Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Propozycje zmian w Grocie
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15

Hayven PW
2 stycznia 2014, 15:27
Nie wiem, czy to odpowiedni temat, ale co mi tam...

Chciałem zapytać o dział "Info o HoMM i MM". Czy ktokolwiek zamierza poszerzyć go o chociażby MM1-5 i MMX oraz o HoMM 5?

Morglin PW
2 stycznia 2014, 20:21
Kiedyś pytałem o to Acida na czacie. Mówił, że ma w planach usunięcie działu i wykonanie go od nowa, ale nie ma jeszcze pomysłu jakby to miało wyglądać. Tak więc myślę, że po prostu czeka na jakiegoś fra...ochotnika, który zrobi to za niego.

Acid Dragon PW
2 stycznia 2014, 22:57
Mamy już nawet konkretny plan, a Dru wykonał część potrzebnych grafik. Sądzę, że w tym roku wreszcie ruszymy z projektem.

Agon PW
4 stycznia 2014, 13:08
Co myślicie o stworzeniu działu z mapami gdzie można wysyłać swoje mapy i pobierać stworzone przez innych? W Jaskini Behemota istnieje już coś takiego jak Krypta Map, ale stamtąd można jedynie pobierać mapy, a dodawać się już nie da.

Hayven PW
4 stycznia 2014, 14:07
... ale możesz zapodać mapę na forum... Ach tak, zapomniałem, niestety masz tam bana do 2031 xD

Z tego, co pamiętam, to chyba jednak już kiedyś zamieszczałeś tam swoją mapę - o ile faktycznie była to Twoja własna :P

Acid Dragon PW
4 stycznia 2014, 14:25
OK, po pierwsze - rozdzieliłem temat i prosiłbym o dyskutowanie tutaj o propozycjach zmian w całej Grocie, gdyż tematy te nie dotyczą Forum.

W szczególności te propozycje mogą dotyczyć:
- strony głównej (www.acidcave.net),
- działów tematycznych innych niż Smocze Forum,
- propozycji nowych działów.


Odnośnie działu map - Sądzę, że w to już nie wejdziemy.

Ciekawostką jest fakt, że taki dział kiedyś powstał :P i owszem, umożliwiał przesłanie własnej mapy. Zrobiłem go jako projekt zaliczeniowy na II roku Informatyki.
Problemem była technologia, w jaką się wpakowałem, która była kompletnie niekompatybilna z resztą Groty. Poza tym Jaskinia Behemota od dłuższego czasu już pracowała nad nową wersją Krypty Map i sądziłem, że niedługo go udostępni. To "niedługo" trwa już kilka lat :P.

W każdym razie Jaskinia nawet w tej chwili ma już duży zbiór map i pojawiły się też inne w sieci. Musiałoby minąć wiele lat, zanim nasz mógłby być konkurencyjny. Dlatego uznałem, że nic nowego nie wniesiemy budując w Grocie dział z mapami (a powtarzanie tego, co już jest nie ma większego sensu) i porzuciłem tej projekt.

Strona główna miała wyglądać tak (tak, wiem, bez rewelacji :P)

Może dział z mapami miałby sens, gdyby było wielu twórców map Heroes V i Heroes VI, ale.... taaa, powodzenia.

Agon PW
4 stycznia 2014, 16:09
Po prostu teraz pojawił się Edytor Map do HotA i myślę, że w przyszłości zaczną pojawiać się różne dziwne edytory pod VCMI, czy inne rzeczy, co może zaowocować powstawaniem nowszych, ciekawych map.

Kolejna sprawa to taka, że tu nie chodzi o konkurencję. Wystarczy, że taka Tawerna utraci hosting i już przepada wiele map do H5, lub taka Jaskinia i też wiele ciekawych map do starszych części przepada.

Na Celestial Heavens większość map jest w języku angielskim, w Tawernie jest z kolei tego mało i większość to mapy do H5, a w Jaskini nawet nie ma minimapy by wiedzieć co się mniej więcej chce pobierać.

AmiDaDeer PW
5 stycznia 2014, 04:56
Jakby co w dziale HotA ma być zbiór tych fajniejszych mapek, jak takowe się pojawią. Po ostatnich problemach z serwerem jednak darowałbym sobie wrzucanie map przez użytkowników - lepiej jest zrobić odsiew mapek wyższej jakości i tylko te uploadować.

Agon PW
5 stycznia 2014, 14:01
Użytkownicy mogliby po prostu wysyłać swoje mapy na maila do kogoś odpowiedzialnego za taki dział.

Jeśli chodzi o mapy do HotA, to myślę, że Grota ma szansę być pierwszym miejscem do którego takie mapy, by mogły napływać.

AmiDaDeer PW
5 stycznia 2014, 18:47
Akurat to w jaki sposób twórca działu miałby się o takich mapach dowiadywać problemem by nie było - chodzi po prostu o to, by przed wstawieniem mapki na serwer była sprawdzana jej jakość.

Agon PW
5 stycznia 2014, 22:35
No to wiadome, że nie każda mapa by przeszła. Mapy byłyby sprawdzane przez kogoś, kto się na tym zna.

TopFunny525 PW
6 stycznia 2014, 18:37
Post Hobbita sprzed 24 godzin:
...Po ostatnich problemach z serwerem jednak darowałbym sobie wrzucanie map przez użytkowników - lepiej jest zrobić odsiew mapek wyższej jakości i tylko te uploadować.


A nie lepiej spakować te mapki w jednego rara? Lepsze i gorsze. Bo dla innego te gorsze mogą być lepsze a lepsze gorszymi. Tak łopatologicznie myśląc xD.

Pozdrawiam

Bychu PW
6 stycznia 2014, 18:50
TopFunny ma rację,że każdy ma inny gust. Ja bym po prostu zrobił możliwość oceniania map. Wtedy każdy by sobie mógł wybrać te które ma ochotę pobrać i te których nie, a jednocześnie miałby jakąś powierzchowną ocenę danej mapy.

Nemomon PW
6 stycznia 2014, 19:41
Z ocenianiem map problem jest taki, iż ażeby coś ocenić, to trzeba pierwej w nią zagrać. A może jestem niepoprawnym pesymistą, ale nie wydaje mi się, iżby każdy się rzucał na każdą nową mapkę i w nią namiętnie grał. A potem jeszcze ocenił.

Jeżeli już takie coś miało by przejść, to faktycznie ażeby każda jedna mapka była wrzucana bez względu na jakość (za wyjątkiem map, które definitywnie wyglądają na testowe, a nie grywalne).

Kammer PW
6 stycznia 2014, 19:42
Innymi słowy wrzucamy na serwer wszystkie mapki, które następnie są oceniane? A co z tymi, które uzyskałyby niskie oceny? Kasowanie?

Andruids PW
4 lutego 2014, 13:24
Ja mam taką propozycję. Usunąć ekran przekierowujący do stron dotyczących poszczególnych części HoMM/MM. Bo i po co taka informacja i kilka sekund czekania? Czemu to służy? Ewentualnie można by to zastąpić "wysuwającą się" adnotacją po najechaniu myszką na którykolwiek przycisk.

Dark Dragon PW
4 lutego 2014, 13:51
Służy to przypominaniu o zawartym Sojuszu oraz informacji o tym, że opuszczasz teren Groty.

Hayven PW
21 lutego 2014, 19:24
W dziale MM1 brakuje mi informacji o wpływaniu Uległości na komendy Bribe, Retreat, Surrender i działania tychże.
Co więcej, czym się różni "Fight" od "Attack" i co robi "Block"?
Wiem, czepiam się, ale te informacje uważam osobiście za co najmniej ważne i szczególnie mi ich brakuje w tym świetnym dziale :)

Alistair PW
5 marca 2014, 21:57
Przydałoby się wrzucić do działu Download w komnacie Heroes 6 linka do patcha 2.1.1. Jest tam link, ale do patcha 2.1.1 w wersji Retail, czyli do pudełkowej. Jest jeszcze wersja digital tego patcha, a ma to istotne znaczenie, o czym przekonałem się na własnej skórze. Przy wersji Retail wyskakuje komunikat, że nie można go zainstalować, bo Cienie Mroku nie są jeszcze zainstalowane. Oto link:

Wersje patcha 2.1.1

Andruids PW
8 marca 2014, 22:47
Już któryś raz wpisałem źle hasło i... sam nie wiem. Jest coś w wiadomości, która się w takiej sytuacji pojawia, że zaczynam się irytować.
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15
temat: Propozycje zmian w Grocie

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel