Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Inne gry komputerowe
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31

Alamar PW
18 kwietnia 2006, 22:32
>>>Fabuła Morrowinda oklepana ? Heh, ja jeszcze się nie spotkałem z czymś (oprócz Morrowinda) gdzie bym był Nerewajczykiem czczonym przez przez Popielnych i Świątynie.

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi - gdzie jakiś nawiedzony, początkujący mnich (jak i cały kult) wierzą, że jesteś wcieleniem ich bohatera (ktorego niejako uważają za boga).

Szawy PW
18 kwietnia 2006, 22:41
Ekhem. No to może jednak się myliłem. Ale teraz mam super argument na który nie znajdziesz kontry. Dobranoc :). A tak na serio to może faktycznie przesadziiłem.

Weś skasuj jeden post bo to dziwnie wyglada :P.

J.K.Tank PW
18 kwietnia 2006, 22:56
Mi się Morrowind nie podoba głównie za sztywne postaci. Praktycznie kilka osób, które spotkałem miało wsłasny charakter. Dla mnie fabuła może być banalna (konflikt z demonami) jeżeli postaci są interesujące. Jeżeli postaci są sztampowe to tylko naprawdę dobra fabuła może to uratować (dlatego właśnie wolę Hobbita od Władcy Pierścieni). Co do reinkarnacji boga to w Baldurs Gate było się synem (w dodatku jednym z wielu) boga i co? Co do modów to nei zgodzę się. Testowałem kilka i nie były zbyut ciekawe fabularnie w przeciwieństwie do modułów do NWN, które często prezentowały nową fabułę i czasami nawet lepszą od kampanii twórców (mówię o kampanii HotU, nie oryginalnej czy SoU). W Morrowindzie nie podobał mi się także brak drużyny z prawdziwego zdarzenia. Straszne poczucie samotności nie wspominając o tym, że w czasie długich podróży nie ma do kogo gęby otworzyć. Ideałem RPG nie jest dla mnie Morrowind z olbrzymim światem i cieńkimi postaciami ale Planescae:Torment gdzie wprawdzie lokacji nei było strasznie dużo, ale za to każdy członek drużyny miał niepowtarzalną, oryginalną i zawsze na swój sposób sympatyczną osobowość, a w grze najbardziej nie podobało mi się to, że nie mogę mieć całej wesołej gromadki w drużynie na raz.

Qui PW
19 kwietnia 2006, 00:46
Hmmm... inne gry ok, ale to chyba nie temat na dyskusję o wyższości jednego RPG-a nad innym... Zwłaszcza, że żadnym z porównywanych nie jest MM ;). Inna sprawa że taka dyskusja jest absolutnie bezcelowa...

Rabican PW
19 kwietnia 2006, 22:27
Oh, ależ dlaczego?... Jedyną wadą tych dyskusji jest ich spojlerowatość... Co prawda nie traktują o MM, ale od tego też trzeba trochę czasami odpocząć... sam przechodziłem części 6-8 po kilkanaście razy i wierzcie mi, czasami miałem dość... chyba tylko dwaj fanatycy się tym nigdy nie nudzą, z czego jeden nie korzysta z sieci, a drugi zajmuje się wychowywaniem świeżo wyklutego dziecka :P

A tak WoGóle, to z innych cRPGów naprawdę mocno polubiłem w sumie dwa... Tormenta (za Planescape oraz niebanalne, ba, arcyciekawe wręcz postaci(e)) oraz Wizardry 8. No i KotOR, ale trudno mi powiedzieć, jak Sour Lizard zareagowałby na dyskusje o SW w jego własnej Grocie :P Aha, byłbym zapomniał o Baldur's Gate, ale tylko 2 (jedynka to straszliwa szmira) i Arcanum (może kiedyś je przejdę, podobnie jak Morrowinda - nigdy nie mam na to siły :P). I to by było na tyle...

Pozdrawiam serdecznie
A. vel Rabican z Krainy Dwugłowych Łasic

PS Kurcze... ten post jest chaotyczny... sorry...

Qui PW
19 kwietnia 2006, 23:46
Cóż, wiem, że są inne gry, wiem, że są inne poglądy i je szanuję (a podobno nie należy używać słów których się nie rozumie, ale co mi tam :P) ale moim skromnym zdaniem to nie jest miejsce do obszernego rozprawiania o innych RPG-ach i jeszcze porównywania ich i dyskusji o nich itp itd. No chyba, że naprawdę chcesz, żebym z uporem maniaka tłumaczył przy pomocy długich i nudnych postów wszystkim w okolicy, że jeśli chodzi o RPG to tylko i wyłącznie ADoM :P. Zresztą o tym co jest tu na miejscu a co nie zdecyduje ten, któremu się to cośtam wykluło :P.

MCaleb PW
20 kwietnia 2006, 00:23
Czyżby coś mnie ominęło? Wystarczy się na tydzień oddalić od Groty, a już cośtam się wykluwa... Nawet kilku ciekawych zbrojek nie można z krypt wydobyć... ech... Dobra, wracając do tematu, nie mam zamiaru wdawać sę w spory nad wyższością tej gry, a nie innej, ale... zgubiłem wątek... a ja myślałem, że ten nekromanta, z którego kilka minut później zdarłem niezły napierśnik, to jakiś cienias... a ta cholerna klątwa trzyma do dziś... Przynajmniej wspomnienia są bezcenne, na wszystko inne użyjesz wiecznie płonącego, cięzkiego miecza oburęcznego.

Acid Dragon PW
20 kwietnia 2006, 10:43
wykluł się wczoraj po południu, waży nieco ponad 100g i już ma piękną, miedzianą zbroję ;). wygląda mniej-więcej tak. (tłumaczę: ludzie ode mnie z roku mają ciekawe pomysły na prezenty ;).

a co do dyskusji o wyższości margaryny nad masłem, to chyba istotnie nie ma większego sensu, nie sądzicie? aczkolwiek oczywiście predstawianie wad i zalet poszczególnych gier bez wdawania się w długoletnie dyskusje jest nawet pozytywne. Poza tym oczywiście wszyscy WIEMY, że i tak najlepszym RPG jest MM7 :P.

Rabican PW
20 kwietnia 2006, 14:52
MM7 jest najlepszym cRPG. I basta, chociaż niektóre jaszczurki wspominają coś czasami o MM3. Natomiast najlepszym RPG powinna być w teorii tutejsza sesja, ale z tym różnie bywało/bywa/będzie.

Qui, w ADoM jeszcze (podkreślam: jeszcze, więc zbrodnia nie jest aż tak straszna) nie grałem, anyway, kiedyś zamierzam spróbować... pożyjemy, zobaczymy... konkretnie: zobaczymy, ile będę miał czasu ;d

Co do reszty, to się zgadzam – oprócz masła, które, jak wszyscy doskonale wiedzą, przewyższa margarynę pod każdym względem ;P

Pozdrawiam serdecznie
A. vel Rabican z Krainy Wrednych Łasicołaków

PS Acid, kiedy poznamy szanowną wybrankę?... bo jajo ktoś musiał znieść... to pewnie miedziana smoczyca, chyba że mały odziedziczył z przeskokiem... mały wykład z genetyki można prosić?...

MCaleb PW
20 kwietnia 2006, 15:02
W MM nie grałem (jedynie w 9 bardzo krótko) i nie wiem czy kiedykolwiek będę miał okazję zagrać, ale to już inna historia.
Po pierwsze chciałbym pogratulować potomka, będzie z niego wspaniały smok kość... przepraszam, zboczenie zawodowe. A tak przy okazji, czym pisklak zieje/pluje, jeżeli można wiedzieć?

Alamar PW
20 kwietnia 2006, 17:45
(waląc głową w ścianę)
Mogłem się domyślić, że Rabican nie bez przyczyny wstawił sobie nowy avatar i zamieszcza dziwne teksty.
Cóż, za dużo zajęć i gorzej u mnie z kojarzeniem faktów.

A więc to jest jeden z tych projektów, nad którym "pracowałeś" Acid? ;)
Gratulacje - a poza tym w Grocie przybył jeszcze jeden dzień świąteczny. :)

Co do plucia potomka, to pewnie pluje zbrojami, tarczami i resztkami palantów (tzn. paladynów) - czyli tym czym Acid go karmi ;)

P.S.
Gdzieś widziałem odpowiednie do tej sytuacji zdjęcie. Jak je znajdę to zamieszczę :)

vinius PW
20 kwietnia 2006, 19:01
To by wyjasniało zginięcie mojego wujka :P
BTW. jak mi się zdaje, Acid nie wyjawiał tego Rabbi'emu (z hebr: rabbi - nauczyciel) a dziwne avatary to ma od dawna :)

Acid Dragon PW
21 kwietnia 2006, 11:20
Istotnie mały przyszedł na świat nieoczekiwanie dla mnie samego ;). a co do tego JAK na świat przyszedł to.... hmmm.... wiecie.... jak się wypije zbyt dużo sfermentowanego kwasu.... no i..... no i poza tym niektóre smoki płci męskiej mogą również znosić jaja :P.


zieje w tej chwili mało szkodliwym siarczanem miedzi, ale jeszcze się nauczy ;).

Alamar PW
16 czerwca 2006, 19:36
Premiera HV za nami, a na horyzoncie szykuje się coś, co na pewno będzie z HV porównywane i kto wie, może nawet pobije grę Ubisoftu?

Chodzi o trzecią część Apostołów, bardziej znaną jako Disciples 3.
Gra ma się ukazać w czwartym kwartale tego roku (mniejszy bądź większy poślizg jest zawsze możliwy) i już na dzień dzisiejszy widać, że jest bardziej dopracowana od HV (ma m.in. edytor map :P).
Prawdopodobnie D3 również będzie miała betatesty (planowane są na okres dwóch miesięcy), w celu zrównoważenia wad i zalet poszczególnych jednostek - innymi słowy modele jednostek i ogólna charakterystyka już jest, teraz tylko trzeba dopracować detale (czyli najważniejsze).

Gra w założeniach ogólnych ma być kontynuacją D2, jednak ma wprowadzić kilka ulepszeń, z których najważniejsze to: system inicjatywy podczas walk podobny do tego z HV (wzorowany na jRPG - czyli japońskich erpegach), możliwość rzucania czarów podczas bitwy przez dowódców, czy rozwój dowódcy nastawiony na RPG (statystyki, jak również większy ekwipunek, i co najważniejsze jego zmiana wpływa na wygląd samego dowódcy).

Więcej szczegółów (dla zainteresowanych) można znaleźć na forum Disciples 3 Strategy First lub forum na stronie producenta, poza tym wywiad z targów E3, a także trailer silnika gry (także z E3) w dwóch wersjach: około 40 MB i pełniejsza wersja 230 MB (prawie sześć minut).

P.S.
Oficjalna strona Disciples 3 powinna ruszyć w następnym tygodniu (przynajmniej wg. zapowiedzi twórców gry - tak, w przeciwieństwie do HV, twórcy D3 wypowiadają się na forach :P) - www.disciples3.ru/? (i ma mieć obie wersje językowe: rosyjską i angielską).

Narsil PW
16 czerwca 2006, 21:20
IMO Disciples 3 nawet jeśli będzie lepsze, nie pokona HOMM V. Porównaj sobie D II i HOMM IV. Co jest lepsze? Moim zdaniem Disciples. A co lepiej się sprzedało? HOMM IV Więc właśnie...

HOMM to seria znana na całym świecie. O pierwszym Disciples mało kto słyszał, z drugim było tylko trochę lepiej. Gwoździem do trumny mogły być denne zagrywki z dodatkiem ( DWIE kampanie, każda po TRZY misje, a to wszystko po DWADZIEŚCIA DOLARÓW. Dobrze że w Polsce obydwa dodatki wydano razem). Trzeci dodatek "Rise of the Elves" nie doczekał się w Polsce nawet recenzji w czasopismach.

A że HOMM V wyszedł o niebo lepiej niż HOMM IV i ma 3x większą reklamę, to Disciples III ma małe szanse na wybicie się, czego BARDZO żałuję...

Alamar PW
17 czerwca 2006, 14:28
>>>IMO Disciples 3 nawet jeśli będzie lepsze, nie pokona HOMM V. Porównaj sobie D II i HOMM IV. Co jest lepsze? Moim zdaniem Disciples. A co lepiej się sprzedało? HOMM IV Więc właśnie...

Nie chodziło mi wcale o wyniki sprzedaży (marketing robi swoje), ale właśnie o jakość wykonania - i tu (póki Nival do spółki z Ubisoftem, nie wezmą się porządnie do roboty nad łataniem HV) właśnie D3 ma szanse "pobić" HV.
Ciekaw jestem opini recenzentów z różnych gazet, którzy teraz bezkrytycznie ocenili HV.


>>>HOMM to seria znana na całym świecie. O pierwszym Disciples mało kto słyszał, z drugim było tylko trochę lepiej. Gwoździem do trumny mogły być denne zagrywki z dodatkiem ( DWIE kampanie, każda po TRZY misje, a to wszystko po DWADZIEŚCIA DOLARÓW. Dobrze że w Polsce obydwa dodatki wydano razem). Trzeci dodatek "Rise of the Elves" nie doczekał się w Polsce nawet recenzji w czasopismach.

Teraz sytuacja jest trochę odmienna - D2 jest znane (w mniejszym lub większym stopniu) w większości świata. Mało kto jedynie wie, że prace na trzecią częścią idą pełną parą (do niedawna nawet nie było wiadomo, że wogle coś tworzą).
Co do dodatków, to pamiętaj, że Powrót Galleana miał w sobie pełną wersję D2, tak samo Bunt Elfów (nie wiem jak to było na zachodzi z dwoma pierwszymi dodatkami, z których składał się PG). Na dodatek kampanie, mimo że miały tylko po trzy misje, nie były wcale krótkie (ani łatwe) i były dokładnie przemyślane pod względem fabuły.


>>>A że HOMM V wyszedł o niebo lepiej niż HOMM IV i ma 3x większą reklamę, to Disciples III ma małe szanse na wybicie się, czego BARDZO żałuję...

Pożyjemy, zobaczymy.
Wyniki sprzedaży w dużej ilości zależą od kampanii reklamowej - jeśli D3 będzie miało ją na należytym poziomie (choć do H5 raczej będzie temu daleko), to szansę na wybicie się będą całkiem niezłe.


P.S.
Ktoś sie orientuje odnośnie kontynuacji historii z D2:RotE?
Wygląda na to, że między tym dodatkiem, a D3 wydarzyło się coś jeszcze, co dotyczyło Galleana i Mrocznych Elfów (czyżby jakaś kampania do ściągnięcia? - w końcu wyszło D2 Gold).

Alamar PW
17 lipca 2006, 11:16
Kilka nowych screenów z D3:
oddział, rzucanie czaru, teren (pytanie tylko czy na ekranie walki, czy też na mapie), walka.

Ostatnio też wyszło (lub miało wyjść) w Polsce Disciples 2 Gold - czyli Mroczne Proroctwo, Powrót Galleana, Bunt Elfów oraz kilka dodatkowych scenariuszy, opowiadających co się wydarzyło po zakończeniu Buntu Elfów i wyjaśniających kwestię Mrocznych Elfów oraz samego Galleana. Całość chyba w granicach 20 zł.

To tyle wieści spoza świata Mocy i Magii (choć świata bardzo podobnego).

Seener PW
8 sierpnia 2006, 16:00
Co myślicie o grze Titan Quest ? Z tego co czytałem i widziałem- to jest genialna. Potwory z mitologii greckiej i rzymskiej- cudo! Właśnie teraz pobiera mi się jej demko. Muszę załatwić sobie jej pełną wersje.

Trang Oul PW
26 sierpnia 2006, 00:08
Mam pytanie. Czy ktoś z Mieszkańców gra w Diablo II na Battle.necie?

Vatras PW
26 sierpnia 2006, 09:30
Owszem gram czasami (ale ostatnio rzadko). Nigdy niczego porządnego się nie dorobiłem (mój rekord to Palladyn na 40 którymś poziomie :) ), ale i tak się dobrze bawie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 29 - 30 - 31
temat: Inne gry komputerowe

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel