Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ważne] Horn of the Abyss
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 95 - 96 - 97

Warmonger PW
10 listopada 2013, 19:12
Chcieliście niusów, to macie.




Bychu PW
10 listopada 2013, 19:16
Nowa fontanna, nowy garnizon, dziki, bohaterowie na start na łódkach i edytor... Całkiem nieźle, ktoś jeszcze coś zauważył co mi umknęło?

EDIT: Jest jeszcze jakiś cmentarz i bank siarki, ale nie wiem czy one były już we wcześniejszej wersji? :P

Kastore PW
10 listopada 2013, 19:17
Czyżby to... edytor map do HotA?
Muahahaha! :P

MinosKing PW
10 listopada 2013, 19:21
Tak zapomniałeś dodać że u bohaterów są teraz łodzie teraz można ich stawiać nawet na wodzie heh to bardzo ciekawy pomysł.

Edytor Map do Hoty to świetna sprawa:]

AmiDaDeer PW
10 listopada 2013, 19:22
Dartanion:
Nowa fontanna, nowy garnizon, dziki, bohaterowie na start na łódkach i edytor... Całkiem nieźle, ktoś jeszcze coś zauważył co mi umknęło?

EDIT: Jest jeszcze jakiś cmentarz i bank siarki, ale nie wiem czy one były już we wcześniejszej wersji? :P
Wszystko to było już we wcześniejszej wersji. Nie widzę żadnych nowych obiektów na tych screenach. Ale co tam - edytor i tak wygląda zacnie.

J. M. Sower PW
10 listopada 2013, 21:20
Już się nie mogę doczekać, aby go dostać w swe ręce :D.

Drwal PW
10 listopada 2013, 21:40
Tylko jak widzę te krzaczki, to naprawdę podekscytowanie opada. Efekt wizualny jest piorunujący, aż chcę się tego wypróbować. I to jest najlepszy dowód na to, że wcale nie musimy mieć nowego miasta by mod/dodatek był godny uwagi. :)

Rob000 PW
11 listopada 2013, 15:16
Zwątpiłem już w Horn of the Abyss (podobnie jak w WoGa). Wersja angielska była zapowiadana rok temu i nadal jej nie ma. Prace idą bardzo wolno, różnice czasowe są ogromne między wersjami które wprowadzają niewiele zmian. Tymczasem VCMI rośnie w siłę.
Cove został przekonwertowany do VCMI oraz Forge zostało stworzone od początku (aktualne wersja 0.8 nie ma crashy i jest w 100% grywalna, choć wymaga drobnych zmian/poprawek). Katedra to też tylko kwestia czasu. Są gotowe modele jednostek i budynków - brakuje tylko teamu do tego miasta. Patrząc obiektywnie kiedy do HoTA wyjdzie Forge (podobno w wersji 2.0), to w vcmi będą już kampanie, 3 albo więcej grywalnych miast + dziesiątki nowych artefaktów i obiektów na mapie.

AmiDaDeer PW
11 listopada 2013, 15:56
HotA to nie są tylko nowe miasta - to jest samodzielny dodatek z mnóstwem nowości, których w VCMI brakuje. Trudno więc porównywać oba projekty, skoro mają zupełnie inne cele. Katedra zresztą prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie w żadnej formie, patrząc na to jakie priorytety mają ludzie, którzy faktycznie byliby w stanie odtworzyć ten projekt, oraz na to jakie są cele HotA Crew.

Bądźmy dobrej myśli - nawet jeżeli HotA 1.3 nie wyjdzie po angielsku, to wciąż będzie to świetne rozszerzenie gry.

W WoG-a wierzyć nikt nie wierzy, bo nikt go nie rozwija. :P

Cytat:
aktualne wersja 0.8 nie ma crashy i jest w 100% grywalna
Problem polega na tym, że VCMI samo w sobie jest obecnie prawie że niegrywalne.

Rob000 PW
11 listopada 2013, 16:56
Katedre do życia może powołać jakaś niezależna grupa. Ile miast było robionych od zera... Grove, Romania, Preserve. A w przypadku Katedry jest sporo materiałów. Praktycznie prawie wszystkie jednostki (niestety w gifie) i część budynków. Co do samego HoTA dodatek raczej będzie mógł się wybić na ciekawej fabule, bo vcmi będzie miało ogrom różnych możliwości. VCMI jest w wersji 0.94 ale rozwija się nadal, jest zachowana pewna ciągłość w rozwoju. Ale nie ma sensu tego porównywać, HoTA to zwykły dodatek a VCMI wolny silnik gry.

AmiDaDeer PW
11 listopada 2013, 17:12
Rob000:
Praktycznie prawie wszystkie jednostki (niestety w gifie) i część budynków.
Jednostki tylko z pojedynczymi animacjami i praktycznie żadnych budynków. :P

Fandor PW
11 listopada 2013, 17:16
Hobbicie tutaj się mylisz, Cathedral ma gotowy ekran miasta jeżeli się nie mylę, jednak faktycznie jednostek po prostu nie ma gdyż są tylko części animacji, przy czym HotA i tak nie udostępnia swoich jednostek.

AmiDaDeer PW
11 listopada 2013, 17:17
fandor510:
Cathedral ma gotowy ekran miasta jeżeli się nie mylę
Zapewniam Cię że nie ma, jedyne co widziałeś to (wysokiej jakości, ale wciąż) concept art, którego nie da się wykorzystać w żaden sensowny sposób.

Kammer PW
11 listopada 2013, 19:24
Przyłączę się do dysputy HotA vs reszta modów. Jestem całym swym (nieumarłym, hehe) sercem za VCMI. Dlaczego?
- VCMI jest znacznie szybciej rozwijane;
- HotA jest całkowicie po rosyjsku, a angielskiej wersji ani widu, ani słychu;
- HotA może i teraz ma więcej do zaoferowania, ale co broni przeniesienia rzeczy Hotowych na VCMI? Tylko niedoskonałości silnika, które są stale niwelowane.

AmiDaDeer PW
11 listopada 2013, 19:52
Kammer:
VCMI jest znacznie szybciej rozwijane;
Śmiem wątpić. Kolejne wersje wychodzą co trzy miesiące, ale obecnie VCMI jest praktycznie niegrywalne i nie zanosi się na to, by szybko stało się takie.

Kammer:
HotA jest całkowicie po rosyjsku, a angielskiej wersji ani widu, ani słychu;
Oczywiście że widu i słychu zapowiedzi, po prostu nie interesujesz się nowościami. ;P

Kammer:
HotA może i teraz ma więcej do zaoferowania, ale co broni przeniesienia rzeczy Hotowych na VCMI?
Wspomniane przez Ciebie problemy z silnikiem, które jeszcze nie są zniwelowane. Mówienie że niedługo zostaną zniwelowane to hipokryzja, skoro sam krytykowałeś Hotę za to, że czegoś jeszcze nie ma. :P

rtx PW
11 listopada 2013, 20:13
Ja sobie w VCMI mogę normalnie grac, przeszkadza mi tylko to, że czar 'lot' nie działa, a bardzo go lubię. Brak katapulty jakoś według mnie nie stwarza większych problemów, gdyż od czegoś są jednostki latające.

Kammer PW
11 listopada 2013, 20:24
Hobbit:
Śmiem wątpić. Kolejne wersje wychodzą co trzy miesiące, ale obecnie VCMI jest praktycznie niegrywalne i nie zanosi się na to, by szybko stało się takie.
Z VCMI jest jak z klockami Lego: to, co z nimi zrobisz zależy wyłącznie od twoich chęci, zdolności i wyobraźni.

Hobbit:
Oczywiście że widu i słychu zapowiedzi, po prostu nie interesujesz się nowościami. ;P
Owszem, zapowiedzi są, niektóre zapowiadały nadejście angielskiej wersji jeszcze na końcówkę zeszłego roku. WoG 3.59 również był zapowiadany, a wszystcy wiemy, jak to się skończyło. Gdy ja zapowiadałem Vori byłem krytykowany za brak jakichkolwiek materiałów. Jak widzisz zapowiedzi niewiele dają...

Hobbit:
Wspomniane przez Ciebie problemy z silnikiem, które jeszcze nie są zniwelowane. Mówienie że niedługo zostaną zniwelowane to hipokryzja, skoro sam krytykowałeś Hotę za to, że czegoś jeszcze nie ma. :P
Problem jest tylko taki, że w Hocie musisz grać tak, jak to sobie wyobrazili twórcy, zaś w VCMI możesz, w zależności od swoich zdolności, naginać rzeczywistość zależnie do swej woli (Matrix :P).

rtx PW
11 listopada 2013, 20:40
Kammer:
w Hocie musisz grać tak, jak to sobie wyobrazili twórcy

Yyy... nie. Możesz podmienić coś z plików data Hoty, aczkolwiek prawdę powiedziawszy - już łatwiej samemu zrobić coś hotopodobnego. Patrząc na konstrukcję owej daty, zawiera ona tylko nowości oraz pliki które są modyfikowane przez moda/dodatek, ale z tego co widziałem, to wszystko zachowuje identyczną konstrukcję jak pliki gry, więc wychodzi na to, że przy dużo większej ilości pracy, modyfikacja zwykłego SoDa daje więcej aniżeli VCMI. [z tego co wiem, to nowe jednostki w Hocie są po prostu dopisane do pliku ze wszystkimi z normalnej gry, ale mi w Windowsie cyrylica krzaczy].

Wiem, bardziej marzę niż gadam z sensem.

AmiDaDeer PW
11 listopada 2013, 20:50
Kammer:
Z VCMI jest jak z klockami Lego: to, co z nimi zrobisz zależy wyłącznie od twoich chęci, zdolności i wyobraźni.
I dla przeciętnego gracza to jest niegrywalne. ;P

Kammer:
Jak widzisz zapowiedzi niewiele dają...
Owszem, dlatego VCMI wcale nie jest lepsze od Hoty. :P I myślę że dla przeciętnego gracza HotA jest od VCMI zdecydowanie lepsza.

Kammer:
Problem jest tylko taki, że w Hocie musisz grać tak, jak to sobie wyobrazili twórcy, zaś w VCMI możesz, w zależności od swoich zdolności, naginać rzeczywistość zależnie do swej woli (Matrix :P).
I znowu: czy to jest to, czego oczekuje przeciętny gracz, czy też narzędzie-zabawka dla moderów, coby mogli testować co się da, po czym to porzucać po jednym dniu gry?

WoG stał się popularny nie dlatego, że dawał nieograniczone możliwości, ale dlatego, że dodał naprawdę wiele ciekawych rzeczy (oraz pośrednio ze względu na WoGifikację, która zastąpiła brak nowych map), nad którymi gracz nie musiał właściwie zbyt długo grzebać. Co prawda braki w pełni przemyślanych skryptach oraz średnia jakość grafik sprawiły, że nie był to dodatek idealny, ale jak HotA próbuje do tego ideału dążyć, tak nie widzę za bardzo w VCMI podobnych aspiracji.

I żeby nie było: nie jestem przeciwny VCMI, to po prostu zupełnie inny projekt niż HotA i porównywanie tych dwóch platform ze sobą jest praktycznie niemożliwe. Inne cele, inny "target", inny rozwój.

rtx PW
11 listopada 2013, 20:58
Hobbajt:
dla przeciętnego gracza HotA jest od VCMI zdecydowanie lepsza.
Nie wydaje mi się, ale to dlatego, że 'przeciętny gracz' po zobaczeniu zrusyfikowanej gry wyłącza ją, a nie uczy się cyrylicy [chociaż są wyjątki, jak z lewej podpisany]. A przyznaję, że człowiekowi przyzwyczajonemu do alfabetu łacińskiego trudno ogarnąć, że 'Ящер' czyta się... [bodajże] 'Jaszczier'. WTF.
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 95 - 96 - 97
temat: [ważne] Horn of the Abyss

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel