Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)temat: Żywioły
komnata: Wieża Siedmiu Smoków (Heroes V)

słóga Sylatha PW
21 stycznia 2014, 14:48
Od dość dawnego czasu szukałem informacji o żywiołach wody, ognia powietrza i ziemi. Lecz strasznie mało tego znalazłem. Jak powstały?? Czy mają władce??
Może wy wiecie.

Alchemik PW
21 stycznia 2014, 15:10
Chodzi Ci o stare czy nowe uniwersum? W starym masz Władców żywiołów, natomiast w Ashanie masz Smocze bóstwa.

Hayven PW
21 stycznia 2014, 17:24
Cóż, sądząc po nicku (notabene z błędem ortograficznym) i awatarze, chodzi raczej o uniwersum Ubisoftu :P

Ponieważ nie jestem może odpowiednią osobą, żeby się wypowiadać na ten temat, wspomnę tylko, że ashanowskie żywioły są ściśle związane ze smoczymi bóstwami (światło - Elrath, ciemność - Malassa, ogień - Arkath, ziemia - Sylanna, powietrze - Sylath, woda - Shalassa, ład - Asha, chaos - Urgash).

Kammer PW
21 stycznia 2014, 20:59
Jak mówisz o Starym Uniwersum, to tu masz temat, w którym możesz się o to spytać. Jeśli mowa o Nowe, to tu, ewentualnie tu.
Let start trolling.
Biorąc pod uwagę to, że temat założony jest w dziale poświęconym rzeczywistemu światowi, udzielam odpowiedzi: władcami żywiołów są: Posejdon (woda), Hefajstos (ogień), Zeus (powietrze) i Demeter (ziemia). Nie wierz, jeśli ktoś próbuje wmówić Ci coś innego! Niemal na pewno będzie to agent Onych...

Lyokoheros PW
22 stycznia 2014, 20:30
Nie, nie, nie...
Jak już mamy mówić o tym kto w prawdziwym świecie jest władcą żywiołów to jest to tylko jeden władca, choć w 3 osobach, stąd znany jest pod różnymi imionami jak: Jezus Chrystus, Bóg Ojciec, czy Duch Święty. A powstały jako jeden z elementów tworzonego przez Niego materialnego świata(czyli oczywiście to On je stworzył).

No, ale lepiej wróćmy do Hereosów. Jak już powiedziano to zależy od uniwersum. U Ubisoftu(Ashan) mamy 6 smoków żywiołów(dochodzą jeszcze żywioły światła i ciemności, imiona poszczególnych smoków wymienione są 2 posty wyżej), zostały one stworzone przez smoczycę matkę - Ashę i to one stworzyły te żywioły(chyba, że coś mylę, jeśli tak to proszę kogoś bardziej z tym uniwersum obeznanego by mnie poprawił).
W starym uniwersum(Enroth i wcześniejsze) mamy właśnie jakichś Władców Żywiołów(m. in Pyrannaste(ogień) i Gralkor(ziemia)), którzy w sumie chyba nie wiadomo skąd się wzięli, a żywioły istniały jako jedna z pierwotnych sił w kosmosie, którą starożytni nauczyli się ujarzmiać, by móc zasiewać życie na nowych planetach(jeśli nic nie pokręciłem). A i o ile się nie mylę to zamieszkują oni odpowiednie wymiary żywiołów.

AmiDaDeer PW
22 stycznia 2014, 20:56
Panowie, co za nonsensy. Żywioły stworzył on:



A co do władców żywiołów: w starym uniwersum było ich wielu, bardzo wielu, ale istniało czterech najpotężniejszych - wspomniani Pyrannaste od ognia i Gralkor od ziemi, ale także Acwalander od wody i Shalwend od powietrza. Było jednak ich od groma, tylko wielu z nich było o zdecydowanie mniejszej mocy (np. Tamar z AB).
temat: Żywioły

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel