Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)temat: LoMM, WoMM i inne gry "of MM"
komnata: Mroczna Świątynia (Heroes Online, Clash of Heroes)
strona: 1 - 2

Nie_mam_nicka PW
11 kwietnia 2006, 15:31
No właśnie co to za gry i co oznacza ich skrót? Słyszałem o Heroes of Might & Magic (1-4 i Q plus dodatki oficjalne i fanowskie), Might & Magic (1-9 i T, WoX2 i MoX), King's Bounty (1-2), Crusaders of Might & Magic, Dark Messiah of Might & Magic, ale o żadnym LoMM i WoMM nigdy nie słyszałem. Ktoś wie co to za gry? Sorry że tu założyłem ten temat, ale nie miałem pojęcia gdzie go założyć :/ Jeśli ktoś by się pytał gdzie znalazłem te dwa skróty, to w dziale "Smoki w Światach MM" w Kwasowej Grocie.

vinius PW
11 kwietnia 2006, 15:35
legends of might and magic i warriors of might and magic. jedna z nich na PS2. a ta na ps to strzelanka (chyba coś jak DoMM).

Alamar PW
11 kwietnia 2006, 15:37
LoMM - Legends of MM
WoMM - Warriors of MM

Pierwsza to rozgrywka multiplayer w stylu graficznym Crusaders (znacznie lepszym), która z założenia miała być hitem, a okazała się gwoździem do trumny 3DO (właśnie na nią cały swój wysiłek kierował JVC, ale < plotki > 3DO powycinała większość jej elementów < /plotki >.
Jeśli dobrze poszukasz, to znajdziesz w sieci demo.

WoMM - Crusaders z lepszą grafiką (ale mniej opcji) na Playstation. Podobno dno totalne (na podstawie różnych recenzji).

P.S.
Nie wzywaj imienia licha nadaremnie, jeszcze Cię jakiś usłyszy i co wtedy? ;)

Trang Oul PW
11 kwietnia 2006, 16:16
Chodziło ci o lisza czy licho? Jak o lisza, to idę po ciebie :D .

Nie_mam_nicka PW
11 kwietnia 2006, 17:10
Dziękuję za odpowiedź! Zaraz zacznę szukać tego dema LoMM (chyba jest na GRY-Online) i chciałbym się jeszcze o 2 rzeczy zapytać. Czy LoMM Gold (o którym pisze w GRY-Online to LoMM ze wszystkimi dodatkami czy poprostu najwyższa wersja gry? I czy poza tymi grami które wymieniłem w poprzednim poście że o nich słyszałem (poza DMoM&M, fanowskimi dodatkami i fanowskimi grami), LoM&M i WoM&M, WoX (dodatkowa część, w którą dało się grać jak się miało M&M IV i M&M V), SoX (dodatek do jakieś części M&M) i oczywiście prawdziwego HoM&M V (którego robiło NWC) zostały wydane, albo były tworzone przez NWC jeszcze jakieś inne gry ze świata M&M?

P.S. Chodziło mi o licho, a nie o lisze ;)

Acid Dragon PW
11 kwietnia 2006, 23:53
o Legends - żadne dodatki do tej gry nie zostały wydane, a wersja Gold jako taka oficjalnie nie powstała. prawdopodobnie chodzi o spatchowanie do najwyższej wersji po prostu. Z tego co wiem, przy grze nie pracował JvC, za to robił to inny weteran NWC - Christian Vanover. Pierwotnie gra miała mieć równiez tryb 'kampanii' dla pojedynczego gracza z własną fabułą (o ile doniesienia sprzed premiery są prawdziwe - miała mieć ona miejsce na Enroth wiele lat (pokoleń?) po wydarzeniach z MM6). Jednakże ostatecznie zdecydowano się tylko na grę multiplayer.

o Warriors - powstały 3 wersje - na PSX, na PS2 i na Gameboy Color. Gra nie odniosła większego sukcesu i recenzje dostawała średnie (choć nie beznadziejne). To dość przyzwoita gra akcji (w mojej opinii lepsza niż Crusaders), ale nic specjalnego sobą nie reprezentuje. Ma za to kilka kawałków interesującej fabuły. Niestety była kolejnym taśmowym produktem z serii '...of Might and Magic' i nie przyłożono się do niej praktycznie wogle.

o innych grach MM - poza tymi wymienionymi z oficjalnych produktów chyba jeszcze tylko o Arcomage zapomniałeś wspomnieć.... no.... istniał jeszcze jeden mały tytuł (kolejny taśmowy produkt), ale 3DO nie zdążyło go ukończyć i wydać ;).

vinius PW
12 kwietnia 2006, 13:45
a jaki?

Acid Dragon PW
12 kwietnia 2006, 23:34
Kiedyś zapewne o nim napiszę nieco więcej, ale póki co, to może ktoś inny coś wyszuka ;).

Nie_mam_nicka PW
19 kwietnia 2006, 12:11
Hmm ciekawe o jaką grę chodziło Acidowi. Może to dodatek dodający Forge do HoM&M3 SoD (choć tego nie nazwał bym taśmowym), M&M10, 3-ci Dodatek do HoM&M4, lub najpewniej HoM&M3 GBC. A i zapomniałem wymienić HoM&M GBC i HoM&M2 GBC z gier które znam. Te wydania na GBC to takie badziewia, nie radzę w to grać -_- Co to może być za gra...

vinius PW
19 kwietnia 2006, 14:09
grałeś!?

Rabican PW
19 kwietnia 2006, 22:34
viniek, rozumiem, post nie musi być długi, ale są pewne granice :P tak mi się przynajmniej wydaje... El Cid, jak odchowasz syna, to mnie poinstruuj...

Pozdrawiam serdecznie
A. vel Rabican z Krainy Wiecznie Kwaśnych Smoków

PS Chyba mam kompleks modera... Strażnika :P

PPS Tak, tak, też jestem ciekaw, jaka to gra... aby nie było... też mam ochotę torturować Acida, aby powiedział coś więcej... ale dzisiaj mu łaskawie daruję...

PPPS viniek, napisz lepiej coś o KB, to Tobie zawsze dobrze wychodzi :P

vinius PW
20 kwietnia 2006, 13:56
Bo co tu dużo gadać - jeżeli nie grał, to niech nie wydaje werdyktu. A teraz tak, jak chciałeś:
nie wydaję werdyktu na KB na PS2, bo nie grałem, chociaż inni mówią, że to dno totalne :P

Nie_mam_nicka PW
20 kwietnia 2006, 15:40
Grałem w Heroes of Might & Magic 2 na Game Boy Color pare miesięcy temu, ściągłem se roma i muszę powiedzieć że do kitu. Każde miasto ma smoka za istotę ostatnio levelową, z dwójką na PC to ma tyle wspólnego że jako neutralna jest mumia podobna do tej z dwójki, nie da się ulepszać stworów, kiepska grafika, miasta są cztery (choć moge się mylić, grałem w to pare miesięcy temu) i tylko dwie neutralne jednostki rogue/rozbójnik (na bazie tego z HoM&M1 PC & GBC) i mummy/mumia (na bazie tej z HoM&M2 PC). WoGóle strasznie to okrojona wersja Heroesa3 PC, z Heroesem2 PC poza mumią nie ma nic wspólnego, choć czego można się spodziewać po Game Boy Color, no i grywalność nie najlepsza. Moim zdaniem powinni z tym poczekać do Game Boya Advanca gdzie można robić o niebo lepsze gry. W HoM&M1 GBC dawno temu grałem na Game Boyu Color, mało pamiętam z tego i też jest to do niczego gra, choć zaletą jest w przeciwieństwie do dwójki GBC że każdy zamek ma inną jednostkę ostaniopoziomową. GBC to widzocznie nie konsola dla Heroesów i jak już się brali za robienie Heroesa na inne konsole to powinni zrobić na PSX, mogłoby nie być gorsze od tego na PC. Co do HoM&M Q, chętnie bym sobie w to zagrał, nie chcę mi się wierzyć że odświerzone King's Bounty (które jest pomimo grafiki dobrą grą) jest dnem totalnym. To tyle co miałem napisać o zdaniu na temat tych gier.

EDIT

Chyba już wiem czym miała być ta planowana nowa gra.. w pewnych źródłach pisze że to miało być Crusaders of Might & Magic 2... a myślałem że to będzie pisać w jakiejś drugiej ukrytej komnacie :\

Zgadłem??


MCaleb PW
20 kwietnia 2006, 18:45
Jeżeli już jesteśmy przy GBC.
Osobiście grałem i posiadam Heroes of Might and Magic na Game Boy Color. Gierka jest bardzo dobrze zrobiona i można by powiedzieć, że to konwersja jedynki. Co do dwójki na tęże platformę, to słyszałem o niej i miałem przez chwilę na dysku (tak mi się wydaje, to było lata temu), lecz nie zdążyłem pograć. Mimo niewielkich poszukiwań nie udało mi się jej odnaleźć, trudno i darmo.

fishy PW
5 maja 2006, 19:29
Heh... grałem w WoMM na PSX (czyli jednykę). No i przeszedłem. W dwa tygodnie, co prawda, ale se (sobie) troszkę pograłem. Fajne nawet. Ale tylko "nawet".

Alamar PW
13 czerwca 2006, 21:02
>>>o innych grach MM - poza tymi wymienionymi z oficjalnych produktów chyba jeszcze tylko o Arcomage zapomniałeś wspomnieć.... no.... istniał jeszcze jeden mały tytuł (kolejny taśmowy produkt), ale 3DO nie zdążyło go ukończyć i wydać ;).

No i wydało się :)
Czyżby chodziło o Dragon Wars (of Might and Magic)?
Przypomina mi to trochę grę The I of the Dragon (lub tu) - całkiem fajna, tylko czemu, do stu tysięcy wściekłych łasic, nie działa to pod XP???

Jedno trzeba 3DO przyznać - pomysły mieli ciekawe (TPP, Gra Multiplayer, "symulator" smoka), ale wykonanie FATALNE!!! (HV idzie jak na razie tym samym torem)

Acid Dragon PW
13 czerwca 2006, 21:11
tak, zgadza się :)

i zgadza się również to, że istotnie pomysł był ciekawy, powiedziałbym, że nawet nowatorski. Ale wykonanie było poniżej wszelkiej krytyki. Chyba nawet dobrze, że ostatecznie toto nie wyszło...

EDIT: natomiast nic nie wiedziałem o Shifters (pewnie dlatego, że w ostatniej chwili zrezygnowano z doklejenia do tego tytułu słów "of might and magic"). Gra, jak widzę, zebrała sporo krytyki, ale czego to ja bym nie dał za poznanie dalszych losów Allerona....

EDIT 2: zwłaszcza co przeczytałem w jednym z polskich opisów:
"W „Shifters” - grze przygodowej - na śmiałka czeka 30 napakowanych potworami poziomów. Świat Allerona (bohatera „Warriors of Might and Magic”) najechany został przez strasznych obcych - mutantów ze stali i biologicznej tkanki. Wioska za wioską zamienione zostają w przedziwne stalowe miasta zasilane energią parową. W krainie pojawiają się hordy groźnych metalicznych potworów, a ludzie stają się ofiarą ciągłych mordów. Na szczęście Alleron dysponuje nową mocą, w tym magicznymi transformacjami, atakami oraz siłą potężnych broni. Postanawia zakończyć terror najeźdźców."

God... chyba właśnie mam nowy cel w swojej karierze :P.

Alamar PW
13 czerwca 2006, 21:36
Tym bardziej, że where both magic and science-fiction exist - szkoda tylko, że 3DO nie miała lepszych marketingowców (albo wogle kogoś kto myślał) - mogli dać więcej czasu (i zasobów z kufrów) na stworzenie tych gier.
Ehh, sentymenty.

EDIT:
Acid, czy Ty zawsze musisz pisać takie długie edity? I to zazwyczaj wtedy, gdy czytam twoje wypociny?

EDIT 2:
(o Shfifterach - propaganda wydawcy):
Product Description
Appearances Are Not Only Deceiving- They Are Deadly! The world has begun to change. Deadly creatures of metal and flesh roam the lands, their origin a complete mystery. Structures of Steel and Steam have begun to replace once quaint medieval villages. Somehow you know there is a connection between these bizarre changes and your own newfound power to shapeshift into 24 amazing creatures. Stop the paradox and reverse the damage before the universe is lost forever! Features over 30 challenging levels with a multitude of deadly enemies and fully customizable characters


Chyba trochę dokładniejsze informacje niż u Smoka (tyle, że po angielsku)

vinius PW
14 czerwca 2006, 08:21
Acidzia, czyżby to miało mnieć wpływ na Księgę Pierwszą :) ?

jak już przy tej księdze jesteśmy: pisałeś, że w Warriors of MM na Gameboy'a jest inna fabuła, niż w tych na PS... czy nie warto o tym wspomnieć w Gildii?

a tak wogóle to czask kształtować przyszłość - może niedługo doczekacie się kolejnego tytułu - King's Bounty 3 (a może i z niejakim Viniusem w roli głównej ;))!

Może to Acida zainteresuje - chociaż pewnie i to już widział.
galeria

Acid Dragon PW
14 czerwca 2006, 13:30
screenów wiele widziałem, ale prawdę mówiąc sama gra mnie średnio interesuje - raczej ciąg dalszy fabuły.
Z ciekawszych rzeczy, na gamespot dorwać można intro do Shifters... co prawda wiele nie mówi, ale zdradza conieco o Wielkim Inkwizytorze znanym z Warriors.

Co do wersji WoMM na GBC, to wzmiankę o nim w księdze drugiej zamieściłem już dawno. Pisanie czegokolwiek więcej nie ma sensu, bo i ilośc textu w tej wersji WoMM jest wogle nikła, więc i fabuły zbyt wiele nie ma.

A co do wpływu fabuły Shifters - to conajwyżej kontynuacja Warriros, więc wpływu na księgę pierwszą toto nie ma...
strona: 1 - 2
temat: LoMM, WoMM i inne gry "of MM"

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel