Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [HotA, ERA, WoG] Jak po kolei instalowac?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

panczarodziej PW
3 stycznia 2014, 23:17
witam jakie dodatki instalowac po koleji? wiem zenajpierw bazowy h3 potem armagedon potem shadow, no i teraz jak? najpierw wog i potem hota? czy mozna grac na obu dodatkach? i nic nie koliduje?

no i o co chodzi z ta era? tez jakis mod? i co on daje? jak z niego korzystac?

Shin0bi PW
3 stycznia 2014, 23:33
Joł. Generalnie zależy czego oczekujesz.

Opcja 1: Jeżeli chcesz grę dopracowaną i bardzo profesjonalnie wykonaną w ramach standardowej mechaniki Heroes 3 to wgraj HotA. Jest to w zasadzie klasyczny dodatek z nowym miastem i elementami jak najbardziej pasującymi do podstawki Hirosów. Instalujesz na SoD, WoGa nie instalujesz wtedy wcale.

Opcja 2: Jeżeli zależy ci na dużej możliwości wyboru i kształtowania Herosów poprzez ogromną liczbę modów i skryptów (choć bardzo często niekompatybilnych i o róznej jakości) to polecam ERA. WoG 3.58f jest już dość przestarzały i bardzo awaryjny przy większej liczbie modów na raz. ERA to tak jakby nowy WoG - stabilniejszy, o większych możliwościach i managerze modów, którymi można w każdej chwili zarządzać. Instalujesz na SoD.

Opcja 3: VCMI, ale jest to jeszcze niedokończone. Chyba że chcesz potestować i zgłosić ewentualne błędy i braki na forum projektu. Pomimo wielu niedociągnięć, oferuje w tym momencie wiele nowych miast, w zasadzie nieograniczone możliwości dodawania nowych stworów, artefaktów itp.

panczarodziej PW
4 stycznia 2014, 00:43
dzieki za infoale mam jeszcze pytanie: jesli chce grac w woga i hota to da sie? bo wog (ten stary)z ok 2010r albo i nizej jeszcze podobal mi sie bardzo,i opcje w nim zaware no i chce go zatrzymac i jednoczesnie sprawdzic hota? czyli wg tego wnoskuje ze lepiej zainstalowac na shadowa najpierw era a potem hota o ile sie da?

Shin0bi PW
4 stycznia 2014, 00:47
Nie, HotA i WoG nie działają razem, uruchamiają się nawet z oddzielnych exe. Zapewne można je zainstalować w jednym folderze, ale czy nie lepiej wgrać po prostu 2 razy Herosy i w jednym folderze mieć HotA a w drugim Woga, żeby ryzyko jakiegokolwiek konfliktu w ogóle wyeliminować? :) Ja mam 3 foldery z herosami na dysku, w jednym ERA, w drugim HotA a w trzecim VCMI i jestem happy ^_^

panczarodziej PW
4 stycznia 2014, 01:12
no szkoda ze nie da sie polaczyc;/
ja wlasnie zainstalowalem najpierw oryginalne herosy z dodatkiami armagedon i shadow potem era i hota na to i hota dziala ale wog sie nie wlacza;/ bede musial reinstal zrobic ;d i tak jak mowisz 2 albo i 3 foldery i zobaczyc jaka wersja najlepsza sie okaze:) tak czy tak dzieki za odp:)

HobbitHobbitI niech to stoi jako rada dla innych zagubionych w procesie instalacji.
temat: [HotA, ERA, WoG] Jak po kolei instalowac?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel