Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 95 - 96 - 97

AmiDaDeer PW
20 stycznia 2014, 18:48
Kastore_pl:
Konti, w ten weekend zacząłem robić mapkę giganta. Co prawda mam już gotowe "kontury", ale ich zapełnienie to ekstremalnie dużo pracy.:P
Jak skończysz to mi podeślij na PW albo maila. ;P

Konti PW
20 stycznia 2014, 19:23
Miło, w takim razie czekam z niecierpliwością na efekty :). Chociaż pewnie "trochę" poczekam ^^

Lyokoheros PW
20 stycznia 2014, 23:14
Jak już wszyscy się chwalą, to ja też powiem, że jestem w trakcie tworzenia mapki, ale prawdopodobnie jeszcze dużo mi to zajmie.
Mapka jest nastawiona głównie na grę przystanią, z pewnymi akcentami innych zamków, wyspiarska, z rozbudowanymi podziemiami, minimalnie fabularyzowana. Na razie tyle mogę powiedzieć, ale jak skończę to oczywiście wyślę mapkę.

A i jeszcze jedna rzecz. Zauważyłem, że w odróżnieniu od "zwykłego" kamiennego fortu na wzgórzu w drewnianym nie ma żadnych zniżek przy ulepszaniu(w kamiennym 1 poziomo był za darmo kolejne za bodajże 25%, 50% i 75% ceny, od 5 cena była normalna), warto byłoby to umieścić w jego w komnatach Hoty.

A i czy tylko mi się zdaje czy nawigatorzy mają niskie szanse na zdolność logistyki?(Swoją drogą rozgryzł ktoś jakie są szanse na poszczególne umiejętności dla dwóch nowych klas bohaterów z Hoty?(Mam na myśli coś takiego jak tu)).

AmiDaDeer PW
20 stycznia 2014, 23:29
Dokumentacja. I tak, szansa na logistykę u nawigatorów wynosi 3/112.

Lyokoheros PW
20 stycznia 2014, 23:57
Wielka szkoda, choć to chyba mankament wszystkich bohaterów magii, jak mi się zdaje... w każdym razie dzięki za linka... choć zastanawiam się, czy nie byłoby dobrze umieścić tego(zarówno szans na nauczenie się podstawowych jak i drugorzędnych umiejętności) w komnatach Rogu Otchłani, ale to tylko taka sugestia.
A i jeszcze coś - w grotowym opisie armaty nie ma nic o wpływie artylerii na jej obrażenia, a są one na kolejnych poziomach tej zdolności są one zwiększane(choć nie zostało sprecyzowane o ile/w jaki sposób), podwajane i potrajane.

AmiDaDeer PW
21 stycznia 2014, 00:13
Wygląda na to, że oficjalna dokumentacja po angielsku jest jednak dosyć mało szczegółowa... Podstawowa artyleria nie zwiększa obrażeń armaty zadawanych jednostkom - zwiększa jedynie skuteczność niszczenia fortu i daje kontrolę nad armatą.

MinosKing PW
21 stycznia 2014, 14:02
Zastanawia mnie jedno co do Hoty, czy dalsze wersje również będą coś naprawiały?

Dajmy na to np. v1.3.3 czy tam v1.4 zanim wyjdzie v2.0 itd.

Zaś co do map i artefaktów nie mam żadnych zarzutów, wszystko teraz jak na razie działa bardzo płynnie i dobrze się prezentuje w grze:P

AmiDaDeer PW
21 stycznia 2014, 14:18
Następna wyjdzie 1.3.3. Możliwe że po niej będzie 1.4. A 2.0 - dopiero jak wyjdzie nowe miasto (Forge albo cokolwiek innego).

MinosKing PW
21 stycznia 2014, 15:12
Dzięki za informację Hobbicie.

WalkerNSP PW
21 stycznia 2014, 17:42
Czy będzie jakiś dział z mapami do Hoty ?
Czy może ktoś już jakieś stworzył i podzieli się nimi ?:)

AmiDaDeer PW
21 stycznia 2014, 18:25
Będzie dział z mapami. Jest nawet temat z ogłoszeniem, żeby mi te mapki nadsyłać.

Gravius PW
22 stycznia 2014, 07:18
Wiecie może, czy w ramach poprawek balansu obrażenia Reptiolinów zostały zwiększone do 2-5? Miałem wsześniej nałożonego patcha podbijającego do tej wartości, więc teraz nie wiem, czy Hota zachowała tę wartość, czy też sama również na taką podmienia.

Hellburn PW
22 stycznia 2014, 08:50
Przypadłość reptilionów, ważek, cerberów, archaniołów dotyczy tylko i wyłącznie polskiej wersji gry (niektóre pliki gry nie są zaktualizowane do najnowszej wersji).
HotA korzysta z plików zagranicznej wersji Heroes Complete, która jest oficjalną finalną wersją Heroes III.

Gravius PW
22 stycznia 2014, 12:10
znam tylko polską wersję, zechciałbyś zatem wyłożyć mi różnice? :P

Hellburn PW
22 stycznia 2014, 13:09
W nawiasach poprawione rzeczy.

Jaszczuroludzie
A 5
D 6
Hp 12 (14)
Dmg 1-3 (2-3)
Przyrost 8 (9)

Reptilioni
A 5 (6)
D 7 (8)
Hp 12 (15)
Dmg 2-3 (2-5)
Koszt 130 (140)
Przyrost 8 (9)

Ważki
A 6 (7)
D 8 (9)

Smocze ważki
A 6 (8)
D 8 (10)

Cerbery
Dmg 2-5 (2-7)

Archanioły
Koszt 5000gp (5000gp+3gems)

Konserwatorium gryfów
40 Gryfów za 2 Aniołów (50 Gryfów za 1 Aniołów)
60 Gryfów za 3 Aniołów (100 Gryfów za 2 Aniołów)
80 Gryfów za 4 Aniołów (150 Gryfów za 3 Aniołów)
100 Gryfów za 5 Aniołów (200 Gryfów za 4 Aniołów)

Gniazdo Nag daje klejnoty, a nie siarkę, wartości niezmienione.

Być może jeszcze jakieś różnice są, ale to są najważniejsze różnice.

Maci3k PW
22 stycznia 2014, 13:22
Czy w edytorze map da się jakoś zwiększyć limit miast? Bo ciągle 48 jest, a przy mapach giga szybko się wykorzystuje dostępną liczbę zamków :)

AmiDaDeer PW
22 stycznia 2014, 16:26
Obawiam się, że nie jest to na razie możliwe.

grajcownik PW
24 stycznia 2014, 00:53
jarojj10- ta mapa to słynna "Battle of Glory", można ją pobrać z paczki nr2 http://grajcownik.pl/gry-strategiczne/heroes-3/mapy
Jest dobra do multi, bo każdy z 8 graczy ma identyczne szanse startowe (każdy startuje w podobnie zbudowanym rogu z 3 zamkami)
Inne też są niezłe, sam wybierałem (tzn. z dużego zbioru skasowałem te niefajne i zostawiłem najlepsze).

Właśnie kończę poradnik do drugiej kampanii w HotA. Szczerze mówiąc ta kampania mocno dała mi się we znaki, uznałbym ją za najtrudniejszą z wszystkich możliwych (obok Tnij i Siecz z SoD).

Limit 48 zamków prawdopodobnie dałoby się "chamsko" obejść, edytując jakiś plik (lub raczej kilka plików) z silnikiem gry. Problem w tym, że każdy musiałby to samo zrobić, aby ta mapa mu zadziałała (nie mówiąc o długim ruszaniu się komputera, co zresztą pewnie było "źródłem" wprowadzenia tego 48-zamkowego limitu).

Zauważyłem (jak możecie się domyślić- w dramatycznych okolicznościach) że Zaklinaczki/Czarodziejki jak biją "ręcznie" to nie rzucają czaru Osłabienia. To chyba wyjątek w H3? Jedyna podobna sytuacja która przychodzi mi do głowy to jakby odwrotność- Meduzy zamieniają w kamień tylko jak leją "ręcznie".

Warmonger PW
24 stycznia 2014, 06:12
O ile pamiętam, zmodowany generator map losowych H3/WoG był w stanie generować mapy XXL (G) z większą ilością zamków. Nie widzę powodu, aby to samo nie było możliwe w HoTA.

Konti PW
24 stycznia 2014, 12:01
"Zauważyłem (jak możecie się domyślić- w dramatycznych okolicznościach) że Zaklinaczki/Czarodziejki jak biją "ręcznie" to nie rzucają czaru Osłabienia. To chyba wyjątek w H3? Jedyna podobna sytuacja która przychodzi mi do głowy to jakby odwrotność- Meduzy zamieniają w kamień tylko jak leją "ręcznie"."

Akurat w tym nie ma nic dziwnego, bo tam jest wyraźnie napisane Ranged Caster (czy jakoś tak)
strona: 1 - 2 - 3 ... 52 - 53 - 54 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel