Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/platformy] Jak być na bieżąco?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2

tradusio PW
24 stycznia 2014, 10:27
Witam!

Po dłuższym odwyku od HoMMaIII chciałbym sobie pograć - dużo się zmieniło, jak ostatnio grałem to na WoGu, a tutaj jakieś ERY, VCMI i HotA. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie mody pobrać, aby być jak najbardziej na bieżąco?

Pobrałem Era2.4, vcmi 0.94 i Hota 1.3.2. Czy one nie będą się gryzły jeśli zainstaluje je na HIII Complete w tej kolejności jak podałem? Wszystkie na raz?

I czy są jeszcze jakieś inne mody(mniejsze, nie takie całościowe), które są warte obejrzenia?

Pozdrawiam

Acid Dragon PW
24 stycznia 2014, 11:47
Po pierwsze - zdania są podzielone. Ja osobiście uważam, że mimo braku rozwoju, to wciąż WoG jest najlepszym fanowskim dodatkiem do H3.

Ostatnio jednak HotA - po wypuszczeniu angielskiej wersji - przegoniła wreszcie WoGa, którego popularność w ostatnich latach sukcesywnie malała (wskutek braku rozwoju).

VCMI jest projektem jeszcze nie ukończonym i wg mnie - co najwyżej tylko częściowo grywalnym.

ERA miała być czymś w rodzaju "ulepszenia" WoGa, a więc ułatwieniem w instalacji i zarządzaniem modami (przy okazji zwiększając stabilność gry). Za bardzo się jednak nie przyjęła wśród graczy, prawdopodobnie dlatego, że sama w sobie nie wprowadza żadnych istotnych zmian do gry - żadnych nowych jednostek, czy opcji. Zyskała zainteresowanie głównie wśród moderów.

No i wreszcie - wszystkie te dodatki są ze sobą prawie niekompatybilne, więc nie możesz zainstalować ich jednocześnie na jednej wersji H3.

Wyjątkiem jest ERA, która ma dołączonego WoGa 3.58F jako mod.

Irhak PW
24 stycznia 2014, 11:48
Cytat:
Pobrałem Era2.4, vcmi 0.94 i Hota 1.3.2. Czy one nie będą się gryzły jeśli zainstaluje je na HIII Complete w tej kolejności jak podałem? Wszystkie na raz?
Wszystkie 3 są odrębnymi od siebie nawzajem "dodatkami" i zalecałbym nie instalowanie ich jednocześnie na jednej kopii.

tradusio PW
24 stycznia 2014, 11:53
Dziękuję za odpowiedzi. Zatem najlepiej zainstalować Erę, gdyż jest to praktycznie rzecz biorąc WoG. Kiedyś próbowałem u znajomego grać w HotA po rosyjsku, ale to było w ogóle nie grywalne.

tradusio PW
24 stycznia 2014, 13:08
A jeszcze ostatnia sprawa - napisy/cyferki oznaczające liczbę stworzeń są takie jakby wąskie i trochę to nieładne dla oka. Czego to może być wina? Rozdzielczości? Grałem dziś rano(zanim napisałem ten temat) w WoGa pobranego zwyczajnie ze strony i było normalnie, a teraz na Erze jest jakoś inaczej.

AmiDaDeer PW
24 stycznia 2014, 14:09
Irhak:
Wszystkie 3 są odrębnymi od siebie nawzajem "dodatkami" i zalecałbym nie instalowanie ich jednocześnie na jednej kopii.
Właściwie to Hoty na chwilę obecną nie wolno instalować w folderze z Erą. VCMI może być instalowane gdziekolwiek. Osobiście mam zainstalowaną Erę w jednym folderze i HotA, VCMI i HD-Moda w drugim i wszystko działa sprawnie.

tradusio:
Kiedyś próbowałem u znajomego grać w HotA po rosyjsku, ale to było w ogóle nie grywalne.
Co masz na myśli? Jeśli chodzi Ci o język, to HotA po angielsku już jest i jest bardzo grywalna. :P

tradusio:
A jeszcze ostatnia sprawa - napisy/cyferki oznaczające liczbę stworzeń są takie jakby wąskie i trochę to nieładne dla oka. Czego to może być wina? Rozdzielczości?
A mógłbyś pokazać screeny jak to wygląda w WoG-u, a jak w Erze? U siebie nie zauważam niczego nieprawidłowego w Erze, ale przyznam że nie mam zainstalowanego WoG-a...

Bym zaproponował HD-Moda, ale niestety nie wspiera on z tego co wiem Ery. :/

tradusio PW
24 stycznia 2014, 19:24
A jak to dokładnie zrobić żeby mieć w jednym folderze HotA, a w drugim WoGa? Dwa razy zainstalować grę?

Wiem, że już jest eng wersja, ale tylko mówię, że jakiś czas temu próbowałem grać jeszcze po rosyjsku i była masakra. Nie dość, że język to pełno bugów.

A co do mojego problemu to jak się zrobi screen'a to normalnie widać... Nie wiem o co chodzi.

Irhak PW
24 stycznia 2014, 19:29
Wystarczy jak skopiujesz cały folder ;)

Narsil PW
24 stycznia 2014, 20:20
@Acid - HotA przegonił WoG? Niby pod jakim względem, rozdmuchanych oczekiwań?

AmiDaDeer PW
24 stycznia 2014, 20:28
Pod względem chociażby i ściągnięć czy zainteresowania w fandomie Heroes 3?

Warmonger PW
24 stycznia 2014, 20:40
Cytat:
Bym zaproponował HD-Moda, ale niestety nie wspiera on z tego co wiem Ery. :/
https://sites.google.com/site/heroes3hd/eng/download
Bersy pisał, że działa na ERA już dwa lata temu.

Mi co prawda nie udało się go odpalić na żadnej platformie, ale w sumie nie starałem się tak bardzo :P

Cytat:
Za bardzo się jednak nie przyjęła wśród graczy, prawdopodobnie dlatego, że sama w sobie nie wprowadza żadnych istotnych zmian do gry
Systemy operacyjne nie przyjmą się za bardzo na komputerach, bo same w sobie nie zawierają żadnych fajnych gier.
Nie zmienia to faktu, że ludzie instalują systemy operacyjne i grają na nich w gry. Z Erą jest tak samo.

Kto gra i w co gra - jego sprawa. Ale na forum HC w dziale Heroes 3.5 ruch jest spory.

AmiDaDeer PW
24 stycznia 2014, 20:49
Salamandre ostatnio przy tworzeniu modyfikacji rozszerzającej interfejs mówił że HD-Mod nie działa z większością modów i dlatego nie zamierza się nim przejmować. ;P

Warmonger:
Kto gra i w co gra - jego sprawa. Ale na forum HC w dziale Heroes 3.5 ruch jest spory.
Ostatnio tylko wokół Hoty.

Warmonger PW
24 stycznia 2014, 20:56
Bo ostatnio wyszła nowa HoTA, Hobbicie. Wszyscy dobrze o tym wiedzą i nie musisz o tym przypominać :P

HobbitHobbitPo prostu wskazuję fakty. :P

Acid Dragon PW
24 stycznia 2014, 22:20
Cytat:
Nie zmienia to faktu, że ludzie instalują systemy operacyjne i grają na nich w gry. Z Erą jest tak samo.

Niezbyt jednak, bo ERA nie za bardzo jest instalowana wg mnie i liczników pobrań ;).
Jeśli powód małej popularności ERA jest inny niż fakt, że nie zawiera nowości, to nie wiem jaki on jest.

Zresztą nie wiem, jak Ty, ale jeśli ja miałbym możliwość zainstalowania gry bez "systemu operacyjnego", to nie instalowałbym w celu grania "systemu operacyjnego". Ani uPlay, ani Steama, ani jakiegokolwiek innego nadmiarowego oprogramowania :P.

Cytat:
@Acid - HotA przegonił WoG? Niby pod jakim względem, rozdmuchanych oczekiwań?

To wykres zainteresowania hasłami "wake of gods" (czerwony) i "horn of the abyss" (niebieski) z Google:



Jak widać, ostatnio wskutek wzrostu zainteresowania HotA i spadku zainteresowania WoGem, wykresy się ostatecznie przecięły.

Fandor PW
24 stycznia 2014, 22:22
Może mała popularność, ogólnie to ja się dowiedziałem o ERZE przy premierze wersji 2.0 całkowitym przypadkiem, gdyby nie to pewnie teraz podczas licznych rozmów bym się zastanawiał co to, i wydaję mi się, że tak jest z innymi.

AmiDaDeer PW
24 stycznia 2014, 23:00
Ogólnie problem polega na tym, że na tym forum rozmawiamy w gronie większych lub mniejszych moderów, podczas gdy użytkowników którzy po prostu grają nie jest wcale tutaj tak dużo, mimo że ogólnie przeważają nad moderami. Dlatego też statystyki co innego, a wypowiedzi na forum co innego.

Pod tym względem Heroes Community jest jednak nieco bardziej miarodajne. A tam ERA też jest popularna tylko wtedy, gdy powstają pod nią mody. A od dłuższego czasu nie powstaje ich za dużo.

Sheogorath PW
24 stycznia 2014, 23:01
Obserwuję na tym forum cichy konflikt między zwolennikami WoGa (np. Narsil) i fanami HotA (Hobbit chociażby). Po co sobie dogryzać i udowadniać co jest lepsze jakimiś statystykami z google? ;) Najważniejsze jest co się komu bardziej podoba, które elementy rozszerzeń nam podchodzą, a które nie, a tak na prawdę oba rozszerzenia są dobre! Ja osobiście wolę HotA ale nie twierdzę że WoG jest beznadziejny ;)

Warmonger PW
25 stycznia 2014, 09:09
No tak. Acid powiesił na stronie głównej cały dział HoTA podczas, gdy na portalu nie ma ani jednego artykułu o ERA. Następnie dowodzi, że z jego strony ludzie ściągają ten pierwszy dodatek częściej.

Oto praktyczny przykład, w jaki sposób media wpływają na kulturę :>

witchking PW
25 stycznia 2014, 09:57
Myślę, że Warmonger dobrze to ujął. Na polskiej scenie właściwie nie da się znaleźć informacji o ERZE.

Pointer PW
25 stycznia 2014, 10:14
Prawda. O HotA jest teraz głośno, do tego cały dział w grocie, dlatego też robi furorę. O ERA dowiedziałem się swego czasu przypadkiem, tylko dlatego, że niejaki Majaczek zrobił dość duży szum tutaj na forum o modach pod ERA, akurat wtedy kiedy zakładałem tu konto. Gdyby nie on, prawdopodobniej dalej grałbym w starego poczciwego WoGa 3.58f lub właśnie HotA (dzięki dużej ilości newsów). A spadek ściągalności WoGa moim zdaniem może wynikać też z tego, że np wśród moich znajomych ludzie, którzy dowiadują się ode mnie o WoG lub ERA, bo wcześniej nie znali żadnych modów do h3, dostają te mody ode mnie, zamiast je ściągać. Myślę, że taka sytuacja to dość powtarzalny schemat rozpowszechniania modów, natomiast mała "ściągalność" i zainteresowanie w necie nie świadczy tak do końca o małym zainteresowaniu samym modem.

Choć moim zdaniem nie można tu mówić o lepszym czy gorszym modzie. Każdy z nich wnosi co innego, każdy ma wady i zalety, więc każdy po prostu gra w to, co lubi. Ja mam u siebie WoG 3.58f, ERA, HotA, VCMI i MoP. W każdy z nich gram, na przemian. Najrzadziej w MoPa (jest mało grywalny) i czystego WoGa (oczywiście dlatego, że w ponad 90% zastępuje mi go ERA). Uprzedzając wypowiedzi, że MoP jest najgorszym modem itp itd... Tak, zgadzam się z tym w pewnym stopniu, aczkolwiek też ma parę nowości wartych uwagi.
strona: 1 - 2
temat: [H3/platformy] Jak być na bieżąco?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel