Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: [Ashan] Świat Duchów
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

Nicolai PW
27 grudnia 2013, 21:55
Irhak:
Z tego co pamiętam w jakiś sposób została dotknięta Pustką, co zerwało połączenie z Ładem. Nie pamiętam jednak czy i jak było to wyjaśnione dokładniej.
Sandro spacyfikował jakąś wieś i jeno Zakera się ostała... z małym bonusem od czaszkogłowego wujka w postaci niezależności od Ładu.
W każdym razie zastanawia mnie czemu w ogóle Asha jest wrażliwa na takie dyrdymały skoro tak prosto da się od nich uwolnić.

Irhak:
Nie, po tym, że nie kojarzę żadnych innych wzmianek o uczniach Sandro w H5 (to jednak można dać, prawda? :P)
To, że się nie pojawi nie oznacza, że ich nie ma. Może byli zajęci czymś innym, na przykład próbowali przywrócić swego mistrza do (nie)życia. No chyba, że zrobi się retcon i okaże się, że Zakon Pustki aktywnie wspierał Markala.

Irhak:
Dokładnie jak w Xenie :P Przetnij w odpowiednim miejscu, a zmienisz przeszłość. Spal sieć, a przeszłość wróci :P
Łezka sentymentu w oku się zakręciła :D

Irhak:
Właśnie szukam. Było o tym na końcu kampanii Inferno :P
Na końcu kampanii Lochu Cyryl mówił jak to Kha-Beleth siedząc w Niewidzialnje Bibliotece czytał więcej niż student przed sesją :)

Edit: W jakim sensie nie działała jak wcześniej i czy po powrocie na powierzchnię wróciło wszystko do normy?

Alchemik PW
28 grudnia 2013, 12:20
Cytat:
To, że się nie pojawi nie oznacza, że ich nie ma. Może byli zajęci czymś innym, na przykład próbowali przywrócić swego mistrza do (nie)życia. No chyba, że zrobi się retcon i okaże się, że Zakon Pustki aktywnie wspierał Markala.

Patrząc z perspektywy Heroes VI, można powiedzieć że się pojawili. Z kampanii albo biografii Arantira wynika że walczył z wyznawcami Pustki, tylko że byli po prostu nazywani heretykami, jak np. Giovanni. Co do Markala prawdopodobnie miał pomoc od reszty Zakonu Pustki lub jego pozostałości czego owocem był np. sojusz Giovanniego i Ornelli.

zmudziak22 PW
28 grudnia 2013, 13:43
Jeżeli Markal był związany z Zakonem, to Nekromanci z którymi walczymy w podstawce H5 są jego poplecznikami?

Alchemik PW
28 grudnia 2013, 13:49
Nie sądzę żeby takie było zamierzenie przy produkcji H5, ale wychodzi na to że tak jest. To że Markal jest związany z Pustką jest pewne, jest następcą Sandra. Pozostali Nekromanci byli albo z Zakonu albo dbali o własne interesy. To że Arantir był przez Nich odbierany wrogo, świadczy że jednak nie przejmowali się Ashą.

TopFunny525 PW
28 grudnia 2013, 16:09
Alchemik:
Nie sądzę żeby takie było zamierzenie przy produkcji H5, ale wychodzi na to że tak jest. To że Markal jest związany z Pustką jest pewne, jest następcą Sandra. Pozostali Nekromanci byli albo z Zakonu albo dbali o własne interesy. To że Arantir był przez Nich odbierany wrogo, świadczy że jednak nie przejmowali się Ashą.

Moje rozumowanie jest następujące (chociaż jest pewnie 100% głupie i bezsensowne):

Odnosząc się do Historii Heroesa VI można odnieść wrażenie, że z początku nekromanci wygnali samego Sandro, a potem przyjęli jego ucznia Markala. Czasami mam wrażenie, że gdy Markal "przybył" to się nie domyślili kim jest. Ale oczywiście to moja drobna opinia.

Skoro już poruszamy sprawę Markala to mam pytanie, skąd się wziął artefakt, czaszka Markala w kampanii Tribes of the East w 3 misji Ornelli? Przecież w 3 misji kampanii Akademii, Heroesa V (podstawki) jest pokazane, że ciało Markala zostało "spalone" przez Zehira. To taki lekko Mindfuck z jednej strony za przeproszeniem.

Pozdrawiam.

Garett PW
28 grudnia 2013, 17:33
Tutaj masz wyjaśnione.

Alchemik PW
28 grudnia 2013, 18:45
Cytat:
Odnosząc się do Historii Heroesa VI można odnieść wrażenie, że z początku Nekromanci wygnali samego Sandro, a potem przyjęli jego ucznia Markala. Czasami mam wrażenie, że gdy Markal "przybył" to się nie domyślili kim jest. Ale oczywiście to moja drobna opinia.

Nekromanci którzy wygnali Sandro nie byli tymi samymi co w czasach Heroes V, dopiero Arantir przywrócił praworządność w tej frakcji. Oprócz tego Sandro miał wielu popleczników wśród Nekromantów, to że Jego wykopali nie znaczy że Herezja się nie rozprzestrzeniała, Markal w związku z dekadencją wśród Nich miał ułatwione zadanie.

Nicolai PW
28 grudnia 2013, 19:17
Alchemik:
To że Markal jest związany z Pustką jest pewne, jest następcą Sandra.
To prawda, pod koniec Danse Macabre Sandro opowiadał Markalowi jak to zaczęła się jego przygoda z Pustką. Czy był następcą Alejandro dela Segadory? Nie wiemy nic o jego Zakonie z czasów H5.

TopFunny525:
Odnosząc się do Historii Heroesa VI można odnieść wrażenie, że z początku nekromanci wygnali samego Sandro, a potem przyjęli jego ucznia Markala. Czasami mam wrażenie, że gdy Markal "przybył" to się nie domyślili kim jest
Rzeczywiście Sandro został wygnany, w sumie to gryzłby piach gdyby nie to, że Belketh miał dla niego słabość. Co do Markala to rzeczywiście robił on za szpiega czaszkogłowego. Miał on wkraść się w łaski Księstwa Jednorożca, więc jest prawie pewnym, że nikt nie kojarzył go ze Sandrem.
Możliwym jest także, że dzięki temu jest on jednym z nielicznych wyznawców Pustki, którzy pozostali przy życiu. Jak wiemy Cyrus ubił Sandro, więc wysoce prawdopodobnym jest, że ten los spotkał jego popleczników (retcon z czystkami w Zakonie Pustki i przez to nic o nich nie było słychać w H5). Markal mógł przetrać, bo nikt go nie kojarzył z tym ruchem.

TopFunny525:
Skoro już poruszamy sprawę Markala to mam pytanie, skąd się wziął artefakt, czaszka Markala w kampanii Tribes of the East w 3 misji Ornelli? Przecież w 3 misji kampanii Akademii, Heroesa V (podstawki) jest pokazane, że ciało Markala zostało "spalone" przez Zehira.
W którymś dodatku był scenariusz z Zehirem, który podejrzewał, że Cyrus mógł przeżyć starcie z Markalem. Dlatego też wszedł do Wymiaru Nieskruszonego, ale niestety nie spotkał tam ojca tylko naszego Nekromantę, którego tym razem ubił na dobre. Czyli Markal udał spopielenie przed wrogami, by móc ujść z życiem do pierścienia. Więc pewnie pojawi się retcon, że Zehir chcąc mieć pewność, że Nekromanta zmarł na dobre, więc zabrał jego czaszkę jako dowód.
strona: 1 - 2
temat: [Ashan] Świat Duchów

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel