Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Prywata oraz pytania różne
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 84 - 85 - 86

Hayven PW
5 stycznia 2014, 13:27
A kto się zajmował 11? Bo szczerze mówiąc to brzmi trochę jak odtwarzane ziemniakiem :P

Trzeba było to przekonwertować do OGG zamiast MP3 :P Zajęłoby to co prawda nieco więcej miejsca... Ale za to jakość by była o niebo lepsza ;P

A, ten utwór, co podałeś nie działa mi, ale wcześniej znalazłem już krótki utwór o analogicznym linku jak poprzednie... i brzmiało to trochę jak Zamek z H1 (ten Rycerza) w gorszej jakości... może z gameboya albo DOS-owego oryginału?

Acid Dragon PW
5 stycznia 2014, 13:38
Technicznie plikami zajmował się Hobbit. Wszystkie zostały skonwertowane zarówno do mp3, jak i ogg właśnie, ze względu na różne formaty obsługiwane przez różne przeglądarki.

Melodia 11 w formacie ogg brzmi tak:
http://www.acidcave.net/audio/track14.ogg
a więc jak dla mnie całkiem analogicznie.
dla porównania:
http://www.acidcave.net/audio/track14.mp3

MiB PW
5 stycznia 2014, 13:39
@Acid: pojęcia nie mam, ale stawiam na coś w okolicy Might and Magic I - III :P

Pozdrawiam

MiB

CRW PW
5 stycznia 2014, 13:43
Bardzo ładny temat z zamku rycerza H1, chyba nawet wersja GB.
W ogóle właśnie sobie wyobraziłem mix Heroes'ów i Pokemona O_o

Hayven PW
5 stycznia 2014, 15:15
@Acid - szczerze... kliknąłeś w ogóle w mój link? :D

vinius PW
5 stycznia 2014, 15:32
Na bank niemal Heroes na GB.

Wciąż nie mogę przeboleć jednego zacnego utworu, który nie wszedł do konkursu. Podniósłby mocno poprzeczkę i można by uniknąć losowania :(

Acid Dragon PW
5 stycznia 2014, 15:51
Cytat:
@Acid - szczerze... kliknąłeś w ogóle w mój link? :D

Nie, nie widziałem powodu, bo odpowiedziałem na Twoje slowa.
To, co zapodałeś nie ma żadnego związku z konwersją ogg, czy mp3. Intro do MM5 po prostu inaczej brzmi w zależności od algorytmu symulującego daną kartę dźwiękową.

Przykładowo, taka była poprzednia wersja intro, zanim poprosiłem Hobbita o inny format (bodajże Roland):
http://www.acidcave.net/audio/track11.ogg
Najbardziej znanym jest jednak żaden z tych dwóch, ani też nie ten, który zapodałeś, lecz ten: http://www.youtube.com/watch?v=_cPFL0NfsRg, czyli format Sound Blaster. Były jednak problemy z nagrywaniem tej wersji.

PS. Rację mają wszyscy, którzy domyślili się wersji Heroes na Gameboya :). Co prawda - zgodnie z moimi oczekiwaniami - można się tego domyślić, nawet jeśli nikt w HoMM na GBC nie grał, aczkolwiek ostatecznie zrezygnowałem z tego utworu ze względu na argument, że w Grocie nie wspominamy nigdzie o tych wersjach HoMM.

Hayven PW
5 stycznia 2014, 16:45
Hmm... to w takim razie jak zdobyliście ten utwór? Bo chyba nie został on wypakowany bezpośrednio z gry?

I tak, moja wersja brzmi nieco inaczej niż oryginalna, a to dlatego że jednak konwersja z MIDI na Ogg Vorbis jest jednak nieco stratna :P

EDIT: A, faktem jest też, że wyciągnąłem nie tę melodię (tam są dwie bardzo podobne do siebie wariacje) ;)

Warmonger PW
5 stycznia 2014, 17:01
MIDI to w ogóle nie jest format zapisu dźwięku, tylko nut. W zależności od systemu i użytego w nim brzęczyka utwór będzie brzmiał inaczej.

Matheo PW
13 stycznia 2014, 14:27
Nie wiem czy ten post może tu być.


Hej mam pytanie. Gdy ktoś wstawi na forum jakiś link, to obok niego pojawia się taki zielony znaczek, kółko ze strzałką. Kliknięcie w link powoduje otwarcie takiej strony: http://w.sonxxie.com/pl/downloadnow2/?cpid=88_10267203c3c80b4ab326b97a9dbfd3

Teraz pytanie: Czy tylko ja tak mam:)?

Coś takiego pojawia się zawsze. Nawet gdy klikałem w link prowadzący do naszego Skarbca.


EDIT: problem pojawia się tylko wtedy, gdy ktoś użyje wszelkich odmian słowa "pobieranie" np. "Do pobrania stąd". Gdy ktoś wstawi link pod innym słowem np. "tutaj", wtedy działa.

Acid Dragon PW
13 stycznia 2014, 14:43
Raczej tylko u Ciebie i raczej masz jakiś malware zainstalowany na kompie. Ale jeśli ktokolwiek widzi podobne objawy, to niechaj zgłasza.

Matheo PW
13 stycznia 2014, 18:16
W takim razie może doradzicie jak się tego pozbyć? Jak te badziewie znaleźć na kompie?

Irhak PW
13 stycznia 2014, 20:11
Tutaj masz ten problem opisany wraz z odpowiedziami trochę niżej ;)

Matheo PW
14 stycznia 2014, 17:25
Nie wiem czy to dobry temat, ale lepszego nie znalazłem a zakładanie nowego nie ma sensu.

Znacie może jakieś strony lub książki opisujące różnego rodzaju potwory itp? Aby uniknąć pewnego rodzaju komentarzy dodam, że próbowałem wpisywać to w googlach :)

Acid Dragon PW
14 stycznia 2014, 17:51
Bądź nieco bardziej precyzyjny.

Jeśli chodzi o stworzenia fantasy, to np. istnieją podręczniki do Dungeons & Dragons (względnie do innych systemów RPG). Jeśli chodzi o literaturę (np. zebranie do kupy Draculi, Frankensteina i Yeti), to raczej istnieją tylko jakieś filmy-parodie, które wrzucają te stwory do jednego worka. A jeśli chodzi o stworzenia legendarne, jak np. bazyliszek, czy smok wawelski, to istnieją pewne pozycje książkowe, które zbierają legendy albo z jakiegoś obszaru, albo na jakiś temat. Posiadam np. książkę zbierającą wszystkie legendy o smokach i stworach smokopodobnych.

"Potwory" mają to do siebie, że każdy autor może je opisać inaczej. Dlatego też wampir u jednego autora nie będzie tym samym wampirem, co u drugiego. Więc o wiele łatwiej jest zdobyć jakieś opracowanie stworów w dziełach danego autora, niż jakąś ogólną antologię, która by uwzględniała wszystkie wersje danego stwora.

CRW PW
14 stycznia 2014, 18:36
Jeśli interesują Cię opisy z D&D, to tu masz PDF z księgą potworów do edycji 3.5:
http://www.sendspace.com/file/h54u2i
Jakiś czas temu sobie go przygotowałem z nadzieją, że będę mieć okazję do pogrania. Oczywiście nic z tego nie wyszło ;) Materiały oczywiście całkowicie legalne i dostępne na necie, ja tylko sobie to ładnie obrobiłem.

Jeśli chodzi o książki fizyczne, to w księgarniach możesz znaleźć Bestiariusz Polski. Z tego co zerkałem bardzo ładnie wydany, choć opisy potworów bardziej wyglądają jak bajki dla dzieci niż rzeczowe opisy wyjaśniające pochodzenie itp.

Matheo PW
14 stycznia 2014, 18:40
Bestiariusz Słowiański. Niedawno kupiłem i trochę żałuje.

Rozchodzi się o kreatury trochę mniej znane, mniej pospolite. Najlepsze byłby źródła przedstawiające te istoty zgodnie z dawnymi wierzeniami.

Jednak różnego rodzaju potwory z gier też mnie interesują.

Alamar PW
14 lutego 2014, 13:33
Tym razem nic oryginalnego, ale i tak w sam raz na dzisiejszy dzień:


AmiDaDeer PW
14 lutego 2014, 13:36
Why not both?

Alamar PW
14 lutego 2014, 13:53
Szukać kwiatu paproci z ukochaną/ym, a potem gzić się do białego rana z tandetnym pluszakiem? ;P
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 84 - 85 - 86
temat: Prywata oraz pytania różne

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel