Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG/różne] budynek czasu / teleportu
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Jata PW
9 grudnia 2013, 10:27
Witam

Dawno nie grałem w H3 czy to WoG czy zwykła wersja, ale do tej pory gra mój ojciec (zapaleniec).

Miał swego czasu na planszy bardzo dziwny budynek (nie pamiętam teraz nazwy), coś jak obóz czasu czy obóz przyszłości (teleportacji).

Na bohaterach gracza nic sie nie działo po wejściu na niego. Natomiast komputer umiał z niego korzystać - jak nie mam pojęcia.

Wchodzą na niego powiększała mu się bardzo znacząco armia. W ciągu tygodnia z 10 aniołów miał 100, a po kolejnym już 1000.

Pierwsze co mnie interesuje to jak ten budynek faktycznie się nazywa.

Drugie - gdzie występuje (raz go tylko widziałem)

Trzy - jak go używać.

z góry dzięki za zainteresowanie tematem

Alamar PW
9 grudnia 2013, 10:34
Zapewne chodzi o Jarmark Czasu.

Jata PW
9 grudnia 2013, 10:56
dokładnie to jest to :)

ale czytając:

"Obiekt 'jarmark czasu' ('market of time') nie został wcale wprowadzony w WoG. Pojawia się już w zwykłej wersji H3 RoE choć tylko na jednej mapie (Zima Tytanów). W samej grze nie miał żadnego zastosowania (był 'pusty'), ponieważ najprawdopodobniej wycofano go w ostatniej chwili. Podobno miał służyć jako zwykły 'czarny rynek', na którym można było kupować artefakty, ale obiekt miał się przemieszczać w czasie i przestrzeni raz pojawiając się w jednej części mapy, a raz w drugiej. WoG Team wykorzystał istniejące w grze grafiki i stworzył nowe zastosowanie dla tego obiektu. "


wychodzi na to że to nie działa - to jak komputer tak powiększał armię ?

jakie zastosowanie ma ten budynek w WoG ?

Drwal PW
9 grudnia 2013, 12:18
Jarmark Czasu (Market of Time)

Tutaj bohaterowie mogą pozbyć się niechcianych umiejętności drugorzędnych, których nauczyli się przez przypadek lub po prostu nie są im już potrzebne. Koszt jednorazowego zapomnienia wynosi 2000, a także nieco punktów ruchu (medytacja potrzebna do uwolnienia umysłu zabiera sporo czasu). Można skorzystać z tego tylko raz dziennie.

Źródło:
http://www.wog.acidcave.net/lokacje.html

AmiDaDeer PW
9 grudnia 2013, 12:23
Czy poza WoG-iem są zainstalowane jakieś mody? Na jakiej mapce to się działo - jakiejś fanowskiej czy zwogifikowanej oryginalnej?

Albo to kwestia modyfikacji/mapki z zewnątrz, albo bardzo dziwny bug.

rtx PW
9 grudnia 2013, 15:25
Czasem AI po prostu cheatuje. Chociaż w H3 raczej mało [H5 na 'heroicznym' to była pod tym względem masakra].
Albo po prostu się myli i odczytuje ten obiekt jako co innego - ale to gdybanie z gatunku 'gimbus próbuje sobie tłumaczyć coś o czym nie ma pojęcia'.

Shin0bi PW
9 grudnia 2013, 16:18
Nie jestem pewien, ale nie było przypadkiem tak, że niektóre obiekty z racji swej złożoności (wymiana jednej statystyki na inną, zapominanie skillsów itp.) nie miały w WoGu innego zastosowania dla AI i dla gracza? Może po prostu jarmark czasu daje przy odwiedzinach bohaterowi kompa dodatkowe jednostki.

Jata PW
10 grudnia 2013, 17:26
właśnie na takiej zasadzie to działało. Z tym że kilkanaście prób powrotu do ostatniego sava, aż komp nie pozyskał w ciagu 2 tygodnia takiego woja (1000 aniołów) i można było walczyć jak "równy z równym"...


co do mapki to napisane jest wyżej - Pojawia się już w zwykłej wersji H3 RoE choć tylko na jednej mapie (Zima Tytanów).


sporo wyjaśnione dzięki :)
temat: [WoG/różne] budynek czasu / teleportu

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel