mam deluxe edition.

We wczesnym dostępnie nie wyszedłem nawet z miasta bo było tyle błędów że nie chciało mi się grać.

Shael PW
27 stycznia 2014, 16:55
Też mam ten błąd, co kolega wyżej. Wersja ta sama. Ta gra to chyba beta wciąż jest...
Wchodzę do lokacji (np tenże zamek), to powinien się obrazek pojawić (coś jak w np M&M 6), czy tam animacja, pojawia się tylko na chwilkę zanim kliknę, że na pewno chcę tam wejść. Gdy kupuję żarełko w gospodzie, to po zakupie mam info "masz za mało zapasów!". Czasem drużyna zastyga w pół obrocie (powiedzmy że stoję na skrzyżowaniu, obracam się w prawo by skręcić w prawo, i w połowie drogi zatrzymuję się) lecz gra działa dalej, można zmieniać postacie, czas leci, ale nie mogę się poruszyć ani rzucać zaklęć (do opcji też nie da się wejść). Czasem potrafi zastygnąć tak też o, np podczas walki.

EDIT: reinstall (chyba trzeci) pomógł na pierwszy problem.

Tego PW
29 stycznia 2014, 22:22
Problem z Kuźnią Żywiołów został "rozwiązany" na forum Ubi: W kwestii dialogowej Leva (faceta od gryfów) trzeba podmienić jedną z wartości, co sprawi, że kwestia "udaj się do Kuźni" będzie odblokowana.

Link do posta z edycją dialogów: http://forums.ubi.com/showthread.php/826555-Important-Notice-if-you-can%E2%80%99t-access-Act-2/page2


Jon Snow PW
30 stycznia 2014, 11:45
Mam głupi problem:

Jak wyjść z pierwszego miasta? :P
Gdy podchodzę do strażnika pozdrawia mnie i tyle...

Irhak PW
30 stycznia 2014, 12:54
Wykonałeś już zadanie od Maximusa? To z pajęczą królową? Wysłał cię do latarni?
Jak tak i usunął się z bramy strażnik (stoi "na" filarze) to po prostu wejdź w bramę ;)

shusty PW
30 stycznia 2014, 19:02
Save'y mi się zepsuły, mam dostępną opcję kontynuuj, ale po kliknięticu nic się nie dzieje.
Wkurza przechodzenie od nowa, ale mogę to ścierpieć. Jest jednak jakaś metoda, żeby uniknąć takiego wypadku w przyszłości?

Tego PW
30 stycznia 2014, 19:18
Psujące się save'y to kolejny problem, ale jest na to rozwiązanie - w moim przypadku wystarczyło usunąć wszystkie save'y oprócz autosave'a. Problem chyba polega na tym, że z czasem plik zapisu robi się zbyt duży. Na przyszłość radzę korzystać często z quicksave'ów (F5) i co jakiś czas robić back-up.

shusty PW
30 stycznia 2014, 19:25
Znalazłem rozwiązanie. Nie trzeba usuwać saveów tylko zmienić ich nazwy (plików i spisu w saves.ini).

A przy zapisywaniu uważać na znaki, bo gra się wysypuje i nie chce wczytywać jak w nazwie savea są polskie i inne dziwne znaki np. ą,ó,ł itd. Ja zapisałem i domyślną nazwą był "Półwysep Agyn" co powodowało błąd. Wystarczy więc tylko zwrócić uwagę na to jaką nazwę save ma.

Tego PW
31 stycznia 2014, 00:50
Spotkałem się z takim rozwiązaniem i mnie nie pomogło, ale jestem w stanie uwierzyć, że w tej grze występuje więcej niż jeden błąd z save'ami :)

Cletus PW
31 stycznia 2014, 13:07
Dzisiaj nie moge zapisywac gry ani wczytywac sejwów. Naliscie zapisanych gier widnieja wszystkie o takiej samej nazwie Unlock content file, niema zadnego autosave. Nie wiem co sie dzieje.

Da sie uruchomić na W7 64bit starsze części 6 - 9 ? Próbowałem z 9 ale po uruchomieniu gry ekran czerniał i nie było obrazu, choc dźwięki z gry słyszałem

Shael PW
31 stycznia 2014, 14:22
Mi czasem po wczytaniu save, nie da się nic zrobić.

Da się. Tzn z 9 nie wiem jak jest, bo nawet nie włączałem na 64 bitowym tego dziadostwa :P.
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11
temat: Might & Magic X - problemy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel