Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 51 - 52 - 53 ... 95 - 96 - 97

AmiDaDeer PW
18 stycznia 2014, 21:07
Spokojnie, crashlog przekazany zespołowi. Takich rzeczy my osobiście tutaj nie naprawimy.

Marendin PW
18 stycznia 2014, 21:19
Hobbicie, twoje słowa "Spolszczenie wyjdzie jak będzie gotowe." Czy to oznacza, że spolszczenie jest już tworzone, jeżeli tak to mnie uspokoiłeś ;D

AmiDaDeer PW
18 stycznia 2014, 21:22
Tak, jest tworzone, a przed chwilą miałeś na to dowód.

voncur PW
18 stycznia 2014, 21:34
Jestem ciekawy na ile problemy z edytorem i generatorem mają wspólnego z wersja 64bit i wersją H3?

Alistair PW
18 stycznia 2014, 22:01
Z ciekawości poszukałem nazwy Aspid i Haspid, i znalazłem jedynie w google linka do wikipedii, że to w zoologii jest żmija. Za to wyrazu Haspid nie znalazłem. Skąd się to wzięło?

AmiDaDeer PW
18 stycznia 2014, 22:02
A wystarczyło wpisać "aspid mythology". Przykładowy link.

Sheogorath PW
18 stycznia 2014, 22:04
@Voncur
U mnie na Windows 7 x64 absolutny brak kłopotów z edytorem i grą też. Także chyba nie tutaj leży problem. Co do wersji H3 - ja mam z wydania Heroes I-IV Complete http://www.ceneo.pl/11524752 z patchem 3.3 z Jaskini Behemota i nieoficjalnym tłumaczeniem też z JB (co akurat raczej nie ma znaczenia).
Zapomniałbym: Nie wiem jak w wypadku H3 ale jeśli chodzi o gry z serii Total War to mody często się sypią jak gra jest w folderze "Program Files" lub "Program Files (x86)" także może tutaj też tak jest?

voncur PW
18 stycznia 2014, 22:23
Ja na Win 7 x86 na dysku d wersje mam H3: Complete + spolszczenie z forum i wszystko śmiga. Zaraz sciągne na złotą edycje na 64bit

Na win 7 64b i polskiej złotej edycji, śmiga edtor map na wersji 1.3 1.31 1.32
Nie mam pojecia jak na dwóch róznych laptopach, różnymi wersjami wszytskiego nie ma problemu w Hocie z niczym :P

Powie mi ktoś, czy da się dodać w Hocie 2x większy zasieg ruchu bohatera, tak jak w wogu?

Down:
Ech, mapy giga są za duże na tak wolnych bohaterów

AmiDaDeer PW
18 stycznia 2014, 22:37
Jeżeli w WoG-u działało to poprzez WoGifikację, to nie.

grajcownik PW
19 stycznia 2014, 01:49
voncur- Nie instalowałem od nowa, zrobiłem (pierwszy raz) upgrade z 1.3.0 do 1.3.2 i wtedy zadziałał edytor. Czyli może to być wina 64 bitowego systemu.

Właśnie zamierzam trochę się pobawić z edytorem :) Odległości można "skrócić" Wrotami i Town Portalem. Wydaje mi się, że gorszy problem będzie z AI i bardzo długim oczekiwaniem na jego ruch w dalszych okresach gry.

jarojj10 PW
19 stycznia 2014, 14:09
Raczej problemu nie będzie. Grałem już na Gigowej mapie losowej (bardzo rozbudowanej swoją drogą) i całość działała całkiem płynnie.

voncur PW
19 stycznia 2014, 16:28
Potwierdzam, dotarłem do piątego miesiąca
Tylko 7 razy miałem crashloga(i to przypadkiem, bo na ekranie miast, tudzież przewijaniu ekranu), oprócz tego całkiem spoko się gra.

Rob000 PW
19 stycznia 2014, 17:25
Mi od wersji 1.3.2 nie działa edytor. Co ciekawe działał bez problemu w 1.3.0 i 1.3.1. Na szczęście odkryłem, że po ustawieniu w zgodnościach Windows 98 wszystko działa ok. Dodam że mam win7. Czy to normalne?

-------
Teraz sprawdzałem - uruchamia się, ale są same problemy...

crash log http://speedy.sh/xbmFq/HOTA-MAP-EDITOR-CRASH-LOG.TXT

grajcownik PW
19 stycznia 2014, 17:57
Wczoraj dosyć długo siedziałem przy edytorze i w zasadzie jedyny "błąd" który zauważyłem dotyczył braku pliku pomocy po wybraniu z menu Help->Help Topics. Dopóki nie zostanie on stworzony, to edytor mógłby kierować na standardowy plik z h3maped.hlp, ale to drobnostka.
Na mapach losowych jest stosunkowo mało zamków- na Gigowej z podziemiami i bez wody miałem ich bodajże 16 (z czego 8 od razu zajętych jako stolice graczy). AI zaczyna najbardziej "przycinać" jak jeden z nich zdobędzie ~10+ zamków. Tzn mówię o SoD/AB, bo w HotA jeszcze nie grałem przy takiej ilości zamków, ale pewnie będzie to samo. Mam taką swą ulubioną mapkę XL na której jest jakieś 60 zamków i mniej więcej od 5 miesiąca praktycznie nie da się już grać, komputer rusza siępo 15 minut (jeden, najsilniejszy, bo reszta błyskawicznie)
Nie mogę się doczekać, aż ktoś zrobi mapę świata lub europy na rozmiarze Giga, z prawdziwymi miastami jako nazwy zamków :)

jarojj10 PW
19 stycznia 2014, 19:33
Mógłbyś podać nazwę tej mapy bo mało jest sensownych XL-owych map a ta wydaje się dość ciekawa :)

AmiDaDeer PW
20 stycznia 2014, 09:31
Rob000, spróbuj jeszcze raz (albo dwa razy) zainstalować patch 1.3.2.

Zaś co do AI - zostało w Hocie poprawione podobno.

Konti PW
20 stycznia 2014, 16:42
Ja tam nie mam żadnych problemów. Mam Heroes III Complete, Win7 64bit i wszystko śmiga jak należy.

A co do map, to nie macie może jakichś informacji o tym, że ktoś już zaczął tworzyć mapki? Bo ostatnio ostro ciupię z kumplem na Hamachi i powoli nam się mapy kończą ;P

Rob000 PW
20 stycznia 2014, 18:29
Hobbicie próbowałem już tego i nadal nie działa. :(
Mam Heroes 3 Complete. Myślę, że to wina sterowników graficznych (a raczej braku kompatybilności ich z edytorem HOTA).

Kastore PW
20 stycznia 2014, 18:32
Konti, w ten weekend zacząłem robić mapkę giganta. Co prawda mam już gotowe "kontury", ale ich zapełnienie to ekstremalnie dużo pracy.:P

Irydus PW
20 stycznia 2014, 18:35
A czy czasem limit zamków na mapie nie wynosi 45? :D
strona: 1 - 2 - 3 ... 51 - 52 - 53 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel