Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Nazwa miasta krasnoludów - ankieta
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
Propozycje na nazwę dla miasta krasnoludów:
oryginalna nazwa Kronverk (13)
 
 28%
Guardhouse (Kordegarda) (7)
 
 15%
Warownia (brak nazwy angielskiej, bo Stronghold i Fortress już są, a Fastness źle brzmi) (5)
 
 11%
Ravine (Jar) (12)
 
 26%
Earthwork (Szaniec) (0)
 
 0%
Crownwork (brak nazwy polskiej, oznacza w wolnym tłumaczeniu fort gwiaździsty) (2)
 
 4%
inne (dopisz w poście jakie, choć czas na propozycje już był... :P) (7)
 
 15%
(głosowanie zakończone)
strona: 1 - 2

Kammer PW
7 listopada 2013, 22:10
Kastore:
jak ja mam teraz nazwać tę frakcję?
Po prostu: krasnale.

AmiDaDeer PW
7 listopada 2013, 22:16
Kurduple, Kammerze. Kurduple.

Alamar PW
8 listopada 2013, 15:50
Zapite karły reakcji. :P

mitlandy PW
8 listopada 2013, 16:07
Nazwa hmm. To jest mała drobnostka najpierw trzeba mieć:
Jednostki
Budynki
I inne potrzebne rzeczy
Więc nie utrudniajcie sobie prac nad tym miastem poprzez nazwę.

jarojj10 PW
8 listopada 2013, 16:49
Zagłosowałem na "Jar" ale teraz, po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że chyba jednak "Guardhouse" byłoby lepszym pomysłem, tym bardziej, że polskie tłumaczenie- "Wartownia" (tłumacz google) brzmi również całkiem dobrze (w przeciwieństwie do kordegardy).

Pointer PW
8 listopada 2013, 16:50
Spokojnie, Wy tu sobie głosujcie, a prace nad miastem trwają, to nie jest żadne utrudnianie. Ale nie wiem skąd tyle wrogości wobec tej wspaniałej starożytnej rasy jaką są krasnoludy. Oni też mają prawo do własnego kraju i miasta, nie mniej niż elfy, ludzie, czy tym bardziej mechaniczne wytwory z Forge :P

@jarojj10

Wezmę Twój post pod uwagę licząc głosy ;)

Mad Hatter PW
8 listopada 2013, 19:50
Zgadzam się z kolegą. jarojj10,Guardhouse jest lepszym pomysłem.

Matheo PW
21 listopada 2013, 00:27
Zdecydowanie "Jar". Musi istnieć polska nazwa tego miasta a ta jest zdecydowanie najlepsza. Ewentualnie Warownia. Tylko te dwa powinny się liczyć :)

jarojj10 PW
21 listopada 2013, 08:28
A co powiesz Matheo i inni na Guardhouse- WarTownia (tłumaczenie google). Ładna nazwa angielska, a przy okazji sensowna nazwa polska, bo odnosi się do budynku, a nie ukształtowania terenu.

A tu taka mała dygresja- zdjęcie jaru:

snajpertv PW
21 listopada 2013, 10:23
jarojj10 jeśli oglądałeś "Władcę pierścieni" wiedziałbyś że o jaki "Jar" raczej chodzi i jest to chwytliwa nazwa.

AmiDaDeer PW
21 listopada 2013, 11:08
Ale nie możemy uzależniać nazwy miasta od znajomości Władcy pierścieni u graczy... -_-

Pointer PW
21 listopada 2013, 11:10
@snajpertv

Szkoda tylko, że "Jar", który masz na myśli, to akurat najmniej wspólnego miał właśnie z krasnoludami... Broniony przez ludzi, atakowany przez orków (ściślej Uruk-hai), obrona ostatecznie wspomagana przez entów (i 2 niziołków), a w załodze obrony jeden (choć w filmie kilkudziesięciu) elfów i TYLKO JEDEN (niezależnie czy mówimy o filmie, czy o książce) krasnolud. Więc to akurat słaby argument...

Ostatecznie planowany przeze mnie termin zakończenia ankiety minął 4 dni temu. Stan głosów na wtedy (jak i na teraz) przemawia za pozostawieniem oryginalnej nazwy Kronverk. Tak też pozostanie.

Z dniem dzisiejszym proszę admina o zamknięcie tematu ankiety.

Ratonhnhaké:ton PW
21 listopada 2013, 12:56
Jakby nie patrze to ja podałem Wartownię, a nie lepiej, by bardziej oryginalnym i nazwac inaczej niż Kronverk.

Darkem PW
21 listopada 2013, 14:33
Szkoda, że chcecie kopiować rosyjski pomysł. Ta nazwa nie jest tak wspaniała, żeby nie można jej było zastąpić. Przeciętnemu graczowi nie skojrzy się z niczym, a w "towarzystwie" Fortecy, Zamku, Cytadeli będzie brzmiało po prostu śmiesznie. Moim skromnym zdaniem nie jest on wart psucia atmosfery po raz kolejny...

HobbitHobbitNa prośbę Pointera temat został zamknięty.
strona: 1 - 2
temat: [VCMI/projekt] Nazwa miasta krasnoludów - ankieta

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel