Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG] WoG 3.59 alfa
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

rtx PW
19 grudnia 2013, 14:24
Uwaga, głębokie odkopy!

Pragnąłbym państwu przedstawić WoGa 3.59 alpha, upublicznionego dziś przez GrayGace'a na Heroes Community!
Jeszcze nie testowałem, ale w sumie to chyba nie ma aż tak dużo nowości.

http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=39810

Nie wiem czy dobry temat, ale nie znalazłem żadnej ogólnej dyskusji o WoGu.

Edit: Zapomniałem dodać - to jest upubliczniona alpha open-source, która wciąż jest rozwijana.

DrwalDrwalWersję alfa WoGa 3.59 można ściągnąć TUTAJ

Warmonger PW
19 grudnia 2013, 15:23
Jeśli to działa, to jest to osiągnięcie imponujące.

Natomiast nazywanie tego czegoś, co miałem okazję przejrzeć "open source" jest trochę na wyrost. Mamy skompilowaną binarkę Herosów, paskudny kod WoGa nielepszy od tego, który został upubliczniony dwa lata temu i jakoś doklejoną do tego Luę. Nie sądzę, żeby ktokolwiek z zewnątrz zainteresował się kodem w tym stanie.

Drwal PW
19 grudnia 2013, 15:42
Kiedyś by było wielkie poruszenie, dziś nawet na HC niewiele kogo to interesuje. Jako że jest to wersja alfa, niewiele wnosi. Nie ma najważniejszego czyli nowego miasta. Jedynie chyba to właśnie wydanie egipskiego Bastionu może wzbudzić zainteresowanie tym projektem.

AmiDaDeer PW
19 grudnia 2013, 16:17
Drwal:
Nie ma najważniejszego czyli nowego miasta.
Rozpuszczone bachory Nowe miasto wcale aż tak ważne nie jest. Acz fakt, jedyna nowość która może wzbudzić zainteresowanie (a i tak tylko wśród moderów) to Lua oraz zewnętrzne pliki LOD. Obawiam się, że Grayface może znowu zamilknąć na dwa lata, by potem wrzucić kolejną, mało imponującą wersję dodatku.

Drwal PW
19 grudnia 2013, 16:45
Hobbit:
Acz fakt, jedyna nowość która może wzbudzić zainteresowanie (a i tak tylko wśród moderów) to Lua oraz zewnętrzne pliki LOD

Nie powiesz mi chyba, że jakby udało im się dodać egipskie miasto to by nie zwróciło by to uwagi fanów. Zainteresowanie byłoby bardzo duże, ale głównie jeśli chodzi o grafiki (choćby po to by wykorzystać je na innym silniku). W przypadku moderów zgadzam się z Tobą.

AmiDaDeer PW
19 grudnia 2013, 16:51
Źle się wyraziłem. Mówię o obecnej wersji, a nie o tym co będzie kiedyś tam w przyszłości. :P

Ale o egipskim mieście i tak cicho, więc trudno się go spodziewać...

Bluearga PW
19 grudnia 2013, 22:17
Heh, nie będę ukrywać, że ta nowinka mnie zaskoczyła.

Widzę jednak, że nie jest to póki co ERA co tylko pogarsza ich sytuacje... Jakby była to ERA to myślę, że byłoby jakieś tam większe zainteresowanie. Po tylu latach siedzenia na aktualnym WoGu pewnie nikomu nie będzie się chciało bawić w jego aktualizowanie by tylko zobaczyć parę nowości w tym 90% z nich dotyczy moderów, więc tutaj znowu nasuwa się "czemu to nie ERA?"

I coś podejrzanie długo zajęło im wprowadzenie tych parę rzeczy. Pewnie stracili zapał i wywalili do kosza wszystko a niedawno się za to ponownie wzięli. Ale coś czuję, że znowu im skrzydełka opadną i tyle z tego będzie.

AmiDaDeer PW
19 grudnia 2013, 22:25
Nie "im", a jemu - wszyscy pozostali twórcy z CoreWog poza Grayfacem (i może kimś jeszcze) już dawno porzucili prace. :P

Kammer PW
19 grudnia 2013, 22:45
Patrzcie państwo, na ten nius, na trzeci komentarz, ten Drwala. Cóż za ironia losu...

Szczerze mówiąc dla mnie WoG 3.59 jest... niepotrzebny. Mamy przecież ERĘ, która jest praktycznie przedłużeniem 3.58f, mamy HotĘ, która jest na swój sposób niesamowita, mamy wreszcie VCMI, które jest właściwie w tym momencie najlepiej rokującym większym projektem związanym z trójką. Naprawdę potrzebujemy kolejną platformę?

AmiDaDeer PW
19 grudnia 2013, 22:57
WoG 3.59 w przyszłych wersjach na Erę zdetronizowałoby VCMI na 100% i zmusiłby Hotę do złączenia się z Erą. :P

Kammer PW
19 grudnia 2013, 23:05
I doszłoby do Superunifikacji. Ach, jakie to piękne...

Hobbit, rzecz jasna:
WoG 3.59 w przyszłych wersjach
Ciekawe, czy dożyjemy tych następnych wersji po ostatnich, hm, opóźnieniach.

Andriej PW
9 lipca 2016, 16:07
Nie wiem czy to dobry temat na ten post ale co to jest i co to dodaje? Tworzenie tego jest jeszcze kontynuowane?

Drwal PW
9 lipca 2016, 16:28
Jest to wersja alfa Woga 3.59. Jest sporo nowych skryptów, możliwości, dodatek działa inaczej (już nie trzeba chyba zmieniać ustawień regionalnych), ale w sumie nic takiego co mogłoby porwać. Najlepiej zainstaluj i przetestuj, a dyskusja o tej wersji była w tym miejscu. Teoretycznie nikt z autorów nigdy nie napisał, że dają sobie z tym spokój, ale w praktyce od ponad 2 lat nie ma żadnej informacji z ich strony.

Za jakiś czas przeniosę te posty do bardziej odpowiedniego tematu.

avatar PW
10 lipca 2016, 18:35
W praktyce od 10 miesięcy, kiedy wyszła wersja Alpha 8.0 :)
temat: [WoG] WoG 3.59 alfa

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel