Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [h3] Najlepsze polskie wydanie Heroes III
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

zoltan PW
27 września 2013, 14:10
Szukam opinii, które wydanie H3 było / jest najlepsze. Chodzi mi najlepiej o jakiś analog do wersji angielskiej H3 Complete (która wg mnie chyba nie ma żadnych bugów).
Albo ja miałem pecha, albo źle dobierałem edycje, ale w każdej miewałem problemy - harpie gniazda w zamku (sod), błędy w kampanii roe (ZE), w pewnej wersji nie miałem podpisów w komunikatach o przejęciu kopalni, chyba w pierwszym roe miałem kampanie diabłów po angielsku, innym razem przy tej samej kampanii dostawałem bohaterów z Zamku, w wielu wersjach filmiki do kampanii były pomylone, był problem z czcionką (po kliknięciu PPM nie widać podpisów przy jednostkach) etc. etc.

Które polskie wydanie Heroesów polecacie, jako pozbawione (wszystkich) błędów? A może po prostu jest możliwość spolszczenia H3Complete?

Shin0bi PW
27 września 2013, 14:49
Witam, zdecydowanie najlepszym wydaniem jest jak zauważyłeś Heroes Complete (4.0).
Największą bolączką Heroes w wydaniu polskim jest to, że wszystkie oficjalnie wydane wersje w naszym kraju NIE ZAWIERAJĄ poprawek dodanych przez ostatni patch do SoD - koszt Archaniołów w klejnotach, wzmocnienie Ważek/Smoczych Ważek, Jaszczuroludzi/Reptilionów oraz Piekielnych Ogarów/Cerberów, co znacząco wpływa na balans gry. Niestety Complete nie da się spolszczyć, są jednak dostępne pewne pliki, które niwelują wspomniane bugi i nieścisłości w polskiej wersji (Złota Edycja). Wystarczy te pliki pobrać (np. z Akademii Wojny) i podmienić w odpowiednich folderach twych Herosów.

Alamar PW
27 września 2013, 14:59
Cytat:
Największą bolączką Heroes w wydaniu polskim jest to, że wszystkie oficjalnie wydane wersje w naszym kraju NIE ZAWIERAJĄ poprawek dodanych przez ostatni patch do SoD - koszt Archaniołów w klejnotach, wzmocnienie Ważek/Smoczych Ważek, Jaszczuroludzi/Reptilionów oraz Piekielnych Ogarów/Cerberów, co znacząco wpływa na balans gry.
Te zmiany nie zostały wprowadzone w SoDzie, lecz (chyba) w patchu 2.2 do AB.

Shin0bi PW
27 września 2013, 15:17
Co to ma za znaczenie czy w AB czy w SoD, nikt już nie gra w te gry oddzielnie więc to bez różnicy w której :P W każdym razie obstawiałem że było to SoD 3.2.

Niemniej jednak by to poprawić, wystarczy tylko zaaplikować nieoficjalny patch 3.3 który ujednolica wszystkie wersje.

Alamar PW
27 września 2013, 19:10
Cytat:
nikt już nie gra w te gry oddzielnie
Żebyś się nie zdziwił. :P
Tak, jest różnica - w (niektórych) polskich wersjach brakuje tego patcha, przez co w SoDzie nie ma owych zmian. Zmian, które pojawiły się przed tym drugim dodatkiem.
Widzisz, możesz sobie mieć H3 w wersji 3.1 czy 3.2, ale to nie znaczy, że będziesz miał w swojej kopii gry patche (i zmiany w balansie) ze wcześniejszych łatek. W tym jest cały problem z choćby brakiem klejnotów u aniołów.

Shin0bi PW
27 września 2013, 21:23
Cytat:
Żebyś się nie zdziwił. :P

Cóż, dlatego gram tylko na Complete, najprościej i najlepiej do multi :P

Morglin PW
5 października 2013, 11:47
To może ja napiszę o swoim ulubionym wydaniu trójeczki. Nie wiem czy występują w nim jakieś błędy, ani czy wyszło po polsku. Za to pod względem wizualnym prezentuje się dla mnie najlepiej. Chodzi o HoMM III w wersji premierowej wydanej w big boxie (czy tam boksie, w każdym razie chodzi o wielkie pudełko).
Kilka zdjęć z ebaya.
Niestety cena takiego cudeńka to 150 złoty (+60 złoty wysyłki ;/). Tak więc jeśli komuś zależy na tym by gierka ładnie wyglądała na półce (i cena nie gra dla niego roli ;p) to polecam wydanie w big boxie.

PS: Ktoś wie czy Heroes III w takiej postaci był wydany w Polsce?

Alamar PW
5 października 2013, 15:48
Oczywiście że tak.
W środku miałeś niemal to samo co na powyższych zdjęciach: płytkę z podobizną Solmyra, instrukcję (146 stron) oraz broszurkę z drzewkami rozwoju miast.

Morglin PW
23 grudnia 2013, 01:42
Ostatnio natrafiłem na to wydanie Heroes 3. Na pierwszy rzut oka wyglądało na premierowe. Jednak kiedy przyjrzałem się bardziej zobaczyłem coś strasznego. Plugawy symbol jakiego wstydziłby się nawet najbardziej pazerny człowiek (lub inna istota) świata - logo Ubisoftu. Nie pojawiłem się tu jednak by rozpaczać o tej wstrętnej profanacji, a zadać pytanie. Czy ktoś orientuje się kiedy Ubi sprzedawało trzecią część w takie formie i czy pojawiły się reedycje innych części w wielkich pudełkach?

J. M. Sower PW
23 grudnia 2013, 12:35
Heh, zabawne, najprawdopodobniej takie samo wydanie w podobnej cenie widziałem w reklamie zamieszczonej w CD-Action, ale jakieś 13 LAT TEMU!!! :0

Co do tego wydania od Ubi to sądzę, że jakieś 6-8 lat temu widziałem takie w bodajże Biedronce :D (nie jestem jednak pewien czy było tam te logo).

Alistair PW
23 grudnia 2013, 13:23
Ja miałem H3 ZE z Nowej Extra Klasyki CD-Projektu, też z logiem Ubisoftu, a kupowałem to ładnych parę lat temu, spokojnie z 10, jak nie więcej. Dobrze mi się zdawało, że logo tam było.

Drwal PW
23 grudnia 2013, 13:30
A najgorsze jest to, że przez to coraz więcej ludzi sądzi że Heroes I-IV stworzył i wydał Ubisoft. Sam w to nie wierze, ale wiele moich znajomych, ludzi na studiach, co naprawdę znają się dość dobrze na grach wyśmiewa mnie jak mówię im że jest inaczej. Smutne i przykre niestety jak łatwo można omamić ludzi i "przypisać" sobie czyjąś pracę. Tylko dlatego że jest się bogatym.

zmudziak22 PW
25 grudnia 2013, 15:41
Ja mam ZE z CDP z 2004r i też ma już Ubisoft zamiast 3DO.
temat: [h3] Najlepsze polskie wydanie Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel