Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 116 - 117 - 118

Acid Dragon PW
27 sierpnia 2004, 07:56
Tu możecie mówić o wszystkich swych kłopotach i problemach przy instalacji oraz samej rozgrywce WoG. Na pewno spróbujemy pomóc na ile tylko to będzie możliwe :) .

Na wstępie przypominam, że większość problemów powstałych podczas instalacji wynika z tego, że użytkownik zapomniał na czas instalacji zmienić ustawień systemowych na 'język: angielski' i 'kraj: Stany Zjednoczone'. Robimy to porzez wejście do Panelu Sterowania, a następnie do Ustawień Regionalnych. Po instalacji te ustawienia można z powrotem zmienić na polskie.

eta30 PW
20 grudnia 2004, 20:45
To znowu ja :))) i mam pytania!!!!!

Podczas walki niektóre jednostki dzielą się i nie mam na to wpływu, a chciałbym… jak zrobić żebym to ja dzielił lub łączył jednostki kiedy uznam to za stosowne.

I jeszcze mam sugestię odnośnie skarbca, czy można by było zamieścić kilka mapek
do HEROSÓW, ale takich dopracowanych.
Jedne z bardziej dopracowanych ( moim zdaniem )to : "WYZWANIA", "KARTKA", rozmiar XL.

Acid Dragon PW
20 grudnia 2004, 22:00
Oddziały POWINNY się dzielić lub łączyć w *twojej* armii tylko po kliknięciu na nich z wciśniętym klawiszem crtl. Jeśli dzieje się to samo, to albo w instalacji poszło coś nie tak, albo używasz jakiegoś nieznanego mi, pewnie nieoficjalnego skryptu (który może kolidować z wartościami używanymi w skrycpie dzielenia oddziałów), albo też masz jakiś problem z klawiaturą :P. Mogę jedynie na tym etapie powiedzieć, że nikt inny nie zgłaszał podobnego problemu, więc nie jest to globalny błąd WoGa, ale jednostkowy.

a co do mapek - po prostu nie mam do tego ani czasu, ani umiejętności. Jeśli jednak znalazłby się ktoś, kto zebrałby takie mapki, to jestem otwarty na propozycje :P.

eta30 PW
21 grudnia 2004, 10:10
No to powiem że ja zebrałem około 250 map ale naprawde dobrych jest ok 40 o rozmiarza XL i L, bo tylko w takie grywam, no i może jedna o rozmiarze S ale naprawde świetna ( tylko muszę sobie przypomnieć jej tytuł :P ).

Acid Dragon PW
21 grudnia 2004, 17:01
ciągle jestem otwarty na propozycje :P - od czegoś zawsze można zacząć, ale potrzeba jeszcze do tego redaktora. Pomysł jest jednak nienajgorszy, a w dodatku już kilka osób proponowało mi stworzenie działu map. Porozmawiam z resztą twórców Groty i ewentualnie z zainteresowanymi osobami (przy okazji - podaj swój adres e-mail :). Wszystko jednak na pewno PO świętach Bożego Narodzenia. Do tego czasu będzie realizowany inny projekt ;).

eta30 PW
21 grudnia 2004, 19:43
eta30@tlen.pl

eta30 PW
25 stycznia 2005, 18:51
Mam kolejne pytanie, czy giermek może zdobywać doświadczenie ?

Acid Dragon PW
25 stycznia 2005, 19:45
W pewnym sensie...

Giermek zdobywa doświadczenie zależne od swojego poziomu i doświadczenia zdobytego przez bohatera w walce i dzięki temu awansuje na kolejne poziomy, co znacznie zwiększa jego parametry.

Jest to jednak jeszcze inny system zdobywania doświadczenia - nie taki jak u zwykłych jednostek czy dowódców. Jeżeli pytałeś o to, czy giermek może zdobywać doświadczenie tak, jak zwykłe jednostki, to odpowiedź brzmi "nie".

Kathrin PW
25 stycznia 2005, 19:53
Jasne, że zdobywa, przecież to widać:) . Na tym chyba polega urok tej jednostki.

eta30 PW
26 stycznia 2005, 14:47
Eeee nie zgadzam się, urok byłby wtedy gdyby zdobywała doświadczenie jak inne jednostki + to jak zdobywa teraz, bo w tej sytuacji nie uaktywniają im się zdolności specjalne jak pozostałym jednostką.


Acid, mam jeszcze prośbę, czy Mógłbyś na forum w Jaskini Behemota „poprosić, zasugerować„ moderatorom żeby w dziale mapy do WOGa napisali która mapa do której łatki woga jest dedykowana, UUUF ale namieszałem, ale chyba się domyślasz o co mi chodzi.

Ja nie mogę ich o to prosić bo zalogowanie się tam jest ( albo było, przynajmniej kiedyś, teraz nie sprawdzałem ) obwarowane tyloma pytaniami i licho wie czym jeszcze że skutecznie zniechęca.

Acid Dragon PW
26 stycznia 2005, 15:21
hmmmm..... zasugerować mogę, choć wytropienie teraz jaka mapa do jakiej łatki być powinna może być bardzo kłopotliwe, jeśli nie niemożliwe.

Kathrin PW
27 stycznia 2005, 14:22
Postulat ety30 jest z wszech miar słuszny, w pojedynczych scenariuszach WoGa , wczytuje się tyle błędów, że szlag człowiekia trafia. Gdyby nie fakt, że jeszcze żadna mapka mnie nie pokonała:), często miałam ochote przerwać grę. Moi mniej fanatyczni przyjaciele odpuszczali sobie przeklikiwanie kilkunastu komunikatów po kazdej turze i porzucali grę. Nawet Haregar nie chciał kontynuować przesłanego save'a. Czy to bedzie wykonalne - inna sprawa, ale skoro ktoś umieszcza swą pracę w sieci dla innych to jest prawdopodobne, że jednak zależy mu na odbiorcy (sądzę wg siebie, ja też wysyłam co nieco, tylko nie są to gry:)) Wprawdzie przy niektórych mapach są podane meile do ich twórców, ale nie wiem czy praktykuje się zawracanie komuś głowy prywatnie. Może więc Acid miałby jakies szanse być pośrednikiem w tej sprawie, bo my tylko małe żuczki:)

Co do giermka, mnie tam wystarczy to co jest, chociaż de gustibus... Takie zbyt dobre jednostki to broń obosieczna. Jak spotykam giermka co ma 2000 punktów życia to trochę się boję:) gdyby miał 20000...? Pozdrawiam Cię jednak eta serdecznie, gdyby nie Ty nie poznałabym tego miejsca, a tak to teraz mój drugi dom:))

Acid Dragon PW
3 lutego 2005, 23:05
Co do map w JB - posłałem co trzeba, do kogo trzeba. Problem teraz nieco w sprawach technicznych jest, no i coby do tego ludzi i czas znaleźć. Być może jednak uda się to rozwiązać w nieco inny sposób. W każdym razie - nie od nas to zależy.

eta30 PW
8 lutego 2005, 16:24
Czy można ulepszyć siedlisko tytanów na siedlisko gromowładnych ?

Acid Dragon PW
8 lutego 2005, 17:27
nie :P

eta30 PW
21 lutego 2005, 17:23
Jak wiadomo gremlinołaje obdarowują prezentami ( mnie do tej pory 3x ), czy trzeba spełnić jakieś specjalne warunki żeby to się działo częściej ?

Acid Dragon PW
21 lutego 2005, 18:00
Ehm... nie dam głowy, ani pazura, ale wydaję mi się, że ów prezent może być w sytuacji, gdy gremlinołaje masz w swej armii przed i po walce, ale w trakcie walki kilku z nich zginie... a i tak oczywiście jest to tylko pewna, losowa szansa.

nicolas-5 PW
12 czerwca 2005, 14:24
Witam!
Mam problem z zainstalowaniem wersji 3.58. Pojawia się następujący komunikat: "update358.wog is broken". Czy ktoś z was miał coś podobnego i co zrobić żeby było dobrze? Podobno w wersją 3.57f był błąd z plikiem "Allinon1.zip " Lekarstwem na to było ściągnięcie pliku w pięciu osobnych częściach (które, o dziwo, działały poprawnie!). Tyle, że skąd je ściągnąć jak wszędzie jest jeden plik do ściągnięcia? Proszę pomóżcie!

Pozdrawiam
nicolas-5

Acid Dragon PW
12 czerwca 2005, 14:32
Jeżeli otrzymujesz taki komunikat, to być może masz starą wersję instalatora (czyli nie masz zainstalowanej wersji 3.57F), lub też po prostu nie ściągnąłeś pliku w całości - sprawdŹ, powinien ważyć ok. 9.50 Mb. Poza tym oczywiście używasz instalatora dołączonego do patcha oraz zmieniłeś ustawienia językowe systemu na czas instalacji?

nicolas-5 PW
12 czerwca 2005, 14:48
Co do wersji instalatora to chyba, rzeczywiście mam starą bo kiedyś mi się pojawiał komunikat , że jest nowsza wersja. Tyle, że nie wiem który to plik i skąd go pobrać. Jeśli chodzi o wersję to mam w update 3.57f. Jeśli chodzi o proces instalacji to zawsze zmieniam na angielski.
strona: 1 - 2 - 3 ... 116 - 117 - 118
temat: [przyklejony] Mam problem z WoGiem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel